„Iš jų vaikų 0–17 metų amžiaus – 325. Vaikų nuo 0 iki 3 metų – 72“, – nurodoma Eltai raštu perduotame NVSC komentare.
Nepaisant to, kad, pasak NVSC, situacija valdoma, neatmetama, kad šaltuoju metų laikotarpiu kokliušo atvejų gali dar išaugti.
„Kokliušo sukėlėjas plinta oro lašeliais, kaip ir kitos infekcijos, todėl manome, kad šaltuoju metų laiku bus registruojami didesni sergamumo skaičiai. Situacija stebima, valdoma“, – komentavo NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Greta Gargasienė.
NVSC primena, kad tarp suaugusiųjų valstybės lėšomis skiepijamos vakcina su kokliušo komponentu gali būti tik nėščios moterys. Kitiems suaugusiems asmenims kokliušo skiepai yra mokami, pažymi NVSC.
Apie tai, kad Lietuvoje aktyviai auga sergamumas kokliušu, NVSC pranešė rugpjūčio pabaigoje. Visgi centro atstovė teigė, kad sergamumo augimas kokliušu nėra neįprastas. Pagal ilgamečius stebėjimus, sergamumas šia liga padidėja kas kelis metus, tačiau didžiausia problema išlieka mažėjančios skiepijimo apimtys.
NVSC duomenimis, pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo kokliušo skiepijami 2, 4, 6 mėnesių kūdikiai, sustiprinančiomis dozėmis skiepijami 1,5 metų, 6–7 metų ir 15–16 metų vaikai.
Kokliušo inkubacinis periodas trunka 5–21 dieną (dažniausiai 7–10), bet gali užsitęsti iki 42 dienų. Ligai būdingi bendri peršalimo simptomai, kosulio priepuoliai, sukeliantys vėmimą ar netgi kvėpavimo sustojimą.
Kokliušas labai greitai plinta artimo kontakto metu, žmogui kosėjant, čiaudėjant.