sergamumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sergamumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sergamumas“.
Žmonės plūsta į ligonines – virusas išguldė ištisas šeimas
Lietuvoje įsisiautėjo gripas – sergantieji plūsta į ligonines, poliklinikas ar vaistines. Praėjusią savaitę nuo šios ligos mirė trys žmonės. Medikai neabejoja – gripas išplito žmonėms besėdint prie Kūčių ir Kalėdų stalo. Virusas išguldė ištisas šeimas.
Po kelių dienų, kaip prognozuoja gydytojai, ligonių gretas papildys tie, kurie užsikrės Naujųjų sutikimo vakarėliuose. Daugiau – reportaže.
Per savaitę COVID-19 pražudė du žmones, 50 atsidūrė ligoninėje
Pastarąją savaitę Lietuvoje bendras sergamumo gripu, koronavirusu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis sumažėjo ir siekė 878,1 atvejo 100 tūkst. šalies gyventojų. Sergamumo šiomis ligomis sumažėjimą specialistai sieja su moksleivių rudens atostogomis.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, spalio 28–lapkričio 3 dienomis mažiausias rodiklis registruotas Utenos apskrityje (604,6 atv. 100 tūkst.
DIENOS PJŪVIS. COVID-19 protrūkių daugėja – ar grįžime prie griežtesnių ribojimų?
Augantis sergamumas įvairiomis užkrečiamosiomis kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis, gripu ir COVID-19 toliau kelia įtampas sveikatos sistemai. VUL Santaros klinikos skelbia apie laikinus pacientų lankymo ribojimus. Lietuvoje spalio 14–20 d. (42-ąją savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga rodiklis buvo 1252,2 atvejo 100 tūkst.
Garsus Lietuvos profesorius įspėja: pastebėjus 1 ženklą skubėkite pas gydytojus
Rugsėjo 29-ąją, Pasaulinę širdies dieną, atkreipiame dėmesį į vieną svarbiausių mūsų organų – širdį. Pasak Vilniaus universiteto profesoriaus, Širdies ir kraujagyslių klinikos kardiologo Prano Šerpyčio, Lietuva vis dar susiduria su dideliu sergamumu širdies ir kraujagyslių ligomis, o pagrindinė to priežastis – sveikatai nepalanki gyvensena, kurioje gausu streso, netinkamos mitybos ir kitų sveikatai žalingų įpročių.
Skelbia gripo sezono pabaigą: mirė 27 žmonės, beveik pusė sirgusių – vaikai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad praėjusią savaitę baigėsi 2023–2024 metų gripo sezonas.
Kaip rašoma pirmadienį NVSC išplatintame pranešime, vertinant daugiametę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) dinamiką, vaikų sergamumas sudarė apie 50 proc. visų registruotų atvejų. 2023–2024 metų sezoną vaikai sudarė 45 proc. visų gripo atvejų ir 49 proc. visų ŪVKTI atvejų.
Pavojaus signalas: pasaulyje vėl prasidėjo stiprus šio itin užkrečiamo viruso protrūkis
Pasaulyje ženkliai pradėjo daugėti susirgimų tymais. 2023 m. buvo užregistruoti 321 582 tymų atvejai – 88 proc. daugiau nei ankstesniais metais, kai buvo užregistruoti 171 153 atvejai. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, prognozuojama, kad 2024 m. sergamumas nemažės, atvejų skaičius turėtų išlikti ne mažesnis nei praėjusiais metais.
Šiame Lietuvos mieste vaikus guldo klastinga infekcija: įspėja visus
Praėjusiais metais sergamumas skarlatina Kėdainiuose išaugo net devynis kartus, lyginant su 2022-aisiais. Padidėjusį sergamumą skarlatina rodo ne tik statistika, bet jaučia ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) dirbanti pediatrė Viltara Dūdienė. Tačiau, jos teigimu, tai nėra nieko neįprasto, o susirgimų skarlatina kasmet padaugėja prasidėjus šaltajam sezonui.
