šiaurės korėjai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šiaurės korėjai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šiaurės korėjai“.
JAV ragina JT Saugumo Tarybą griežtinti sankcijas Šiaurės Korėjai
Jungtinės Valstijos penktadienį paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą sugriežtinti tarptautines sankcijas Šiaurės Korėjai ir kaltino Pchenjaną rengiant „vis pavojingesnes provokacijas“, kai izoliuota valstybė paleido iki šiol didžiausią savo sukurtą tarpžemyninę balistinę raketą (TŽBR).
„Jungtinės Valstijos ragina visas valstybes nares visiškai vykdyti esamas Saugumo Tarybos rezoliucijas“, – per pasitarimą padėčiai Šiaurės Korėjoje aptarti sakė JAV ambasadorė prie Jungtinių Tautų Linda Thomas...
Šiaurės Korėja tikina, kad šalyje nėra koronaviruso
Šiaurės Korėjoje nėra naujojo koronaviruso, ketvirtadienį pareiškė Pchenjano sveikatos priežiūros aukšto rango pareigūnas, nors užsienyje tokie šios šalies pareiškimai vertinami vis skeptiškiau, patvirtintų infekcijos COVID-19 atvejų skaičiui pasaulyje artėjant prie milijono.
Izoliuota, branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja sausį suskubo uždaryti savo sienas, kai kaimyninėje Kinijoje buvo aptiktas naujasis užkratas, ir ėmėsi griežtų karantino priemonių.
Ramybė ilgai netruko: Šiaurės Korėja paleido raketas
Šiaurės Korėja ketvirtadienį paleido du mažo nuotolio raketas, pranešė Pietų Korėjos ir Japonijos pareigūnai. Šis incidentas įvyko tęsiantis aklavietei branduolinėse derybose tarp Pchenjano ir Vašingtono.
Ginklai buvo paleisti iš Pietų Pjongano provincijos rytų kryptimi virš jūros, sakoma Pietų Korėjos kariuomenės Jungtinio štabų vadų komiteto pranešime. Pasak kariškių, numanomos raketos nuskriejo 370 km ir buvo pasiekusios 90 km aukštį.
Pietų Korėja pasiųs Šiaurės Korėjai 50 tūkst. tonų ryžių
Pietų Korėja trečiadienį pranešė planuojanti išsiųsti 50 tūkst. tonų ryžių Šiaurės Korėjai, padedant Pasaulio maisto programai (WFP). Tai jau antroji maisto produktų siunta, apie kurią Seulas paskelbė per pastarąjį mėnesį, turinti padėti neturtingai Šiaurės Korėjai atlaikyti maisto stygių ir pagerinti dvišalius santykius.
Kim Jong Unas atvyko į susitikimą su Trumpu
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas antradienį atvyko į Hanojų, kur jį pasitiko entuziastinga minia ir daugybė saugumo darbuotojų. Vietnamo sostinėje Kim Jong Unas antrąkart susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, pasauliui laukiant apčiuopiamos pažangos dėl Pchenjano branduolinės programos.
Rusija blokavo Šiaurės Korėjai nepalankios ataskaitos apie sankcijas paskelbimą
Rusija blokavo Jungtinių Tautų ataskaitas apie tai, kaip įgyvendinamos Šiaurės Korėjai įvestos sankcijos, paskelbimą, nes nesutinka su kai kuriomis dokumente pateikiamomis išvadomis, ketvirtadienį pareiškė Maskvos ambasadorius. Žiniasklaidos priemonės, tarp jų naujienų agentūra AFP, turėjo galimybę susipažinti su šiuo dokumentu prieš jo oficialų paskelbimą.
