• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darganoti ir vėsūs orai į ligos patalą guldo vis daugiau tautiečių. Vaistininkai stebi, esą pastarosiomis savaitėmis užsukęs į vaistinę kas septintas pacientas prašo vaistų nuo peršalimo ligų.

Darganoti ir vėsūs orai į ligos patalą guldo vis daugiau tautiečių. Vaistininkai stebi, esą pastarosiomis savaitėmis užsukęs į vaistinę kas septintas pacientas prašo vaistų nuo peršalimo ligų.

REKLAMA

Šeimos gydytojai paantrina – per dešimt pastarųjų dienų kosinčių, čiaudinčių ir besiskundžiančių galvos skausmais padaugėjo beveik dvigubai.

Prie šeimos gydytojo kabineto Šeškinės poliklinikoje savo eilės laukia vilnietė Ivona. Moterį kamuoja peršalimo simptomai.

„Jau antra savaitė. – Kas darosi? – Kosulys, sloga“, – sako Ivona.

O Lietuvoje pusmetį gyvenantis ukrainietis Aleksejus iš gydymo įstaigos namo skuba pasidaręs PGR testą. Įtaria pasigavęs kovidą. Vaikinas nedaugžodžiauja, mat savijauta labai prasta.

„Galvos skausmai, temperatūra, įprasti požymiai, kad sergu. Blogai jaučiausi, tad nutariau pasidaryti testą“, – kalba Aleksejus.

REKLAMA
REKLAMA

Medikai raitojasi rankoves ir sako, esą sergančiųjų vadinamosiomis peršalimo ligomis per pastarąsias dešimt dienų ėmė stipriai daugėti. Vien Šeškinės poliklinikoje, kaip sako Šeimos medicinos skyriaus vedėja, kone kas antras vardija peršalimui būdingus simptomus.

REKLAMA

„Tai yra sloga, tai yra čiaudulys, bet labai dažnas simptomas, tai yra gerklės skausmai. Praeitos savaitės duomenimis, buvo nustatyta 362 peršalimo ligomis, ir 160, kam nustatytas kovidas“, – teigia šeimos gydytoja Natalija Šertvytienė.

Medikė sako esą sergamumas ir peršalimu, ir kovidu, auga it ant mielių ne tik dėl vėsesnių orų. Taip esą yra dėl to, kad kai kurie žmonės pernelyg atsipalaidavo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie mato, kad jų artimieji serga lengvai, be komplikacijų, ir jie tiesiog numoja ranka, galvoja, kad tai paprasčiausias peršalimas. Kur turi persirgti visi, ir mažiau saugojasi, mažiau nešioja kaukes“, – tvirtina N. Šertvytienė.

Kad sergančiųjų skaičiai auga kaip ant mielių, pastebi ir vaistininkai. Pastarosiomis savaitėmis kone kas septintas užsukęs į vaistinę prašo tablečių ar sirupo, lengvinančių peršalimo simptomus. Tiesa, vaistininkai įspėja, esą nereikėtų užsiimti savigyda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aną savaitę turėjau atvejį, kai atėjo pagyvenęs pacientas. Metų apie aštuoniasdešimt, stipriai kosėja. Turi astmą. Jam prasidėjo tipiniai simptomai, sloga, dusulys, ir atėjo vaistų pas mus… kažkokio gėrimo. Nusiuntėm jį į priimamąjį ir, aišku, jis intubuojamas intensyviojoje terapijoje“, – pasakoja vaistininkė Zita Janušauskienė.

REKLAMA

Senjorui nustatytas kovidas. Medikai paantrina – savigyda užsiimti pacientai neturėtų. Mat ne tik koronavirusą galima pražiopsoti, bet ir kartais atrodo paprasta peršalimo liga, neteisingai gydoma, gali baigtis plaučių uždegimu, ar kitomis komplikacijomis.

Tiems, kam pavyko apsisaugoti ir atvėsus orams – nesusirgti, medikai žeria patarimų – pirmiausia būtina stiprinti imunitetą: praleisti daugiau laiko gryname ore, sportuoti, sveikai maitintis, gerti vitaminus. O rizikos grupės asmenims specialistai pataria skiepytis tiek nuo gripo, tiek antra sustiprinančiąja vakcinos nuo kovido doze.

REKLAMA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai sako, esą sergamumo sezonas dar tik įsibėgėja. Tad tikrieji skaičiai, kiek yra sergančiųjų peršalimo ligomis, kiek serga gripu, paaiškės tik pirmadienį.

Praėjusį gripo sezoną Lietuvoje buvo užregistruota daugiau kaip šeši tūkstančiai gripo atvejų. Ir daugiau kaip pusė milijono vadinamųjų peršalimo ligų. Daugiausia jų užfiksuota Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse, mažiausiai – apie Tauragę ir Uteną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų