viktorija daujotytė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „viktorija daujotytė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „viktorija daujotytė“.

Skaudi netektis: mirė poetas, rašytojas M. Martinaitis

Mirė vienas iškiliausių Lietuvos kultūros atstovų, poetas Marcelijus Martinaitis. Poetą Velykų rytą buvo ištikęs insultas. Poetas buvo gydomas  Santariškių klinikose. Balandžio 1 dieną Marcelijus Martinaitis būtų šventęs savo 77-ąjį gimtadienį. Nesenai Balsas.lt skelbė interviu su poetu, kuriame literatūrologė prof.

Poetai į pensiją neišeina

VL žurnalistė Rūta Klišytė Literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė sakė kartą klaususi Marcelijaus Martinaičio: „Kas su tavimi būtų buvę, jei būtum likęs gimtajame Paserbenčio kaime prie Kalnujų?“ Marcelijus atsakė: „Taip ir būtų buvę. Būčiau dirbęs savuosius darbus, gyvenęs savąjį gyvenimą, vilkėjęs tėvo kailiniais, mūvėjęs jo guminiais batais... Būtų lietingas vakaras. Vesčiausi karvę palei Žemaičių plentą, o tuo plentu autobusu važiuotų Viktorija Daujotytė.
Lietuva 2013-03-31

V. Krėvės palikimas tiesia kultūrų tiltus tarp Vakarų ir Rytų

Lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės-Mickevičiaus asmenybės ir kūrybos universalumas, Lietuvos ir Azerbaidžano tautų ryšiai, kultūrinis dialogas tarp Vakarų ir Rytų, kuriuo rūpinosi ir rašytojas V. Krėvė-Mickevičius, yra svarbūs ne tik istorijai, bet išlieka aktualūs ir mūsų laikais. „V. Krėvės-Mickevičiaus kūryba - tai dvidešimtojo amžiaus pradžioje gimstantis laisvos ir atviros Lietuvos projektas.
2012-10-26

Pagerbtas monsinjoro K. Vasiliausko atminimas

Sukanka 10 m., kai netekome monsinjoro Kazimiero Vasiliausko. Ketvirtadienį jo atminimas pagerbtas sostinės Antakalnio kapinėse ir Mokslų akademijoje. Monsinjoras K. Vasiliauskas žemiškąją kelionę baigė 2001-ųjų spalio 14 d., tačiau jo atminimas išliks gyvas amžinai. Nesuskaičiuotume, kiek vaikų jis pakrikštijo ar porų suotuokė. O amžininkai prisimena, kad šis žmogus rado kalbą ir su vargstančiais, ir su pasiturinčiais.
titulinis 2011-10-13

Lietuvių požiūris į Č. Milošo kūrybą

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos dailės muziejus ir Lenkijos institutas Vilniuje spalio 5 d., trečiadienį, 17 val. Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) pristato Viktorijos Daujotytės ir Mindaugo Kvietkausko monografiją „Lietuviškieji Česlovo Milošo kontekstai“, kurią šiemet Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo gimimo šimtmečio jubiliejaus išvakarėse išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.
2011-10-04

R. Stankevičius: Odė Jurgai

Būtent taip, šią kalbą, vos išgirdusi, „pakrikštijo“ Jurgos Ivanauskaitės Motina. Kas drįstų prieštarauti? Drauge, dėkodamas Jurgos vardui, Jurgos sielai, Jurgos šeimai, Jurgos bei jos kūrybos bičiuliams, nusprendusiems, jog būtent aš esu šios garbės vertas, noriu tarti: Jura Ivanauskaitė...Pirmą kartą šį vardą išgirdau iš tikro Elektrėnų hipio, mano bendravardžio, pravarde Maleras. Man tuomet buvo keturiolika. Buvau ką tik nusprendęs nebekirpti plaukų. Už langų ūkė sovietiniai 1987-ieji.
2011-02-24

Poeto J. Marcinkevičiaus bendražygiai: netekome didžio žmogaus

Šiandien Lietuva neteko poeto, dramaturgo, visuomenės veikėjo Justino Marcinkevičiaus. Kalbinami jo artimi draugai, kolegos ir bendražygiai pažymėjo, kad tai ne vien intelektualų, menininkų bendruomenės , o visos Lietuvos netektis.

Spaudos apžvalga: Latvijos prezidentas regi šviesią pajūrio miestų ateitį

Klaipėdoje penktadienį viešėjo Latvijos vyriausybinė delegacija su šalies vadovu Valdžiu Zatleru ir jo žmona Lilita Zatlere priešakyje. Anot Prezidento, jis galėjęs pasirinkti, kurį kitą Lietuvos didmiestį aplankyti po vizito sostinėje, tačiau džiaugėsi neprašovęs: „Klaipėdą pasirinkau, nes turiu tam priežasčių: tai besivystantis miestas labai arti bendros mūsų sienos.

