vaiko pinigai
Vaiko pinigai
Vaiko pinigai – tai finansinė parama, kurią Lietuvoje moka savivaldybė visiems vaikams iki 18 metų (arba iki 21 metų, jei jie mokosi vidurinėse mokyklose ar profesinio mokymo įstaigose). Ši išmoka siekia užtikrinti vaikų gerovę ir palengvinti šeimų finansinę padėtį. 2024 m. vaiko pinigai sieks 96 Eur.
Kadangi šią išmoką vaikams mokės savivaldybių administracijos, norėdami ją gauti, turite pateikti savivaldybei prašymą (vaiko pinigams) išmokoms gauti.
Šių išmokų tiek daug dar nekėlė: nuo 2025 m. pridės po 26,25 euro per mėnesį
Išmokos vaikui arba vaiko pinigai kiekvienam vaikui nepriklausomai nuo tėvų pajamų ar turto Lietuvoje buvo įvesti 2018 m., nusižiūrėjus į lenkų pavyzdį.
Nuo kitų metų šios išmokos didės tiek, kiek dar niekada nedidėjo iki šiol – 27,3 proc. Kad būtų su kuo palyginti, pavyzdžiui, minimalioji mėnesinė alga arba pensijos bus didinamos apie 12 proc.
Įstatymas numato, kad kiekvienam vaikui mokama 1,75 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį.
Štai kurioms šeimoms priklauso beveik 60 eurų išmoka: moka kiekvienam vaikui
Šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų, taip pat susiduriančios su finansiniais sunkumais, turi teisę gauti papildomus vaiko pinigus. Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įspėja, kad tam tikrais atvejais gautus pinigus šeimoms tenka grąžinti.
Su panašia situacija susidūrė ir portalo tv3.lt skaitytoja Miglė, kuri pasakojo, kad gaudavo papildomus vaiko pinigus.
„Esame daugiavaikė šeima, todėl gaudavome papildomą beveik 60 eurų išmoką kiekvienam vaikui.
Siūlymas didinti nuo 600 iki 1100 eurų „į rankas“ išmoką gimus vaikui patinka ne visiems – gali paskatinti gimdyti ne tuos
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas užsimanė padidinti išmoką gimus vaikui – kone dvigubai, nuo dabar esančių 600 iki 1100 eurų „į rankas“. Tačiau toks įstatymo projektas sulaukė opozicijos kritikos, mat tai kainuos valstybei kone 12 milijonų eurų kasmet ir neskatins gimstamumo.
Lietuvos demografinius procesus nagrinėjantys sociologai tokią iniciatyvą palaiko, tačiau siūlo skirti daug didesnes lėšas gimstamumui didinti. Tačiau dalis tėvų atkerta, kad gimdo vaikus ne dėl pinigų.
Už gimusį vaiką – dvigubai didesnės vienkartinės išmokos: Seimas imasi pakeitimų
Lietuvoje gimsta vis mažiau vaikų, o nemažai šeimų, turinčių vaikų, susiduria su finansiniais rūpesčiais. Dėl to esą reikia didinti išmokas vaikams.
Taip mano naujas Seimas. Antradienį po pateikimo jis pritarė įstatymo pataisoms, kurios numato kone dvigubai didesnes išmokas.
Už tokias pataisas balsavo 110 parlamentarų, balsavusių prieš nebuvo, o du susilaikė.
Šiuo metu kiekvienam gimusiam vaikui skiriama 11 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio vienkartinė išmoka vaikui.
Imasi išmokų išsiskyrusių tėvų vaikams: mokės daugiau pinigų, bet ir išieškos daugiau iš nemokančių?
Seimas antradienį po pateikimo pritarė siūlymui pasirūpinti vaikais, kurių tėvai išsiskyrę.
Socialdemokratės Orintos Leiputės pasiūlytos įstatymo pataisos numato didinti išmokas tais atvejais, kai vaiko nepasiekia priteisti alimentai.
„Įrodyta, kad būtent šeimos, kuriose vaiką augina vienas iš išsiskyrusių tėvų, susiduria su didžiausia skurdo rizika.
Vaiko pinigai 2025 m.: už kiekvieną planuoja pridėti po 315 eurų
Kiekvienam vaikui priklauso vaiko išmokos, kurios kiekvieną mėnesį išmokamos jų tėvams. Nuo kitų metų vadinamieji vaiko pinigai turėtų išaugti tiek, kiek niekada dar neaugo – 27,3 proc. 2025 m. vaiko išmokos sieks 122,5 euro.
