Žurnale „Biomedicine and Pharmacotherapy“ išspausdintame straipsnyje mokslininkai atkreipė dėmesį į arbatkrūmio natūralių cheminių junginių naudą. Įrodyta, kad augalo junginys, žinomas kaip cistatinas, skatina antitrombozinį aktyvumą.
Cistatinas padeda skystinti kraują atpalaiduodamas kraujagysles ir slopindamas trombocitų sulipimą. Dr Gill Jenkins sakė:
„Arbata gerai žinoma dėl širdies sveikatai naudingų savybių, įskaitant kraujospūdžio mažinimą ir antioksidacinį poveikį“. Ši nauda gali būti siejama su arbatoje esančiais polifenoliais, tokiais kaip flavonoidai, rašo express.co.uk.
Arbatos nauda
Dr Jenkins pridūrė: „Naujasis tyrimas atskleidė dar vieną pranašumą – natūralus arbatoje esantis junginys padeda apsaugoti širdį ir smegenis, mažindamas krešėjimą. Tai papildo įrodymus, kad reguliariai arbatą geriantys žmonės rečiau suserga širdies ligomis ar patiria insultą“.
Dr Jenkins atkreipė dėmesį į dar vieną tyrimą, kuris parodė, kaip arbatos gėrimas yra naudingas žmonių sveikatai. Remiantis beveik pusės milijono suaugusių britų apklausa, tyrimo rezultatai atskleidė, kad kasdien išgerti tris puodelius arbatos yra idealu.
Taip yra todėl, kad trys puodeliai per dieną buvo siejami su 24 procentais sumažėjusia rizika mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Išsamioje Dr Tim Bond, Dr Gill Jenkins ir Dr Emma Derbyshire apžvalgoje taip pat buvo pabrėžta, kokią naudą širdies ir smegenų sveikatai duoda reguliarus arbatos gėrimas.
Apžvalgoje pabrėžiama, kad arbatos gėrimas yra siejamas su kraujagyslių ir endotelio funkcijos pagerėjimu, o tai gali padėti sumažinti kraujospūdį. Be to, arbatos gėrimas siejamas ir su geresniu dėmesiu ir psichomotorinės reakcijos greičiu. Jis taip pat gali sumažinti depresijos riziką dėl L-teanino atpalaiduojančio poveikio ir pagerėjusios smegenų kraujotakos.
Dietologė Dr Carrie Ruxton sakė: „Yra tiek daug dalykų, kuriuos galime padaryti, kad pagerintume širdies sveikatą. Todėl išgerti kelis puodelius arbatos kiekvieną dieną tikrai yra vienas iš paprasčiausių ir maloniausių variantų“.
Dr Ruxton pridūrė: „Gerai žinoma arbatos nauda kraujagyslių sveikatai, kraujospūdžio kontrolei ir kovai su oksidacija bei uždegimais, kurie kenkia kūno ląstelėms. Nesvarbu, ar jums labiau patinka juodoji (įprasta), ar žalioji arbata, nes abi yra iš to paties augalo ir suteikia daug polifenolių“.
Dr Ruxton sakė, kad polifenoliai yra aktyvūs augaliniai junginiai, palaikantys širdies ir kraujagyslių sveikatą.
Kraujo krešuliai
Tyrimai rodo, kad arbatos gėrimas gali sumažinti gyvybei pavojingų kraujo krešulių atsiradimo tikimybę. NHS pabrėžia įspėjamuosius kraujo krešulio požymius:
pulsuojantis arba mėšlungiškas skausmas,
patinimas, paraudimas ir šiluma kojoje ar rankoje,
staigus dusulys,
aštrus skausmas krūtinėje (gali būti stipresnis įkvėpus),
kosulys arba atkosėjimas krauju.