M. Pompeo: sankcijos Šiaurės Korėjai galios iki visiškos jos denuklearizacijos
Sankcijos Šiaurės Korėjai galios iki visiškos jos denuklearizacijos, sekmadienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo. Po derybų Pchenjane į Tokiją atvykęs M. Pompeo sakė, kad Vašingtonas ir toliau taikys sankcijas Šiaurės Korėjai, kol ši įvykdys „visiškai patikrinamą galutinę denuklearizaciją.“ Tokijuje JAV valstybės sekretorius informuos savo kolegas iš Japonijos ir Pietų Korėjos apie derybas, kurios, jo teigimu, buvo produktyvios.
Skaičiuojamos paskutinės valandos: istorinis JAV ir Šiaurės Korėjos lyderių susitikimas
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pirmadienį atlieka paskutiniuosius pasiruošimus prieš jųdviejų istorinį susitikimą, pareigūnams stengiantis sušvelninti didžiulius nesutarimus dėl Pchenjano branduolinio arsenalo.
Skelbiamas susitikimas, po kurio gali paaiškėti Šiaurės Korėjos likimas
Donaldas Trumpas antradienį Baltuosiuose rūmuose priims Pietų Korėjos prezidentą, o šios svarbios derybos gali nulemti, ar įvyks labai laukiama JAV prezidento akistata su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Moon Jae-inas atskrenda į Vašingtoną su nelengva misija gelbėti istorinės diplomatinės progos, pasitaikiusios JAV ir Šiaurės Korėjai.
Šiaurės Korėjos deklaracija dėl bandymų: ką tai reiškia
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paskelbė stabdantis branduolinių ir tarpžemyninių balistinių raketų bandymus, sukėlusius didžiulę įtampą Korėjos pusiasalyje, regione ir toli už jo ribų. Tokį sprendimą Šiaurės Korėjos valdančioji Darbininkų partija priėmė artėjant Kim Jong Uno susitikimui su Pietų Korėjos vadovu Moon Jae-inu ir tikintis, kad vėliau įvyks ilgai lauktas susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.
REKLAMA
REKLAMA
JT į juodąjį sąrašą įtraukė dešimtis laivų, bendrovių
Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba penktadienį už pagalbą Šiaurės Korėjai apeiti sankcijas į juoduosius sąrašus įtraukė 27 laivus, 21 bendrovę ir vieną verslininką, taip didindama spaudimą Pchenjanui, nors šalis neseniai paskelbė norą derėtis, pranešė diplomatas. Jungtinių Valstijų prašymu JT Saugumo Tarybos komitetas patvirtino didžiausią visų laikų sankcijų paketą Šiaurės Korėjai, teigė neįvardytu norėjęs likti diplomatas.
Kim Jong Uno „slaptas“ vizitas: Kinija siunčia aiškią žinią JAV
Praėjus vos kelioms valandoms po šarvuoto traukinio atvykimo į Pekiną antradienį, mįslingo aukštas pareigas užimančios asmens tapatybė buvo atskleista – Kim Jong Unas, Šiaurės Korėjos diktatorius atvyko pirmojo savo oficialaus užsienio vizito nuo pat 2011-ųjų savo paskyrimo vadu, rašoma „Financial Times“. Taip pat nėra paslaptis, kad yra planuojamas Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimas po kelių branduolinės krizės mėnesių Korėjos pusiasalyje ir vėliau sekusio staigaus atokv...
Šiaurės Korėjos konfliktas: Pjongčango reikšmė ir staigūs Kim Jong Uno pokyčiai
Praėjus dvejiems įtampos augimo Korėjos pusiasalyje metams, atsikvėpimas, nors ir trumpalaikis, kurį mums žada atnešti Žiemos olimpinės žaidynės pietų korėjiečių mieste Pjongčange, yra labiau nei sveikintinas. Tačiau, atsižvelgiant į kelių karybos ekspertų, teigiančių, jog šiandien karo tikimybė viršija 50 proc., nuomonę, pernelyg atsipalaiduoti nereikėtų.
