vartojimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vartojimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vartojimas“.

Jokiu būdu nešaldykite šių maisto produktų: bus nebetinkami vartoti

Artėjant šventėms vis dažniau ieškoma būdų, kaip taupyti ir nešvaistyti maisto, o jo užšaldymas – puikus būdas tai padaryti. Šaldymas yra puikus būdas prailginti jūsų maisto vartojimo trukmę, be to, tai padeda sumažinti išmetamo maisto kiekį. Tačiau ne visus produktus galite laikyti žemesnėje nei nulis laipsnių temperatūroje ir kai kurie žmonės gali nustebti sužinoję, ko negalima laikyti šaldiklyje, rašo thesun.co.uk.
2024-12-13

Įspėja dėl „Juodojo penktadienio“ akcijų: siunčia žinią visiems

Artėjantis penktadienis žymi dvi priešingas iniciatyvas – „Nieko nepirkimo dieną“ ir „Juodąjį penktadienį“. Pastarasis kasmet skatina žmones leistis į nuolaidų medžioklę, o „Nieko nepirkimo diena“ ragina susimąstyti apie vartojimo pasekmes. Aplinkos ministerija savo socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi kvietimu atsisakyti perteklinio vartojimo ir primena jo padarinius. „Būk kaip Pūkis, nereaguok į nuolaidas“, – kviečia ministerija, skatindama pagalvoti, ar įsigyjamų daiktų tikrai reikia.
2024-11-27

Sandra išradingai išsprendė amžiną moterų problemą: „Ryte apsirengiu per 5 sekundes"

Konferencijų stalą į virtuvės komplektą perdarę Adelė ir Paulius tikina, kad tvariai gyventi visai nesudėtinga. Kaip tik, kuo dažniau ką nors pernaudoji, tuo daugiau idėjų, kaip tai padaryti, atsiranda. O štai perteklinių daiktų kiekį namuose sumažinusi Sandra tai rekomenduoja padaryti ir kitiems – esą susitaupo labai daug laiko. Adelė ir Paulius jau daugiau nei trejus metus gyvena kaime, medinėje sodyboje ir ją vis gražina.

Lietuvoje ir Latvijoje vartojimas paskutinį vasaros mėnesį pigo, Estijoje – brango

Lietuvoje ir Latvijoje vartojimo prekės ir paslaugos rugpjūtį atpigo, kaip tai dažniausiai ir įvyksta paskutinį vasaros mėnesį, pirmiausia dėl sezoninio maisto kainų kritimo, tuo tarpu Estijoje šiemet to neįvyko. Nacionalinių statistikos tarnybų duomenimis, mėnesio defliacija rugpjūtį sudarė 0,4 proc., Latvijoje – 0,5 proc., o infliacija Estijoje siekė 0,4 procento.
2024-09-09

Analitikai: apie vartojimo atsigavimą kalbėti dar anksti

Lapkritį po beveik metų pertraukos fiksavus mažmeninės prekybos augimą, ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė sako, kad apie vartojimo atsigavimą kalbėti dar anksti. Anot jos, svyravimų artimiausiais mėnesiais dar gali būti, o įtakos lapkričio duomenims, taip pat ir gruodžiui turės sezoniškumas.
2023-12-28

Vidmantas Janulevičius apie Lietuvos pramonę: „Esame čempionai“

Lietuvos bankui skelbiant, kad pramonė po nuosmukio jau stiebiasi aukštyn, jos atstovai džiaugtis neskuba. Kodėl pramonės laukia sunki žiema, kiek kils atlyginimai ir ar gresia naujų bankrotų, kalbamės su Pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi. Pramonė lipa iš duobės – taip situaciją apibūdina Lietuvos bankas. Ar sutinkate su tokia išvada, ar problemos tikrai praeityje? Jeigu atvirai, manau, kad problemų dar gali būti. Jos gali būti ir vasario, ir kovo mėnesį.

