rusijos šiaurės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rusijos šiaurės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rusijos šiaurės“.
Gaisras Rusijos lėktuvnešyje užgesintas
Gaisras, kilęs vieninteliame Rusijos karinio jūrų laivyno lėktuvnešyje „Admiral Kuznecov“ buvo užgesintas, penktadienį pranešė rusų naujienų agentūros.
Per ketvirtadienį kilusį gaisrą žuvo mažiausiai vienas karinio laivyno jūreivis, o dar vieno karininko tebeieškoma, anksčiau skelbė šiauriniame uostamiestyje Murmanske dislokuotas Rusijos Šiaurės laivynas.
„Kursko“ žūtis: katastrofa, kurios pasaulis negali pamiršti
Povandeninio laivo „Kurskas“ avarija ir jame buvusių 118 žmonių žūtis 2000-ųjų rugpjūčio 12-ąją tapo pačia baisiausia ir mįslingiausia jūrų katastrofa šiuolaikinės Rusijos istorijoje. 2019-ųjų liepos mėnesį įvykusios kito rusų povandeninio laivo avarijos mįslingos aplinkybės primena prieš beveik du dešimtmečius įvykusią nelaimę. Atominį povandeninį laivą K-141, pagal „Antejaus“ projektą, pradėjo gaminti dar SSRS laikais.
Rusijos povandeninis laivas paleido raketas
Iš rusų atominio povandeninio laivo Baltojoje jūroje prie Rusijos šiaurės vakarų pakrantės antradienį buvo paleistos ir sėkmingai išbandytos keturios tarpžemyninės balistinės raketos „Bulava“, sakoma kariškių pareiškime, kurį išplatino valstybinės naujienų agentūros. Laivas „Jurij Dolgorukij“ raketas paleido būdamas po vandeniu, į karinį bandymų poligoną Kamčiatkos pusiasalyje Tolimuosiuose Rytuose, pranešė Rusijos Šiaurės laivynas, kurį citavo agentūra TASS.
Mokslininkai apstulbo išgirdę apie Putino „ypatingų genų“ teoriją
Mokslininkai paneigė teiginius, nuskambėjusius filme „Blokados kraujas. Genetika“, skirtame paminėti Leningrado (dabar – Sankt Peterburgas) blokados 75-metį, skelbiama „newsru.com“. Filme be kitų dalykų yra kalbama apie tai, kad blokadą išgyvenę žmonės savo vaikams „suteikė ypatingus, dėl daugybinių nepriteklių mutavusius genus“. Tarp šiuos genus paveldėjusių asmenų filme yra minimas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, besiruošiantis šių metų prezidento rinkimų procesui.
Rusijos povandeninis atomlaivis paleido dvi branduolines galvutes galinčias nešti raketas
Baltojoje jūroje plaukiojantis Rusijos atominis povandeninis laivas "Jurij Dolgorukij" antradienį sėkmingai paleido iškart dvi tarpžemynines balistines raketas "Bulava", kurių viena sprogo, o kitos mokomoji kovinė galvutė sėkmingai pataikė į sąlyginį taikinį Kamčiatkoje šalies rytiniame pakraštyje, pranešė Gynybos ministerija.
Rusija pradėjo plataus masto karines pratybas Arkties regione
Rusijos karinės pajėgos pirmadienį pradėjo plataus masto karinius manevrus Arkties ir kitose jūrose, prezidento Vladimiro Putino nurodymu demonstruodamos savo karinę galią Vakarams, santykius su kuriais temdo įvykiai Ukrainoje. Penkių dienų pratybos Arkties jūrose, kuriose dalyvauja 38 tūkst. karių, daugiau nei 50 antvandeninių ir povandeninių laivų, 110 karinių lėktuvų, skirtos patikrinti Rusijos Šiaurės laivyno karinį pasirengimą dislokuoti papildomas karines pajėgas iš centrinės Rusijos.
Venesuelos lyderis džiugina Kremlių
Venesuelos prezidentas Hugas Čavesas, pagarsėjęs savo aršiais pasisakymais prieš JAV, pateikė eilinę dovaną Rusijai – paskelbė apie Pietų Osetijos ir Abchazijos nepriklausomybės pripažinimą. Pasaulio politinėje scenoje charizmatiškasis Venesuelos lyderis yra viena spalvingiausių asmenybių. Savo ugningais pasisakymais, į kuriuos nevengia įterpti ispaniškų keiksmažodžių, vienos turtingiausių naftos pasaulio valstybių prezidentas dažniausiai siunčia prakeiksmus JAV.
