airbus
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „airbus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „airbus“.
Aeronautikos milžinė „Airbus“ išpirks iki 2,12 mln. akcijų
Europos aeronautikos ir kosmoso bendrovė „Airbus“ paskelbė apie antrąją akcijų išpirkimo programos etapą.
Pirmadienį „Airbus“ pranešė, kad nuo lapkričio 25 d. iki sausio 24 d. ketina išpirkti iki 2,12 mln. akcijų – tai dalis viso plano išpirkti iki 4,25 mln. akcijų.
Akcijų išpirkimo programa „Airbus“ ketina paremti būsimas darbuotojų akcijų nuosavybės programas ir kompensavimo akcijomis planus.
„Airbus“ iš Filipinų „Cebu Air“ gavo 152 orlaivių, 24 mlrd. JAV dolerių vertės užsakymą
Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus SE“ iš Filipinų „Cebu Air“, pigių skrydžių bendrovės „Cebu Pacific“ savininkės, gavo 152 orlaivių užsakymą, kurio vertė – 24 mlrd. JAV dolerių.
„Cebu Air“ pranešė, kad susitarimas apima „tvirtą įsipareigojimą“ įsigyti 102 „A321neo“ lėktuvus ir galimybę papildomai įsigyti 50 „A320neo“ orlaivių.
„Airbus“ pelnas 2023-aisiais sumenko 11 proc.
Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus SE“ pranešė 2023-aisiais uždirbusi 3,79 mlrd. eurų grynojo pelno – 11 proc. mažiau, palyginti su rekordiniu 2022-ųjų.
Pardavimų pajamos augo 11 proc. iki 65,45 mlrd. eurų, EBIT pelno rodiklis – 4 proc. iki 5,84 mlrd. eurų.
„Airbus“, pernai užsakovams pristačiusi 735 orlaivius – 11 proc. daugiau nei užpernai, nepaisant problemų tiekimo grandinėse, pareiškė, jog šiemet planuoja įvykdyti apie 800 tokių užsakymų.
„Airbus“ lėktuvų tiekimą pernai padidino 11 proc., „Boeing“ – 10 proc.
Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus SE“ paskelbė 2023-aisiais užsakovas pristačiusi 735 civilinius orlaivius – 11 proc. daugiau nei 2022 metais.
Rezultatas viršijo korporacijos planus, pagal kuriuos turėjo būti pristatyta 720 orlaivių.
Lėktuvų susidūrimas Japonijoje: kas žinoma
Japonijoje antradienį penki pakrančių apsaugos lėktuve buvę žmonės žuvo, kai į jį atsitrenkė besileidžiantis bendrovės „Japan Airlines“ lėktuvas „Airbus A350“, tačiau visi 379 pastarajame lėktuve buvę žmonės buvo evakuoti.
Toliau apžvelgiama tai, kas žinoma po sausio 2 dienos Tokijo Hanedos oro uoste įvykusio susidūrimo, kuris baigėsi abiejų lėktuvų užsiliepsnojimu.
Įvykių seka
Remiantis Japonijos vyriausybės išplatinta ryšio stenograma, oro eismo kontrolė 17 val. 44 min. 56 sek.
„Lufthansa“ užsako „Airbus“ ir „Boeing“ lėktuvų už 9 mlrd. JAV dolerių
Vokietijos oro susisiekimo flagmanė „Lufthansa“ antradienį pranešė užsakiusi po 40 „Boeing 737-8 MAX“ ir „Airbus A220-300“ lėktuvų už maždaug 9 mlrd. JAV dolerių.
„Spartiname didžiausią mūsų įmonės istorijoje orlaivių parko modernizavimą“, – sakė „Lufthansa“ valdybos narys Detlefas Kayseris.
„Airbus“ lėktuvus ketina naudoti naujasis „Lufthansa“ regioninis oro vežėjas „City Airlines“, kuris turėtų pradėti skraidinti 2024-ųjų vasarą.