Šie ženklai rodo, kad alkoholio geriate per daug: pasitikrinkite

Jei manote, kad geriate per daug alkoholio ir tai gali turėti įtakos jūsų savijautai – jums tai būtina žinoti, įsiklausyti. Gydytojas pasidalijo šešiais ženklais, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ir kurie gali reikšti, kad esate priklausomas nuo alkoholio. Daugelis žmonių retkarčiais mėgsta išgerti, tačiau jei jaučiate, kad geriate per daug ir tai gali turėti įtakos jūsų savijautai – susimąstykite.
2023-12-09

Neskubėkite griebtis vaistų: šias žoleles vadina aukso gysla

Atšalus orams yra itin svarbu stiprinti savo organizmą. Tai galima daryti ir natūraliais būdais: gerti vaistažolių arbatas, valgyti džiovintus augalus, kuriuose gausu vitaminų ir prieš uždegimą veikiančių medžiagų.   Apie tai, kokias žoleles šiuo metu reiktų rinkti ir kokia jų nauda, tv3.lt portalui pasakoja vaistažolininkas, VDU ŽŪA Augalų biologijos ir maisto mokslų katedros mokslininkas ir dėstytojas, lektorius dr. Marius Lasinskas.
2023-11-03

Lietuvos bankas paskaičiavo: prekybininkai kainas gali mažinti, tačiau to nedaro

Lietuvos bankas beda pirštu į rekordiškai aukštas maisto kainas ir žeria kritiką prekybininkams. Pasak banko vadovo Gedimino Šimkaus, jeigu tik norėtų, prekybininkai galėtų sumažinti prekių kainas, mat galimybių tam tikrai yra. Lietuvos bankas taip pat atnaujino ir ekonomines prognozes bei prakalbo apie „amerikietiškus kalnelius“. Esą šie metai bus geresni nei tikėjosi specialistai, tačiau kitąmet ekonomika augs lėčiau, nes Europa vis labiau jaus aukštų palūkanų naštą.

Gyventojai tūkstančius eurų išleidžia kelionėms ir restoranams: įspėja, kad krizė vartojimą sustabdys

Restoranų, kelionių organizatorių atstovai skaičiuoja išaugusius klientų srautus. Jie pastebi, kad žmonės lankosi restoranuose, keliauja, nepaisant išaugusių paslaugų kainų. Tuo metu ekonomistai situaciją vertina dvejopai. Anot jų, popandeminis efektas daro savo, žmonės nori paslaugų ir pramogų, tačiau artėjanti krizė situaciją gali pakeisti.
2023-05-14
REKLAMA
REKLAMA

Pasakė, per kiek laiko reikia suvalgyti virtus kiaušinius: kitaip laukia liūdnos pasekmės

Apie kiaušinius atrodo, kad žinome jau viską, tačiau už šio, vieno maistingiausio maisto produkto slepiasi ir grėsminga bakterija – salmonella. Kiaušinis – neatsiejamas ateinančių Šv. Velykų simbolis, todėl siekiant apsaugoti save ir šventės dalyvių sveikatą, raginame prisiminti, kaip saugiai apdoroti kiaušinius, jog būtu išvengta salmoneliozės užsikrėtimo.
2023-04-12

Jokiu būdu nedarykite šių antibiotikų vartojimo klaidų: galite sau pakenkti

Vieni galvoja, kad šie vaistai išgydo kone visas ligas, kiti – jų bijo ir vengia vartoti, net kai būtina. Kai kuriais atvejais šie vaistai gyvybiškai svarbūs, o neretai ir pridarantys papildomų sveikatos problemų. Taip apie antibiotikus kalba mokslų daktarė, vaikų gydytoja Indrė Plėštytė-Būtienė. Šiuos vaistus iki šiol gaubia daugybė mitų, todėl gydytoja sudėliojo pagrindinius akcentus, ką apie šiuos medikamentus svarbu žinoti kiekvienam, o ypač vaikus auginantiems tėvams.
2023-03-14