Tai numatyta pradiniame kitų valstybės biudžeto projekte, kuris trečiadienį pristatytas Vyriausybės posėdyje.
12 išmokų ir paramų auginantiems vaikus: štai kada gausite 660 eurų ir daugiau
Lietuvoje įvairių kompensacijų, paramų ir išmokų yra nemažai, tad gyventojai gali gan lengvai pasimesti, kas, kam ir kada priklauso, kiek pinigų galima gauti ir nuo ko priklauso sumos dydis?
Vien tėvams (įtėviams, globėjams, seneliams) ir jų vaikams, neskaičiuojant išimčių ir pan., yra numatyta 12 skirtingų išmokų ir paramų.
Remiantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) svetainėje pateikta 2024 m. informacija, čia rasite visas šias išmokas, jų dydžius, sąlygas ir kt.
Vaikų išlaikymas: štai kokiais atvejais alimentus mokės abu tėvai
Daugeliui įprasta, kad, tėvams išsiskyrus, alimentus moka tik vienas iš jų, kadangi kitas prisideda vaiko auklėjimu ir priežiūra. Vis tik čia, kaip ir visur, gali būti išimčių.
Vienas vyriškis socialiniame tinkle „Facebook“ papasakojo, kad išsiskyręs su žmona visą laiką tvarkingai mokėjo vaiko išlaikymą.
Liucija Jankoitė. Vaiko išlaikymo indeksavimas – kaip neprarasti pinigų
Vaiko išlaikymo pinigai, dar vadinami alimentais, dažnai ją mokantiems ir gaunantiems tėvams reiškia nustatytą ir nekintančią kas mėnesį mokamą sumą iki vaiko pilnametystės. Tiesa ta, kad ši suma beveik kasmet keičiasi, nes teisiškai turi būti indeksuojama, tačiau daugelis tėvų apie tai nežino ir to nedaro. Dėl šios priežasties vien per pastaruosius 3 metus tėvai galėjo prarasti virš 30 procentų vaiko pinigų.
Buvęs sutuoktinis privalo išlaikyti ne tik vaikus, bet ir jų mamą: kur kreiptis dėl pinigų?
Išsiskyrę sutuoktiniai paprastai prisiteisia išlaikymą vaikams. Pinigus gauna tas, su kuriuo gyventi lieka vaikai. Tačiau, jeigu vaikus auginantis išsiskyręs sutuoktinis negali dirbti, jį išlaikyti privalo kitas sutuoktinis, net, jeigu jie ir nebegyvena kartu.
Teisininkai komentavo, kokiais atvejais dažniausiai vienos likusios mamos, išlaikymą prisiteisia ne tik vaikams, bet ir sau.
Po skyrybų sumažėjo pajamos
Į portalą tv3.lt kreipėsi vilnietė Augustė.
REKLAMA
REKLAMA
Štai, kiek pinigų galite gauti gimus vaikui: nepamirškite
Gimus vaikui, šeima gali pretenduoti į įvairias išmokas, kurių vienos yra skiriamos kompensuoti netektas pajamas anksčiau dirbusiai mamai arba tėčiui, o kitos skiriamos atsižvelgiant į kitas priežastis arba priklauso visoms šeimoms su vaikais, nepaisant jokių aplinkybių.
Šeimos, auginančias vaikus, ne tik gali gauti įvairias pinigines išmokas, bet ir pasinaudoti teikiamomis paslaugomis, kurios skirtos stiprinti šeimas.
Seime – siūlymas vaiko išmoką didinti dvigubai: mokėtų virš 1200 eurų
Grupė Seimo narių registravo įstatymo pataisas, kurias priėmus būtų padidintos vienkartinės išmokos vaikams gimus.
Parlamentarai siūlo dvigubai didesnes išmokas, nei yra mokamos dabar.
Išmoka siektų 1210 eurų
Šiuo metu galiojantis įstatymas numato, kad kiekvienam gimusiam vaikui yra skiriama 11 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinė išmoka.
Šiemet bazinės socialinės išmokos dydis yra 55 eurai.