„Air Baltic“ tikisi iki 2030-ųjų padidinti savo „Airbus A220-300“ orlaivių skaičių iki 100
Dubajaus aviacijos parodoje „Dubai Airshow 2023“ Latvijos nacionalinė oro vežėja „Air Baltic“ ir Europos lėktuvų gamintoja „Airbus“ paskelbė 30-ies „Airbus A220-300“ orlaivių pirkimo sutartį su teise įsigyti dar 20 šio tipo lėktuvų.
Įgyvendinus šį užsakymą iki 2030-ųjų, „Air Baltic“ turės šimto orlaivių A220-300 parką, teigiama Latvijos bendrovės pranešime.
„GetJet Airlines“ keturis lėktuvus nuomoja ispanų „Vueling“
Orlaivių nuomos ir užsakomųjų skrydžių bendrovė „GetJet Airlines“ keturis 180-ies vietų „Airbus A320“ lėktuvus išnuomojo stambiai Ispanijos žemų kaštų skrydžių bendrovei „Vueling“, penktadienį rašo „Verslo žinios“.
„Tai vienas didžiausių pagal vertę ir apimtį susitarimų pastaraisiais metais. Visam sezonui vienam klientui išnuomojame trečdalį savo orlaivių parko“, – sako „GetJet Airlines“ vadovė Rūta Kulvinskaitė.
„Airbus“ gavo 500 orlaivių užsakymą iš Indijos „IndiGo“ – rekordinį pramonėje
Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus SE“ iš Indijos pigių skrydžių bendrovės „IndiGo“ gavo 500 orlaivių užsakymą – didžiausią kada nors atliktą civilinės aviacijos užsakymą.
Susitarimas tarp abiejų bendrovių buvo pasirašytas pirmadienį Le Buržė mieste prasidėjusioje Paryžiaus aviacijos parodoje. Jo finansiniai duomenys neviešinami.
„GetJet Airlines“ įsigijo tris „Airbus“ lėktuvus
Lietuvos orlaivių nuomos ir užsakomųjų skrydžių bendrovė „GetJet Airlines“ už neskelbiamą sumą įsigijo tris „Airbus A320“ lėktuvus.
Įmonės vadovė Rūta Kulvinskaitė sako, kad sprendimas pirkti lėktuvus priimtas reaguojant į augantį šios paslaugos poreikį.
REKLAMA
REKLAMA
Prancūzijos teismas išteisino „Air France“ ir „Airbus“ byloje dėl 2009 metų katastrofos
Prancūzijos teismas pirmadienį išteisino oro bendrovę „Air France“ ir lėktuvų gamintoją „Airbus“ byloje dėl 2009 metais įvykusios iš Rio de Žaneiro į Paryžių skridusio lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo 228 žmonės.
Teismas teigė, kad net jei ir buvo padaryta klaidų, „negalima įrodyti priežastinio ryšio“ tarp šių trūkumų ir nelaimingo atsitikimo.
Prancūzijos oro linijų bendrovės „Air France“ lėktuvas, vykdęs skrydį AF447, nukrito į Atlanto vandenyną per audrą 2009 metų birželio 1 dieną.
„Airbus“ 2022-aisiais aplenkė „Boeing“ pagal pristatymų ir užsakymų rodiklius
Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus“ sustiprino savo lyderystę civilinės aviacijos srityje, antradienį pranešdama apie 2022 metais gautą didesnį užsakymų ir pristatymų skaičių nei varžovė iš JAV „Boeing“.
Kalbant apie pagamintų orlaivių pristatymus klientams, „Airbus“ teigė per praėjusius metus užsakovams pristačiusi 661 lėktuvus, tuo metu „Boeing“ paskelbė apie 480 vienetų rodiklį.
„Airbus“ trečiojo metų ketvirčio pelnas išaugo dviem trečdaliais
Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus SE“ penktadienį paskelbė apie solidų pelno augimą trečiąjį metų ketvirtį, pabrėždama, kad nepaisant „sudėtingos“ aplinkos pasiekė „gerų“ finansinių rezultatų.