Sparčiai didėja sergamumas vėžiu: artimiausiais metais susirgimų išaugs daugiau nei 20 proc.
Remiantis naujais Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros skaičiavimais, per ateinančius du dešimtmečius naujų vėžio atvejų skaičius Europoje išaugs 22,5 proc. Numatoma, kad 2022–2045 m. pasaulyje vėžio diagnozių skaičius padidės 55 proc. nuo maždaug 19,9 mln. vėžio atvejų 2022 m. iki 30,9 mln.
Gydytojai skubiai perspėja, kad galite likti be apžiūros ir pagalbos: nekartokite šių klaidų
Pagal įstatymus nepilnamečius palydėti pas gydytojus gali tik tėvai, įtėviai arba globėjai. Su naujienų portalu tv3.lt susisiekė moteris, kuri nusprendė palydėti keturiolikmetį anūką, kai jo mama tuo metu buvo komandiruotėje. Atvykus pas gydytoją močiutė buvo informuota, jog sveikatos paslaugos jos nepilnamečiui anūkui suteikiamos nebus, mat jis privalo į polikliniką atvykti tik su tėvu arba motina. Tai nustebino moterį, todėl nusprendėme plačiau pasidomėti.
Kovidas įsibėgėja – per dieną suserga tūkstančiai, miršta kone kasdien
Kovidas vėl šiepia nasrus. Kasdien infekcija užsikrečia apie tūkstantį tautiečių, įskaičiuojant ir gripą, trečdalis savivaldybių pasiekė epideminį lygį. Tiesa, medikai į paniką nepuola, į reanimaciją patenka tik pavieniai pacientai, o ir šie serga gretutinėmis ligomis. Valdžia apribojimų neplanuoja, tačiau ragina skiepytis. Beje, pasak gydytojų, dabartinė kovido atmaina panašesnė į gerai žinomą gripą, skonio ar kvapo ligoniai dažniausiai nebepraranda.
REKLAMA
REKLAMA
Nuo šių ligų miršta daugiausia lietuvių: saugotis ragina visus
Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ šią savaitę nuskambėjo jautri vilniečio Mantvydo istorija. Kartu su juo laidoje svečiavosi ir Vilniaus universiteto profesorė ir Santaros klinikų kardiologė Žaneta Petrulionienė, kuri ne tik pasidalijo vertingais patarimais, tačiau ir pabrėžė vieną liūdną tendenciją mūsų šalyje.
Šią savaitę tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dėmesys skiriamas širdies ir kraujagyslių ligoms, kurios yra įvardijamos pagrindine mirties priežastimi šalyje.
Kauniečius įspėja neatsipalaiduoti: apskrityje – didžiausias sergamumas gripu
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir COVID-19 dar sumažėjo.
Kaip antradienį skelbia NVSC, bendras sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų buvo 522,9 atvejo. Dar ankstesnę savaitę jis siekė 592,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Mažiausias sergamumas užfiksuotas Utenos apskrityje – 309,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, didžiausias – Kauno apskrityje – 578,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Nuo gripo Lietuvoje mirė dar vienas žmogus
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę išliko panašus. Sausio 23–29 d. jis siekė 749,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o sausio 16–22 d. – 762,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Gripas glemžiasi lietuvių gyvybes: mirė dar 1 žmogus
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę dar sumažėjo.
Sausio 16–22 d. bendras sergamumo rodiklis siekė 762,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o sausio 9–15 d. – 882,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų, praneša NVSC.
Lietuvoje gripas pasiglemžė dar 3 žmonių gyvybes
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje nuo praėjusių metų pabaigos bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis kas savaitę mažėjo.
Praėjusią savaitę bendras sergamumo rodiklis siekė 882,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o pirmąją šių metų savaitę – 1330 atvejų 100 tūkst. gyventojų, praneša NVSC.