Lietuviškojo tautiškumo išbandymai
Lietuvių tauta per šį tūkstantmetį ne kartą balansavo ties išnykimo riba, tačiau sugebėjo išlikti. Atsilaikė per šimtmečius trukusius karus su kryžiuočiais ir po svetimšalių invazijų bei okupacijų. Tauta ir fiziškai išliko, ir nenutautėjo. Prisikėlė, nors elitas buvo jau atsisakęs lietuvių kalbos.
Šiaurės Kaukazas – „juodoji skylė“ regione
Naujienų agentūros pranešė, kad Rusijos Šiaurės Kaukazo apygardos Ingušijos Respublikos prezidentas Junusas Bekas Jevkurovas pirmadienį per pasikėsinimą buvo sunkiai sužeistas. Apžvalgininkai daro išvadą, kad šis pasikėsinimas yra dar vienas smūgis Kremliaus viltims atkurti stabilumą Kaukaze. Tai jau trečias Ingušijoje per paskutiniąsias tris savaites nužudytas ar sužeistas aukščiausiojo rango pareigūnas ir ketvirtas šį mėnesį Šiaurės Kaukazo regione.
Nužudytas buvęs Vladikaukazo meras
Neramiame Rusijos Šiaurės Kaukazo regione nužudytas buvęs Vladikaukazo miesto meras. Pranešama, kad buvęs politikas nužudytas savo automobilyje. Kazbeko Pagijevo automobilis buvo suvarpytas kulkų. Kartu su buvusiu meru žuvo ir jo vairuotojas.
REKLAMA
REKLAMA
Padėtis Šiaurės Kaukaze negerėja
Šiaurės Kaukazas kalbiniu, kultūriniu ir etnografiniu požiūriu yra labiausiai nevienalytis Rusijos Federacijos geografinis regionas. Jau šiuo metu jis kelia Rusijai daugybę problemų ir neabejotina, kad ateityje jų tik gausės.
Svarbiausios šio Rusijos regiono respublikos yra Dagestanas, Čečėnija, Ingušija, Šiaurės Osetija, Karačiajų Čerkesija, Adygėja.
Suomijos ir Rusijos pasienyje paimta didelė partija kontrabandinio ketamino
Rusijos Šiaurės Vakarų operatyvinės muitinės darbuotojai užkirto kelią mėginimui įvežti į Rusiją daugiau kaip 260 litrų psichotropinės medžiagos - ketamino, praneša Rusijos Federalinė muitinės tarnyba (FMT).
„Stambią psichotropinės medžiagos ketamino siuntą paėmė Rusijos ir Suomijos pasienyje Vyborgo muitinės teisėsaugos padalinio darbuotojai drauge su Šiaurės Vakarų operatyvinės muitinės kovos su narkotikų kontrabanda skyriumi“, - sakoma pranešime, kurį gavo“Interfax“ pirmadienį.
Tautinė politika rusiškai – 3 (Komiai. Jakutai)
Nagrinėjant Rusijos (nesvarbu – carinės, komunistinės ar „putininės“) politiką kitų tautų atžvilgiu, galima tik stebėtis jos „išradingumu“. Viena iš priemonių, kuri buvo ir yra taikoma, siekiant suvaržyti vienos arba kitos tautos savimonės tapsmą – dirbtinis vieningos tautos skaldymas arba priešingai, kelių tautų paskelbimas viena (vieninga) tauta.
Nenorėdamas tuščiažodžiauti, pereisiu prie konkrečių pavyzdžių, juolab kad jų daugiau negu pakanka.
Mokymai Karibų jūroje
Rusijos ir Venesuelos karo laivai pradėjo bendrus karinius mokymus Karibų jūroje, netoli JAV teritorinių vandenų, tačiau neigia, kad mokymai nukreipti prieš „trečiąsias šalis“.
Tai - pirmieji Rusijos laivyno mokymai šiame regione nuo šaltojo karo laikų. Jie vyks iki gruodžio 3 dienos. Mokymuose dalyvauja apie 1 600 Rusijos ir 700 Venesuelos jūreivių.