Pasak pranešimo, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, grynasis pelnas padidėjo 65 proc. iki 667 mln. eurų, įplaukos – 27 proc. iki 13,309 mlrd. eurų. Pelnas iki mokesčių ir palūkanų atskaičiavimų (EBIT) augo 37 proc. iki 973 mln. eurų, o suderintas EBIT – 26 proc. iki 836 mln.
Dėl infliacijos „Airbus“ daliai savo darbuotojų išmokės 1,5 tūkst. eurų išmokas
Europos orlaivių gamintoja „Airbus“ pirmadienį paskelbė išmokėsianti vienkartines 1,5 tūkst. eurų išmokas savo darbuotojams keturiose šalyse, kurios laikomos bendrovės steigėjomis – JK, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Ispanijoje, – kas padėtų sušvelninti infliacijos padarinius.
„Airbus“ sumažino orlaivių pristatymo užsakovams prognozes šiems metams
„Airbus“ akcijos ketvirtadienį pigo, Europos orlaivių gamintojai paskelbus pablogintas prognozes, susijusias su mažesnio skaičiaus orlaivių pristatymu užsakovams šiais metais.
„Airbus“ akcijos Paryžiaus CAC 40 indekse smuko daugiau nei 5 proc.
Grąžina didžiausią keleivinį lainerį – skraidinti gali ir 600 keleivių
Dar visai neseniai buvo skelbiama apie didžiausio keleivinio lėktuvo „Airbus A380“ mirtį, vos tik jis pradėjo savo gyvavimą. Tačiau visame pasaulyje smarkiai išaugus keleivių skaičiui jis vėl skraido.
„Niekada nesakyk niekada“ būtų pats tinkamiausias būdas nusakyti šį neįprastą sugrįžimą.
Ilgiausi pasaulyje skrydžiai be nutūpimų
Australijos oro milžinė „Qantas“ pirmadienį atskleidė planus iki 2025 metų pabaigos pasiūlyti ilgiausią pasaulyje komercinį skrydį – kelionė orlaiviais „Airbus A350“ iš Sidnėjaus į Londoną truks kiek ilgiau nei 19 valandų.
Tik keletas oro bendrovių vykdo skrydžius be nutūpimų tokiais milžiniškais atstumais, kurie kelia įvairių iššūkių, įskaitant orlaivių pajėgumą, komercinį perspektyvumą ir net įgulos bei keleivių sveikatą.
JAV vėl nori atidėti 5G ryšio paleidimą, kad būtų ištirtas poveikis lėktuvams
JAV valdžia telekomunikacijų bendrovių AT&T ir „Verizon“ paprašė kelioms savaitėms atidėti jų planuojamą 5G ryšio tinklo paleidimą, nes nuogąstauja dėl jo poveikio gyvybiškai svarbiai skrydžių saugos įrangai.
Abi bendrovės šeštadienį nurodė nagrinėjančios šį prašymą.
ES ir JAV susitarė pratęsti paliaubas ginče dėl „Airbus“ ir „Boeing“ – šaltinis
ES ir JAV susitarė penkeriems metams pratęsti paliaubas jau 17 metų trunkančiame ginče dėl valstybės subsidijų orlaivių gamintojoms „Airbus“ ir „Boeing“, antradienį pranešė šaltinis iš ES.
Šis susitarimas reikštų diplomatinę pergalę, pasiektą JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) vizito Briuselyje metu.
„Pasiekėme gerą susitarimą, kuris mums suteikia laiko rasti ilgalaikį sprendimą“, – naujienų agentūrai AFP teigė tapatybės nepanoręs atskleisti asmuo.
Pakistane į miesto gyvenamųjų namų rajoną rėžėsi keleivinis lėktuvas: juo skrido daugiau nei 100 žmonių
Pakistano keleivinis lėktuvas, kuriame tikriausiai buvo daugiau kaip 100 žmonių, penktadienį sudužo šalies pietiniame Karačio uostamiestyje, pranešė civilinės aviacijos valdyba. Laineris „Airbus 320“ rėžėsi į gyvenamųjų namų rajoną, todėl aukų gali būti ir daugiau.