Lietuvos gyventojai liūdno sąrašo gale – palyginti su europiečiais atsiliekame iš esmės
Liūdna statistika. Lietuviai – viena labiausiai sergančių tautų Europoje. Žmonės Lietuvoje gyvena beveik trumpiausiai visoje Europoje ir nuo statistinio europiečio atsilieka 5-eriais metais, o ir sveiko gyvenimo trukmė taip pat 7-eriais metais trumpesnė nei kitų Europos Sąjungos gyventojų.
Mat lietuviai prastai maitinasi, daug geria ir rūko.
Ekspertai perspėja: gripas skaudžiai smogia gyventojams – prakalbo ne tik apie kaukes ar nuotolinį darbą
Šiemet anksčiau startavęs virusinių infekcinių ligų sezonas sparčiai guldo gyventojus. Didžiausias to kaltininkas yra gripas, Lietuvoje nusinešęs jau dvi gyvybes. Ši pavojinga infekcija sparčiai plinta šalyje ir blogiausiai atsiliepia „pandeminei“ kartai – vaikams iki 2 metų. Nepaisant to, ekspertai įspėja visus, turinčius gretutinių ligų ir primena gyventojams, kokių priemonių reikėtų imtis, jei norime, kad liga neplistų.
Kylanti gripo banga lydima ir kitų virusinių susirgimų.
Specialistai: gripo piko galima tikėtis po 2–3 savaičių
Šiemet itin anksti įsisiautęs gripas jau nusinešė pirmąją auką. Vakar vienoje sostinės ligoninių užgeso 94-erių vilniečio gyvybė. Specialistai sako, kad gripo piko galima tikėtis po 2–3 savaičių. Tačiau jau dabar daugiau kaip dvidešimtyje šalies savivaldybių gerokai ūgtelėjo sergamumas pavojinga infekcija.
Prieš parą Santaros klinikose užgeso 94-erių senjoro gyvybė. Kaip sako nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė, vilniečiui smogė šiemet itin anksti įsismarkavęs gripas.
Lietuvoje plinta gripas: pasakė, kur serga daugiausiai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis Lietuvoje per savaitę padidėjo.
Lapkričio 14–20 d. bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis siekė 707,9 atvejo 100 tūkst., ankstesniąją savaitę (lapkričio 7–13 d.) jis buvo mažesnis – 672,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Įspėja lietuvius: daugėja sergančių šia užkrečiama liga
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo, palyginti su ankstesne savaite.
Daugėja sergančiųjų peršalimo ligomis: medikai žeria patarimų, kaip apsisaugoti
Darganoti ir vėsūs orai į ligos patalą guldo vis daugiau tautiečių. Vaistininkai stebi, esą pastarosiomis savaitėmis užsukęs į vaistinę kas septintas pacientas prašo vaistų nuo peršalimo ligų.
Šeimos gydytojai paantrina – per dešimt pastarųjų dienų kosinčių, čiaudinčių ir besiskundžiančių galvos skausmais padaugėjo beveik dvigubai.
Prie šeimos gydytojo kabineto Šeškinės poliklinikoje savo eilės laukia vilnietė Ivona. Moterį kamuoja peršalimo simptomai.
„Jau antra savaitė.
Sausį išduota 60 proc. daugiau „biuletenių“ nei pernai: įspėja – paslaugos gali vėluoti
Dirbantys žmonės serga šimtais tūkstančių – vien per sausį „Sodra" išdavė apie 400 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų – 60 procentų daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Maža to, persirgę koronavirusu žmonės juo užsikrečia ir antrą, ir netgi trečią kartą.
Apie tai, kad kaip ant mielių augantis sergančių darbuotojų skaičius jau ima trukdyti įmonių veiklai skelbia „Lietuvos paštas“ ir „Vilniaus viešasis transportas“ – įmonės įspėja, kad jų paslaugos gali vėluoti.
Įmonės jaučia išaugusį sergamumą, bet situacija stabili
Lietuvoje išaugus užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, verslo atstovai sako jaučiantys tai, tačiau situacija įmonėse dar gana stabili. Tuo metu Lietuvos paštas bei keleivių vežėja „Kautra“ pastebi, jog daug iššūkių pastaruoju metu kelia ne tik sergamumas, bet prastos oro sąlygos.