Šiaurės Kaukazas – uždelsto veikimo bomba Rusijos pietuose
Gilėjančios Šiaurės Kaukazo krizės padariniai gali būti nenuspėjami.
Visų pirma Pietų Osetijos ir Abchazijos pripažinimas gali turėti Rusijai labai nemalonių politinių, geopolitinių ir ekonominių pasekmių.
Nesuprantama, kaip Kremlius užmiršo, kad Šiaurės Kaukaze, įeinančiame į Rusijos Federacijos sudėtį, gyvena daugybė tautų, kurios nėra patenkintos Rusijos valdymu ir norėtų daugiau savarankiškumo.
NATO atidžiai stebi Rusijos karinius laivus
Ilgokai truksianti Rusijos karinio laivyno specialiųjų užduočių pajėgų išvyka į Karibų jūrą sulaukia nemažai NATO dėmesio, teigė laivyno atstovas spaudai šeštadienį.
Rusijos Šiaurės laivyno specialiųjų užduočių pajėgos, kurias sudaro branduoline energija varomas raketų kreiseris „Piotr Velikij“, didysis ASW laivas „Admiral Chabanenko“ ir kiti laivai, išplaukė iš laivyno bazės Šiaurės Rusijoje ankstų pirmadienio rytą.
Gruzijai nepavyksta nutraukti Rusijos antpuolių (atnaujinta 22.10)
22. 10. Gruzija sutiko, kad būtų įvesti papildomi Rusijos armijos daliniai į Abchazijos pasienyje esantį Zugdidžio rajoną.
Gruzija iškėlė sąlygas, kad Rusijos kariai patruliuos saugumo zonoje dalyvaujant JTO stebėtojams ir Gruzijos atstovams. Tai pranešė Zugdidžio rajono gubernatorius Zaza Morochija. Jis taip pat pareiškė, kad davė sutikimą įvesti Rusijos karo techniką ir armijos dalinius su sąlyga, kad bus nutrauktas Gruzijos bombardavimas.
Rusijos „taikdariams“ nusispjauti ant Gruzijos teritorinio integralumo
Rusija praktiškai nebepripažįsta Gruzijos teritorinio integralumo, skelbia „Eurasia Daily Monitor“. Reikia pastebėti, kad Rusija per visus konfliktus Abchazijoje bei Pietų Osetijoje iki šiol bent jau žodžiais pripažindavo Gruzijos teritorinį integralumą, nors praktikoje jį aktyviai pažeidinėjo.
Padedama tarptautinių organizacijų, Rusija netgi gavo teisę atlikti „taikdarės“ vaidmenį regione.
Čečėnija – Rusijos informacinės blokados gniaužtuose
Labai sunku kalbėti apie tai, kas šiuo metu vyksta Čečėnijoje. Rusija kovoja totalinį informacinį, tiksliau, dezinformacinį, karą. Jis yra sėkmingas, nes nemaža dalis Vakarų valstybių tiki arba apsimeta tikinčios, kad padėtis Čečėnijoje stabilizuojasi. Tačiau stebėtojų ir žurnalistų, kuriems pavyksta prasiskverbti į Čečėniją, skelbiama ramybė yra tik tariama. Po ja slypi daug problemų – senų, o dar daugiau naujų.
Paviršutiniškai žvelgiant, padėtis Čečėnijoje lyg ir stabilizuojasi.
Latvija taip pat gali užsukti dujas Rusijai, priminė ministras
Latvijos prezidento Valdžio Zatlerio vizitas į Maskvą gali įvykti jau 2008 m. pavasarį, pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras Maris Riekstins. Duodamas interviu radijo stočiai „Latvijas radio 4“, ministras apžvelgė abiejų šalių tarpusavio santykių problemas.
Prie Nemuno rusai statys dar vieną celiuliozės fabriką
Rusijos Šiaurės vakarų miškų ūkio pramonės kompanija Kaliningrado srityje ketina statyti naują popieriaus fabriką, pranešė naujienų agentūra „Rosbalt“. Naująją įmonę planuojama per dvejus metus pastatyti dabartinėje Nemano (Ragainės) celiuliozės ir popieriaus fabriko teritorijoje. Planuojama fabriko gamybos apimtis – apie 120 tūkst. tonų popieriaus per metus.