Atskleidė, ką lietuviai pila į „veipus“: sunku patikėti, kad tai tiesa

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 22-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą. Šį kartą kviečiame diskutuoti žiauria, viena baisiausių temų, su kuria susidūrė labai daug Lietuvos tėvų, ir, ko gero, ateityje susidurs dar daugiau. Priklausomybės narkotikams, alkoholiui ir kitoms medžiagoms.
2023-02-17

Ragina gerti šį gėrimą: gali padėti išvengti kraujo krešulių

Naujas tyrimas parodė, kad populiarus gėrimas mažina kraujo krešulių susidarymą ir insulto riziką. Žurnale „Biomedicine and Pharmacotherapy“ išspausdintame straipsnyje mokslininkai atkreipė dėmesį į arbatkrūmio natūralių cheminių junginių naudą. Įrodyta, kad augalo  junginys, žinomas kaip cistatinas, skatina antitrombozinį aktyvumą. Cistatinas padeda skystinti kraują atpalaiduodamas kraujagysles ir slopindamas trombocitų sulipimą.
2023-02-13

Aleksandras Izgorodinas. Kaip 2022-aisiais pasikeitė Lietuvos alkoholio vartojimo rinka ir ko tikėtis 2023 metais?

Prasidėjus 2023 metams, valstybės institucijos skelbia vis daugiau duomenų apie tai, kokia buvo 2022 metų pabaiga ir bendrai 2022 metai atskiriems Lietuvos ekonomikos sektoriams bei valstybės viešiesiems finansams. Ne išimtis ir alkoholio akcizų statistika – jau turime Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenis apie alkoholio realizacijos ir alkoholio akcizų surinkimą 2022 gruodį ir per visus 2022 metus.
2023-01-30

Pasakė, kada geriausia gerti vitaminus: žinoti verta visiems

Kad organizmas geriau pasisavintų vitaminus, svarbu pasirinkti tinkamą jų vartojimo būdą. Reikia žinoti, kuriuo dienos metu juos vartoti, išsiaiškinti, ar jie tirpūs vandenyje, ar riebaluose. Apie tai papasakojo vaistininkė Jelena Deksnienė. Vitaminas C tirpus vandenyje. Jį galima vartoti bet kuriuo paros metu, o norint geresnio pasisavinimo, užsigerti didesniu kiekiu vandens. Taip pat patariama rinktis liposominį vitaminą C. B grupės vitaminai.
2023-01-19

Mėnesiui atsisakykite alkoholio: štai, kas nutiks jūsų organizmui

„Sausas sausis“ daugeliui tapo kasmetine tradicija, o didėjančios pragyvenimo išlaidos dar labiau kerta per kišenę, todėl vis daugiau žmonių atsisako alkoholio bent vienam mėnesiui. Tačiau kas atsitinka organizmui, jei visą mėnesį nevartojate alkoholio? Ekspertai atsakė, ar atsisakius alkoholio pajusite to naudą sveikatai, o ne tik sutaupyti pinigų, rašo mirror.co.uk.
73 2023-01-03

Šiukštu nevartokite tokios vištienos: rizikuojate savo sveikata

Netrukus šventinis šurmulys vėl apsilankys dažnuose namuose, bus ruošiamos ir ragaujamos įvairios vaišės ir patiekalai. Vienas iš dažnai gaminamų šventinių valgių – kepti ar kitaip paruošti paukštienos patiekalai. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena kaip pasirinkti ir saugiai ruošti paukštieną.
2022-12-30

Atsakė, kiek galima išgerti vitamino D: nerizikuokite savo sveikata

Gydytojo kabinete šiuo metu dažniausiai skundžiamasi nuovargiu, energijos trūkumu, sumažėjusiu darbingumu, sunkumu susikoncentruoti, dažnesniu sirgimu peršalimo ligomis, virškinamojo trakto sutrikimais. Apie negalavimus galinčius palengvinti sezoninius maisto produktus ir maisto papildus pacientai dažniausiai ir teiraujasi. Gydytoja Rasita Kybartienė įvardija, kokių vitaminų bei mineralų organizmui reikia atėjus žiemai.
2022-12-12

Latvijoje lapkritį kainos augo 1,1 proc.