JAV skelbia naujas sankcijas Šiaurės Korėjai
Jungtinės Amerikos Valstijos paskelbė naujas sankcijas Šiaurės Korėjos ir Kinijos firmoms bei asmenims už paramą Kim Jong-Uno (Kim Čen Uno) režimui bei jo branduolinio ginklavimosi programai. JAV iždo paskelbtame sąraše yra Šiaurės Korėjos bendrovės bei bankai, daugiausia įkurti Kinijoje bei Rusijoje, Šiaurės Korėjos laivininkystės bendrovės bei šeši specialūs laivai, taip pat ir dvi Kinijos prekybos firmos. Sankcijos taikomos 9 juridiniams ir 16 fizinių asmenų.
Nuskambėjo griežtas ultimatumas Šiaurės Korėjai
Šiaurės Korėja turėtų pakeisti savo kursą, – atsisakydama branduolinės programos bei raketų bandymų ji taptų turtingesne valstybe, ketvirtadienį pareiškė Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe. Kalbėdamas pirmoje Naujųjų metų spaudos konferencijoje Sh. Abe žurnalistams sakė norįs pamatyti sankcijų Šiaurės Korėjai poveikį, ypač šiuo šaltuoju metų laiku. Dėl sankcijų suvaržyto anglies ir naftos eksporto šalis turi nepakankamai patalpų šildymui reikalingų energetinių išteklių.
„The Diplomat“: „pasiklydusi“ Šiaurės Korėjos raketa nukrito ant gyvenvietės
Nesėkmingas Šiaurės Korėjos tarpkontinentinės balistinės raketos bandymas, atliktas praėjusių metų balandžio 29-ąją, baigėsi nuolaužų nukritimu ant gyvenvietės, praneša Japonijoje įsikūręs analitinis leidinys „The Diplomat“, remiantis šaltiniu JAV valdžioje. Leidinio duomenimis, vidutinio nuotolio raketa „Chwason-12“ nukrito ant Tokčhono miesto, kuriame gyvena apie 240 tūkst. gyventojų. Maža to, buvo „padaryta ženklių nuostolių“ pramonės ir žemės ūkio pastatams.
D. Trumpas: planuojamos Šiaurės ir Pietų Korėjos derybos – „geras dalykas“
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė, kad ateinančią savaitę planuojamos Šiaurės ir Pietų Korėjos aukšto lygio derybos yra „geras dalykas“ ir, regis, pamėgino prisiimti nuopelnus už šį pasiekimą. „Kai reiškiasi visokiausi nevykę „ekspertai“, ar kas nors iš tikrųjų tiki, kad dabar tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos vyktų derybos ir dialogas, jeigu nebūčiau buvęs tvirtas, stiprus ir pasiryžęs nukreipti mūsų visą „galią“ prieš Šiaurę? – sakoma D. Trumpo žinutėje.
JT uždraudė keturiems Šiaurės Korėjos laivams įplaukti į užsienio uostus
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba ketvirtadienį uždraudė keturiems Šiaurės Korėjos laivams įplaukti į tarptautinius uostus. Šių priemonių imtasi įtariant, kad tais laivais gabenamos prekės, kurių tiekimą draudžia Pchenjanui taikomos tarptautinės sankcijos, naujienų agentūrai AFP pranešė diplomatai.
Karai 2018-aisiais: kas laukia Sirijos, Ukrainos ir Šiaurės Korėjos?
Dabar, kai 2017 metai – jau į pabaigą, kruvini konfliktai ar grėsmingos įtampos plečiasi įvairiuose pasaulio kampeliuose, o horizonte pasirodo ir naujų karų šešėliai, rašoma „Newsweek“. Leidinys pateikia ekspertų, kurie pasidalijo savo įžvalgomis ir prognozėmis dėl tebesitęsiančių konfliktų Ukrainoje bei Sirijoje, ar galimo karo tarp JAV ir Šiaurės Korėjos nuojautų, nuomones.