Nacionalinės televizijos paskelbtose nuotraukose matyti Pakistano tarptautinių avialinijų lėktuvas, nukritęs gyvenamajame rajone.
„Karačyje sudužo lėktuvas.
„Airbus“ vadovas įspėja apie grėsmę bendrovės išlikimui pandemijos sąlygomis
Europos aviacijos ir kosminių technologijų milžinės „Airbus“ vadovas įspėjo apie grėsmę bendrovės išlikimui koronaviruso pandemijos sąlygomis, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“, remdamasis Guillaume’o Faury laišku darbuotojams.
„Mūsų finansai tirpsta precedento neturinčiu greičiu ir tai gali kelti grėsmę mūsų bendrovės išlikimui“, – pažymėjo jis ir nurodė, jog bendrovei gali tekti dar labiau sumažinti gamybą.
Nelaimė Irane: keleivinis lėktuvas nulėkė nuo oro uosto tako ir sustojo greitkelyje
Vienos Irano oro bendrovės keleivinis laineris, kuriame buvo 144 žmonės, pirmadienį nulėkė nuo oro uosto tako tūpdamas pietvakariniame Bandare Mahšahro mieste ir sustojo šalia esančiame greitkelyje, pranešė valstybinė televizija.
Pasak tarnybų, du žmonės buvo sužeisti per oro linijų „Caspian Airlines“ lėktuvo „McDonnell Douglas MD-83“ avarinį nusileidimąBandare Mahšahro mieste, esančiame naftos turtingoje pietvakarių Chuzestano provincijoje.
Frankfurto oro uoste susidūrė du keleiviniai lėktuvai
Frankfurto oro uosto perone šeštadienio vakare susidūrė du keleiviniai lėktuvai, kurie buvo apgadinti, tačiau per incidentą niekas nenukentėjo, pranešė pareigūnai.
Oro bendrovės „Korean Air“ laineris „Boeing“ ir oro linijų „Air Namibia“ lėktuvas „Airbus“ vienas į kitą rėžėsi netrukus po to, kai abu orlaiviai nusileido oro uoste.
Vašingtonas naujaisiais muitais apmokestins škotišką viskį ir prancūzišką sūrį
Jungtinėms Valstijoms trečiadienį gavus Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) leidimą dėl neteisėtų Europos Sąjungos (ES) subsidijų orlaivių gamintojai „Airbus“ įvesti importo muitus 7,5 mlrd. JAV dolerių vertės europietiškoms prekėms, Vašingtonas jau ketvirtadienį paskelbė sąrašą europietiškų produktų, kuriems bus taikomi naujieji muitai.
Vašingtonas paskelbė, jog įves 10 proc.
„Airbus“ padidino naujų lėktuvų poreikio prognozę
Europos aviacijos ir kosminių technologijų milžinė „Airbus“ trečiadienį padidino naujų orlaivių poreikio per ateinančius du dešimtmečius prognozę, kadangi vis daugiau oro linijų bendrovių dairosi degalus taupančių orlaivių, neatsižvelgdama į tai, kad sumažino savo prognozę dėl oro kelionių paklausos.
Europos orlaivių gamintoja savo naujausioje pasaulinės rinkos prognozėje ateinantiems dvidešimčiai metų numato, kad oro eismas kasmet augs 4,3 proc.
„Airbus“ ir „Air France“ panaikinti kaltinimai dėl 2009 metais įvykusios aviakatastrofos
Prancūzijos teisėjai, tiriantys 2009 metais įvykusią orlaivio, skridusio iš Rio de Žaneiro į Paryžių, katastrofą, per kurią žuvo 228 žmonės, nusprendė panaikinti kaltinimus oro bendrovėms „Airbus“ ir „Air France“, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pranešė teisiniai šaltiniai.
