22. 10. Gruzija sutiko, kad būtų įvesti papildomi Rusijos armijos daliniai į Abchazijos pasienyje esantį Zugdidžio rajoną.
Gruzija iškėlė sąlygas, kad Rusijos kariai patruliuos saugumo zonoje dalyvaujant JTO stebėtojams ir Gruzijos atstovams. Tai pranešė Zugdidžio rajono gubernatorius Zaza Morochija. Jis taip pat pareiškė, kad davė sutikimą įvesti Rusijos karo techniką ir armijos dalinius su sąlyga, kad bus nutrauktas Gruzijos bombardavimas.
Kaip praneša „Interfax“, Rusijos karinė kolona jau kirto administracinę sieną su Abchazija ir juda Gruzijos Zugdidžio rajonu.
22. 00.Rusija toliau tęsia oro antpuolius Gruzijos teritorijoje, po to, kai atmetė Tbilisio notą dėl derybų pradžios, praneša BBC.
Rusijos kariniai lėktuvai bombardavo teritoriją netoli Tbilisio, taip pat Tarptautinį Tbilisio oro uostą. Anksčiau Rusijos laivyno pajėgos nuskandino Gruzijos katerį. Rusijos gynybos ministerijos atstovai teigia, jog kateris bandė užpulti Rusijos laivyną, todėl į jį buvo nukreipta atsakomoji ugnis. Gruzijos atstovai šio fakto dar nepatvirtino.
Šie antpuoliai vyko pora valandų iki atvykstant Prancūzijos užsienio reikalų ministrui Bernardui Kouchnerui ir Suomijos užsienio reikalų ministrui Aleksandrui Stubbui, kurių tikslas - taikos misija.
20.03. Rusijos Šiaurės Kaukazo apygardos 58-osios armijos, dalyvaujančios intervencijoje į Gruziją vadas, generolas leitenantas Anatolijus Chrulevas sužeistas, praneša „Grani.ru“. Gruzijos artilerijai apšaudžius interventų koloną jį kliudė skeveldra.
18.00. Gruzijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Rusijos pasiuntinybei Tbilisyje įteikta nota, kurioje siūloma nedelsiant pradėti derybas dėl ugnies ir karinių veiksmų nutraukimo.
Notoje rašoma, kad prezidentas Michailas Saakašvilis įsakė Gruzijos pajėgoms nutraukti ugnį Pietų Osetijoje, „visos ginkluotos pajėgos išvestos iš konflikto zonos“, „Gruzijos pusė padarė humanitarinį koridorių ir suteikė galimybę gyventojams ir sužeistiesiems išvykti iš konflikto zonos.
Rusijos užsienio ministerija pripažino, kad juos pasiekė Gruzijos nota, kurioje siūloma pradėti derybas dėl ugnies nutraukimo, tačiau teigia, kad Gruzija kol kas nenutraukė karinių veiksmų.
17.40. Gruzijos sveikatos ir socialinės apsaugos ministras Aleksandras Kvitašvilis pranešė, jog per tris Pietų Osetijos konflikto dienas žuvo 92 gruzinai. 30 sužeistų kareivių šiuo metu yra kritinės būklės, praneša „Rustavi2".
16.45. Abchazijos kariuomenės daliniai užėmė pozicijas ant Ingurio upės kranto prie sienos su Gruzija, Galio rajone. Apie tai pranešė oficialus Abchazijos prezidento atstovas Kristianas Džanija.
Jis pridūrė, kad Abchazijos kariuomenė kol kas neplanuoja pereiti į Gruzijos teritoriją, skelbia „Interfax“.
16. 30. Separatistinės Abchazijos prezidento spaudos atstovas Kristianas Džanija agentūrai „Interfax“ pareiškė, kad Abchazijos karinių pajėgų artilerija ir aviacija apšaudo Gruzijos pozicijas Kodorio tarpeklio viršutinėje dalyje.
Jo žodžiais, tai paruošiamoji operacijos fazė, kurios tikslas - perimti šią teritoriją iš Tbilisiui lojalių jėgų.
Abchazijos prezidentas Sergejus Bagapšas 10 dienų penkiuose respublikos rajonuose paskelbė karinę padėtį.
16.00. Prancūzijos, kuri šiuo metu pirmininkauja ES, atstovas pranešė, kad ES narių užsienio reikalų ministrai trečiadienį surengs neeilinį posėdį, kuriame svarstys situaciją Pietų Osetijoje, skelbia BBC.