Vartojimo prekės ir paslaugos Latvijoje praėjusį mėnesį brango vidutiniškai 1,1 proc., pranešė nacionalinė statistikos taryba. Metų (12-os mėnesių) infliacija išliko tokia pat kaip ir spalį – 21,8 proc., o vidutinė metų infliacija per mėnesį padidėjo nuo 15 proc. iki 16,2 procento. Per 11 šių metų mėnesius vartojimas šalyje pabrango 21,4 procento. Praėjusį mėnesį labiausiai vartotojų kainų indeksą kėlė brangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai (1,5 proc.), išlaidos būstui (1,1 proc.
2022-12-08

Lietuvoje pensijos ir atlyginimai maži, nes sumokame per mažai mokesčių? Jau netrukus ministerija žada permainas

Kartais mėgstama skųstis, kad mokesčiai Lietuvoje yra dideli, tačiau iš tiesų yra priešingai. Palyginti su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, mūsų šalyje surenkamų mokesčių ir sukuriamo bendrojo vidaus produkto santykis yra vienas iš prasčiausių. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mokytojų ar gydytojų atlyginimai yra nedideli, kodėl tokios mažos pensijos.
2022-11-29

Analitikai: mažmeninę prekybą smukdo mažesnis vartojimas

Mažmeninės prekybos apyvartai per mėnesį smukus vienu procentu tai reiškia vartotojų elgsenos pokyčius, sako analitikai. Pasak jo, mažėjantis vartojimas, tikėtina, tęsis bent jau iki kitų metų pavasario.  Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas sako, kad, nors ir nežymiai, žmonės peržiūri savo išlaidas, tačiau tai dar nėra reikšmingas pokytis.  „Matosi tam tikras susitraukimas, jis yra labai neženklus pagal tai, kaip buvo gąsdinamasi.
2022-11-28

Augalinis maistas – pasaulio mitybos ateitis: kodėl privalome mažinti mėsos vartojimą?

Visuomenėje vis dažniau prabylama apie žalingą mėsos vartojimo poveikį, o parduotuvių ir restoranų lentynos pildosi mėsos, pieno ar sūrio produktų alternatyvomis. Gausus mėsos vartojimas slepia ne tik sveikatos ir gyvūnų teisių problemas, tačiau ir nepataisomą žalą klimatui, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2022-09-22

Ekonomistas: dujų suvartojimas Lietuvoje sumažėjo 80 proc., dėl to brango biokuras

Ukrainą užpuolusiai Rusijai buvo įvestos sankcijos, o agresorei apribojus dujų tiekimą Europoje itin išaugo dujų kainos. Dėl šios priežasties chemijos pramonės bendrovė „Achema“ sustabdė savo veiklą. Tai lėmė, kad gamtinių dujų suvartojimas Lietuvoje sumažėjo 80 proc., o alternatyvaus kuro šilumai kainos dėl didelės paklausos irgi kyla į aukštumas.
2022-09-15

Latvija alkoholio gamybą pirmąjį pusmetį padidino 16 proc., augimas vartojimui – 8 proc.

Latvija per pirmąjį pusmetį pagamino 28,77 mln. litrų alkoholinių gėrimų, neskaitant alaus – 16,4 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, pranešė Latvijos valstybės pajamų tarnybos Akcizinių prekių valdyba. Pagamintų ir importuotų alkoholinių gėrimų (neskaitant alaus) nukreipimo į mažmeninę prekybą apimtys padidėjo 7,8 proc. iki 30,874 mln. litrų. Į vartojimą nukreipta 6,551 mln. litrų vyno (2,8 proc. daugiau nei prieš metus), 5,659 mln. litrų degtinės (7,1 proc. daugiau), 2,325 mln.
2022-08-29

Mačiulis prognozuoja, kad dujos kol kas neatpigs: vienintelis kelias – mažiau vartoti