Prisiteisti pinigų iš sutuoktinių galima ir neišsiskyrus – daugelis šito nežino
Dalis moterų skundžiasi, kad šeimoje jas prislegia ne tik buities, bet ir vaikų išlaikymo rūpesčiai. Ne visi vyrai sutinka finansiškai prisidėti prie atžalų išlaikymo. Tokiose situacijose atsidūrusioms moterims teisininkai primena, kad alimentus galima prisiteisti ir esant santuokoje.
Įstatymai numato tėvams pareigą rūpintis vaikais, nesvarbu jie gyvena santuokoje ar ne. Specialistai pataria pirmiausia bandyti taikiai susitarti dėl vaikų išlaikymo, alimentų.
Aktualu daugeliui: nemokamas maitinimas vaikams ir papildomi 56,65 euro kas mėnesį
Kiekvienam vaikui Lietuvoje kas mėnesį yra skirta po 96,25 euro. Tačiau daliai jų priklauso dar ir papildomi 56,65 euro, nemokamas maitinimas bei 110 eurų prekėms mokyklai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kokius reikalavimus reikia atitikti ir ką padaryti, norint gauti šią finansinę pagalbą.
Kada vaikams yra mokama po 152,9 euro?
SADM primena, kad kiekvienam vaikui Lietuvoje kas mėnesį yra mokama 96,25 euro dydžio išmoka arba kitaip – vaiko pinigai.
Siūlo didinti išmokas už vaikus, kurių tėvai išsiskyrę: atsilieptų ir nemokantiems alimentų
Šeimos, kuriose mama ar tėtis vieni augina vaikus, patiria didžiausią skurdo riziką. Dabartinės išmokos tokiems vaikams yra nepakankamos, dėl jas reikėtų didinti.
Taip mano Seimo narė Orinta Leiputė, antradienį registravusi atitinkamas įstatymo pataisas.
Nemažai vaikų skursta
Remiantis oficialia statistika, pataisų aiškinamajame rašte pastebima, kad pernai daugiau nei 77 tūkst. nuolatinių Lietuvos gyventojų gyveno absoliučiame skurde.
Kišenpinigiai vaikams: ar 10 eurų užtenka ir kokia pinigų suma juos sugadina?
Tėvai skaičiuoja, kad vaikų kišenpinigiams skiria nuo kelių dešimčių, iki kelių šimtų eurų per mėnesį. Tuo metu finansų specialistai tikina, kad skiriama suma vaikams turėtų priklausyti nuo jų amžiaus. Taip pat atkreipia dėmesį, kad kišenpinigius galima duoti ne tik grynaisiais, bet pervesti ir į banko kortelę, taip lengviau sekti vaikų išlaidas.
Tėvai dalijosi, kad vaikų kišenpinigiams skiria įvairias sumas.
Nebežino juoktis ar verkti – vieniems vaiko pinigus išmokėjo du kartus, kiti visai negavo
Vaikus auginantys tėvai, šiais metais sulaukę džiugios žinios, kad vaiko pinigai nuo sausio didėja 10,50 Eur – nuo 85,75 iki 96,25 euro, netruko atsidurti keistoje situacijoje – vieniems kėdainiečiams vaiko pinigai išmokėti po du ar net tris kartus, o kiti kol kas dar visai jų negavo. Kėdainių rajono savivaldybėje yra per 6 tūkst.
Nuspręsta: už kiekvieną vaiką pridės po 10,5 euro, o už mirusį žmogų – 48 eurus
Trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo padidino kai kuriuos bazinius dydžius. Nuo jų priklauso, kokio dydžio bus socialinės išmokos kitais metais.
Aktualu tūkstančiams: skelbia, kiek didins vaiko pinigus ir kitas išmokas nuo 2024 m.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija oficialiai registravo Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūlo pakeisti dabar mokamų išmokų dydžius. Ministrų kabinetas dar turės juos galutinai patvirtinti, tačiau paprastai ministerijos pasiūlymas jau nekeičiamas.
Šis miestas naujagimių tėvams siūlo po 2 300 eurų, bet to nepakanka net būsto nuomai padengti
Šalys, kuriose smarkiai smunka gimstamumas, kartais griebiasi vilioti gyventojus susilaukti vaikų, siūlydami jiems pinigų. Tokį žingsnį žengia ir Honkongas, naujagimių tėvams ketinantis mokėti po 2 500 JAV dolerių (2 365 eurus) už kiekvieną kūdikį. Taip miestas bando paskatinti gimstamumą, tačiau daugelis šio brangaus miesto gyventojų teigia, kad tokių pinigų neužtenka nė mėnesio nuomai.
