rėmuo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rėmuo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rėmuo“.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų virškinimo veikla sutriko: nenumokite ranka
Virškinamojo trakto ligos dažnai laikomos viena iš sudėtingiausių medicinos sričių, nes daugelis jų pradinėse stadijose pasireiškia be aiškių arba specifinių simptomų. Toks nebylus ligų pobūdis tampa rimtu iššūkiu tiek pacientams, tiek gydytojams, nes laiku nenustatyta būklė gali progresuoti ir sukelti rimtų pasekmių.
Dažnai virškinamojo trakto ligų mes nejaučiame arba jos nepasireiškia specifiniais simptomais, o daugelis žino, kad neretai nebylios ligos – onkologinės.
Pamirškite padidėjusį skrandžio rūgštingumą: štai kas padės
Gražiausių metų švenčių maratonas ir jaukūs susitikimai su šeima bei draugais dažnai yra neatsiejami nuo skalsių ir sunkių patiekalų, desertų bei skirtingo pobūdžio gėrimų.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė primena, kad neatsakingai ragaujant vaišes ir nejaučiant saiko, gali tekti susidurti su įvairiais virškinamojo trakto negalavimais.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai, kas padės
Rėmuo yra rūgščių refliukso arba gastroezofaginio refliukso ligos simptomas, kuris pasireiškia nemaloniu deginimu krūtinės srityje. Kai kurios naminės priemonės gali padėti palengvinti simptomus – štai, kas padės.
Rėmuo yra skausmingas ir nepatogus. Štai kelios naminės priemonės, padedančios atsikratyti rūgščių refliukso ir užkirsti kelią jam dar prieš atsirandant.
Rėmuo yra rūgščių refliukso simptomas.
Rūgščių refliuksas gali išduoti klastingą ligą: įspėja visus
Deginimo pojūtis krūtinėje gali būti rėmens požymis, tačiau jis taip pat gali byloti apie rimtą širdies problemą. Jei šį simptomą patiriate dažnai, atkreipkite dėmesį į tris konkrečius požymius.
Staigus, spaudžiantis ir deginantis pojūtis krūtinėje gali gerokai išgąsdinti, priversdamas spėlioti, ar tai rimtas sveikatos sutrikimas, ar tiesiog signalas, kad per daug mėgavotės greitu maistu.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai, kas jums padės
Rėmuo, dažnai apibūdinamas kaip deginantis skausmas krūtinėje ar viršutinėje pilvo dalyje, yra vienas iš labiausiai paplitusių virškinimo sutrikimų simptomų. Jis atsiranda, kai skrandžio rūgštis patenka į stemplę ir sukelia dirginimą. Šis reiškinys yra žinomas kaip gastroezofaginio refliukso liga (GERL) arba paprastai skrandžio rūgšties kilimas. Rėmuo gali būti retkarčiais pasireiškiantis nepatogumas arba nuolatinė, kasdienė problema, trikdanti gyvenimo kokybę.
Gydytoja apie dažnas skrandžio bėdas: kaip veikia „antrosios smegenys“ ir kodėl lietuviai yra kantrūs žmonės
Turbūt sunkiai pavyks surasti žmogų, kuris niekada nesiskundė skrandžio skausmu ar kitu negalavimu. Nors neretai tai gali būti netinkamos gyvensenos pasekmė, gydytojai pabrėžia ne mažiau svarbų emocinės būklės vaidmenį ligoms vystytis. Vis tik juos liūdina tai, kad kai kurie užklupus negalavimams kenčia iki paskutiniųjų. Deja, ne vien iš baimės ar nenoro gydytis – kitiems dėl socialinių aplinkybių sunku prieiti iki gydytojų.
Graužia rėmuo? Atsakė, ar galima gerti kavą ir ko šiukštu nevalia valgyti
„Duokite ko nors nuo rėmens“, – tai vienas dažniausių prašymų, kurį išgirsta vaistininkai. Virškinimo sutrikimai, kai jaučiamas deginimas „po duobute“, riaugėjimas, pilvo skausmai, sustojusio skrandžio pojūtis ar pykinimas, kankina beveik kas antrą Lietuvos gyventoją. Kokia yra šių negalavimų priežastis?
Daugelis žmonių mano, kad šie negalavimai praeis savaime, todėl nesistengia ieškoti ligos priežasties.
Neignoruokite skrandžio skausmo: nieko nedarant gali išsivystyti net vėžys
Skrandis – vienas jautriausių žmogaus kūno organų, kurio sveikatai didelę įtaką daro mitybos įpročiai, stresas, taip pat išorės veiksniai, pavyzdžiui, į organizmą patekusios bakterijos. Viena dažniausiai nustatomų skrandžio ligų – gastroezofaginis refliuksas (GERL), teigia gydytojas gastroenterologas Andrius Kederys. Daugelį negalavimų, pasak jo, galima išspręsti pakoregavus gyvenimo būdo įpročius, tačiau į kai kuriuos simptomus reikia reaguoti greitai.