Trys karaliai premijavo K. Platelį ir V. Daujotytę

Tradiciškai per Tris karalius pagerbtas Lietuvos rašytojų sąjungos (LRS) premijos laureatas. Šįkart LRS premija už didelės vertės literatūros kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus. įteikta poetui, vertėjui Kornelijui Plateliui. Šventiniame ketvirtadienio vakare laureatas 3 tūkst. litų premija apdovanotas už praėjusiais metais pasirodžiusį aštuntąjį eilėraščių rinkinį „Karstiniai reiškiniai“, kurį išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.
2011-01-07

Kultūros vakaras skirtas Barborai Radvilaitei

Lietuvos dailės muziejus kviečia birželio 9 d., trečiadienį, 18.00 val. į Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A) rengiamą kultūros vakarą „Karališkoji Vilniaus lelija“ ir Viktorijos Daujotytės filologinės Barboros Radvilaitės studijos „Arčiau Lietuvos“ pristatymą. Dalyvauja prof. Viktorija Daujotytė, Jonas Jurašas, Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė, dr. Malgožata Kasner, Dalia Tarandaitė, Romualdas Budrys, dr. Brigita Speičytė, Viktoras Valentukevičius, prof.
2010-06-08
REKLAMA
REKLAMA

Renginys daktarei Meilei Lukšienei atminti

Pirmadienį, spalio 19 dieną, 15 val.  Švietimo ir mokslo ministerijos Ovaliojoje salėje ( A. Volano g. 2/7, Vilnius) vyks renginys, skirtas daktarei MEILEI LUKŠIENEI atminti.   Gros Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai, kalbės Viktorija Daujotytė, Romualdas Ozolas, Donatas Sauka, Bronius Genzelis, Romas Pakalnis ir kiti. Maloniai kviečiame dalyvauti.
2009-10-19

Pristatomas leidinys skirtas „Anykščių šilelio“ sukūrimo 150 metinėms

Lietuvos dailės muziejus, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir leidykla – spaustuvė „Petro ofsetas“ kviečia rugsėjo 22 d., antradienį, 18 val. į Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo 3 A), rengiamą Antano Baranausko poemos „Anykščių šilelis“ sukūrimo 150 metų sukakties vakarą ir dailininko Prano Lapės iliustruoto „Anykščių šilelio“ jubiliejinio leidinio sutiktuves.
2009-09-21

Premijos vertų rašytojų nerado

Dvidešimt vienus metus teikta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija šįmet nebus pagerbtas nė vienas prozininkas. Rašytojos, pedagogės, humanistės Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinę premiją iki šiol tradiciškai kasmet teikė Panevėžio rajono savivaldybė. Premijos steigėja šįmet nuo apdovanojimų susilaikė ne dėl pinigų stygiaus. Apsižiūrėta, kad nebeliko rašytojų, puoselėjančių G.Petkevičaitės-Bitės propaguotas humanistines vertybes. Premija įpareigoja.
2009-06-19

Viktorijos Daujotytės knygos sutiktuvės ir šią knygą iliustruojančių kūrinių paroda

Lietuvos dailės muziejus birželio 16 d., antradienį, 17 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengia literatūros profesorės Viktorijos Daujotytės knygos „Vieninteliam miestui. Juditos Vaičiūnaitės Vilnius“ sutiktuves ir šią knygą iliustruojančių kūrinių parodos „Vilniaus tema Jono Kazimiero Vilčinskio leidiniuose“ pristatymą. Dalyvauja knygos autorė profesorė Viktorija Daujotytė, literatūrologė dr.
2009-06-15

Būrai, gavę valdžią, pasijunta didikais

Ar gali būti kas brangiau už dvasios ramybę? Kaip tik todėl biržiškis medžio skulptorius ir kraštotyrininkas Algirdas Butkevičius sostinės intrigas stebi tik vienu akies krašteliu. Bet ir tai - žodis „milijonai“ nori nenori jį pasiekia. Ir truputį erzina, truputį kelia šypseną, o dažniausiai – užuojautą, rašo „Respublika“. Tuščių kalbų šalis - Žinau, kad nesate iš tų, kurie gaudo kiekvieną politikų žodį. Tačiau ir kūrybine laisve besidžiaugiantieji negyvena užsimerkę.
2009-02-25