Kukurūzų lauke avariniu būdu nusileidusio lainerio neremontuos – pjaustys ir utilizuos
Avariniu būdu Pamaskvės kukurūzų lauke nusileidęs oro linijų „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus А-321“ neremontuotinas, todėl bus supjaustytas ir utilizuotas, trečiadienį pareiškė bendrovės generalinis direktorius Sergejus Skuratovas. Lėktuvas „bus utilizuotas“, pranešė jis naujienų agentūrai „Interfax“, atsakydamas į klausimą, ar specialioji komisija priėmė sprendimą dėl orlaivio likimo.
Kinijos oro linijų bendrovės nori kompensacijų iš „Boeing“ dėl nesaugių lėktuvų
Kinija stiprina spaudimą JAV aviacijos milžinei „Boeing“ dėl kompensacijų už tai, kad buvo priversta nutupdyti amerikiečių gamybos orlaivius „MAX 737“ bei dėl „Boeing“ vaidmens patvirtinant valdymo sistemos pakeitimus po dviejų aviakatastrofų. Dvi iš trijų pagrindinių valstybės valdomų oro linijų bendrovių – „Air China“ ir „China Southern Airlines“ – trečiadienį pareiškė norinčios gauti kompensacijų už tai, kad negali eksploatuoti savo orlaivių.
„Aeroflot“ atšaukė 4 skrydžius tarp Maskvos ir Vilniaus
Po sekmadienį įvykusios lėktuvo katastrofos Maskvos Šeremetjevo oro uoste, Rusijos oro bendrovė „Aeroflot“ atšaukė iš viso 4 reisus iš Maskvos į Vilnių ir atgal. Pasak Lietuvos oro uostų atstovo spaudai Tado Vasiliausko, vienas reisas atšauktas sekmadienį, dar vienas – pirmadienį, o antradienį iš Vilniaus atšaukti du skrydžiai, turėję įvykti 5 val. ir 11.05 val. ryto. „Abu skrydžiai atšaukti, abu iš Vilniaus, lėktuvai net neatvyko į Vilniaus oro uostą“, – BNS komentavo T. Vasiliauskas.
„Air Baltic“ atsisako vieno tipo orlaivių
Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“ pranešė, jog orlaivių „Boeing 737“ jos lėktuvų parke nebeliks šių metų rudenį – metais anksčiau nei buvo planuota. „Air Baltic“ vadovas Martinas Gaussas pareiškė, jog atsisakius šių lėktuvų, bendrovės orlaivių parke su reaktyviniais varikliais bus tik „Airbus A220-300“ oro laineriai, ir jų parkas bus naujausias Europoje. Dabar „Air Baltic“ eksploatuoja 14 „Airbus A220-300“ lėktuvų, o šiais metais gaus dar aštuonis tokius orlaivius.
„Airbus“ nutraukia brangių superlainerių gamybą
Europos aviacijos ir kosminių technologijų milžinė „Airbus“ ketvirtadienį pranešė baigsianti gaminti dviaukščius superlainerius A380, pelniusius keleivių liaupsių, bet nepritraukusių pakankamai oro bendrovių užsakymų, kad atpirktų didžiules išlaidas šiam projektui. Bendrovės pranešime sakoma, kad ilgiau kaip dešimtmetį naudojami A380 nuo 2021 metų nebebus tiekiami, nes Dubajuje įsikūrusi oro bendrovė „Emirates“ beveik ketvirtadaliu sumažino šio modelio lėktuvų užsakymą.
ES stiprins euro vaidmenį: užsimojo sumažinti dolerio dominavimą
Europos Komisija (EK) trečiadienį pristatė planą, pagal kurį sieks mažinti išskirtinį JAV dolerio dominavimą pasaulio ekonomikoje ir stiprinti euro vaidmenį, visų pirma energijos rinkos sandoriuose. Europos sostinės vis garsiau reiškia nepasitenkinimą dėl pasaulinio JAV dolerio dominavimo, dėl kurio Jungtinės Valstijos globalizuotame pasaulyje įgyja neregėtą diplomatinę ir ekonominę galią.