Naujasis Černobylis atsėlina iš šiaurės
Už 45 kilometrų nuo Norvegijos ir Rusijos sienos esančioje didžiausioje Europoje rusų branduolinių atliekų saugykloje jūros vanduo jau semia betoninius šulinius, kuriuose laikomas panaudotas branduolinis kuras. Specialistai perspėja apie savaiminės grandininės reakcijos pavojų. Pasak jų, sprogus saugyklai Andrejevo įlankoje pasekmės pranoktų Černobylio katastrofą.
Tapusi NATO ir ES nare, Lietuva sieks tapti "įtakinga regiono valstybe"
Seimas šeštadienį priimtoje rezoliucijoje dėl užsienio politikos krypčių pareiškė, jog būdama visateise Europos Sąjungos (ES) ir NATO nare Lietuva artimiausiu metu sieks tapti "aktyvia, matoma pasaulyje ir įtakinga valstybe".
Rezoliucija priimta 64 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebalsavus prieš ir vienam susilaikius.
Rezoliucija priimta iškilmingame Seimo posėdyje, skirtame Lietuvos įstojimui į ES paminėti.
Ambasadorius Borisas Cepovas: „Rusijos požiūris į NATO plėtrą – santūriai negatyvus“
Rusija niekada nebuvo aistringa NATO plėtros šalininkė, tačiau kai kurių Rusijos politikų reakcija į naujų narių, taip pat ir Lietuvos, priėmimą priminė beveik šaltojo karo laikus. Dabartinius Lietuvos ir Rusijos tarpusavio santykius, koks yra oficialus Maskvos požiūris į pasikeitusią situaciją, kai Lietuva – jau NATO, o netrukus bus – ir Europos Sąjungos narė, „Ekstra“ paprašė pakomentuoti Rusijos Federacijos nepaprastąjį ir įgaliotąjį pasiuntinį Borisą Cepovą.
Rusijos prezidentas savo gimtadienį švenčia Sankt Peterburge
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį (10.07) atvyko trumpo vizito į Sankt Peterburgą. Rusijos Šiaurės sostinėje V. Putinas ketina surengti darbo susitikimą su ką tik išrinkta Sankt Peterburgo gubernatore Valentina Matvijenko. Manoma, kad šiame susitikime taip pat dalyvaus vicepremjeras Vladimiras Jakovlevas.
Šis Rusijos valstybės vadovo atvykimas į Sankt Peterburgą sutapo su prezidento gimimo diena, kurią jis ir atšvęs savo gimtajame mieste.
V. Putinui sukanka 51 metai.
Kaliningrado muitininkai konfiskavo Stradivarijaus smuiką
Kaliningrado muitininkai konfiskavo XVIII amžiaus smuiką, kurį tikriausiai pagamino italų meistras Stradivarijus (Stradivarius). Kaip pranešė ketvirtadienį Rusijos Šiaurės Vakarų muitinės pareigūnai, ant smuiko užrašyta jo pagaminimo data - 1720 metai ir meistro Stradivarijaus (Stradivarius) logotipas. Instrumento futliaras pagamintas 1920 metais.
Smuiką Rusijos pilietis išvežė iš Vokietijos. Po to jį buvo mėginama keltu nugabenti iš Kaliningrado į Sankt Peterburgą.
Velso princas paskelbė vidudienį Sankt Peterburge
Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis Čarlzas (Charles) šūviu iš senovinės patrankos paskelbė vidudienį Rusijos Šiaurės sostinėje.
Velso princas, esantis Sankt Peterburge su darbo vizitu, surengė ekskursiją po Petropavlovsko tvirtovę. Princas taip pat kelias minutes pabuvo barokinio Šv. Petro ir Pauliaus soboro Jekaterinos priestate, kur 1998 metais buvo palaidota paskutinio Rusijos imperatoriaus Nikolajaus II šeima ir artimieji.
Rusija ties naftotiekį iki Murmansko
Rusijos vyriausybė rengiasi eksportuoti naftą į JAV per Murmanską, iki kurio bus tiesiamas naujas naftotiekis.
Kaip pareiškė Rusijos energetikos ministras Igoris Jusufovas, techninę šios programos dalį numatoma įgyvendinti per du etapus. Murmanske bus pastatytas naftos terminalas, į kurį naftą iš pradžių pristatys ledo klasės tanklaiviai, o vėliau iki uosto bus nutiestas naftotiekis iš centrinės Rusijos dalies. Nafta terminale bus kraunama į vandenyno tanklaivius ir gabenama į JAV.