dainius dabašinskas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dainius dabašinskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dainius dabašinskas“.
VSD vadovai, bendradarbiavę Su CŽV, veikė be valstybės vadovų žinios
Generalinėje prokuratūroje ištyrus ikiteisminio tyrimo medžiagoje esančius duomenis apie Valstybės saugumo departamento (VSD) ir JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) bendradarbiavimą konstatuota, kad šių duomenų pakanka išvadai, jog VSD ir CŽV bendradarbiavimą koordinavusių, jame dalyvavusių VSD vadovų Mečio Laurinkaus, Arvydo Pociaus ir Dainiaus Dabašinsko veikloje yra drausminio nusižengimo požymių, nes minėtieji pareigūnai neinformavo apie savo veiksmus aukščiausių valstybės vadovų.
Atšaukiamas ambasadorius Ukrainoje D. Dabašinskas (papildyta)
Užsienio reikalų ministras nusprendė iš ambasados Ukrainoje atšaukti buvusį Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pavaduotoją Dainių Dabašinską.
Audronius Ažubalis - pirmtako pėdomis?
Vos prisiekti spėjęs Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, tik ką praėjęs prezidentės Dalios Grybauskaitės filtrą, gan įdomiai pasisakė apie vieną iš šalies vadovės reikalavimų. Jis pareiškė neskubėsiąs iš diplomatinės tarnybos atšaukti liūdnai pagarsėjusio “valstybininkų” pulkininko Dainiaus Dabašinsko.
A.Ažubalis atšaukti D.Dabašinsko iš Ukrainos neskuba
Naujasis užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis teigia, kad dėl tolesnės ministro patarėjo ambasadoje Kijeve, buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojo Dainiaus Dabašinsko karjeros apsispręs, kai sulauks prokurorų atsakymo dėl jo veiksmų JAV CŽV kalėjimo buvimo Lietuvoje istorijoje.
Vygaudas Ušackas neskuba teisti Dainiaus Dabašinsko
Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas gavo savo patarėjo Ukrainoje, buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojo Dainiaus Dabašinsko laišką, kuriame pastarasis teigia, kad yra pasiruošęs atsakyti į visus galimus prokuratūros ar kitų institucijų klausimus, kurie gali kilti po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) paskelbtų tyrimo dėl galimai Lietuvoje veikusio CŽV kalėjimo išvadų.
„Amnesty International“: tyrimas dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje turi tęstis
Tarptautinė žmogaus teises ginanti organizacija „Amnesty International“ teigia, kad tyrimas dėl Lietuvoje veikusio CŽV kalėjimo turi tęstis, o su tuo susiję asmenys turi būti identifikuoti ir nubausti. Organizacijos atstovai taip pat pažymi, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atliktas tyrimas yra pirmas žingsnis atskaitomybės link.
„Tyrimo išvados yra tik pirmas žingsnis atskaitomybės link.
Teisėsaugai siūloma pasidomėti trimis buvusiais saugumiečiais
Parlamentiniam tyrimui, iš kurio laukiama atsakymų dėl Jungtinių Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos kalėjimų galimo buvimo Lietuvoje, artėjant finišo tiesiosios link Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys, opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis sako manantis, kad teisėsauga turėtų pasidomėti buvusių Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovų Mečio Laurinkaus, Arvydo Pociaus ir atleistojo generalinio direktoriaus pavaduotojo Dainiaus Dabašinsko veikla.
Politikų deklaracijose - krizės nuojauta
Į kairę ir dešinę bankų dalytomis paskolomis susigundžiusius gyventojus kritikuojantys politikai ir pareigūnai patys neatsispyrė lengviems pinigams. Daugelio jų deklaracijose nurodytos paskolos prilygsta ar net viršija turimo turto vertę.
Šios kadencijos Seimo ir Vyriausybės nariai valdo kur kas mažesnius turtus nei jų pirmtakai. Parlamente išretėjo milijonierių gretos, o daugelis politikų ir pareigūnų, neatsižvelgdami į savo turto vertę, iki ausų prasiskolino bankams.
Lietuva neįperka saugumo
Finansinė krizė ir metų metais nespręstos valdymo problemos, neapgalvoti valdžių sprendimai sukūrė pavojingą padėtį – Lietuvos valstybės saugumu besurūpinantys asmenys perspėja, kad šalis nebeįperka savo saugumo.
Rusijai nereikia „apsišvietusių“ draugų?