V. Kukulo rinktinėje – nepakartojami eilėraščiai

Poetiniai išgyvenimai, kurių kūrėjas dabar negali pakartoti, – būtent tokie eilėraščiai sudėti į Valdemaro Kukulo eilėraščių rinktinę, kuri buvo pristatytą jo paties jubiliejaus proga. Penkiasdešimetį atšventęs rašytojas V. Kukulas šio savo jubiliejaus nesureikšmina.
2009-02-11

Žiemos pabaigoje – R. Kazlo monospektaklio premjera

Vilniaus teatre „Lėlė“ vasario 20 ir 21 dienomis įvyks aktoriaus Rolando Kazlo režisuoto monospektaklio „Geležis ir sidabras“ pagal poeto ir vertėjo Vlado Šimkaus (1936–2004) eiles, premjera. „Visada maniau, jog nemėgstu poezijos, nesuprantu jos,“ sako aktorius Rolandas Kazlas, – „pirmenybę teikdavau prozai, filosofams, dramaturgams, o į poetus ir eiles žvelgdavau nepatikliai. Tačiau iš tiesų laukiau ir ieškojau sau artimos poezijos.
2009-02-09

L. S. Černiauskaitei – pirmoji K. Barėno premija

Rašytoja L. S. Černiauskaitė tapo pirmąja, kuriai skirta 2007 m. įsteigta Kazimiero Barėno premija. Ji įvertinta už romaną „Benedikto slenksčiai“. Premija L. S. Černiauskaitei  bus įteikta pirmadienio vakarą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Premiją 2007-aisiais įsteigė pati biblioteka. Ji bus teikiama kasmet už per paskutinius dvejus metus parašytą geriausią jauno autoriaus prozos knygą.
2009-01-12

XXI amžiaus Donelaitis

Su gandais, pravardėmis ir prilipusiais epitetais labai sunku kovoti. Įdomu sužinoti, kaip jaučiasi, ko gero, bukiausio personažo Lietuvoje autorius Mindaugas Stasiulis.
2008-11-22

Keičiama Nacionalinių premijų skyrimo komisija

Pakeista Nacionalinių kultūros ir meno premijų skyrimo tvarka. Sumažinus laureatų skaičių nuo 9-ių iki 6-ių, mažinamas ir komisijos narių skaičius. Kai kurie buvusios komisijos nariai teigia, kad taip ministras susidorojo su jam neįtikusiais menininkais. Jonas Jučas neigia kaltinimus, praneša LTV „Panorama“.Kam atiteks Nacionalinė kultūros ir meno premija – dabar apie 100 tūkst.
2008-02-26

Šeši kūrėjai įvertinti Nacionalinėmis premijomis

Kultūros ministerijoje paskelbti šeši 2007 m. Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Laimėtojai gaus ir po 104 tūkst. Lt.Juos išrinko Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komitetas.
2007-12-10

Konstitucijos taurė – mokslininkams

Ketvirtadienį, spalio 25-ąją, Konstitucijos dieną, Vilniaus universiteto Teisės fakultete trečius metus iš eilės įteikta Teisės fakulteto Alumni draugijos įsteigta Konstitucijos Taurė už indėlį į LR Konstitucijos taikymo plėtrą. Teisės fakulteto Studentų atstovybės organizuojamo Konstitucijos dienos minėjimo metu Konstitucijos taure – vardine Konstitucija apdovanoti du mokslininkai profesoriai: Viktorija Daujotytė – Pakerienė ir Edvardas Gudavičius, sakoma pranešime spaudai.

Po liaudiška Žemaitės skara – aistringi meilės sūkuriai

Daugumoje žemynų pabuvojusi ir Lietuvą garsinanti jaunimo teatro studija „Aglija“, vadovaujama režisierės Laimos Adomaitienės ir veikianti Telšiuose, atvyksta į Vilnių – rugsėjo 30 d. 16 val.
2007-09-26

Prezidentą susitikime su Popiežiumi lydės iškilūs Lietuvos žmonės

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su darbo vizitu išvyksta į Italijos Respubliką ir Vatikano Miesto Valstybę.Kartu su valstybės vadovu Vatikane lankysis ir audiencijoje pas Popiežių Benediktą XVI dalyvaus grupė žinomų Lietuvos žmonių.