Britų žiniasklaida: JAV ruošiasi smogti Šiaurės Korėjos taikiniams
„Daily Telegraph“ paskelbė „išskirtinę medžiagą“ apie Baltųjų rūmų planus suduoti „triuškinančius“ smūgius Šiaurės Korėjos raketų paleidimo aikštelėms. Tarp įmanomų scenarijų – smūgis paleidimo aikštelėms dar prieš tai, kai Pchenjanas sugalvos atlikti eilinį balistinės raketos bandymą. JAV aktyviai kuria prevencinio smūgio Šiaurės Korėjai planą siekiant sustabdyti šios šalies branduolinio ginklo tobulinimo programą.
JAV pateikė naujas sankcijas Šiaurės Korėjai
Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pateikė Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijos dėl sankcijų Šiaurės Korėjai sugriežtinimo projektą, dėl kurio Saugumo Taryba turėtų balsuoti penktadienį, pranešė diplomatai. Rezoliucijos projekte numatyta į Šiaurės Korėją uždrausti eksportuoti beveik 90 proc. perdirbtų naftos produktų ir per 12 mėnesių namo sugrąžinti visus užsienyje dirbančius Šiaurės Korėjos piliečius, pranešė naujienų agentūra AFP, susipažinusi su rezoliucijos tekstu.
„Twitter“ pradeda kovą su „neapykantos“ ir „įžeidžiančio“ turinio žinutėmis
Kompanija „Twitter“ paskelbė nuo pirmadienio pradedanti taikyti naujas taisykles, kuriomis siekiama filtruoti „neapykantos“ ir „įžeidžiančio“ turinio žinutes šiame socialiniame tinkle, taip pat ir skatinančias smurtą. Ši platforma seniai buvo kritikuojama dėl neapykantą kurstančių grupių pasisakymų joje.
JAV pasiūlymas Šiaurės Korėjai: „Susitikime bent jau pasikalbėti, nors ir apie orą“
Jungtinės Valstijos yra pasirengusios „be išankstinių sąlygų“ derėtis su Šiaurės Korėja, bet išlieka pasiryžusios priversti ją atsisakyti savo branduolinio arsenalo, antradienį sakė JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.
Šiaurės Korėja ir toliau šiurpina: karas – neišvengiamas
Šiaurės Korėjos valdžia jau nesvarsto klausimo, ar bus karas Korėjos pusiasalyje, tačiau klausia, kada tai įvyks, galima spręsti iš paskutinio šios šalies Užsienio reikalų ministerijos pranešimo. Pchenjano teigimu, JAV „žingsnis po žingsnio eina link karo“. Didelio masto JAV ir Pietų Korėjos mokymai, o taip pat JAV aukščiausių vadovų pareiškimai, anot šiaurės korėjiečių, provokuoja neišvengiamą karą Korėjos pusiasalyje. „Karo pradžia Korėjos pusiasalyje – jau įvykęs faktas.
Kaip SSRS padėjo Šiaurės Korėjai kurti branduolinę programą ir į ką ji pavirto dabar
Per paskutinius 20 metų Šiaurės Korėja atliko šešis branduolinio ginklo ir dešimtis balistinių raketų paleidimo bandymus. Nepaisant tarptautinės bendruomenės sankcijų, Pchenjanui kiekvieną sykį pavyksta sukurti vis galingesnius užtaisus ir vis toliau galinčias skristi raketas, kurios jau gali nuskristi iki JAV. Leidinys „Gordon“ primena, kaip Sovietų Sąjunga padėjo KLDR pradėti savo branduolinę programą, ir kaip ji ilgainiui subyrėjo.
Pasaulį sudrebins šimtai Pietų Korėjos ir JAV orlaivių
Šimtai orlaivių, tarp jų daugiau kaip dvi dešimtys radarais sunkiai susekamų naikintuvų, dalyvauja pirmadienį pradėtose didžiausiose kada nors surengtose bendrose aviacijos pratybose, pranešė kariškiai. Šie manevrai surengti praėjus savaitei po Šiaurės Korėjos įvykdyto iki šiol galingiausios šios šalies tarpžemyninės raketos, galinčios pasiekti taikinius JAV Rytų pakrantėje, bandymo.