Prekybos tinkle „Maxima“ šiuo metu sergančių arba slaugančių darbuotojų yra apie 1,3 tūkst., iš jų apie pusketvirto šimto serga koronavirusu, tačiau įmonės atstovė sako, kad darbuotojų poreikis kol kas nekinta.
Lietuvoje plinta ne tik COVID-19: dėl gripo 9 asmenys atsidūrė ligoninėje
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje pirmąją 2022 m. savaitę sergančiųjų gripu skaičius sumažėjo, tačiau ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) – išaugo.
Sausio 3–9 d. bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 62 atvejus 10 tūkst. gyventojų, paskutiniąją praėjusių metų savaitę – 53 atvejus 10 tūkst. gyventojų.
Lietuvoje vis sparčiau plinta ligos: daugėja ne tik sergančių omikron ar gripu
Lietuvoje vis sparčiau plinta ne tik omikronas, bet ir kiek primirštas gripas bei peršalimo ligos. Bendras sergamumo rodiklis yra jau dvigubai didesnis nei pernai tuo pačiu metu. Labiausiai sirguliuoja Klaipėda, mažiausiai užsikrėtimų – Utenoje. Beje, visuomenės sveikatos specialistai sako, kad nuo spalio gripas į ligonines paguldė 12 žmonių. Iš jų net 11 vaikų.
Panevėžio miesto poliklinikoje 16-metis Kristianas gauna skiepą nuo gripo.
Lietuvoje nuosekliai mažėja sergamumas AIDS liga
Trečiadienį minima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų minėjimo šūkis – „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“.
Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija siekia atkreipti šalių dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus, teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
Jo duomenimis, pastaruosius penkerius metus, 2016–2020 metais, stebimas nuoseklus sergamumo šia liga mažėjimas – atitinkamai sergamumo ŽIV rodiklis sumažėjo nuo 7,5 iki 5 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
Lietuvoje daugėja sergančiųjų gripu: pasakė, kur serga daugiausia
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) padidėjo Alytaus, Kauno ir Marijampolės apskrityse. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo užregistruotas Utenos apskrityje, didžiausias – Kauno apskrityje.
NVSC duomenimis, praėjusią savaitę (lapkričio 15–21 d.) Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 53,1 atvejo 10 tūkst.
Latvija griežtina taisykles nepasiskiepijusiems žmonėms
Latvijoje pagal naujas taisykles, skirtas kovai su pandemija, nuo pirmadienio darbdaviai gali atleisti darbuotojus, atsisakančius skiepytis nuo COVID-19.
Išrinkti politikai, neturintis pasiskiepijimą patvirtinančio pažymėjimo, negalės vykdyti savo pareigų.
Nepasiskiepiję žmonės taip pat nebus įleidžiami į parduotuvių centrus, kurių plotas viršija 1,5 tūkst. kv. metrų.
Dulkys: Vėlinių efektas neįvyko, sergamumas pamažu stabilizuojasi
Nuogąstavimai, kad dėl ilgojo Vėlinių savaitgalio itin padaugės užsikrėtusiųjų COVID-19, nepasitvirtino, panašu, kad užsikrėtimų kreivė stabilizuojasi, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
„Panašu, kad Vėlinių efektas, kurio taip baiminomės, neįvyko“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė jis.
Ministras pabrėžė, kad džiaugtis, jog situacija gerėja, dar negalima, tačiau esama požymių, kad ji gali stabilizuotis.
Nyderlandai vėl užsidaro: dėl koronaviruso įveda griežtus suvaržymus
Nyderlandų premjeras Markas Rutte penktadienį paskelbė, kad šalyje įvedamos tris savaites galiosiančios griežtos priemonės dėl COVID-19, paveiksiančios apgyvendinimo paslaugas, parduotuves ir sporto sektorių, siekiant pažaboti rekordiškai padidėjusį sergamumą.