Skambaus Nausėdos pasiūlymo vertinimas: ir giria, ir peikia, ir primena senus Šimonytės žodžius
Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, kuriomis siūlo tėvams įvesti papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) už vaikus. Šis siūlymas susilaukė valdančiosios koalicijos kritikos, esą tai perteklinė priemonė.
DIENOS PJŪVIS. Kaip vertinti Nausėdos pasiūlymus dėl šeimų ir pensijų – tai popsas ar ne?
Prieš pat naują Seimo sesiją – kandžios prezidento Nausėdos replikos valdantiesiems apie LGBT ir natkotikus. Susitikęs su parlamento valdyba šalies vadovas pareiškė, kad žmogaus teisės apima ne tik kažkieno norą lengviau įsigyti narkotikų, bet ir senjorų bei vaikus auginančių šeimų finansinės padėties gerinimą.
Vaiko pinigai: Lenkijoje didina iki 180 eurų, o kaip jie didės Lietuvoje?
Nuo 2018 m. Lietuvoje įvesti vadinamieji vaiko pinigai – universalios išmokos, mokamos už kiekvieną vaiką, nepriklausomai nuo to, kiek turto ar pajamų turi jo tėvai.
Šią priemonę tuometinė Lietuvos Vyriausybė nusižiūrėjo nuo Lenkijos. Jau nuo kitų metų pradžios kaimyninėje šalyje išmokos vaikams didės net 60 proc., o kaip jos keisis Lietuvoje?
Prieš rinkimus – didesnės išmokos
Spalio mėnesį Lenkijoje numatyti eiliniai parlamento rinkimai.
Ministerija pritaria: už kai kuriuos vaikus išmokos didėtų iki 1078 eurų
Šiuo metu už kiekvieną gimusį vaiką tėvams mokama vienkartinė išmoka. Daliai tėvų ši išmoka jau nuo kitų metų gali išaugti dvigubai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo Vyriausybei pritarti Seimo narės opozicijos atstovės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės parengtoms Išmokų vaikams įstatymo pataisoms.
Jomis siūloma, kad kiekvienam gimusiam neišnešiotam naujagimiui skiriama 22 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinė išmoka vaikui.
Nuo liepos didėja vaiko priežiūros, ligos ir nedarbo išmokos
Mažiausias ir didžiausias išmokas gaunančių vaikus auginančių tėvų nuo liepos laukia pokyčiai: keičiasi vaiko priežiūros, ligos ir nedarbo išmokų skyrimo tvarka.
Valentas mano, kad buvusi žmona siekia pasipelnyti: dviems vaikams skiria 50 eurų
Penktadienį laidos „TV Pagalba“ studijoje – dramatiška buvusios poros skyrybų istorija. Valentas ir Milda išsiskyrė, tačiau neapykanta, abipusiai kaltinimai ir manipuliacija vaikais išliko. Milda kaltina, kad Valentas apleido vaikus ir nepadeda jų išlaikyti, tačiau vyras atkerta, jog ši nuteikinėja juos prieš tėtį.
Seimas spręs, ar didinti tėvystės, vaiko priežiūros, ligos išmokas
Seimas spręs, ar didinti motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros, ligos išmokas bei kompensuojamuosius uždarbius.
Seimui antradienį pateiktos tai numatančios Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo bei Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisos.
Nesutaria dėl vaiko pinigų: kam jie turi būti pervedami, jeigu vaiko tėvai nebegyvena kartu?
Vienišos mamos skaičiuoja, kad vaiko pinigai joms padeda išgyventi. Tačiau ne visada šios išmokos skiriamos joms ir yra jų ar kartu gyvenančių vaikų. Moterys piktinasi, kad nors ir yra išsiskyrusios, vaiko pinigai gali būti skirti jų buvusiems vyrams.
Tokioje situacijoje atsidūrusi vieniša mama dalijosi istorija viename socialiniame tinkle. Ji pasakojo, kad viena augina du vaikus, tačiau vaiko pinigus gaus jos buvęs vyras.
„Su vyru esame išsiskyrę. Gaunu Lietuvoje vaiko pinigus.
