Virškinimo sutrikimų simptomai, tokie kaip skausmas ir sunkumas pavalgius, pykinimas, rėmuo, raugėjimas, pilvo pūtimas, pažįstami daugeliui iš mūsų. Nors tokius pojūčius gali sukelti rimtos virškinimo organų ligos, tačiau neretai virškinimo negalavimų priežastis yra netinkama mityba, stresas, žalingi įpročiai, mažas fizinis aktyvumas.
Skrandis kaltas ne visada
Dažnai virškinimo sutrikimai tapatinami su skrandžio negalavimais. Nors per greitai arba per lėtai dirbantis skrandis gali būti viena sutrikusio virškinimo priežasčių, tačiau taip yra ne visada. Virškinimo sistema – sudėtingas darinys, kurį sudaro virškinimo traktas - burna, ryklė, stemplė, skrandis, žarnynas, išeinamoji anga - ir virškinimo liaukos – seilių liaukos, skrandžio liaukos, kepenys, kasa, plonųjų žarnų liaukutės. Virškinimo sutrikimus gali sukelti įvairių virškinimo sistemos organų ar liaukų negalavimai, todėl nederėtų visada tapatinti virškinimo sutrikimų vien tik su skrandžio problemomis.
Veiksmingas kompleksinis gydymas
Kenčiant nuo virškinimo sutrikimų, rekomenduojama naudoti natūralios augalinės kilmės kompleksinius preparatus, padedančius gerinti visos virškinimo sistemos veiklą.
„VERDIN Gastro Complexx“, praturtintas artišokų, kvapiųjų rozmarinų, pipirmėčių ir daržinių ciberžolių ekstraktais, palaiko gerą žarnyno ir kepenų darbą bei tulžies, reikalingos virškinimui, gamybą.
Siekiant išvengti virškinimo organų negalavimo, pirmiausiai derėtų atkreipti dėmesį į savo mitybos įpročius – vartoti lengvai virškinamą, būtiniausiomis maistinėmis medžiagomis praturtintą maistą, nevalgyti vėlai vakare, susinervinus ar nejaučiant alkio, maistą kruopščiai sukramtyti. Taip pat būtina riboti alkoholio vartojimą ir rūkymą, palaikyti fizinį aktyvumą ir normalų kūno svorį, vengti streso.
Jeigu virškinimo sutrikimai kamuoja dažnai, ilgai ir blogina gyvenimo kokybę, būtina kreiptis į gydytoją ir išsitirti dėl galimų virškinimo organų ligų.
Užsakymo nr. 2205