Graužia rėmuo ar „sustojo“ skrandis? Pasakė, kas dėl to kaltas ir kas padės
„Duokite ko nors nuo rėmens“, – tai vienas dažniausių prašymų, kurį išgirsta vaistininkai. Virškinimo sutrikimai, kai jaučiamas deginimas „po duobute“, riaugėjimas, pilvo skausmai, sustojusio skrandžio pojūtis ar pykinimas, kankina beveik kas antrą Lietuvos gyventoją. Kokia yra šių negalavimų priežastis?
Daugelis žmonių mano, kad šie negalavimai praeis savaime, todėl nesistengia ieškoti ligos priežasties.
Paprastas kosulys vilnietei išdavė skaudžią ligą: dabar nori įspėti kitus
Gastroezofaginis refliuksas – liga, kuri sukelia nemalonius skausmus bei jausmus gerklės ar netgi krūtinkaulio srityse. Mėnesį laiko jautųsi skausmą krūtinėje ir kankinama nuolatinio sauso kosulio tv3.lt portalo skaitytoja Greta (redakcijai moters vardas ir pavardė žinomas) nustebo sužinojusi, kad serga minėta liga. Gydytojas gastroenterologas Gediminas Šimeklis paaiškino, dėl ko taip nutiko.
REKLAMA
REKLAMA
Koronavirusas atakuoja ne tik kvėpavimo sistemą: įsidėmėkite šiuos simptomus
Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – liga, kuri niekur nedingo. Dėl streso, netinkamos mitybos, žalingų įpročių, netgi koronaviruso poveikio ji pasireiškia pandemijos metu kur kas dažniau.
Liaudiškai rėmeniu vadinama liga gali pridaryti bėdų: sukelti erozinį ezofagitą, stemplės susiaurėjimą ar netgi išprovokuoti vėžį. Moksliniai tyrimai rodo, kad tarp rėmens gydymui skiriamų vaistų ir COVID-19 infekcijos yra tiesioginis ryšys.
Atsikratykite rūgščių refliukso naktį: štai, ką reikia daryti
Rūgščių refliuksas, dar vadinamas rėmeniu, yra labai nemalonus sveikatos sutrikimas, kuris pasireiškia tiek ūmine, tiek lėtine formomis. Nors paprastai dėl to medikų pagalbos neprireikia, kai kuriais atvejais prasta savijauta gali nepraeiti net kelias valandas. Graužiantis rėmuo kartais ištinka ir naktį, kai organizmas atsipalaiduoja.
Rūgščių refliuksas sukelia nemalonų skausmą gerklėje, kuris atsiranda dėl susikaupusių skrandžio rūgščių.
Patarimai, kaip sumažinti skrandžio rūgštingumą: neskubėkite „gesinti" patys
Nors ir gali atrodyti kitaip, tačiau skrandžio rūgštingumas nėra mūsų priešas. Priešingai – skrandžio rūgštis yra nepaprastai naudinga organizmui ir apsaugo nuo įvairių bakterijų ir parazitų. Problemos prasideda, kai ši funkcija sutrinka ir organizmas kovoja su per mažu ar per dideliu rūgštingumo kiekiu.
Pasak laidoje „Sveikata.lt“ kalbintos dietologės Rūtos Petereit, virškinimo sutrikimai nėra vien tik vyresnio amžiaus žmonių problema.
Vargina skrandžio rūgštingumas? Gydytoja papasakojo, ką daryti ir kaip sau padėti be cheminių vaistų
Dažnas mūsų pastebi, kad anksčiau galėjo drąsiai valgyti pačius aštriausius patiekalus ar užkandžiauti vėlai vakare, ir kitą dieną savijauta vis tiek būdavo puiki. Tačiau bėgant metams, net jeigu ir neteko susidurti su rimtesnėmis sveikatos problemomis, suvalgius sunkiau virškinamo bei aštresnio maisto vis dažniau ima pasireikšti nemalonūs simptomai: suprastėjęs virškinimas, rėmuo, gastroezofaginio refliukso liga (GERL) ir kt.
Padidėjęs skrandžio rūgštingumas? Gydytoja patarė, kuo pakeisti vaistus
Skrandžio rūgštingumo problemos šiandien – itin dažnos, o vadinamąjį „rėmens ėdimo“ jausmą, ko gero, bent kartą gyvenime yra tekę pajusti kiekvienam mūsų.
