Filme be kitų dalykų yra kalbama apie tai, kad blokadą išgyvenę žmonės savo vaikams „suteikė ypatingus, dėl daugybinių nepriteklių mutavusius genus“. Tarp šiuos genus paveldėjusių asmenų filme yra minimas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, besiruošiantis šių metų prezidento rinkimų procesui.
Režisierė rėmėsi Sankt Peterburgo universiteto mokslininko, centro „Žizn“ (rus. „Gyvenimas“) vadovo Olego Glotovo 2011-2012 metais paviešintu tyrimu. „Aš atlikau tyrimus. Pas mus ateidavo blokados dalyviai, taip pat priduodavo kraujo ligoninėse“, – aiškino O. Glotovas. Mokslininkas tikėjosi, remiantis šiais duomenimis jam pavyks atskleisti „kai kuriuos veikimo mechanizmus“ ir „atsakyti į klausimus, kas žmonėms leidžia išgyventi sudėtingomis sąlygomis“. Pasak paties O. Glotovo, tyrime dalyvavo 200-250 žmonių.
Tačiau kiti mokslininkai sukritikavo tokį požiūrį į mokslinius tyrimus. Chemikas ir genetikos mokslų daktaras Nikita Chromovas-Borisovas tikina, kad blokados aukų ar jų palikuonių genų tipas niekuo nesiskiria nuo Rusijos Šiaurės-Vakarų regiono žmonių genų tipo.
„Aš įsitikinęs, kad užtikrintai galima teigti, jog žmonių, išgyvenusių Leningrado blokadą ir žuvusių jos metu, nėra ir negali būti nors kiek esmingesnių skirtumų jų genotipuose“, – aiškino jis „Radio Svoboda“.
Mokslininkas pabrėžė, kad filme daroma išvada, kad V. Putinas, o taip pat „Spravedlivaja Rossija“ lyderis Sergejus Mironovas bei kitas Rusijos prezidento patikėtinis Sergejus Naryškis ar kiti veikėjai tariamai turi „vieningą elgesio manierą“, yra ne tik, kad mokslu nepagrįsta, tačiau yra apskritai „už mokslo ribų“.
Leidinio kalbinta genų analizės ekspertė Svetlana Borinskaja, komentuodama V. Putino „ypatingus genus“ reklamuojantį filmą, pareiškė, kad tam nėra jokio mokslinio pagrindo.