Britanijos premjerė sutiko su svarbiomis griežtojo „Brexit“ šalininkų pataisomis
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pirmadienį sutiko su muitinės įstatymo pataisomis, pateiktomis griežtojo „Brexit“ šalininkų, nepritariančių vyriausybės vadovės planui laikytis „bendro taisyklių rinkinio“ su Europos Sąjunga, kai šalis išstos iš bloko. Dauningo gatvės atstovas sakė, kad vyriausybė nesipriešins šioms pataisoms, nes jos atrodo atitinkančios premjerės planą, išdėstytą praeitą savaitę paskelbtoje oficialioje baltojoje knygoje. Tačiau kritikai sako, kad Th.
JK verslo kantrybė dėl lėtų „Brexit“ derybų senka
Jungtinės Karalystės verslo kantrybė dėl menko progreso „Brexit“ derybose yra netoli lūžio taško, perspėja Didžiosios Britanijos prekybos rūmai. Tūkstančius šalies įmonių atstovaujanti organizacija paragino politikus nustoti ginčytis tarpusavyje ir sudarė 24 „tikro pasaulio“ problemų sąrašą, kuriame reikalaujama aiškumo dėl mokesčių, tarifų, muitų ir reguliavimo po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES). Ministrė pirmininkė Theresa May vėliau šią savaitę į Čekersą sukvies sus...
„Rolls-Royce“ naikina 4,6 tūkst. darbo vietų
Britų inžinerijos įmonė „Rolls-Royce“ ketvirtadienį paskelbė iki 2020 metų panaikinsianti 4,6 tūkst. darbo vietų, iš kurių didžioji dalis bus panaikinta Jungtinėje Karalystėje. „Rolls-Royce“ skelbia naują stadiją siekiant greitinti ir paprastinti veiklą. Siūloma restruktūrizacija suteiks didesnę grąžą, aukštesnius maržos rodiklius bei išaugusius pinigų srautus“, – paskelbė bendrovė.
Estijos buvęs prezidentas Ilvesas ragina įkurti kibernetinės gynybos NATO
Buvęs Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas trečiadienį pasiūlė sukurti sąjungą, kuri gintų viso pasaulio liberaliąsias demokratijas nuo dabartinių kibernetinių grėsmių. „Tokiu būdu mes sugebėsime geriau atremti grėsmes. Tai sunku įgyvendinti, bet kitos alternatyvos vis tiek yra blogesnės“, – sakė T. H. Ilvesas kibernetinio saugumo konferencijoje „CyCon 2018“ Taline.
Financial Times: Europos diplomatai sieks susilpninti sankcijas Rusijai
Europos šalių politikai svarsto galimybes diplomatinėmis priemonėmis įtikinti D. Trumpo administraciją sušvelninti sankcijas Rusijai, skelbiama „Financial Times“. „Po to kai sankcijos Rusijos metalurgijos bendrovėms nulėmė aliuminio kainos šoktelėjimą, Paryžius mobilizuoja pajėgas ir kviečia sąjungininkus, įskaitant Berlyną, Londoną ir Romą, kartu pateikti savo šalių interesus Vašingtone“, – aiškinama leidinyje.
„Reuters“: iš Žiemelio įmonių – lėktuvai bendrovėms, tiekusioms orlaivius rusų samdiniams
Verslininko Gedimino Žiemelio netiesiogiai kontroliuojamos įmonės nuomojo orlaivius Ukrainos bendrovėms, tiekusioms lėktuvus Sirijoje kariaujantiems rusų samdiniams, skelbia naujienų agentūra „Reuters“. „Reuters“ cituoja Ukrainos orlaivių registrą, kur nurodoma, kad nuo 2016-ųjų spalio iki 2018-ųjų vasario penki lėktuvai, priklausantys Lietuvoje registruotos bendrovės „AviaAM Leasing“ antrinėms įmonėms, buvo išnuomoti Ukrainoje esančioms kompanijoms „Khors“ ir „Dart“. „Khors“ visą tą laikotarpį ...
