Antibiotikų vartojimo atmintinė: vaistininkas įvardijo taisykles, kurias turi žinoti kiekvienas

Atradus peniciliną, antibiotikai tapo neatsiejama medicininės praktikos dalimi. Tačiau priešingai, nei galvoja nemaža visuomenės dalis – antibiotikai nėra vaistai nuo visų ligų. Jais gydomi tik bakterijų sukelti susirgimai, o virusinėms ligoms, tokioms kaip gripas, peršalimas ar koronavirusas, antibiotikai jokio poveikio neturi.
REKLAMA
Vaiko raidos klinika  Vaiko raidos klinika

Vaiko raidos klinika nuo šiol pagalbą teiks dar veiksmingiau

Vaiko raidos klinika – ne pelno siekianti viešoji įstaiga teikianti tikslines paslaugas vaikams, kuriant saugią, jaukią ir padedančią stiprėti aplinką bei paslaugas koncentruotas į kiekvieną vaiką individualiai.

Šiukštu nenaudokite šių vaistų slogai gydyti: gresia nemalonios pasekmės

Sloga – oro lašeliniu būdu plintanti ūmi virusinė infekcija, su kuria bent kartą gyvenime yra tekę susidurti daugeliui. Nepaisant to, daugelis ją gydo klaidingai – pasitelkia liaudies mediciną ar perteklinį vaistų vartojimą. Vaistininkė Asta Krušnienė teigia, kad visa tai gali sukelti rimtas pasekmes ir sveikatai, ir gyvenimo kokybei.

Ilgą laiką temperatūra laikosi apie 37 laipsnius? Įspėjo, kokias sveikatos bėdas tai gali slėpti

Kartais termometras ilgą laiką, kelias dienas, savaites ar net mėnesius, rodo ne daug pakilusią temperatūrą – 37–37,5 °C . Vaistininkės teigimu, tai gali būti tiek įvairiausių ligų simptomas, tiek ir ženklas, kad reikėtų pakeisti namie naudojamą termometrą.

Kaip gydytis, jei susirgote gripu, peršalimu ar COVID-19? Štai ką turite žinoti

COVID-19, gripas ir peršalimas – dažniausios virusinės ligos, kuriomis žiemą serga žmonės. Ir nors, atrodytų, visi jau turėtų būti išmokę jas gydyti tinkamai, daugelis vis dar daro klaidų, kurios sveikatai atsiliepia neigiamai. „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad jų sukeltų pasekmių spektras itin platus ir pataria, kaip namų sąlygomis gydytis tinkamai.

Gydytoja siunčia perspėjimą: šiukštu neduokite šių vaistų, jei vaikas karščiuoja

Gydytojai konstatuoja, kad temperatūra tikriausiai yra vienas iš dažniausių skundų, dėl kurio tėvai sunerimsta ir kreipiasi į Vaikų skubios pagalbos skyrių. Vis tik čia skubėti reikėtų ne visada. Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė doc. dr. Lina Jankauskaitė su portalu tv3.lt sutiko pasidalinti patarimais, kaip reikėtų elgtis vaikui karščiuojant.

Stebi neeilinę situaciją dėl gripo: pasakė, kur laikosi didžiausias sergamumas

Bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per savaitę nežymiai padidėjo, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad . Praėjusią savaitę jis siekė 752,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o sausio 23–29 d. – 749,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ką reikia žinoti apie vaikų kosulį: gydytoja turi liūdinančių žinių apie atsikosėjimui skirtus sirupus

Vienas iš peršalimo ligų sezono atributų, ypač lydintis vaikų susirgimus – kosulys. Neretai kada jis užsitęsia ar pasirodo kažkoks „kitoks“, kai tėvai sunerimę skuba vaiką parodyti gydytojui. Koks kosulys yra normalus, o kada išties reikėtų kreiptis skubos pagalbos, išsamiau pasakoja Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė doc. dr. Lina Jankauskaitė.

Jau netrukus gali smogti antra virusų banga: atskleidė, kokia priemonė padeda palengvinti simptomus

Peršalimo ligos šaltuoju metų laiku kamuoja dažną lietuvį. Daugelis ieško būdų palengvinti varginančius simptomus, o tam pastaruoju metu vėl vis dažniau pasitelkiamos inhaliacijos. Šeimos gydytojai ir vaistininkai šį metodą vertina pakankamai palankiai, tačiau perspėja vengti kritinių klaidų, kurios gali nulemti net kraujotakos sutrikimus.