Skaistė: valstybė neturi lėšų remti šeimų ir didesniu NPD, ir vaiko pinigais
Valstybė neišgali remti vaikus auginančias šeimas ir didinant tėvų neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), ir mokant vaiko pinigus, sako finansų ministrė. Gintarė Skaistė teigia abejojanti, ar užtektų politinės valios keisti vaiko pinigų modelį.
„Praeitoje („valstiečių“ – BNS) kadencijoje buvo atsisakyta papildomo NPD dydžio (vaikus auginantiems dirbantiems tėvams – BNS), pasirinktas vaiko pinigų modelis, kuomet ir nedirbančios šeimos taip pat gauna pinigus vietoje papildomo NPD.
Mamos piktinasi per mažais alimentais ir skaičiuoja, kiek iš tikrųjų kainuoja išlaikyti vaiką: 200 eurų per mažai
Vienišoms mamoms dėl vaikų išlaikymo dažnai tenka teistis alimentus. Moterys skundžiasi, kad ne visi vyrai nori išlaikyti savo vaikus. O tie, kurie moka alimentus, nesutinka jų indeksuoti, t. y. didinti, todėl prašo moterų pateikti ataskaitas, kam jos išleidžia pinigus. Anot vieno banko tyrimo, išlaidoms vienam vaikui per metus gali siekti iki 200 tūkst. eurų.
Oficialu: didėja vaiko pinigai ir kitos išmokos šeimoms
2023 metais didėja vaiko pinigai, vienkartinės išmokos vaikui ir nėščiai moteriai, globos (rūpybos) išmoka bei jos tikslinis priedas, išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai, socialinė parama mokiniams, vaiko išlaikymo išmoka ir kitos socialinės išmokos.
Šių išmokų ūgtelėjimą lemia nuo metų pradžios didinami baziniai socialinių išmokų dydžiai. Palyginti su 2021 m., 2023 m. pradžioje jos bus didesnės beveik ketvirtadaliu (23 proc.
Nuo kitų metų didės išmokos šeimai: kas keisis?
Nuo ateinančių metų pradžios didėja vaiko pinigai, vienkartinės išmokos vaikui ir nėščiai moteriai, globos (rūpybos) išmoka bei jos tikslinis priedas, išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai, socialinė parama mokiniams, vaiko išlaikymo išmoka ir kitos socialinės išmokos. Šių išmokų ūgtelėjimą lemia nuo metų pradžios didinami baziniai socialinių išmokų dydžiai. Palyginti su 2021 m., 2023 m. pradžioje jos bus didesnės beveik ketvirtadaliu (23 proc.
Linas Kukuraitis mano, kad vaiko pinigai turėtų būti didesni: „Šita valdžia nemyli vaikų“
Vyriausybė patvirtino kitų metų valstybės biudžetą, kuriame numatyta, kad vaiko pinigai augs iki 87,75 eurų. Buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad pagal minimalius vartojimo poreikius, ši suma turėtų didėti iki 100 eurų, o dabartinė valdžia „nemyli vaikų“.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas, konservatorius Mindaugas Lingė ir Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys L...
DIENOS PJŪVIS. Tūkstančiai gyventojų laukia didesnių pensijų ir vaiko pinigų – ar valdžia skyrė pakankamai?
Ketvirtadienį Seimas galutinai pritarė kitų metų „Sodros“ biudžetui. Jame numatytos ir augančios pensijos, ir didėjantys vaiko pinigai. Bet ar rekordiškai augant kainoms, pakankamai auga pensijos ir išmokos?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas, konservatorius Mindaugas Lingė ir Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Linas Kukuraitis.
Lenkijoje svarsto gerokai padidinti vaiko pinigus – bus 2 kartus didesni nei Lietuvoje?
Praėjusios kadencijos Seimas panaikino papildomą neapmokestinamą dydį vaikus auginantiems darbuotojams ir įvedė universalius vaiko pinigus. Tai padaryta dairantis į Lenkiją.
Dabartiniai Lietuvos valdantieji anuomet kritikavo tai, kad vaiko pinigai bus mokami tiek turtingiems, tiek neturtingiems gyventojams.
Vis dėlto ši naujovė liko ir vaiko pinigai mūsų šalyje toliau yra mokami ir pamažu kasmet didinami.