Gripas guldo lietuvius: pasakė, kur serga daugiausia
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad per savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis išliko beveik nepakitęs.
43-ąją savaitę (2021 m. spalio 25–31 d.) bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodiklis buvo 69,5 atvejo 10 tūkst. Lietuvos gyventojų. 42-ąją savaitę šis rodiklis siekė 69,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Gripas jau plinta Lietuvoje: pasakė, kur serga daugiausia
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad antrąją 2021–2022 m. gripo sezono savaitę (spalio 11–17 d.) sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis nedaug pakito, palyginti su ankstesne savaite.
NVSC duomenimis, Lietuvoje per praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 72,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę – šiek tiek daugiau – 75,9 atvejo 10 tūkst.
Gripas guldo lietuvius: išskyrė, kur serga daugiausia
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę prasidėjo 2021–2022 m. gripo sezonas, t. y. nuo 40-osios šių metų savaitės pradedamas atidžiai stebėti sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis, kuris parodo, kiek asmenų kreipiasi į gydymo įstaigas dėl gripo ir kitų virusų sukeltos viršutinių kvėpavimo takų infekcijos.
Lietuvių širdys per pandemiją streikavo kur kas dažniau – mirė bene 2 tūkst. daugiau lietuvių nei įprasta
Lietuvoje kasdien žmonės miršta ne tik nuo koronaviruso – kur kas daugiau gyvybių nusineša širdies ir kraujagyslių ligos – daugiau nei 20 tūkst. per metus. Ir, deja, lietuvių širdys per pandemiją streikavo kur kas dažniau – mirė bene 2 tūkst. daugiau lietuvių nei įprasta. Medikai liūdnus skaičius sieja ir su pandemija, ir su lietuvių nenoru rūpintis savimi.
Šimonytė atkirto Nausėdai: „Pasakyti, kad situacija yra bloga, yra tas pats, kas pasakyti, jog šiandien yra penktadienis“
Prezidentas Gitanas Nausėda dėl lėtų senjorų skiepijimo tempų, didelių užsikrėtimų skaičių ir mirčių kaltę verčia premjerei Ingridai Šimonytei ir ministrui Arūnui Dulkiui. Prezidentūra tvirtina, kad ne tik delta atmaina, bet ir ultra lėta skiepų politika privedė Lietuvą prie tokios prastos situacijos – didžiausių atvejų rodiklio visoje Europos Sąjungoje ir mirčių skaičiaus.
Šiaulių ligoninėje nuo koronaviruso mirė nė 30-ies nesulaukęs jaunuolis: turint gretutinių ligų pavojus kyla net pasiskiepijusiems
Šiaulių ligoninėje nuo koronaviruso mirė 29 metų jaunuolis, kuris buvo pasiskiepijęs nuo COVID-19. Ligoninės teigimu, jaunas vyras turėjo gretutinių ligų, kurios ir sukėlė ligos komplikacijas. Dėl koronaviruso švietimo įstaigose jau užfiksuota apie 300 protrūkių, izoliuota daugiau kaip 7 tūkstančiai asmenų, o Akmenėje dėl COVID-19 dviems savaitėms uždaryta gimnazija.
Koronavirusas neaplenkė ir Kėdainių ligoninės – visiškai uždrausta lankyti visus slaugos skyriaus ligonius.
Medikai kovoja dėl COVID-19 sergančių vaikų: papasakojo, kuo mažieji skundžiasi
Vilniaus medikai jau septinta para kovoja dėl koronavirusu sergančio 14-mečio gyvybės. Berniukas buvo nepasiskiepijęs, o koronavirusu užsikrėtė šeimoje. Apie tai praneša sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Sergančių vaikų ligoninėse yra ir daugiau.
Dėl koronavirusu sergančio 14-mečio jau septintą parą kovoja Vilniaus Santaros vaikų ligoninės gydytojai. Jo būklė – sunki.
„Šiuo metu Vilniuje reanimacijoje guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai kovoja jau septinta para.