„Termicom“ Lietuvoje investuos 10 mln. eurų, mokės 2,2 tūkst. eurų algą
Šiauliuose iš esmės baigtos derybos dėl milijoninių Estijos orlaivių aptarnavimo, lėktuvų nuomos grupės „Completec“ bendrovės „Termicom“ investicijų į civilinį oro uostą. Įmonė įsipareigoja investuoti mažiausiai 10 mln. eurų, sukurti mažiausiai 70 naujų darbo vietų, o darbuotojams mokėti vidutiniškai 2200 eurų atlyginimą iki mokesčių. Artimiausiu metu numatoma patvirtinti susitarimą, jis įsigaliotų, pritarus miesto tarybai, pranešė savivaldybė.
Eglė Džiugytė. D. Trumpas – isteriškas vaikas su kulkosvaidžiu?
Baisu, kai politikai žada, tačiau nevykdo pažadų. Vis dėlto, tam tikrais atvejais būna dar baisiau, kai duotus pažadus tęsi. Donaldas Trumpas, jau metus einantis JAV prezidento pareigas, pradeda įgyvendinti savo rinkiminės kampanijos metu duotus populistinius pažadus dėl to, ką darys, tačiau ne ką pasieks.
Protekcionistinė JAV politika įgauna pagreitį: tarifai plienui ir aliuminiui, vis dažniau naudojama nacionalinio saugumo korta, siekiant apriboti priėjimą prie intelektinės nuosavybės.
„Wizz Air“ apie savo pagrindinį konkurentą Lietuvoje: žengiame koja kojon
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ intensyviai konkuruoja dėl Lietuvos rinkos ir džiaugiasi pasiektais rezultatais. Tiesa, akys krypsta į Kauną, kur konkurencinę kovą kol kas laimi „Ryanair“. Surengtoje spaudos konferencijoje „Wizz Air“ vadovas Józsefas Váradis pabrėžė praeitų metų darbus: iš viso 28 mln. pervežtų keleivių, 24 proc. metinis augimas, Lietuvos maršrutais pervežta 1,35 mln. keleivių – 13 proc.
Neįtikėtina: pilotas ore „nupaišė“ Kalėdų eglutę
„Airbus A380“ bandomąjį skrydį atliekantis pilotas virš Vokietijos „nupaišė“ virtualią Kalėdinę eglutę. „Airbus“ atstovas Heiko Stolzke (Heikas Stolzkė) naujienų agentūrai dpa ketvirtadienį sakė, kad beveik penkias su puse valandas trukęs skrydis buvo „įprastas „Airbus“ bandomasis skrydis prieš pristatant naują orlaivį“. Pasak atstovo, mintis skrydžio trajektoriją „išpaišyti“ Kalėdinę eglutę kilo pilotui, kuriam padėjo ir skrydžio inžinieriai, viskas buvo daroma bendradarbiaujant su skrydžių val...
„Airbus“ ragina Europos šalis kartu kurti naujos kartos naikintuvus
Europos šalys turėtų suaktyvinti savo pastangas ir kartu kurti naujos kartus naikintuvus, kad išvengtų per didelės priklausomybės nuo amerikietiškų technologijų, penktadienį pareiškė „Airbus“ gynybos ir aeronautikos padalinio „Airbus Defence and Space“ vadovas Dirkas Hoke (Dirkas Hokė). „Iki šiol Europos šalys imdavosi brangių kiekvienai šaliai pritaikytų sprendimų arba jų nacionalinės gynybos priemonės priklausė nuo Jungtinių Valstijų“, – Vokietijos specializuotame gynybos temomis rašančiame sa...
Britanijos karališkoji šeima pažindinasi su Lenkija
Kembridžo kunigaikštis ir kunigaikštienė Lenkijoje sveikinosi su žmonėmis ir dalino autografus, pirmadienį pradėdami dviejų šalių draugišką kelionę, kurios tikslas pabrėžti draugiškus Europos Sąjungą paliekančios Britanijos ryšius su ES. Iš Varšuvos oro uosto automobilių kortežas juos atvežė iki prezidentūros rūmų, kur jie susitiko priešpiečių su prezidentu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda) ir pirmąją šalies ponia Agata Kornhauser-Duda (Agata Kornhauzer-Duda) bei apsilankė rūmų soduose.