Pasidalijo patarimu, kaip gauti didesnius vaiko pinigus, kai viena iš gausios šeimos atžalų jau studijuoja
Vaiko pinigai Lietuvoje kas mėnesį mokami kiekvienam vaikui iki pilnamestystės arba ilgiausiai iki sukanka 23-eji, jeigu vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą mokykloje arba profesinėje mokykloje, kur įtrauktas bendrasis ugdymas. Vaiko pinigai šiuo metu siekia 80,5 eurų.
Negalią turintys vaikai, taip pat kiekvienas gausios ar nepasiturinčios šeimos vaikas gali gauti papildomą išmoką vaikui, kuri sudaro 47,3 eurus.
Štai kaip kitąmet didės išmokos už vaikus ar neįgaliesiems – labai džiūgauti neteks
Vyriausybė dešimčia dienų anksčiau pateikė visuomenei planą, kaip gyvensime kitais metais. Jau dabar aišku, kad minimali alga kitąmet paaugs nuo 550 iki 633 eurų „į rankas“, viešajame sektoriuje dirbantiems žmonėms pareiginės algos bazinis dydis padidės nuo 181 iki 186 eurų, taip pat bus indeksuojamos visos socialinės išmokos, bet ne tiek, kad padengtų metinę infliaciją, kuri šių metų rugpjūtį Statistikos departamento duomenimis, sudarė 22,4 proc.
Ekonomistė siūlo naikinti vaiko pinigus: „Galbūt vertėtų tuos pinigus išnaudoti gerokai taikliau“
Rekordinės šildymo ir elektros kainos tapo sunkia našta tiek Lietuvos gyventojams, tiek verslui ir jau yra ne tik ekonominė, bet ir socialinė problema. Valdantiesiems sukant galvą, kaip šią naštą palengvinti, ekonomistai siūlo įvairias priemones. Indrė Genytė-Pikčienė sako, kad dalis lengvatų ir kompensacijų yra netaiklios ir per brangios valstybei, tad jų reikėtų atsisakyti.
Vaiko pinigus reikia didinti mažiausiai iki 90 eurų – prezidento patarėja
Vaiko pinigai kitąmet turėtų būti padidinti mažiausiai iki 90 eurų per mėnesį, teigia prezidento vyriausioji patarėja.
„Vaikų pinigai yra pagrindinis instrumentas padėti šeimoms, kurios augina vaikus. Mes manome, kad turi padidėti vaikų pinigai. Mažiausiai iki 90 eurų nuo dabartinių 80 eurų per mėnesį“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė vyriausioji prezidento patarėja ekonominės ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė.
Gaus 3 kartus daugiau pinigų nei Lietuviai: Vokietijoje planuojama didinti vaiko išmokas
Kol lietuviai ministrai ir premjerė atostogauja, Vokietijos valdžia skelbia planus, kaip dėl išaugusių kainų bus padedama sunkiau gyvenantiems žmonėms.
Šią savaitę Vokietijos finansų ministras paskelbė, kad šalyje iš dalies bus keičiamas pajamų apmokestinimas, o taip pat kiek padidinti vaiko pinigai, rašo dw.com.
Skelbiama, kad vokiško priemonių plano tikslas – padėti gyventojams lengviau pakelti infliacijos naštą, kylančią dėl brangstančio maisto ir energijos išteklių.
Planuoja įteisinti naują išmoką už vaikus: mokėtų iki 239 eurų per mėnesį
Vyriausybė turėtų pritarti naujos vaiko priežiūros kompensacinės išmokos įteisinimui. Seimui galutinai priėmus atitinkamas įstatymo pataisas, nuo kitų metų tėvai galėtų pretenduoti į 239 eurų per mėnesį, kuriuos galėtų išleisti samdomai auklei.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė teigiamą Vyriausybės išvadą dėl Vaiko išmokų įstatymo pataisų, kurioms po pateikimo Seimas jau yra pritaręs.
Seimo komitetas – prieš griežtesnę vaiko priežiūros išmokos tvarką
Seime kol kas stringa idėja visiškai atsisakyti praktikos, kai antraisiais vaiko auginimo metais realiai jį prižiūri mama, o išmoka skiriama dirbančiam tėčiui.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas linkęs nekeisti dabartinės tvarkos – trečiadienį jis nepritarė „darbietės“ Ievos Kačinskaitės-Urbonienės siūlymui, kad vaiko priežiūros išmoką gautų tas iš tėvų, kuris faktiškai namuose augina vaiką.
Už vaiką mokės 7 eurais daugiau, didės ir kitos išmokos: kam kiek pinigų atiteks?