JAV prezidentas žada griežtas sankcijas
JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pažadėjo paskelbti papildomas griežtas sankcijas Šiaurės Korėjai, įvykdžiusiai naujo tipo tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) bandymą. „Ką tik kalbėjausi su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu apie Šiaurės Korėjos provokacinius veiksmus“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JAV lyderis. „Šiandien Šiaurės Korėjai bus paskelbtos papildomos griežtos sankcijos. Išspręsime šią situaciją!“ – pažymėjo jis.
Susierzinęs Donaldas Trumpas kreipėsi į pasaulį
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pasiuntė griežtą perspėjimą Šiaurės Korėjai, surengusiai naujausią balistinės raketos bandymą – pirmąjį po Vašingtono sprendimo grąžinti Pchenjaną į terorizmą remiančių šalių sąrašą. „Mes tuo pasirūpinsim“, – D. Trumpas pareiškė sakydamas kalbą Baltuosiuose rūmuose tuojau po anksti trečiadienį Korėjos laiku atlikto bandymo, per kurį, anot Pentagono, buvo paleista tarpžemyninė balistinė raketa.
Šiaurės korėjiečiams uždrausta linksmintis ir vartoti alkoholį
Šiaurės Korėjos valdžia įvedė privačių vakarėlių ir švenčių vartojant alkoholį visiems šalies gyventojams draudimą. Pasak Pietų Korėjos naujienų agentūros „Yonhap“, kuri remiasi vietos žvalgybos duomenimis, tokių veiksmų Kim Jong Unas ėmėsi dėl didėjančio valstybei taikomų sankcijų spaudimo. „Pchenjane įvesta tvarka, kurios metu partiniai atstovai kasdien praneša apie ekonominius žmonių sunkumus.
Donaldas Trumpas perspėjo Šiaurės Korėjos lyderį: nenuvertinkite JAV
Kelionę po Azijos šalis pradėjęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad joks diktatorius neturėtų nuvertinti Amerikos ryžto, akivaizdžiai taikydamas šį perspėjimą Šiaurės Korėjai. Per susitikimą su amerikiečiais kariai Jokotos oro pajėgų bazėje į vakarus nuo Tokijo D.Trumpas, vilkėjęs jam padovanotą karišką striukę, pabrėžė, kad „niekas – joks diktatorius, joks režimas ir jokia valstybė – neturėtų nuvertinti ... Amerikos ryžto“. „Praeityje jie retkarčiais mus nuvertindavo.
Įvardino, kada Šiaurės Korėja taps pajėgi surengti branduolinį smūgį
JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) ketvirtadienį pareiškė, kad Šiaurės Korėja po kelių mėnesių gali tapti pajėgi surengti branduolinį smūgį Jungtinėms Valstijoms. „Dabar jų pajėgumai gana arti (padėties), kai turėtume elgtis, tarsi jie būtų beveik pasiekę“ savo uždavinį – užsitikrinti galimybę smogti Jungtinėms Valstijoms, M. Pompeo sakė per Vašingtone vykusį nacionalinio saugumo forumą.
Trys istoriniai atvejai, kuomet pasaulį galėjo nušluoti branduolinis karas
Šiųmetis tarptautinis Liuksemburgo forumas, skirtas branduolinių ginklų neplatinimui, ir prasidėjęs spalio 9-ąją Paryžiuje, susilaukė išskirtinio dėmesio dėl paaštrėjusios situacijos Korėjos pusiasalyje. Ekspertai iš viso pasaulio aptaria galimybes apriboti ir kontroliuoti branduolinį ginklavimąsi. Konferencijoje kalbėjo buvęs JAV gynybos ministras Williamas Perry, buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas, kitų šalių atstovai.