Rekordines aukštumas pasiekusių dujų kainų mažėjimo kol kas tikėtis neverta, sako ekonomistas Nerijus Mačiulis. Anot jo, vienintelis kelias – mažinti dujų vartojimą.  „Kol kas nėra dujų pigimo perspektyvos, žiūrint ateities sandorius, net ir kitų metų žiemai kaina išlieka 250 eurų už megavatvalandę“, – žurnalistams trečiadienį sakė „Swedbank“ ekonomistas N. Mačiulis.
Aktualijos 2022-08-24

Lietuvoje sumažėjo girtaujančių žmonių, tačiau bendros alkoholio vartojimo tendencijos lieka panašios

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) sako, kad bendros alkoholio vartojimo tendencijos Lietuvoje iš esmės nesikeičia, tik šiek tiek sumažėjo geriančių nesaikingai dalis. Departamento BNS pateiktais duomenimis, nuo 2004 m. alkoholio vartojimas per paskutinius 12 mėnesių beveik nepakito: 2004 metais per pastaruosius metus vartoję alkoholio buvo 85,1 proc. gyventojų, o pernai – 84,4 procento. Alkoholio vartojimas per paskutines 30 dienų sumažėjo nuo 67,8 proc.

Įsigaliojo ES planas sumažinti dujų vartojimą 15 proc.

Europos Sąjungos planas 15 proc. sumažinti dujų vartojimą visame bloke, priimtas mėginant išspręsti energijos kainų krizę, paaštrintą Rusijos karo Ukrainoje, bus pradėtas vykdyti nuo antradienio Šį planą nustatantis ES reglamentas, dėl kurio 27 šalių blokas susitarė prieš dvi savaites, pirmadienį buvo paskelbtas Bendrijos oficialiajame leidinyje. Jame numatyta, kad planą įgyvendinti bus pradėta nuo antradienio.
2022-08-08

Morawieckis: Lenkija vetuotų ES mėginimus įvesti privalomus dujų vartojimo apribojimus

Lenkijos premjeras pareiškė, kad jo šalis vetuotų galimus Europos Sąjungos mėginimus įvesti privalomus dujų vartojimo apribojimus, skelbia Lenkijos radijas. Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis tokį pareiškimą padarė duodamas interviu televizijai ketvirtadienį, pranešė Lenkijos valstybinė naujienų agentūra PAP. Privataus transliuotojo „Polsat News“ paklaustas, ar ES planuojamas gamtinių dujų paklausos sumažinimas 15 proc.
2022-07-29

Namų ūkių vartojimo išlaidos per penkerius metus padidėjo 47,5 proc. iki 438,5 euro

Vidutinės namų ūkių vartojimo išlaidos vienam asmeniui per mėnesį pernai siekė 438,5 euro – 47,5 proc. daugiau nei 2016 metais (297 eurų).  Įvertinus vartojimo kainų pasikeitimą, vartojimo apimtis, palyginti su 2016 metais, padidėjo 27,7 proc., remdamasis išankstiniais Namų ūkių biudžetų statistinio tyrimo išankstiniais duomenimis, pranešė Statistikos departamentas.  Didžiausią vartojimo išlaidų dalį gyventojai pernai skyrė maistui ir nealkoholiniams gėrimams (30 proc.
2022-07-29

Energetikos viceministras: Lietuvai nereikėtų papildomų priemonių mažinant dujų vartojimą 15 proc.

Lietuvai nereikėtų imtis papildomų priemonių siekiant 15 proc. sumažinti gamtinių dujų vartojimą, sako energetikos viceministras Albinas Zananavičius. Pasak jo, tai padėtų padaryti sumažėjusi dujų paklausa bei Vilniaus planai kitą šildymo sezoną gamtines dujas pakeisti mazutu.  Tai jis BNS teigė antradienį Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams pasiekus susitarimą, kaip 15 proc. sumažinti valstybių narių gamtinių dujų vartojimą ir mažinti jų priklausomybę nuo rusiškų dujų tiekimo.
2022-07-26

Dainius Kreivys: Lietuva nesunkiai galėtų sumažinti dujų vartojimą 15 proc.