15.00 Kaip „Balsas.lt" informavo šaltiniai Gruzijoje, Rusijos pajėgos blokavo Kodorio tarpeklį pasienyje su Abchazija ir bombardavo Zugdidi miestą bei vėl atnaujino Gorio bombardavimus.
13. 40. Gruzijos ministras reintegracijos klausimais Temuras Jakobašvilis pranešė, jog buvo bombarduojamas prie Abchazijos sienos esantis Zugdidi miestas, skelbia AFP.
Anksčiau Gruzijos parlamento spaudos atstovas Davidas Bakradze apkaltino Rusiją dėl pasiruošimo įvesti savo kariuomenę į šį rajoną. Abchazijos prezidentas Sergejus Bagapšas pažadėjo „įvesti tvarką“ Zugdidi rajono teritorijoje.
13. 10. Rusijos kariuomenės Generalinio štabo pulkininkas Anatolijus Nogovicinas patvirtino, kad Gruzijos ginkluotosios pajėgos pasitraukė iš Cchinvalio ir iš didesnės Pietų Osetijos dalies.
A. Nogovicinas BBC taip pat sakė, kad Gruzijos miestų teritorijose Rusijos aviacijos atakų nebuvo, o bombarduojami buvo tik kariniai objektai.
11. 20. Separatistinėje Abchazijos respublikoje ruošiantis kovos veiksmams bus skelbiama mobilizacija. Tokį įsakymą „Interfax“ žiniomis, pasirašė Abchazijos prezidentas Sergejus Bagapšas.
Kaip teigia jo atstovas Kristianas Džanija, rugpjūčio 10 dieną šį dokumentą „palaimino“ Abchazijos Saugumo taryba, dabar jį turi patvirtinti parlamentas.
Suchumyje ruošiamasi atidaryti „antrą frontą“, siekiant padėti kitai separatistinei valstybei Pietų Osetijai.
9. 40. Gruzija praneša, kad ji atitraukia savo ginkluotas pajėgas iš separatistinės Pietų Osetijos teritorijos ir Rusijos kariniai daliniai perima Cchinvalio kontrolę.
Gruzijos vidaus ministerijos atstovas Šota Utiašvilis BBC sakė, jog šis žingsnis nereiškia karinio pralaimėjimo, pasitraukiant buvo siekiama apsaugoti civilius nuo „humanitarinės katastrofos“.
Dabar Gruzijos karinės pajėgos dislokuotos toje teritorijoje, kur buvo prieš prasidedant karo veiksmams.
Tačiau šiuos Gruzijos pranešimus neigia Rusijos „taikdarių“ vado padėjėjas Vladimiras Ivanovas, praneša „Interfax“. „Mūsų taikdariai iš savo postų mato Gruzijos ginkluotąsias pajėgas, tarp jų artileriją ir kovinę techniką“, - pareiškė jis.
Gruzija taip pat praneša, kad Rusija Pietų Osetijos teritorijoje sutelkė apie 10 tūkst. karių, pasiruošusių pradėti kovos veiksmus. 6 tūkst. Rusijos kariškių įžengė į Pietų Osetiją per Roki tunelį, 4 tūkst. – lėktuvais atgabenta į Abchazijos uostą Očamčirą.
BBC žemėlapis.
Anksčiau Rusijos kariniai lėktuvai bombardavo Gruzijos sostinės Tbilisio apylinkes.
Nepriklausomas šaltinis to nepatvirtino, tačiau BBC korespondentas Gabrielis Gatehouse'as, kuris tuo metu buvo Tbilisyje, sakė, jog tuo metu girdėjo didžiulį sprogimą.
Gali būti, kad Rusijos lėktuvų taikinys buvo aerodromas, kur kažkada buvo Rusijos ginkluotųjų pajėgų bazės ir Rusijos karių Užkaukazėje štabas.
Gruzijos saugumo tarybos sekretorius Aleksandras Lomaja sakė, kad atakos tikslas buvo sunaikinti kilimo-nusileidimo taką, bet nepatikslino, ar tai Rusijos pilotams pavyko. Apie nukentėjusius taip pat nepranešama.
Trumpo interviu „Reuters“ metu Gruzijos vidaus ministerijos spaudos atstovas sakė, jog šeši tūkstančiai Rusijos kareivių Pietų Osetijoje ir keturi tūkstančiai jūroje laukia dienos, kad pradėtų Gruzijos puolimą.
Gruzijai gresia „humanitarinė katastrofa“, teigia Gruzijos atstovai.
Gruzijos prezidentas Rusijos vykdomus išpuolius prilygino 1979 m. SSRS invazijai į Afganistaną.
Daugiau nuotr.: