Gydytojas homeopatas Antanas Januškevičius pasakoja apie rėmens graužimą bei jo atsiradimo priežastis, kurias galima išgydyti pasitelkus žoleles.
„Būtent gleivinės pažeidimai, esantys mūsų virškino sistemoje, sukelia rėmens sutrikimus. Svarbu žinoti, kad oda ir gleivinė yra vienas ir tas pats organas, tik oda mus iškloja iš išorės, o gleivinė – iš vidaus. Taigi, kada gleivinė yra pažeista skrandyje, stemplėje ar dvylikapirštėje žarnoje, mus ima kamuoti rėmens graužimas“, – aiškina gydytojas.
Priežastys, kurių nesitikėjote
Kada ima graužti rėmuo, dažnai atrodo, kad negalavimas atsiranda dėl skrandžio sutrikimų, suvalgius netinkamo maisto ir pakaks tik vienos tabletės problemai išspręsti. Vis dėlto, priežastys gali būti kur kas rimtesnės ir ilgalaikės, kurias pašalinti vienos tabletės gali nepakakti.
„Gleivinės pažeidimai gali atsirasti dėl nuolatinio streso, įtampos, kada žmogus labai jautriai dėl visko išgyvena. Tuomet aktyvuojasi ir išsibalansuoja simpatinės ir parasimpatinės nervų sistemos tonusai, kurie ir sutrikdo virškinimo sistemos gleivinę. Pirmiausia dėl nuolatinės įtampos ir išgyvenimų žmogus gali pajusti tik silpnus dirginimus, tačiau ilgainiui, nesiimant to gydyti, atsiranda rėmuo. Be to, aiškinantis rėmens graužimo priežastis itin svarbi ir tulžies takų funkcija, kuriai sutrikus takai gali būti sunkiai pratekami ir tai gali būti taip pat viena iš negalavimo priežasčių“, – teigia Antanas Januškevičius.
Pasak homeopato, maistui patekus į burną, tuoj pat yra siunčiami impulsai į skrandį, kad būtų daugiau gaminama druskos rūgšties maistui suvirškinti. Taip pat organizmas impulsus ima siųsti į kepenis ir kasą tam, kad būtų išskiriama daugiau tulžies ir dvylikapirštė žarna perimtų iš skrandžio maisto virškinimą.
Rėmens gydymas
Įprastai slopinant rėmens graužimą vaistais, užsiimant savigyda ir nesikonsultuojant su gydytoju, jaučiamas tik trumpalaikis palengvėjimas. Visgi, tai nėra išeitis, kadangi norint išsigydyti rėmenį, pirmiausia, būtina nustatyti jo atsiradimo priežastis.
„Gydymo būdai kiekvienam žmogui parenkami individualiai, mineralų arba vaistažolių dozės taip pat kiekvienam paskiriamos skirtingos. Nustačius rėmens priežastis, tinkamai paskyrus vaistažoles ir mineralus, rezultatą galima pasiekti tokį, kad laikantis paskirtų rekomendacijų, organizmas pats sureguliuotų hormonus, tulžies takai imtų vėl būti tinkamai pratekami ir rėmens graužimą būtų galima pamiršti. Tik svarbu neužmiršti, jog pirmiausia būtina nustatyti negalavimų atsiradimo priežastis, o ne pulti slopinti simptomus, tiksliai nežinant, kodėl jie atsirado“, – patarimais dalinasi Gydytojas homeopatas Antanas Januškevičius.