Plaučių uždegimas šienauja žmonių gyvybes: štai, kokie simptomai jį išduoda

Plaučių uždegimas – pavojinga infekcija, kurią sukelia įvairios bakterijos, virusai ir grybeliai. Neretai ši liga būna ir mirtina. Sužinokite, kokie simptomai išduoda plaučių uždegimą, kad laiku save apsaugotumėte. Pranešama, kad šiuo metu Jungtinėje Karalystėje sergamumas plaučių uždegimu yra gerokai didesnis nei buvo prieš COVID-19 pandemiją. Šiuo metu Anglijoje ir Velse mirtingumas nuo plaučių uždegimo yra taip pat vienas didžiausių.
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos gyventojus masiškai puola neaiškios kilmės virusas: „Temperatūra šokinėja“

Už lango pliusinei temperatūrai kaitaliojantis su šalčiu, šeimos gydytojus užplūdo sergantieji. Tačiau ne gripu ar koronavirusu, o kankinami neaiškios kilmės virusų. Tiesa, į gripą sveikatos specialistai taip pat ragina nemoti ranka – šį sezoną jis nusinešė vienuolikos žmonių gyvybes. Jauniausiai aukai – vos per keturiasdešimt. Prognozuojama, kad gripas vėl gali smogti po mėnesio. Vilnietis Rytis rankas dezinfekuoja prieš įžengdamas į Šeškinės poliklinikos karščiavimo kabinetą.

Pacientų dėmesiui: nuo šiol šia vakcina nemokamai galės pasiskiepyti daugiau gyventojų

Nuo šiol dar daugiau rizikos grupėms priskiriamų žmonių, gali nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Šiems pacientams vakcinos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Sausio 10 dieną įsigaliojus sveikatos apsaugos ministro įsakymo pakeitimams, pneumokokinės infekcijos rizikos grupėms priklausančių asmenų sąrašas buvo praplėstas.

Peršalę be gydytojo skyrimo griebiatės šio vaisto? Perspėjo, kuo tai gresia

Kai praėjusį kartą peršalote ir sunkiai sirgote, šeimos gydytojas paskyrė antibiotikų ir vaistai kaipmat padėjo – jau per kelias dienas savijauta ėmė pastebimai gerėti. Tačiau ir vėl užklupus peršalimui, gydytojas atsisakė skirti antibiotikų ir patarė gydytis šilta arbata, o prireikus – tiesiog vaistais simptomams malšinti.

Atkreipkite dėmesį: gripą, koronavirusą ar peršalimą padės nustatyti 8 simptomai

Įsibėgėjus gripo sezonui, gyventojams dažnai nebeaišku, ko labiau bijoti – koronaviruso ar gripo, kuriuo šiuo metu serga beveik keturis kartus daugiau žmonių. Nors jau trečią žiemą gyvename su COVID-19, vis dar keblu atskirti, kuo susirgome – gerklės skausmas, sloga, kosulys, karščiavimas, raumenų ir galvos skausmai būdingi abiem infekcijoms. Panašiai pasireiškia ir paprastas peršalimas.

Lietuviai masiškai šluoja 1 prekę: padvigubėję pardavimai stebina ir vaistininkus

Peršalimo sezonui įsibėgėjus gyventojai vis dažniau varsto vaistinių duris. Populiariomis prekėmis jų pirkinių krepšelyje tampa vitamino D papildai, pastilės nuo gerklės skausmo, vaistai nuo kosulio ir peršalimo, nosies lašai slogai gydyti. Tačiau vieno preparato tenka kaip reikiant paieškoti – jo kai kuriose vaistinėse trūksta. 2022-aisiais peršalimo ligos vyravo visus metus.
REKLAMA
Nosies higiena (nuotr. Shutterstock.com) Nosies higiena (nuotr. Shutterstock.com)

Atsakė, kodėl būtina rūpintis nosies higiena

Jeigu kasdien valomės dantis, kodėl pamirštame savo nosį? Juk nosis – labai svarbus organas, kuris padeda į plaučius tiekti tik švarų, pakankamai drėgną ir išpuoselėtą orą. Šiandien, kai aplinkos tarša ypatingai didelė, labai naudinga į savo kasdienę higienos rutiną įtraukti nosies plovimą. Kodėl? Pakalbėkime apie tai šiek tiek plačiau. Nosis – labai svarbus organas  Nosis – labiausiai atsikišusi kūno dalis ir kartais gali atrodyti, kad ji reikalinga tik kvapų suvokimui.
Į viršų