Lietuva pagal mirtingumą nuo COVID-19 – antra Europos Sąjungoje
Lietuva pagal naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus užima ketvirtą, o pagal mirtingumą – antrą vietą Europos Sąjungoje (ES), rodo ketvirtadienį paskelbti Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenys.
Praėjusią savaitę pagal šiuos rodiklius Lietuva atitinkamai buvo septinta ir trečia.
Centro duomenimis, per pastarąsias dvi savaites naujų susirgimų Lietuvoje rodiklis siekia beveik 395 atvejus 100 tūkst. gyventojų.
Santaros klinikos planuoja uždaryti antrąjį infekcinių ligų skyrių: paliks sergantiems COVID-19
Koronavirusas sparčiai pildo reanimacijos palatas. Santaros klinikos, kur gydomi sunkiausiai koronavirusų sergantys pacientai, paskelbė, kad netrukus vienas infekcinių ligų skyrius bus skirtas tik kovidiniams pacientams, sergantys kitomis infekcinėmis ligomis bus nukreipiami į kitas ligonines.
Medikai skelbia, kad į ligoninės lovą mirtį sėjantį infekcija dažniausiai guldo nesiskiepijusius pacientus, tačiau skiepų kai kurie tautiečiai ir toliau principingai kratosi.
Didėjant sergamumui epidemiologai siunčia žinutę: viskas priklauso nuo žmonių elgesio
Šiemet vasarą išlydėjome ir rudenį pasitikome išaugusiu sergamumu COVID-19, nors paprastai tikimės, kad saule ir maudynėmis pastiprinę imunitetą dar kurį laiką galėsime negalvoti apie ligas. Visgi COVID-19 pandemijos atveju, atrodo, šios taisyklės negalioja.
Jau nuo liepos mėnesio matome, kaip COVID-19 atvejų kasdien vis daugėja.
Ruduo nusimato sunkus: jei sergantis Uhano atmaina užkrėsdavo 3, tai delta – 7
Vien antradienį su koronaviruso komplikacijomis į ligoninę atsigulė 46 ligoniai, beveik visi nesiskiepiję. Mokslininkai prognozuoja, kokia bus ketvirtoji koronaviruso banga ir ko tikėtis rudenį. Jau artimiausiomis savaitėmis, pasak ekspertų, tikėtina, kad užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiai perkops 1000 atvejų ribą per parą.
Augant susirgimams, Santaros klinikos jau skelbia apie įtampą reanimacijoje – lovos užpildytos koronaviruso pacientais – 9 iš 10 yra nepasiskiepiję.
Lietuvoje per parą – 0 mirčių nuo COVID-19, tačiau rudenį galima tikėtis naujo karantino
Džiugios naujienos – per vakar parą Lietuvoje nuo koronaviruso nemirė nei vienas žmogus – tokios statistikos nebuvo jau daugiau kaip 8 mėnesius. Tačiau vakcinacijos tempams lėtėjant, perspėjimas iš Prezidentūros – rudenį galime tikėtis naujo karantino.
Žinios, kad koronavirusas nepareikalavo nė vieno žmogaus gyvybės, nebuvo jau aštuonis mėnesius – nuo spalio vidurio.
Vaizdo įrašas atskleidė, kaip Rusijai nesiseka kovoti su pandemija: pacientai guli tiesiog koridoriuose
Rusijoje situacija dėl koronaviruso kaista – kai ligoninės perpildytos. Skandalas įsisuko dėl internete pasirodžiusios vaizdo medžiagos iš Sankt Peterburgo, kur pacientai guldomi tiesiog ligoninės koridoriuose. Praėjusią savaitę Maskvos merui paskelbus visuotines atostogas – susirgimų ne sumažėjo, o dar labiau išaugo.
Ligoninės koridorius tapo viena didele palata. Pacientai suguldyti kas kaip – vieni lovose, kiti tiesiog ant grindų.
