„Tokiu būdu mes sugebėsime geriau atremti grėsmes. Tai sunku įgyvendinti, bet kitos alternatyvos vis tiek yra blogesnės“, – sakė T. H. Ilvesas kibernetinio saugumo konferencijoje „CyCon 2018“ Taline.
Pasak jo, kibernetinis NATO aljansas turėtų būti naujo pobūdžio gynybinė organizacija, vienijanti demokratines valstybes, nepriklausomai nuo jų geografinės padėties. Pagrindinis reikalavimas narystės tokioje organizacijoje siekiančioms šalims būtų atitikti pagrindinius demokratijos kriterijus. Šie kriterijai būtų laisvi ir teisingi rinkimai, įstatymo viršenybės principų laikymasis ir pagrindinių teisių ir laisvių užtikrinimas.
Istorijoje tradiciškai valstybės būdavo atakuojamos už jų sienų esančių priešiškų kaimynių, tačiau dabar padėtis pasikeitė. Visi yra pažeidžiami, nepriklausomai nuo jų sienų ar fizinio atstumo, sakė eksprezidentas.
Jis taip pat nurodė, kad tokios naujos sąjungos sukūrimas pasiųstų pasauliui signalą apie sąjungą, kurią sudaro tik vakarietiškos valstybės.
Pasak T. H. Ilveso, kibernetinės atakos jau buvo panaudotos siekiant daryti įtaką rinkimų procesams demokratinėse šalyse, šios atakos buvo nukreiptos prieš svarbią infrastruktūrą. Atskirų šalių, o taip pat NATO ir ES, reagavimas į tokias atakas kol kas yra lėtas ir nepakankamas.
Taline veikiančio NATO bendros kibernetinės gynybos kompetencijos centro (CCDCOE) organizuota konferencija „CyCon“ vyksta Taline nuo gegužės 30 iki birželio 1 dienos.