Koncerno "Gazprom" dujų tarpininkės "Dujotekanos" vadovas Rimandas Stonys, specialiųjų tarnybų duomenimis, galėjęs siekti diriguoti šalies gyvenimui, naudodamasis aukščiausių pareigūnų užtarimu, artimiausiu metu įtakos gali netekti ne Lietuvos, bet Rusijos valia.
Šios savaitės vienas svarbiausių krašto įvykių - užvakar į Lietuvą atvyko Kremliaus įtakoje esančios Rusijos dujų monopolininkės "Gazprom" valdybos pirmininkas Aleksejus Mileris bei jo pavaduotojas Viktoras Golubevas.
REKLAMA
REKLAMA
Prezidentė kol kas neketina atleisti VSD vadovo
Prezidentę Dalią Grybauskaitę tenkina Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Povilo Malakausko darbas. Valstybės vadovė sako kol kas jo atleisti neketinanti.
"O kodėl turėčiau iš viso atleidinėti ir apie tai dabar šnekėti? Kai dirbs blogai, tuomet ir atleisiu, o kol kas dirba taip, kaip aš tikėjausi", - sakė D. Grybauskaitė, antradienį Šalčininkuose žurnalistų paklausta apie ketinimus atstatydinti VSD vadovą.
Iš VSD atleistą D. Dabašinską V. Ušackas siunčia į Kijevą
Iš Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigų atleistas Dainius Dabašinskas yra skiriamas ministru patarėju ambasadoje Kijeve.
Tai penktadienį per spaudos konferenciją teigė užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.
Valstybės saugumo departamente (VSD) prieštaringai vertinamą generalinio direktoriaus pavaduotoją Dainių Dabašinską pakeitė Romualdas Vaišnoras. Būtent D. Dabašinskas neoficialiai buvo laikomas realiuoju VSD vadovu.
VSD – nuobodūs sutapimai
Vienas mano tinklaraščio skaitytojas, prieš keletą dienų iš anksto pakomentavo mano, kaip jam atrodė, būtinai pasirodysiantį straipsnį apie infekciją, kuri ūmai apniko Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Povilo Malakausko gležną organizmą. Deja, mane tai menkai tedomina. Užtat smalsu – ar po karo su bacilomis atsitiesęs (mirties niekam nelinkiu) generolas nepasiges pulkininko Dariaus.
„flyLAL“ bandė kilti ant VSD sparnų
Atsiranda vis daugiau įrodymų, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai, laiminami aukščiausios savo vadovybės, tarnauja jau ne valstybės, o privačių bendrovių interesams. Todėl ir dygsta VSD vadovų kotedžai iš valdiškų algų.
Slaptųjų VSD pažymų informacija jau žinoma NSGK vadovui (papildyta)
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas, kalbėdamas spaudos konferencijoje, teigė, kad jau susipažino su Valstybės saugumo departamento (VSD) parengtų ir ligi šiol slėptų pažymų informacija. Dauguma jos, esą, yra „labai įdomi ir aktuali", tačiau kita spėjusi „senstelėti".
„Aš susipažįstu su analitine informacija, parengta šių pažymų pagrindu. Kai kas jau senstelėjo, nors daugelis dalykų nuo to laiko ir nepasikeitė.
Kaip mus saugo VSD
Nauja valdančioji koalicija Lietuvos žvalgų bendruomenei maloningai leidžia (o gal ir skatina) žaisti kagėbistinius žaidimėlius, tad gal kam nors bus įdomios jų taisyklės. Tarkim, reikia „sutvarkyti“ kokį netinkamą žurnalistą, oficialios valdžios ar įtakingos grupuotės dėdei arba tetai nepatikusį asmenį. Kaip tai daroma? Schema paprasta ir - įgudus ją taikyti - nesunkiai paleidžiama konvejeriu.
Pradžioje būna žodis. Jį iš dar didesnio viršininko paprastai išgirsta koks nors padalinio vadovas.
Operacija „Vanagai“: saugumas kovoja dėl A. Kubiliaus
Keliolika žurnalistų, politologų sutrikę: jų telefoniniai pokalbiai atpasakojami aukščiausiems valstybės vadovams, žmonės iš Valstybės saugumo departamento (VSD) skleidžia žinią apie „vanagus“ - valstybės priešus, siekdami izoliuoti naująją valdžią nuo senosios kritikų.