Susidūrusieji su skrandžio rūgštingumo disbalansu netrunka pastebėti, kad šiuo metu populiariausi rinkoje vaistai skrandžio rūgštingumui nukreipti labiau į simptominį gydymą, arba į greitą ir trumpalaikį blogų pojūčių eliminavimą, arba į negrįžtamą skrandžio rūgšties gamybos slopinimą, o neretai ir pasižymi šalutiniais poveikiais.
Pavalgę iškart einate miegoti? Pasakė, kodėl geriau taip nedaryti
Žmonės linkę jausti mieguistumą iškart pavalgę ir nenori nieko kito, tik pasnausti. Tačiau, kaip paaiškėjo, būtent to reikėtų vengti. Miegojimas ar net tiesiog gulėjimas iškart po valgio gali sukelti tikrai nemalonių pasekmių.
„Bright Side“ pateikia pavyzdžių, kas gali vykti jūsų kūne nuėjus miegoti iškart po valgio.
1. Gali atsirasti rėmuo
Paprastai rūgštis, susidaranti virškinant maistą, yra skrandyje.
Šie produktai gydo gastritą: valgykite kasdien
Dažnai skauda pilvą, graužia rėmuo, valgant staiga ima pykinti ir per dažnai raugėjate? Gali būti, kad jums – gastritas. Šį sutrikimą paprastai sukelia Helicobacter pulori bakterijos, o jo pasekmės – skrandžio sienelių pažeidimai ir uždegimas, dėl kurių natūralios skrandžio rūgštys sukelia skausmingą po skrandžiu esančių jautrių audinių dirginimą, Gastrito išvengti padeda tam tikri mitybos pokyčiai, kurie gydo skrandžio sieneles.
Rėmuo išnyks visam laikui: prireiks tik šio produkto
Bene kiekvienas iš mūsų žino, ką reiškia deginantis rėmuo bei pakilusios rūgštys. Jeigu nenorite griebtis brangiai kainuojančių vaistų ir preparatų, galite išbandyti namines priemones. Mokslininkai teigia, kad skrandžio sutrikimus bei rėmenį gali mažinti natūrali priemonė: valgomoji soda. Jums tereikia kas rytą išgerti tokį mišinį: įdėkite pusė šaukštelio sodos į stiklinę vandens ir gerkite praėjus valandai po pusryčių.
Šis pojūtis vargina daugelį: medikai pasakė, kas tikrai padės
Tikriausiai esate patyrę rėmenį, tačiau ne visi žino, kas sukelia šį nemalonų graužimą krūtinėje, rašoma independent.co.uk. Jis jaučiamas tiesiai po krūtinkauliu ir taip pat gali kilti iki pat gerklės bei burnoje sukelti rūgštaus ir kartaus skonio jausmą. Skausmas dažnai padidėja pavalgius, atsigulus arba vakare, ir nors dėl šio nemalonaus jausmo paprastai jaudintis neverta, jo dažnas kartojimasis gali erzinti.
Priežastys, kodėl graužia rėmuo ir kaip to atsikratyti
Daugybei žmonių pažįstamas ir itin nemalonus rėmens graužimas kartais gali būti sunkiai įveikiamas neišsiaiškinant jo atsiradimo priežasties. Perkant įvairiausius preparatus ir siekiant kuo greičiau sumažinti gerklėje kylantį deginimą, galima išleisti daugybę pinigų, tačiau tokiu būdu tik nuslopinti simptomus, kurie ilgainiui vis pasikartoja. Gydytojas homeopatas Antanas Januškevičius pasakoja apie rėmens graužimą bei jo atsiradimo priežastis, kurias galima išgydyti pasitelkus žoleles.
6 priežastys, kodėl miegoti ant kairio šono yra naudinga
Tyrimai atskleidė, jog miego poza iš tiesų daro didelę įtaką mūsų sveikatai. Tiesa, poilsis ant kairio šono – naudingas žmogaus organams. Brightside.me pateikia priežastis, kurios įrodo, kad miegas ant kairės pusės yra kur kas geriau nei kita poilsio poza, rašo brightside.me. 1. Limfinė sistema Limfinė sistema formuoja imunitetą, atlieka gynybinę organizmo funkciją, su limfa ląstelės pašalina įvairius medžiagų apykaitos produktus, atliekas.
Šešios sveikatos problemos, kurias išsprendžia vandens gėrimas
Japonijoje itin paplitusi tradicija gerti vandenį iš pačio ryto. Daugybė tyrimų atskleidžia, kad toks paprastas įprotis išsprendžia negalavimus, kuriems dažnai žmonės leidžia dideles sumas. Brightside.me pristato 6 sveikatos problemas, išspręstas nuolatos geriant vandenį. 1. Organizmo lengvumas Kelias dienas išvien geriant vandenį ryte, kūnas tarsi tampa lengvesnis.