Kinija smogė Šiaurės Korėjos ekonomikai: privalės nutraukti verslus
Kinijos verslo ministerija ketvirtadienį nurodė visoms Šiaurės Korėjos bendrovėms, kurios yra įsikūrusios šalyje, uždaryti savo veiklą, taip atsakant į Jungtinių Tautų sankcijas. Šiaurės Korėja užsitraukė JT Saugumo Tarybos nemalonę išbandydama branduolinį ginklą ir paleisdama, manoma, vidutinio nuotolio balistinę raketą virš Japonijos. Kinijos valdžios sprendimas turi būti įvykdytas per 120 dienų nuo jo paskelbimo.
Šiaurės Korėja pasinaudojo karinga D.Trumpo kalba: tai prilygsta karo paskelbimui
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį pareiškė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra „pamišęs“, ir perspėjo, kad privers savo priešininką „brangiai sumokėti“ už Jungtinėse Tautose išsakytą grasinimą sunaikinti jo šalį. Neįprastas tiesioginis Kim Jong Uno atsakymas buvo paskelbtas po antradienį pasaulį nustebinusio D.Trumpo pareiškimo.
Donaldas Trumpas pristatė stagnuojančios Jungtinių Tautų Organizacijos reformos planą
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pristatė Jungtinių Tautų organizacijos reformavimo planą. Jo teigimu, ši organizacija neišnaudoja savo potencialo dėl biurokratijos ir neefektyvaus valdymo. „JT privalo daugiau dėmesio skirti žmonėms ir mažiau – biurokratijai“, – pareiškė Baltųjų Rūmų vadas pirmadienį, rugsėjo 18-ąją, JT reformų forumo atidarymo Niujorke metu. Nuo 2000-ųjų JT darbuotojų skaičius išaugo dvigubai, organizacijos biudžetas išaugo 140 proc., pažymėjo D. Trumpas.
Paaiškino, iš kur Šiaurės Korėjoje toks netikėtas technologijų proveržis
Kuomet Šiaurės Korėja įvykdė bandymus to, kas jos pačios teigimu buvo pagaminta šalies viduje vandenilinė bomba, o taip pat ir balistinės raketos testavimą – sukėlė daug klausimų dėl šalies atominės programos mįslės, rašoma „The Wall Street Journal“. Kaip ši šalis taip greitai sugebėjo pagerinti savo technologijas, nepaisant galiojančių tarptautinių sankcijų ir bandymų laikyti nuo jų technologijas, susijusias su ginkluote? Anot autorių, „atsakymas gali būti paslėptas informacijoje, kurią atsivež...
ISIS teroristai gali persikelti į Europos vidurį
Europa apleido Balkanų šalis, kuriose „Islamo valstybė“ jau sustatė savo pėstininkus, „Le Monde“ rašo žurnalistas ir buvusios Jugoslavijos šalių ekspertas Charles Nonne’as. Balkanai išnyko iš radiolokatorių ekranų netrukus po buvusios Jugoslavijos subyrėjimo ir pasibaigusio karo Bosnijoje. Dabar Europos Sąjunga skelbia apie teigiamus ekonominio ir socialinio vystymosi regione rezultatus, atidedant į šalį teisinės valstybės ir demokratijos statuso išsaugojimą.
Septyni būdai pašalinti Kim Jong Uną
Sekmadienį Šiaurės Korėja įvykdė šeštąjį branduolinį bandymą, susprogdinusi bombą, 10 kartų galingesnę, negu ta, kuri buvo išbandyta pernai, rašoma „The Wall Street Journal“. Šiaurės Korėjos valdžia aiškina, kad Pchenjanas šiuo metu ruošiasi trečiajam tarpkontinentinės balistinės raketos paleidimui.