„Brexit“ šalininkams suduotas dar vienas smūgis: iš šalies svarsto trauktis verslo gigantė
Verslo lyderiai, vykdantys veiklą Didžiojoje Britanijoje pradeda kelti naujus reikalavimus Londonui likus kiek daugiau nei savaitei iki „Brexit“ derybų pradžios, skelbia „The Sunday Times“. Anot leidinio „Airbus“ pagrasino iškeldinti savo gamyklas, jeigu valdžia neįvertins įmonės interesų. Kalbama apie laisvą darbuotojų judėjimą visame pasaulyje, prekybos mokesčius, ir ypatingą teisinį reguliavimą.
Kinija ir Rusija ruošiasi gigantiškam užmojui
Šanchajuje įsteigta bendra Kinijos ir Rusijos įmonė dvišaliam lėktuvo, kuris galėtų konkuruoti su „Boeing“ ir „Airbus“, projektui įgyvendinti. Bendrą Rusijos ir Kinijos keleivinį tolimojo susisiekimo lėktuvą planuojama sukurti per 8-10 metų, rašo „Deutsche Welle“. Naujos kartos oro lainerį kursianti įmonė, kurios steigėjos yra Rusijos „Jungtinė aviacijos pramonės korporacija“ (OAK) ir Kinijos komercinės aviacijos korporacija (COMAC), įgavo pavadinimą „Kinijos ir Rusijos tarptautinė komercinė avi...
Ekspertai netikėtai prabilo apie šiurpią Rusijos lėktuvo katastrofos versiją
Dar šiandien ryte, netrukus po žinios apie tragišką Rusijos lėktuvo „Tu-154“ likimą, Rusijos ekspertai ir valdžios struktūrų atstovai suskubo teigti, kad teroro išpuolio versija nėra svarstoma. Tačiau dabar taip užtikrintai niekas nebekalba, ypač po to, kai buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame tariamai užfiksuotas blyksnis danguje netoli Sočio.
Negirdėta „EgyptAir“ tragedijos versija: lėktuvas „išsijungė“?
Egipto oro linijų bendrovės „EgyptAir“ lėktuvo katastrofos priežastys vis dar nėra tiksliai žinomos, todėl nuolat pasirodo galimos jos versijos. Dažniausiai kartojamos yra šios: gaisras lėktuve ir teroro išpuolis. Tačiau „The Wall Street Journal“ šaltinių teigimu, nelaimę galėjo nulemti ekipažo, sureagavusio į klaidingus signalus apie dūmus lėktuve, veiksmai.
Pigios naftos pavojus
Kol nafta vėl gerokai pabrangs, gali praeiti net ketvirtis amžiaus. Ekspertų manymu, jei taip nutiktų, išsipildytų prasčiausias mūsų planetai scenarijus. Pasak jų, pigi nafta stabdo naujų energijos gavybos technologijų raidą. Skatina tinginiauti „Jei tik Artimuosiuose Rytuose nekils karas, į kurį būtų įtrauktos naftą eksportuojančios šalys, pasaulio ekonomika ir toliau galės naudotis atpigusios naftos teikiamais pranašumais.
Teroristai paviešino informaciją, kaip jiems pavyko sunaikinti rusų lėktuvą
Teroristinė organizacija „Islamo valstybė“ parodė, manoma, sprogstamojo įtaiso nuotrauką, kuris vėliau buvo detonuotas lėktuve „Airbus A321“. Grupės „SITE“ tinklaraštyje yra pranešama, kad nuotrauka buvo publikuota anglų kalba leidžiamame „Islamo valstybės“ žurnale „Dabiq“. Fotografijoje matyti mėlyname fone gulinti nealkoholinio gėrimo „Schweppes Gold“ skardinė, o šalia – numanomas detonatorius.