Lietuvai nekiltų sunkumų įvykdyti Europos Komisijos rekomendaciją sumažinti gamtinių dujų vartojimą, jeigu jų trūktų artėjančią žiemą, sako energetikos ministras Dainius Kreivys.  „Didžiausia diskusija yra dėl tų 15 proc.
2022-07-20

Ekonomistai apie infliaciją: „Pasivažinėsime amerikietiškais kalneliais kaip reikiant“

20 proc. ribą Lietuvoje peržengusi infliacija dar labiau sumažins vartojimą, o tai pajus ir verslas, sako ekonomistai. Pasak jų, liepą dėl brangstančios elektros ir dujų ji turėtų būti dar didesnė. Vis dėlto tikimasi, kad nuo rugpjūčio kainų augimas po truputį turėtų lėtėti, tačiau nerimo kelia neapibrėžta situacija dėl Ukrainos grūdų eksporto ir maisto kainų.
2022-06-29

Ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė: infliacija ima smaugti vartojimą

Mažmeninės prekybos mažėjimas balandį ir gegužę rodo, kad įsibėgėjusi infliacija ima riboti gyventojų galimybes pirkti, sako ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė. „Bet kokiu atveju jau galima kalbėti apie tai, kad įsibėgėjusi infliacija užsmaugė vartojimo augimą, jau kurį laiką buvo kalbama, kad toks spartus kainų augimas pakeis gyventojų elgseną ir galimybes.
2022-06-28

Pasakė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: įsidėmėkite visam laikui

Alkoholio vartojimas nėra vienas geriausių įpročių, tačiau neretai jis vartojamas susibūrimuose su šeima, draugais. Be daugelio sveikatos problemų, kurias gali sukelti alkoholis jis taip pat pavojingas tuo metu, kai apgirtę asmenys sėda už vairo. Tačiau, ar galima vairuoti kitą rytą, jeigu alkoholį vartojote vakare? Ieškodami atsakymo į klausimą ar galima vairuoti kitą rytą, pirmiausiai reikia žinoti per kiek laiko iš žmogaus organizmo pasišalina alkoholis.
2022-03-12

Įspėja vartojančius valerijoną: nekartokite kelių klaidų

Valerijonas – augalas, kilęs iš Europos ir Azijos, auga ir Šiaurės Amerikoje. Valerijonas medicinoje buvo naudojamas nuo ankstyvosios Graikijos ir Romos laikų. Istoriškai valerijonas buvo naudojamas nemigai, migrenai, nuovargiui ir skrandžio spazmams gydyti. Šiandien valerijonas vartojamas nuo nemigos, nerimo, depresijos, priešmenstruacinio sindromo (PMS), menopauzės simptomų ir galvos skausmo.
2022-03-08

Nuo šio vaisto apsinuodijimo miršta šimtai: įspėja vartoti atsakingai

Paracetamolis yra tikrai naudingas vaistas, kuris malšina skausmą ir aukštą temperatūrą, tačiau jo nereikėtų perdozuoti. 2020 metais Anglijoje ir Velse nuo apsinuodijimo paracetamoliu mirė 235 žmonės. Į ligonines patenka daug pacientų, apsinuodijusių vaistais, iš jų net 48 proc. būna perdozavę paracetamolio.
2022-02-11

Pasakė, kiek kartų per savaitę galima valgyti mėsą: kitaip galite sau pakenkti

Nors apie raudonąją mėsą egzistuoja įvairių mitų, jautieną ir veršieną tikrai vertėtų įtraukti į racioną, ypač šaltąjį sezoną. Ši mėsa aprūpina organizmą įvairiais naudingais mikroelementais bei vitaminais. Vis dėlto, pasak gydytojos dietologės Dalios Vaitkevičiūtės, tai, kiek naudingų medžiagų suvalgę mėsos gausite, priklauso ir nuo to, kaip ji bus paruošta. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šios rūšies mėsa dažnai patenka į kasdienį pirkėjų krepšelį.
2022-01-27