A. Merkel ir D. Trumpas apsisprendė dėl Šiaurės Korėjos
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį sutarė siekti griežtesnių sankcijų Šiaurės Korėjai, savaitgalį surengusiai kol kas galingiausią savo branduolinį bandymą, informavo Berlynas. Abu lyderiai per pokalbį telefonu „pritarė nuomonei, kad tarptautinė bendruomenė turi didinti spaudimą Šiaurės Korėjos režimui ir kad Jungtinių Tautų Saugumo Taryba privalo skubiai paskelbti naujas, griežtesnes sankcijas“, sakė A.Merkel atstovas spaudai.
Ekspertai įvertino JAV galimybes suduoti smūgį Šiaurės Korėjai
Nepaisant naujų Donaldo Trumpo administracijos pasisakymų, JAV vis dar neturi realaus ir praktiškai įgyvendinamo karinio plano, kaip paveikti Šiaurės Korėją, skelbia CNN kalbinti analitikai. Po to, kai Pchenjanas išbandė savo branduolinį ginklą sekmadienį, JAV gynybos ministras Jamesas Mattisas pareiškė, kad JAV turi „daug karinių galimybių“ Šiaurės Korėjoje ir pagąsdino Pchenjaną „galingu kariniu atsaku“, jeigu JAV ar šios šalies sąjungininkių teritorija atsidurs taikiklyje.
Pasaulis bejėgis prieš tironą mažylį Kimą?
Po šiais metais Šiaurės Korėjos įvykdytų 14-os raketų bandymų sukelto chaoso ypatingo dėmesio sulaukė paskutinysis raketos paleidimas virš Hokaido salos: Japonija įkliuvo į santykių tarp Pchenjano ir Vašingtono eskalacijos spąstus. Ekspertai pažymi visiškai Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno abejingumą tiek Donaldo Trumpo „saldainiams ir botagui“, tiek JT Saugumo Tarybos pagrūmojimams.
Kas būtų, jeigu Šiaurės Korėjos raketa būtų pataikiusi į Japoniją?
Ekspertų teigimu, jeigu Šiaurės Korėjos paleista raketa būtų iš tiesų nukritusi Japonijos teritorijoje, Donaldas Trumpas būtų priverstas, dėl galiojančių saugumo sutarčių, nedelsiant suduoti smūgį – ir taip įsivelti į pasaulinį karą, rašoma „The Independent“. Japonija yra ilgalaikė NATO narė, o tai reiškia, kad svetimos šalies išpuolis būtų laikomas išpuoliu prieš visas aljanso šalis. Savaime suprantama, kad kitos šalys-narės bus priverstos atitinkamai reaguoti.
„Katastrofiškos pasekmės“: Šiaurės Korėja perspėjo JAV dėl tolimesnių veiksmų
Naktį į rugpjūčio 29-ąją Šiaurės Korėjos raketa praskrido virš Japonijos teritorijos ir nukrito už 1180 kilometrų nuo Hokaido salos. Netrukus po raketos paleidimo Pietų Korėjos kariuomenė atliko bombonešių bandymus, o Rusija pareiškė, kad „sankcijos nebeveikia“. Japonija sušaukė skubų JT Saugumo Tarybos posėdį.
Pavojingas V. Putino žaidimas Šiaurės Korėjoje
„Laikas nuo laiko galima išvysti, kaip rusų iš šiaurės korėjiečių valdininkai vaišinasi kartu čia, Maskvoje, tačiau nepriklausomi ekspertai neturi iliuzijų dėl Kim Jong Uno, – tvirtina Anna Nemcova „The Daily Beast“. – Jis „itin kaprizingas, irzlus ir pasirengęs lengvai žudyti“, kaip jį konkrečiai ir tiksliai apibūdino Rusijos Korėjos politikos specialistas Andrejus Lanikovas“. „Dėl vykstančios Vašingtono ir Pchenjano priešpriešos Maskva tikisi išlošti iš svarbaus tarpininko vaidmens – tikėtina,...