Lietuva pirmoje vietoje pagal sergamumą Covid-19: padėtis blogėjo dar 3 šalyse
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, 2021 m. 19–20 savaitėmis, palyginti su 18–19 savaitėmis, pateikia statistiką, kaip keitėsi sergamumas Covid-19 Europoje. Kadangi kitose šalyse sergamumas mažėjo sparčiau nei Lietuvoje, Lietuva pakilo į pirmą vietą pagal sergamumą ECDC statistikoje.
Apibendrinama, kad naujų užsikrėtimų skaičius Europos Sąjungos, Šengeno erdvės šalyse ir JK sparčiai mažėjo, tačiau yra šalių, kur situacija yra kiek kitokia.
Lietuva pagal sergamumą COVID-19 – antra, pagal mirtingumą – devinta Europos Sąjungoje
Lietuva pagal naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus išlieka antroje, o pagal mirtingumą atsidūrė devintoje vietoje Europos Sąjungoje (ES), rodo ketvirtadienį paskelbti Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenys.
Praėjusią savaitę pagal šiuos rodiklius Lietuva atitinkamai buvo antra ir aštunta.
Centro duomenimis, per pastarąsias dvi savaites naujų susirgimų Lietuvoje rodiklis siekia beveik 563 atvejus 100 tūkst. gyventojų – 37 atvejais mažiau nei prieš savaitę.
Kritinė padėtis – skaičiuojamos paskutinės lovos COVID-19 pacientams, kai kur vietų nebėra
Situacija kritinė: Vilnius jau skaičiuoja paskutines laisvas lovas koronaviruso pacientams, pasak medikų, verkiant trūksta ir personalo. Štai Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje reanimacijos skyrius jau užpildytas.
Bandydama taisyti situaciją Sveikatos apsaugos ministerija Vilniui metė gelbėjimosi ratą – 19 tūkstančių papildomų skiepų, kuriuos paėmė iš kitų savivaldybių.
Šiemet dėl gripo ligoninėse negulėjo nė vienas Lietuvos gyventojas
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę (balandžio 5–11 d.) bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis vos sumažėjo, lyginant su ankstesne savaite.
Praėjusią savaitę bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis siekė 19,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o ankstesniąją – 19,9 atvejo10 tūkst. gyventojų.
Lietuva pagal sergamumą ir mirtingumą nuo COVID-19 – 17-ta Europos Sąjungoje
Lietuva pagal naujus užsikrėtimus koronavirusu per pastarąsias dvi savaites atsidūrė 17-oje vietoje Europos Sąjungoje, pagal mirtingumą Lietuva – taip pat 17-ta, rodo ketvirtadienį paskelbti Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenys.
Praėjusią savaitę pagal šiuos rodiklius Lietuva buvo atitinkamai 20-ta ir 16-ta.
Centro duomenimis, per pastarąsias dvi savaites naujų susirgimų Lietuvoje rodiklis siekia kiek daugiau nei 389 atvejus 100 tūkst.
COVID-19 įkarštyje lietuviai serga ir gripu: pasakė, kur daugiausia
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) prieššventinę savaitę šiek tiek padidėjo.
Bendras sergamumo rodiklis kovo 29 – balandžio 4 d. siekė 19,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų, prieš savaitę –18,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę daugiausia sergančiųjų užregistruota Kauno apskrityje (25,1 atvejo 10 tūkst.
Lietuva pagal sergamumą COVID-19 yra 20-a Europos Sąjungoje, pagal mirtingumą – 16-a
Lietuva pagal naujus užsikrėtimus koronavirusu per pastarąsias dvi savaites atsidūrė 20-oje vietoje Europos Sąjungoje, pagal mirtingumą Lietuva – 16-a, rodo ketvirtadienį paskelbti Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenys.
Praėjusią savaitę pagal šiuos rodiklius Lietuva buvo atitinkamai 21-a ir 14-a.
Centro duomenimis, per pastarąsias dvi savaites naujų susirgimų Lietuvoje rodiklis siekia kiek daugiau nei 312 atvejų 100 tūkst.