Skubiai įspėja nepiktnaudžiauti šiais vaistais: gali sukelti rimtų problemų

Ibuprofenas yra nesteroidinis priešuždegiminis vaistas, plačiai naudojamas dėl skausmą malšinančių savybių, ypač kai kalbama apie skaudančius sąnarius. Daugumą ibuprofeno rūšių galite nusipirkti vaistinėse ir prekybos centruose, tačiau yra tam tikrų vaistų, su kuriais neturėtumėte jo maišyti, kitaip galite patirti nepageidaujamą šalutinį poveikį. Išgertas ibuprofenas gali sukelti galvos skausmą, galvos svaigimą, pykinimą, vėmimą, pilvo pūtimą ar virškinimo sutrikimus, rašo express.co.uk.
2022-01-27

Jokiu būdu vaistų neužgerkite šiais 2 gėrimais: galite sau pakenkti

Nemažai žmonių patiria ne vieną negalavimą, vienu metu vartoja keletą skirtingų gydytojų paskirtų vaistų, papildomai geria savo iniciatyva įsigytus maisto papildus ir nesusimąsto dėl tokio veikliųjų medžiagų „kokteilio“ poveikio, kurį dar labiau iškreipti gali jų užsigėrimas bet kuo, kas nėra tiesiog tyras vanduo. Specialistai sako, kad tarpusavyje nederantys vaistai gali stipriai pakenkti: vienas vaistas gali mažinti ar didinti kito veiksmingumą, sukelti šalutinį poveikį ar net pavojų gyvybei.
2022-01-07

Atsargiai su paracetamoliu: 1 klaida gali baigtis liūdnai

Paracetamolis yra vienas dažniausiai vartojamų vaistų daugelio namų vaistinėlėse. Jį geriame nuo ligų, susižeidę ir kai vargina kitos smulkios problemos. Nors paracetamolis padeda, jis taip pat gali būti kenksmingas, jei jo išgersime per daug. Visi žino, kad gero tiktai gali būti per daug. Per gausu ko nors vartojimas vadinamas perdozavimu, o perdozavimas yra tam tikra organizmo reakcija. Ši reakcija, žinoma, ne visada maloni – ypač vaistų perdozavimo atveju, rašo express.co.
2021-12-23

„YouTube“ vėl užblokavo vokišką RT kanalą

Platforma „YouTube“ ketvirtadienį vėl užblokavo Rusijos valstybinio transliuotojo RT kanalą vokiečių kalba už vartojimo sąlygų pažeidimus, nors anksčiau jau buvo užsitraukusi Maskvos rūstybę dėl panašių veiksmų. „Russia Today“ anksčiau vadinta žiniasklaidos priemonė savo tinklapyje paskelbė, kad „YouTube“ „be jokio paaiškinimo“ išjungė jos neseniai paleistą kanalą „Auf Sendung“ (Eteryje). Visą parą rodomą rusų televiziją tebegalima žiūrėti kitose platformose, įskaitant RT DE svetainę.
2021-12-16

Jokiu būdu nekartokite 1 česnako vartojimo klaidos: gali baigtis liūdnai

Valgyti česnaką ar kišti jį į nosį, lašinti svogūno sultis ant smilkinių, gerti daug žolelių arbatų su citrina ir imbieru, įtrinti nosį eteriniais aliejais ir skalauti druskos tirpalu – tai liaudies medicinos metodai, kuriuos žmonės kartais renkasi peršalimo gydymui.  „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad daugelis šių būdų ne tik nepadeda, bet gali ir pakenkti. Kai kurie – gali būti veiksmingi kovojant su peršalimu, tačiau tuo piktnaudžiaujant, kyla šalutinių poveikių rizika.
2021-12-15