Ukraina neigia raketų prekybą su Šiaurės Korėja
Ukrainos gynybos ir aerokosmoso kompleksai netiekė ginkluotės ir karinių technologijų Šiaurės Korėjai, pirmadienį pareiškė šalies Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) sekretorius Oleksandras Turčynovas. „Ši informacija neturi jokio pagrindo ir yra provokacinio pobūdžio“, – sakė O.Turčynovas, kurio žodžiai cituojami NSGT išplatintame pareiškime.
JAV žiniasklaida: Donaldo Trumpo aplinka ruošia ekonominį smūgį Kinijai
Donaldo Trumpo aplinkos žmonės šį savaitgalį aptarė galimas JAV sankcijas prieš Kiniją. Galutinis šio klausimo sprendimas gali būti priimtas jau šią savaitę, rašoma leidinyje „Politico“. Pasak leidinio šaltinių Baltuosiuose rūmuose, pagrindiniai JAV prezidento patarėjai visą savaitgalį praleido aptarinėdami, kaip JAV galėtų „nubausti“ Kiniją. Manoma, kad diskusija tęsis pirmadienį, o projekto galutinė versija prezidentui bus pateikta jau šią savaitę.
Europa ir JAV dėl sankcijų gali pradėti prekybų karus?
Tai nėra labai geros naujienos, rašoma „Forbes“ straipsnyje apie ES ir JAV nesutarimus dėl sankcijų Rusijai: Europos Sąjunga grasina keršyti dėl JAV siūlomų sankcijų Rusijai. Pagrindinė problema yra ta, kad būtent taip prasideda prekybiniai karai. Kažkas gali pasakyti: „Jūs negalite to padaryti“, o vėliau kiti įtūžta ir šaukia: „Tai ir jūs negalite to padaryti“, ir mes patenkame į įsitikinimų spiralę dėl to, ko neįmanoma daryti.
Kodėl Kremlius palaiko Šiaurės Korėją?
Rusijos delegacija JT liepos 6-ąją paviešino oficialų pareiškimą, kritikuojantį tai, kaip Vašingtonas sprendžia Šiaurės Korėjos krizę, rašoma „The Washington Post“. Savo pareiškime Kremliaus diplomatai ginčijo amerikiečių kaltinimus Šiaurės Korėjai dėl tarpkontinentinės raketos paleidimo netoli Japonijos teritorinių vandenų liepos 4-ąją, tvirtindami, kad Pchenjanas iš tiesų paleido vidutinio nuotolio raketą. Rusija taip pat pasisakė prieš JT siūlymą griežtinti sankcijas Pchenjanui.
JAV Kongresas smogė Rusijai naujomis sankcijomis: „linkėjimai Putinui nuo amerikiečių“
JAV respublikonai ir demokratai Kongrese nubalsavo už įstatymų projektą dėl naujų sankcijų Rusijai kaip atsaką į Rusijos kišimąsi į JAV rinkimų kampaniją. Įstatymų projektas, anot įstatymų leidėjų, apsunkins JAV prezidentui galimybes vienašališkai atšaukti sankcijas, jeigu jam kiltų toks noras. Visus šešis savo prezidentavimo mėnesius D. Trumpas yra lydimas nuolatinių kaltinimų tuo, kad Rusija, tikėtina, prisidėjo prie jo pergalės prezidento rinkimuose.
JAV įstatymų leidėjai susitarė dėl sankcijų Rusijai paketo
JAV Kongreso respublikonai ir demokratai šeštadienį pranešė, kad pasiekė susitarimą dėl sankcijų Rusijai paketo, kuriuo siekiama nubausti Maskvą už kišimąsi į Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus bei karinę agresiją Ukrainoje ir Sirijoje. Atstovų Rūmų narys demokratas Steny Hoyeris (Stenis Hojeris) sakė, kad įstatymų leidėjai išsprendė nesutarimus dėl to įstatymo, kuriame taip pat numatytos finansinės bausmės Iranui ir Šiaurės Korėjai.