Europos sostinės vis garsiau reiškia nepasitenkinimą dėl pasaulinio JAV dolerio dominavimo, dėl kurio Jungtinės Valstijos globalizuotame pasaulyje įgyja neregėtą diplomatinę ir ekonominę galią.
Vyriausybės, bankai ir tarptautinės bendrovės priklauso nuo JAV institucijų malonės, nes jos turi teisinę galimybę blokuoti prieigą prie pasaulio ekonomikos, jeigu kokia nors bendrovė ar šalis įsiveltų į konfliktą su Vašingtonu.
Pastaruoju metu Europos Sąjungą (ES) bene labiausiai nuvylė Irano atvejis – tarptautinės bendrovės, kurios, nepaisydamos JAV sankcijų, nusprendė prekiauti su šia šalimi ar joje investuoti, gali sulaukti Vašingtono bausmės ir tam Jungtinės Valstijos, be kita ko, gali pasinaudoti tuo, kad šios bendrovės atsiskaitymams naudoja JAV valiutą.
Bendroji Europos valiuta, kuri buvo įvesta 1999 metų sausio 1 dieną, „turėtų rodyti politinę, ekonominę ir finansinę euro zonos svarbą“, per spaudos konferenciją Briuselyje pareiškė Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis.
Komisija ketina surengti konsultacijas su rinkos dalyviais, su kuriais visų pirma tarsis dėl naftos, dujų ir kitų žaliavų importo, nes už šias prekes paprastai atsiskaitoma JAV valiuta.
Briuselis nori surengti konsultacijas ir oro transporto sektoriuje, nes orlaiviai nuolat parduodami už JAV dolerius, net jei juos gamina Europos bendrovė „Airbus“. Šiame sektoriuje Komisija nori „pasitarti, kokių veiksmų būtų galima imtis siekiant stiprinti euro vaidmenį“.