Povilas - pasiuntinukas
Rinkimų rezultatai jau buvo paskelbti, Andrius Kubilius nominuotas premjeru, tačiau vis dar jautėsi laisvas bendrauti, su kuo nori ir kada nori.
VSD veltėdžiavimo prielaidos
Iš naujo kilusiame triukšme dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) „žygdarbių“ nematomame fronte nebūtų nieko labai naujo – ir taip aišku, kad kontora seniai dirba sau vienai ir dar kokiam „valstybininkui“ ar kitokiam neaiškios prabos užsakovui reikalingus darbus.
„Valstybės saugojimas“
Kokios to „nematomojo“ mūsų žvalgų fronto kryptys? Viena už kitą bergždesnės.
Gali įsižiebti naujas VSD skandalas
Valstybės saugumo departamento (VSD) vykdoma žurnalistų stebėsena ir mėginimai spausti nepatinkančius politikos apžvalgininkus gali būti verta naujo specialaus parlamentinio tyrimo. Tokios galimybės neatmetė naujasis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Arvydas Anušauskas.
Konservatorius A. Anušauskas portalui „Balsas.lt“ trečiadienį patvirtino, jog VSD vadovas Povilas Malakauskas yra kitą savaitę kviečiamas pasiaiškinti komitetui.
Garbė vestuvių generolams
Tuo metu, kai dabartiniai valdyti besirengiančios koalicijos partneriai dar tik laukė lemtingų rinkimų turų, buvo dalijami ne ministrų portfeliai, o kiti prizai. Kartą „demilitarizuotas“ Valstybės saugumo departamentas (VSD) politine Seimo valia vėl įgijo teisę puoštis antpečiais. Kartu buvo padidinti ir atlyginimai.
Pinigų mažiausiai gaila. Belieka pažymėti, kad kai departamentas dar buvo panašus į instituciją, kuri siekė tapti verta savo pavadinimo, finansavimas jam buvo juokingas.
Pamainos VSD į misiją išvykstančiam D. Jurgelevičiui nebus ieškoma
Darbą Gruzijoje ketvirtadienį pradeda vyriausiuoju Europos Sąjungos stebėsenos misijos Gruzijoje politiniu patarėju paskirtas Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pavaduotojas Darius Jurgelevičius.
VSD vadovas Povilas Malakauskas trečiadienį sakė, kad D.Jurgelevičius „praėjo ES atranką“ ir į misiją vyks, kaip Saugumo departamento atstovas.
VSD pats demaskavo savo agentą
Kam tarnauja Valstybės saugumo departamentas (VSD), neapsaugantis savo vertingiausių slaptųjų agentų?
Po šią savaitę išspausdinto mano straipsnio „Valstybę valdo saugumiečiai“ (LŽ, 2008 09 08), kurio herojus - paslaptingasis S.T., ir Rūtos Skatikaitės dviejų publikacijų „Iš vairuotojų - į milijonierius“ ir „Kam tarnauja VMI?“( LŽ, 2008 09 09 -10), kurių herojus - Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Saulius Trečekauskas, iš tikrųjų reikia klausti: kam tarnauja Valstybės sau...
Povilas Malakauskas: mano pavaduotojai nėra pažeidžiami
Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Povilas Malakauskas trečiadienį Seime pareiškė nesutinkąs su nuomone, kad jo pavaduotojai Dainius Dabašinskas ir D. J. yra pažeidžiami. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Algimantas Matulevičius sakė manąs priešingai.
Trečiadienį NSGK svarstė VSD veiklos ataskaitą už 2007-uosius metus.
Išeivija susirūpinusi valstybės pamatais
Šiandien darbą baigia Seimo ir Pasaulio Lietuvių bendruomenės komisija. Svarstyta daug išeiviams aktualių klausimų, svarbiausias - dėl dvigubos pilietybės. Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Regina Narušienė ir Lietuvių fronto bičiulių (LFB) Los Andželo sambūrio pirmininkas dr.Rimtautas Marcinkevičius Seimo pirmininkui Česlovui Juršėnui įteikė apie 20 tūkst. išeivių parašų, kuriais palaikomas dvigubos pilietybės reikalavimas.
Vytautas Landsbergis nekomentuoja Mečio Laurinkaus teiginių
Europarlamentaras Vytautas Landsbergis penktadienį atsisakė kaip nors komentuoti neva jam adresuotą buvusio VSD vadovo, dabartinio Lietuvos ambasadoriaus Ispanijos Karalystėje Mečio Laurinkaus laišką.
