Aplinkos ministerija savo socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi kvietimu atsisakyti perteklinio vartojimo ir primena jo padarinius.
„Būk kaip Pūkis, nereaguok į nuolaidas“, – kviečia ministerija, skatindama pagalvoti, ar įsigyjamų daiktų tikrai reikia.
Veltui eikvojami ištekliai
Ministerija pabrėžia, kad kiekvieno daikto gamybai naudojamos ribotos gamtos žaliavos, kurių daugelis neatsinaujina:
„Pasaulis kasmet sunaudoja tiek išteklių, kuriems atsinaujinti reikėtų beveik 2 mūsų planetų. Todėl perkant svarbu įsivertinti, ar tikrai to daikto reikia, ar tik noriu pasinaudoti nuolaida.“
Viena iš didžiausių perteklinio vartojimo problemų yra atliekų kiekis. Europos Sąjungos gyventojai kasmet išmeta daugiau nei 2,2 milijardus tonų atliekų.
Ypač daug dėmesio skiriama drabužių pramonei, kurios poveikis gamtai yra milžiniškas.
„Juodųjų penktadienių metu ypač daug reklamos, raginančios įsigyti drabužių. Tačiau dėl greitosios mados kasmet išmetama milijonai tonų atliekų, o dauguma drabužių nėra perdirbami.
Drabužių gamyba eikvoja gamtos išteklius. Pavyzdžiui, vieniems marškinėliams pagaminti reikia beveik 2700 litrų vandens. Tai kiekis, kurį žmogus galėtų gerti beveik 2,5 metų“, – skelbiama įraše.
Klimato kaita
Vartojimas taip pat daro tiesioginę įtaką klimato kaitai.
„Kiekvienas pagamintas produktas prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų – nuo žaliavų išgavimo iki transportavimo ir pardavimo.
Prognozuojama, kad iki 2050 metų dėl klimato kaitos gali išnykti iki 1 milijono gyvūnų ir augalų rūšių“, – teigiama Aplinkos ministerijos įraše.
Ministerija kviečia rinktis atsakingai: „Taigi, kokią stovyklą palaikysite šiemet: Nieko nepirkimo dienos ar Juodojo penktadienio?“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!