Aiškėja kandidatai į Nacionalinės pažangos premijas

Šiandien pirmajame Nacionalinės pažangos premijos komiteto posėdyje komitetas paskelbė, kokie darbai ir žmonės pristatomi 2007m. apdovanojimams. Šiandien Vilniaus universitete vykusiame NPP komiteto posėdyje premijoms pateiktos paraiškos buvo perduotos NPP komitetui, kurį sudaro 14 mokslo, verslo ir kultūros autoritetų.
2007-04-12

Velykos su Lietuvos televizija

Gražiausios pavasario šventės – Velykų – išvakarėse, Didįjį penktadienį, Lietuvos televizija kviečia prisiminti tikėjimo šviesuolius – prieš dvejus metus Amžinybėn iškeliavusį Popiežių Joną Paulių II (1920 – 2005) ir monsinjorą Kazimierą Vasiliauską (1922-2001), kuriam per šias Velykas būtų suėję 85-eri.„Nekarūnuotasis Kazimieras“ – taip vadinsis monsinjoro Vasiliausko atminimui skirta speciali Lietuvos televizijos laida, kuri prasidės balandžio 6 dieną 21.10 val.
2007-03-27

Mokslininkai pasigenda rimtų naujausios literatūros vertinimų žiniasklaidoje

Pirmos naujausios lietuvių literatūros apžvalgos - straipsnių rinkinio "Naujausioji lietuvių literatūra (1988-2002)" autoriai - garsūs įvairių kartų literatūrologai pasigenda rimtų šiuolaikinės literatūros kritikos straipsnių Lietuvos žiniasklaidoje, net ir kultūrinėje. "Iš mūsų periodinės kultūrinės ir literatūrinės spaudos neįmanoma susidaryti naujausios literatūros proceso vaizdo.
2004-02-11

Naujausios lietuvių literatūros portretas - straipsnių knygoje

Su naujausios lietuvių literatūros kryptimis, autoriais ir kūriniais galima susipažinti garsiausių lietuvių literatūrologų straipsnių rinkinyje "Naujausioji lietuvių literatūra (1988-2002)", kurį išleido leidykla "Alma littera". Knyga visuomenei bus pristatoma antradienį Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedroje.
2004-02-05

Santarvės ordinu apdovanota Sankt Peterburgo gubernatorė

Sankt Peterburgo gubernatorei Valentinai Matvijenko trečiadienio rytą iškilmingai įteiktas Lietuvoje veikiančio Santarvės fondo apdovanojimas "Už santarvės puoselėjimą" (Pro augenda concordia). Ordiną Rusijos šiaurinės sostinės vadovei Santarvės fondo atstovai įteikė Sankt Peterburgo Smolno rūmuose. Panevėžyje veikiančio Santarvės fondo valdyba ordiną "Už santarvės puoselėjimą" įsteigė 2001 metais.
2004-01-28

Muziejininkas R. Budrys priims Santarvės ordiną

Lietuvos dailės muziejaus direktoriui Romualdui Budriui penktadienį bus įteiktas Santarvės ordinas "Pro augenda concordia" (Už santarvės puoselėjimą) už didelius nuopelnus saugant ir puoselėjant istorines bei kultūrines vertybes. Taikomosios dailės muziejuje vyksiančiose iškilmėse garsus muziejininkas priims ir baltąją Santarvės vėliavą bei graviruotą laureato lentelę.
2004-01-09

Muziejininkui Romualdui Budriui bus įteiktas Santarvės ordinas

Lietuvos dailės muziejaus direktoriui menotyrininkui Romualdui Budriui penktadienį bus įteiktas Santarvės fondo ordinas, kuris skiriamas už santarvės puoselėjimą.
2004-01-08

Polonijus: Kultūra su savaitraščiais

Teatras, muzika, dailė, kinas, literatūra - proza ir poezija - bei meno kūrybos kritika svarbiausiuose šalies meno savaitraščiuose “Šiaurės Atėnai”, “Literatūra ir menas” ir “7 meno dienos”. “Šiaurės Atėnuose” (06-07) Vytautas Berenis recenzuoja amerikiečių istoriko Roberto Darntono knygą “Didžiosios kačių skerdynės ir kiti Prancūzijos kultūros istorijos epizodai”, iš anglų kalbos išverstą Osvaldo Aleksos ir išleistą “Baltų lankų” leidyklos (“Katės ir žmonės”). Pasak straipsnio autoriaus, šios...
2003-06-06

Knyga apie švietimo ir kultūros asmenybes

Penktadienį (05.09) Vilniaus mokytojų namuose pristatoma knyga "Asmenybės" apie garsiausius šių dienų Lietuvos mokytojus, kultūros ir švietimo veikėjus. Švietimo savaitraščio "Dialogas" išleistą knygą sudaro įdomiausi pastarųjų metų savaitraščio numeriuose publikuoti straipsniai apie šalies mokytojus ir dėstytojus - ryškias kultūros ir švietimo asmenybes. Knyga dedikuojama švietimo reformos Lietuvoje pradininkei daktarei Meilei Lukšienei.
2003-05-09
Į viršų