“Nesu jo gavęs, tad negaliu ir komentuoti. Jei tai būtų bent jau straipsnis, bet ir taip nėra. Tiesiog išplatinti teiginiai, kad į mane neva kreipėsi,” – savo atsisakymą portalui "Balsas.lt" motyvavo V. Landsbergis.
Tarp „Krekenavos agrofirmos“ akcininkų - ir Prezidentūros darbuotoja
Įžvalgus pinigų investavimas ar vis dėlto verslininko noras savo rankose turėti reikalingus pareigūnus? Į šiuos klausimus geriausiai galėtų atsakyti prezidento Valdo Adamkaus aplinkos žmonės, susigundę Viktoro Uspaskicho valdomų įmonių akcijomis, rašo „Lietuvos žinios“.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) balandį turėtų paskelbti, ar premjeras Gediminas Kirkilas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.
Lietuvą užvaldė „valstybininkų“ klanas?
Po pulkininko Vytauto Pociūno žūties Breste ir jo išsiuntimo į Baltarusiją aplinkybių parlamentinio tyrimo lauktas valstybės gyvenimo apsivalymas neįvyko, o „valstybininkų“ klanas liko nepaliestas, rašo „Lietuvos žinios“.
O gal „valstybininkų“ klano niekad nebuvo, tai tik prielaidos, fikcija? Tada ir pulkininko auka būtų beprasmė? Bet tai ir siekė įrodyti Seimo tyrimo priešininkai, šmeiždami pulkininką po mirties ir drabstydami purvais, persekiodami visus, kurie bandė aiškintis, kam trukdė V.Po...
A. Petrusevičiui ekspertai nepalankūs
Algirdo Petrusevičiaus byloje, prie kurios vakar bandė grįžti Kauno apygardos teismas, sugebėta išpildyti tik vieną praėjusio posėdžio nutartį., rašo „Lietuvos žinios“.Gautas ekspertų atsakymas į klausimą, ar A.Petrusevičius neserga nepagydoma liga, dėl kurios jam būtų per sunku atlikti laisvės atėmimo bausmę, jeigu tokia vėl būtų paskirta? Kaip jau rašėme, šio klausimo iniciatoriumi buvo naujasis perteisiamo eksparlamentaro advokatas Juozas Gaudutis, turėjęs galvoje ir dvi operacijas, kurioms r...
VSD vadovas pavaduotoju nori matyti KAM valdininką
Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Povilas Malakauskas vietoj pasitraukiančio pavaduotojo Alfonso Balzario norėtų matyti dabartinį Krašto apsaugos ministerijos (KAM) Įsigijimų departamento direktoriaus pavaduotoją Alvydą Kunigėlį.Šią kandidatūrą P.Malakauskas trečiadienį pateikė prezidentui Valdui Adamkui.Naujo pavaduotojo ieškoma, nes A.Balzaris išeina į pensiją.
VSD vadovas atsiskaitė seimūnams už uždarų durų
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), trečiadienį svarstęs praėjusių metų Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos ataskaitą, domėjosi šios specialiosios tarnybos reorganizacija.
"Mes šiandien pradėjome rimtą ciklą svarstymų apie pasikeitimus VSD po mūsų paskelbtų VSD veiklos tyrimo išvadų. (...) Kai kurie pasiūlymai matomai gims įvairiais įstatymų projektais", - BNS trečiadienį teigė NSGK pirmininkas Algimantas Matulevičius.
Ką veiksime su Seimo surinkta VSD tyrimo medžiaga?
Neseniai Prezidentas ir Seimo pirmininkas pasipiktino žinia, kad su Sovietų Sąjungos specialiosiomis tarnybomis bendradarbiavusių Lietuvos politikų ir diplomatų liustracija vyko nesilaikant įstatymų. Tačiau paaiškėjo, kad informacija apie tai jau prieš metu buvo išdėstyta Seimo surinktoje Valstybės saugumo departamento tyrimo medžiagoje.
Saugumo šefas užhipnotizavo Seimo narius
Įtampa tarp Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Seimo slūgsta - abi institucijos pasirengusios bendrauti dalykiškai, be jokių emocijų. Tačiau tai dar nereiškia, kad pasiektas sutarimas visais ginčytinais klausimais.
VSD vadovas Povilas Malakauskas "tinkamu momentu" pats spręs, ar jo pavaduotojai D. J., Dainius Dabašinskas ir Alfonsas Balzaris gali toliau eiti šias pareigas.