Lietuvoje rekordiškai augant kainoms, Vyriausybė mėgina pinigais padėti tiems, kas gyventi turi iš fiksuotų išmokų. Pirmadienį ji priėmė nutarimą, kuriuo jos bus didinamos. Tiesa, ne visos išmokos didės tokiu pačiu dydžiu, kokia dabar fiksuojama infliacija.
Pagal įstatymą bazinės socialinės išmokos (BSI) dydį, šalpos pensijų bazės (ŠPB) dydį, tikslinių kompensacijų bazės (TKB) dydį, valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį tvirtina Vyriausybė.
Lietuvos „parama“ nuo karo bėgantiems ukrainiečiams – pinigų turės laukti mėnesius
Daugelis politikų ir aukštų valdininkų mėgsta viešai pasigirti, kaip jie palaiko nuo karo baisybių bėgančius ir Lietuvoje prieglobsčio ieškančius ukrainiečius. Tačiau realiai nedaroma nieko, kad piniginė parama iš valstybės biudžeto juos pasiektų ne po kelių mėnesių, o kuo greičiau, dabar.
Statistikos departamento duomenimis, nuo vasario 24 d., kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje, iš šios šalies į Lietuvą jau atvyko daugiau kaip 39 tūkst. gyventojų. Daugiau kaip 16 tūkst.
Pasikeitė vaiko pinigų mokėjimo tvarka: ne visi gaus išmokas pinigais
Šiemet Lietuvoje įsigaliojo su vaiko pinigų mokėjimu susijusi naujovė. Nuo 2021-ųjų daliai šeimų Lietuvoje vaiko pinigai yra išmokami ne pinigine forma, o padengiant įvairias prekes ar paslaugas.
Vyriausybė nesutinka vaiko pinigų didinti iki 84 eurų
Vyriausybė nepritarė dalies Seimo narių pasiūlymui, kad vaiko pinigai augtų iki 84 eurų. Tai siūlyta pasiekti vaiko pinigus didinant nuo 1,75 iki dviejų bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžių.
Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadai nepritarti parlamentarų pasiūlymui, nes tai iš valstybės biudžeto papildomai pareikalautų apie 87,5 mln. eurų kasmet.
Ministerija Vyriausybei siūlo nedidinti vaiko pinigų
Vyriausybė trečiadienį svarstys kai kurių Seimo narių siūlymą didinti vaiko pinigus nuo 1,75 iki dviejų bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo tam nepritarti.
Vyriausybei teikiant išvadą dėl šios iniciatyvos, ministerija argumentuoja, jog tai iš valstybės biudžeto papildomai pareikalautų apie 87,5 mln. eurų kasmet.
Geros žinios: kitąmet augs vaiko pinigai, didės globos išmokos
Kitąmet vaiko pinigai augs 3,5 euro, nes didės bazinė socialinė išmoka, globos išmokos skirsis pagal vaikų amžių.
Antradienį Seimas priėmė atitinkamas Išmokų vaikams pataisas. Už jas balsavo 120 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė.
Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė atkreipė dėmesį, kad globos išmokų dydis nebuvo keistas daugiau kaip 20 metų.
„Tai turėtų paskatinti (...), kad visi vaikai turėtų šeimas, augtų šeimose“, – sakė jis.
Ministerija nepritaria siūlymui didinti vaiko pinigus
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) nepritaria dalies Seimo narių siūlymui didinti vaiko pinigus nuo 1,75 iki 2 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio.
Vyriausybei išvadą teikianti ministerija sako, jog tam iš valstybės biudžeto papildomai reikėtų apie 87,5 mln. eurų kasmet.
Svarstoma didinti išmoką už naujagimį: gyventojai jau svajoja, kur leistų pinigus
Seime – dar vienas dosnus siūlymas. Šįkart – daugiau pinigų iš biudžeto skirti ką tik vaiko susilaukusiems tėvams. Socialdemokratas Gintautas Paluckas siūlo dvigubinti vienkartinę išmoką už naujagimį – mokėti nebe 440, o 800 eurų. Tiesa, vos prieš pora savaičių parlamentas tokią iniciatyvą atmetė, tačiau Paluckas pataisą registruoja ir vėl.
Ekonomistai tokias milijonines biudžetui išlaidas vertina dvejopai, o ministerijos apie dvigubai didesnę išmoką galvoti ketina nebent po metų.