Ką daryti, kai graužia rėmuo?
Kankinantį rėmens jausmą puikiai pažįsta tie, kurie pavalgę jaučia deginančius, ypač nemalonius pojūčius stemplėje. Rėmuo – pagrindinis gastroezofaginio refliukso simptomas. Tai gana paplitęs negalavimas, kurį suvaldyti galima ne tik medikamentais, bet ir daugiau dėmesio skiriant savo mitybai bei gyvenimo būdui.
Skrandžio skausmai labiausiai vargina vadybininkus ir buhalterius
Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų per pastarąjį mėnesį skundėsi skrandžio skausmais dėl padidėjusio rūgštingumo. Vaistų „Ipraalox“ gamintojo užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, dažniausiai nuo rėmens iš dirbančiųjų kenčia pardavimo vadybininkai, buhalteriai, kasininkai-pardavėjai, vadovai bei tarnautojai.
Gyventojų skrandžius graužia mitai
Mažiausiai kas dešimtas gyventojas Lietuvoje kenčia nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo. Neretai rūgštį gesinti skubama geriant pieną, sodą ar net rūgščias sultis. Gydytojai atkreipia dėmesį, kad tokiu būdu skrandžiui sukeliama dar didesnė žala. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro profesorius Algimantas Irnius pasakoja, jog nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo dažniausiai kenčia jauni, aktyvūs žmonės.
Virškinimo problemos – neskubėkite kaltinti skrandžio
Virškinimo sutrikimų simptomai, tokie kaip skausmas ir sunkumas pavalgius, pykinimas, rėmuo, raugėjimas, pilvo pūtimas, pažįstami daugeliui iš mūsų. Nors tokius pojūčius gali sukelti rimtos virškinimo organų ligos, tačiau neretai virškinimo negalavimų priežastis yra netinkama mityba, stresas, žalingi įpročiai, mažas fizinis aktyvumas.
Skrandis kaltas ne visada
Dažnai virškinimo sutrikimai tapatinami su skrandžio negalavimais.
Patarimai, kaip kovoti su padidėjusiu skrandžio rūgštingumu
Padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas suaugusiųjų tarpe yra gana paplitęs nusiskundimas. Negaluojantįjį kamuoja skausmas po duobute, už krūtinkaulio, ėda rėmuo. Dauguma į panašius požymius nėra linkę kreipti per daug dėmesio, vis dėlto negydomi šie simptomai gali tapti rimtesnių ligų pradžia.
Visiškai sveikas žmogus nejaučia, koks yra skrandžio rūgštingumas lygiai taip pat, kaip nejaučia, jog turi skrandį, kuris gamina skrandžio rūgštį, tam, kad būtų virškinamas suvalgytas maistas.
Šventinis stalas be rėmens
Visi žinome, kad sergant gastritu, pankreatitu, cholecistitu ir kitomis virškinimo organų ligomis būtina laikytis dietos. Ką daryti, kad šventinis stalas nors kelis kartus per metus būtų pilnavertis ir nesukeltų ligos paūmėjimų? Ar galima nors tada nesilaikyti taisyklių?
Maistas – vienas pagrindinių, o daugeliui net pats svarbiausias gyvenimo džiaugsmas. Aišku, žmogaus turinčio atvirą opą ar paaštrėjusį cholecistitą arba pankreatitą, gydytojai nesiūlo sodinti prie bendro stalo.
Apie ką įspėja streikuojantis skrandis?
Sunkumas skrandyje, skausmas, pykinimas, ėdantis rėmuo – šie simptomai daugeliui mūsų yra gerai pažįstami ir... sistemingai ignoruojami.
Priežasčių nekreipti dėmesio į nemalonius pojūčius randame nesunkiai: gal ką nors ne tą suvalgėme, gal ne laiku ar per greitai. Ir šiaip visiems žmonėms tokių dalykų pasitaiko nuolat.
Įsimetame į burną tabletę virškinimą skatinančių fermentų ir vėl bėgte į darbą.
Išgydyti geba ne tik vaistai
Ne kiekvieną ligą ar nuotaikos svyravimus reikia gydyti vaistais. Daugumai įprastų negalavimų, tokių kaip užgulta nosis, nemiga, pakanka ir paprastų priemonių.
Galvos skausmas
Beveik kiekvienas mūsų (90 proc.) patiria galvos skausmą. Pradeda skaudėti pakaušį ir kaklą, vėliau skauda ir kaktą. Kai tik pajusite, kad skausmas prasideda, pakiškite rankas po karštu tekančiu vandeniu 10 min. Karštis išplečia kraujagysles ir kraujas suteka į rankas, todėl skausmas mažėja.