Seimo komitetas nusitaikė į A. Pociaus pavaduotojus
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Algimantas Matulevičius pareiškė, kad Arvydo Pociaus atstatydinimas problemų neišspręs ir užsimena sieksiąs kai kurių Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojų atstatydinimo. Kai kurie komiteto nariai vadina tai sąskaitų suvedinėjimu, praneša LTV naujienų tarnyba.
Seimo NSGK grįžta prie savo tyrimo išvadų, po kurių posto neteko Valstybės saugumo departamento vadovas Arvydas Pocius.
Piliečių Santalkos ir kultūros žmonių viešas laiškas Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui
Mes, Piliečių Santalkos atstovai ir Lietuvos kultūros žmonės, kreipiamės į Jus ir raginame atlikti savo pareigą Lietuvos valstybei – remiantis Baudžiamojo kodekso 313 straipsnio 2 ir 3 dalimis bei Baudžiamojo proceso kodekso 1 ir 2 straipsniais, pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešai paskleistų melagingų prasimanymų, kuriais siekta nulemti žmonių panieką ir pakirsti pagarbą Breste žuvusio Lietuvos Valstybės saugumo departamento pulkininko ir diplomato Vytauto Pociūno atminimui.
Piliečių Santalka ir kultūros žmonės ragina generalinį prokurorą pradėti tyrimą dėl Vytauto Pociūno šmeižto
Piliečių Santalka ir kultūros žmonės šiandien atviru laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą Algimantą Valantiną ir paragino jį remiantis Baudžiamojo kodekso 313 straipsniu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešai paskleistų melagingų prasimanymų, kuriais siekta nulemti žmonių panieką ir pakirsti pagarbą žuvusio pulkininko ir diplomato Vytauto Pociūno atminimui. Pasak laiško autorių, tvirtą pagrindą tokiam tyrimui pradėti duoda du į viešumą iškilę faktai.
Generalinis prokuroras raginamas pradėti tyrimą dėl Vytauto Pociūno šmeižto
Piliečių Santalka ir kultūros žmonės šiandien atviru laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą Algimantą Valantiną ir paragino jį remiantis Baudžiamojo kodekso 313 straipsniu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešai paskleistų melagingų prasimanymų, kuriais siekta nulemti žmonių panieką ir pakirsti pagarbą žuvusio pulkininko ir diplomato Vytauto Pociūno atminimui.Pasak laiško autorių, tvirtą pagrindą tokiam tyrimui pradėti duoda du į viešumą iškilę faktai.
Konservatorius dėl V. Pociūno šmeižto apskundė VSD vadovus ir žurnalistę
Opozicinės konservatorių frakcijos narys Saulius Pečeliūnas penktadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl praėjusių metų rugpjūtį Breste žuvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno ir diplomato Vytauto Pociūno šmeižto.
"Generalinė prokuratūra yra paskelbusi savo išvadas dėl VSD pareigūno Vytauto Pociūno žūties 2006 m. rugpjūčio mėn. Breste aplinkybių.
Seimo NSGK paviešinta VSD veiklos tyrimo medžiaga - 20 posėdis
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto Valstybės saugumo departamento veiklos parlamentinio tyrimo 2006 m. lapkričio 15 d. 20 posėdžio stenogramos ištrauka. Sutartiniai žymėjimai: KL. - kalba arba klausia Seimo narys. ATS. - kalba arba atsako parlamentarams liudijęs asmuo. [ ... ] - praleistas posėdžio stenogramos tekstas, kuris neviešinamas. ( ... ) - dėl nekokybiško garso įrašo neiššifruojami žodžiai. [] ATS. [] Kita vertus, valdybos darbo sritis dar labiau išsiplėtė.
Seimo NSGK paviešinta VSD veiklos tyrimo medžiaga - 19 posėdis (2 dalis)
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto Valstybės saugumo departamento veiklos parlamentinio tyrimo 2006 m. lapkričio 10 d. 19 posėdžio stenogramos ištrauka (2 dalis). KL. Iš jūsų tų užuominų politikams, taip švelniai sakykime, matyt, galima daryti išvadą, tai iš viešų politikų pareiškimų žinoma, kad jūs jau kitą dieną po žūties ar antrą dieną turėjote informaciją apie žūties aplinkybes. Tai taip pat buvo departamento vadovybės pavedimas informuoti politikus apie tą informaciją? ATS.
