Lietuvos dailės muziejaus direktoriui Romualdui Budriui penktadienį bus įteiktas Santarvės ordinas "Pro augenda concordia" (Už santarvės puoselėjimą) už didelius nuopelnus saugant ir puoselėjant istorines bei kultūrines vertybes.
Taikomosios dailės muziejuje vyksiančiose iškilmėse garsus muziejininkas priims ir baltąją Santarvės vėliavą bei graviruotą laureato lentelę. Ordino įteikimo ceremonijoje dalyvaus Santarvės fondo valdyba, koncertuos chorai "Varpas" ir "Eglė".
45 metus muziejininkystės srityje dirbančio R. Budrio ir jo kolegų pastangomis buvo išsaugotas ir visuomenei pristatytas Vilniaus katedros lobynas, 1963 m. grafo Tiškevičiaus rūmuose Palangoje atidarytas pirmasis specializuotas Gintaro muziejus, Klaipėdoje - Jūrų bei Laikrodžių muziejai. 1973 m. į Vakarų Europą pirmą kartą po Antrojo pasaulinio karo išvežta lietuviška dailės paroda, surengta Paryžiuje. R. Budrio ir jo bendraminčių dėka sostinėje atgimė puošnūs Chodkevičių ir Radvilų rūmai. Santarvės premijos laureatas yra ir vienas iš Žemutinės pilies - Valdovų rūmų atstatymo iniciatorių, interjerų atkūrimo ir pritaikymo dabarčiai projektų autorius.
Pernai 70 metų jubiliejų atšventęs R. Budrys yra Lietuvos muziejų asociacijos pirmininkas, Pasaulio muziejininkų asociacijos prezidiumo narys.
Anksčiau Santarvės ordino laureatais yra tapę Premjeras Algirdas Brazauskas, kardinolas Vincentas Sladkevičius, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, poetas Justinas Marcinkevičius, literatūrologė Viktorija Daujotytė, tėvas Stanislovas, aktorius Donatas Banionis, medikas Antanas Vinkus, pirmoji atkurtosios Lietuvos Vyriausybė.
Ceremonijos pradžia - 15 val.
ELTA