Atskleidė, kokie miltai sveikatai yra patys geriausi: žinokite juos

Užgavėnės ar sekmadienio pusryčiai daugelyje šeimų neįsivaizduojami be blynų. Miltiniai patiekalai – neatsiejama žmonių raciono dalis, kuri pirmiausia išeliminuojama pradėjus sveikai maitintis. Tiesa, miltinių patiekalų nereikėtų taip nuvertinti, nes juose taip pat gausu žmogui reikalingų maistinių medžiagų, sako prekybos centro „Rimi“ sveikesnės mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė – svarbu suvartojamas kiekis, pasirinkti miltai ir valgymo laikas.
2021-11-18

Venkite šio produkto: jūsų širdis dirbs daug geriau

Prieširdžių fibriliacija – tai širdies veiklos sutrikimas, pasižymintis nereguliariu širdies ritmu. Jis žmonėms gali sukelti tris esmines komplikacijas – širdies nepakankamumą, anginą ar insultą. Prieširdžių fibriliacija insulto pavojų padidina penkis kartus, o ankstyvos mirties riziką – dvigubai.
2021-11-17

Vartojimo kainos Baltijos valstybėse per metus labiausiai pakilo Lietuvoje

Didžiausia metų (12-os mėnesių) infliacija Baltijos valstybėse rugpjūtį užfiksuota Lietuvoje, mažiausia – Latvijoje. Nacionalinių statistikos tarnybų duomenimis, praėjusį mėnesį, palyginti su praėjusių metų rugpjūčiu, vartojimo prekės ir paslaugos Lietuvoje pabrango 5,3 proc., Latvijoje – 3,7 proc., Estijoje – 5,0 procento. Mėnesio infliacija rugpjūtį didžiausia buvo Estijoje. Lietuvos vartotojų kainų indeksas per mėnesį pakilo 0,4 proc., Latvijos – taip pat 0,4 proc.
2021-09-08

SAM: „AstraZeneca“ vakcinos vartojimas atsistato

Praėjusią savaitę buvo likusios nepanaudotos 19 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso dozės, bet leidus laisviau pereiti prie žemesnių prioritetinių grupių šio preparato naudojimas atsistatė, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Atskleidė 7 dažniausias vaistų vartojimo klaidas: nekartokite jų

Pandemijos akivaizdoje Lietuvos gyventojai yra labiau linkę užsiimti savigyda – tiek bijodami gydymo įstaigoje užsikrėsti koronavirusu, tiek galvodami, kad šiuo metu pas gydytoją patekti nėra galimybių. Vaistininkas Saulius Gečys pastebi, kad vis dažniau įvairiomis tabletėmis savijautą pagerinti bandantys žmonės daro aibę klaidų, kurios būseną gali pabloginti.
2021-03-30

Barai namuose: skelbia, kokių gėrimų lietuviai pirko daugiausiai – lygina su rusais ir baltarusiais

Per pandeminius 2020 m. lietuviai kur kas daugiau laiko nei iki šiol praleido baruose – tiesa, ne įprastuose, o namų baruose. Pernai metų skaičius apibendrina šalies prekybininkai – skelbia, kokių gėrimų pardavimai smarkiai išaugo. O aludariai griebiasi už galvų – esą tampame panašūs į rusus ar baltarusius – geriam stiprius gėrimus. Per pastaruosius metus ne tik gerokai ištuštėjo oro erdvė – per pandemiją lietuviai negali kaip visada pasilepinti kelionėmis.

Lietuvoje ruošiamasi keisti Verygos draudimus dėl alkoholio: dalį nori išvis atšaukti

Valdantieji susiruošė keisti valstiečių priimtus alkoholio prekybos draudimus ir žada dalį jų atšaukti. Ant stalo guls klausimai, ar nederėtų vėl leisti pirkti alkoholį jaunesniems nei 20, taip pat svarstoma leisti prekiauti paplūdimio kavinėse ir atlaisvinti reklamos suvaržymus. Valstiečiai stebisi tokiomis užmačiomis ir sako, kad tai kvaila. Jie prognozuoja, kad vėl galime tapti daugiausia geriančiais pasaulyje.
Į viršų