Seimo NSGK paviešinta VSD veiklos tyrimo medžiaga - 15 posėdis (2 dalis)
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto Valstybės saugumo departamento veiklos parlamentinio tyrimo 2006 m. spalio 26 d. 15 posėdžio stenogramos ištrauka (2 dalis). KL. Trumpai. Kieno susitikimai vyko Palangoje, kai jūs buvote? ATS. Aš negaliu teigti, aš buvau iš Palangos atšauktas ir man buvo pasakyta, kad tu nevažiuok, nes gal tu būsi reikalingas čia, nors aš su šeima norėjau tenai pabūti.
Seimo NSGK paviešinta VSD veiklos tyrimo medžiaga - 4 posėdis
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto Valstybės saugumo departamento veiklos parlamentinio tyrimo 2006 m. rugsėjo 29 d. 4 posėdžio stenogramos ištrauka. Sutartiniai žymėjimai: KL. - kalba arba klausia Seimo narys ATS. - kalba arba atsako parlamentarams liudijęs asmuo. ? ... ? - praleistas posėdžio stenogramos tekstas, kuris neviešinamas. ( ... ) - dėl nekokybiško garso įrašo neiššifruojami žodžiai. [ ... ] KL.
Seimo NSGK paviešinta VSD veiklos tyrimo medžiaga (20 posėdis)
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto Valstybės saugumo departamento veiklos parlamentinio tyrimo 2006 m. lapkričio 15 d. 20 posėdžio stenogramos ištraukaSutartiniai žymėjimai: KL. - kalba arba klausia Seimo narys. ATS. - kalba arba atsako parlamentarams liudijęs asmuo. [ ... ] - praleistas posėdžio stenogramos tekstas, kuris neviešinamas. ( ... ) - dėl nekokybiško garso įrašo neiššifruojami žodžiai. [] ATS.
Seimo NSGK paviešinta VSD veiklos tyrimo medžiaga (15 posėdis)
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto Valstybės saugumo departamento veiklos parlamentinio tyrimo 2006 m. spalio 26 d. 15 posėdžio stenogramos ištrauka stenogramaSutartiniai žymėjimai: KL. - kalba arba klausia Seimo narys ATS. - kalba arba atsako parlamentarams liudijęs asmuo. [ ... ] - praleistas posėdžio stenogramos tekstas, kuris neviešinamas. ( ... ) - dėl nekokybiško garso įrašo neiššifruojami žodžiai [] KL.
VSD kaltinamas dirbtinai vilkinant tyrimą dėl V. Bieliausko
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Algimantas Matulevičius apkaltino Valstybės saugumo departamentą (VSD) dirbtinai vilkinant tyrimą dėl nušalinto pareigūno Vilmanto Bieliausko.V. Bieliauskas nuo pareigų nušalintas praėjusių metų pabaigoje, tačiau jo tarnybinis patikrinimas iki šiol nebaigtas.Susidariusią situaciją trečiadienį nagrinėjo NSGK, kurio posėdyje dalyvavo ir VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Dainius Dabašinskas bei V. Bieliauskas.
Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį apklausė 6 liudytojus byloje, kurioje valstybės paslapties atskleidimu kaltinamas nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas, ir bylos nagrinėjimą atidėjo daugiau nei dviem mėnesiams.
Teisme buvo apklausti Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas Martynas Pabedinskas, VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Dainius Dabašinskas, buvęs nušalintojo prezidento patarėjas teisėsaugos klausimais Visvaldas Račkauskas, taip pat Evaldas Vaitkus, patarinėjęs R.Paksui valstybės saugumo klausimais, R.Pakso draugas bei buvęs verslo partneris, bendrovės "Restako" vadovas Algirdas Drakšas ir Lietuvos pilietybės netekęs Rusijos pilietis verslininkas, dosniai parėmęs R. Pakso preziden...
Šiandien apkaltos komisijoje liudys M. Laurinkus
Lietuvos prezidentui Rolandui Paksui adresuotų kaltinimų pagrįstumą tirianti Seimo specialioji komisija penktadienį vykstančiame posėdyje ketina apklausti Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Mečį Laurinkų.
Apkaltos komisijoje taip pat liudys Valstybės saugumo departamentui atstovaujantys Dainius Dabašinskas ir Linas Petronis.
Penktadienį į komisiją taip pat yra pakviesti "Šiaulių plento" ir bendrovės "Žemaitijos keliai" vadovai Alfonsas Armalas ir Stasys Paukštė.