Piliečių Santalka ir kultūros žmonės šiandien atviru laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą Algimantą Valantiną ir paragino jį remiantis Baudžiamojo kodekso 313 straipsniu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešai paskleistų melagingų prasimanymų, kuriais siekta nulemti žmonių panieką ir pakirsti pagarbą žuvusio pulkininko ir diplomato Vytauto Pociūno atminimui.
Pasak laiško autorių, tvirtą pagrindą tokiam tyrimui pradėti duoda du į viešumą iškilę faktai. Pirma, parlamentinis VSD veiklos tyrimas atskleidė, kad tuometinis šio departamento vadovas Arvydas Pocius ir jo pavaduotojas Dainius Dabašinskas organizavo melagingos bei velionį žeminančios informacijos skleidimą. Antra, V. Pociūno žūties tyrimą atlikęs prokuroras konstatavo, kad tyrėjai neaptiko jokių velionį žeminančių pėdsakų, kuriuos minėjo VSD vadovai ir Lietuvos žiniasklaida. Šiais faktais remiantis pastebima, kad V. Pociūno šmeižtą galėjo organizuoti valdžios institucijos.
Laiške generaliniam prokurorui primenama jo duota ištikimybės Lietuvos valstybei priesaika ir teigiama: „Jūsų konstitucinė ir mūsų pilietinė pareiga – apginti sąžiningai Tėvynei tarnavusio ir žuvusio karininko Vytauto Pociūno garbę. Neleiskime, kad Lietuva grįžtų į tuos laikus, kai mus slėgė svetimos jėgos skleidžiamas melas ir šmeižtas“.
Viešą kreipimąsi į generalinį prokurorą pasirašė per 100 žinomų Lietuvos kultūros žmonių ir visuomenininkų: kompozitoriai Osvaldas Balakauskas, Bronius Kutavičius, Vytautas Barkauskas, Feliksas Bajoras, filosofai Leonidas Donskis, Arūnas Sverdiolas, Mykolas Drunga, aktorės Rūta Staliliūnaitė ir Doloresa Kazragytė, buvę disidentai Nijolė Sadūnaitė ir kun. Robertas Grigas, rašytojai Saulius Šaltenis, Leonardas Gutauskas, Robertas Keturakis, Aldona Puišytė, Kazys Saja, Kazys Almenas, Kornelijus Platelis, Herkus Kunčius, Aidas Marčėnas, Robertas Keturakis, Petras Dirgėla, režisieriai Jonas Jurašas, Jonas Vaitkus, Vytautas V. Landsbergis, dailininkas Petras Repšys, skulptorius Mindaugas Navakas, dirigentai Donatas Katkus ir Petras Bingelis, teatrologė Irena Veisaitė, kultūrologai Bronys Savukynas ir Almantas Samalavičius, dainininkė Sigutė Trimakaitė, saksofonistas Petras Vyšniauskas, vargonininkas Bernardas Vasiliauskas bei kiti.