phobos-grunt
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „phobos-grunt“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „phobos-grunt“.
Rusija nori pakartoti „Phobos-Grunt“ kosminę misiją
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ planuoja pakartoti pernai nesėkmingai pasibaigusį kosminio aparato „Phobos-Grunt“ skrydį į Marsą. Dėl raketos nešėjos gedimo 2011 m. lapkričio 9 d. į kosmosą paleistas aparatas nebuvo išvestas į numatytą orbitą, tapo nevaldomas ir kitų metų sausio 15 d. nukrito į Ramųjį vandenyną.
Vėl krenta Rusijos palydovai, vėl – nežinia kur
Rugpjūčio 7 dieną nesėkmingai „Roskosmos“ paleisti du Žemės palydovai, po „Briz-M“ raketinės pakopos variklių gedimo tapę kosminėmis šiukšlėmis, gali nukristi bet kuriame Žemės plote, išskyrus Šiaurės šalis ir Pietų Ameriką. Apie tai pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi neįvardintu šaltiniu Rusijos kosminėse pajėgose.
Pasak šaltinio, šiuo metu nevaldomi palydovai „Ekspress-MD2“ ir „Telkom 3“ skrieja orbita, kurios posvyrio kampas yra 49,9 laipsniai.
Rusai į Mėnulį skristų, bet su viena sąlyga
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ oficialiai nurodė sąlygą, būtiną Rusijos kosmonautams išsilaipinti Mėnulyje.
„Roskosmos“ vadovas Vladimiras Popovkinas Maskvoje surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, kad pilotuojamas Rusijos kosmonautų skrydis į Mėnulį įvyktų tik tokiu atveju, jei būtų patvirtinta, kad Mėnulyje yra vandens. Apie tai paskelbė Rusijos naujienų agentūra ITAR-TASS.
Rusija dar kartą bandys į Marsą paleisti „Phobos-Grunt“
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ ketina dar kartą pakartoti pernai žlugusią kosminio aparato „Phobos-Grunt“ misiją į Marso palydovą Fobą.
Apie tai pranešė Rusijos Mokslų akademijos Kosmoso tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojas Levas Zelionyj, skelbia naujienų agentūra „Interfax“.
„Rusijos Mokslų akademija yra tos nuomonės, kad „Phobos-Grunt“ misija turi būti pakartota. Tai aiški mūsų pozicija, ir „Roskosmos“ jai pritaria“, – pareiškė L. Zelionyj.
Rusijoje prasidėjo į Mėnulį skrisiančių kosmonautų atranka
„Roskosmos“ pranešė apie prasidėjusią naują kandidatų į Rusijos kosmonautų būrį, kurio nariai bus ruošiami skrydžiui į Mėnulį, atranką.
Praėjus 42 metams po pirmųjų žmonių – JAV astronautų Neilo Armstrongo ir Edwino Aldrino – išsilaipinimo Mėnulyje Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ oficialiai paskelbė apie rusų kosmonautų rengimą būsimajam skrydžiui į Mėnulį.
Rusai nori pakartoti kosminę misiją į Fobą
Nepaisant žlugusios „Phobos-Grunt“ kosminės kelionės į Marsą Rusija ruošiasi surengti ją iš naujo .
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ pranešė planuojanti pakartoti „Phobos-Grunt“ kosminę misiją į Marsą ir jo palydovą Fobą.
Tyrimas: „Phobos-Grunt“ „nuvertė“ programuotojai
Nors tarp Rusijos kosminio aparato „Phobos-Grunt“ gedimo priežasčių buvo minima audra Saulėje, JAV kariniai radarai ir gamybos defektai, jas tyrusi vyriausybinė komisija nustatė dar vieną, bene svarbiausią. Tai – programavimo klaida.
Rusai galutinai apsisprendė, kas pražudė „Phobos-Grunt“
Anksčiau apkaltinę JAV radarus Ramiajame vandenyne, neva sutrikdžiusius kosminio aparato „Phobos-Grunt“ valdymo sistemą, „Roskosmos“ specialistai dabar įvardijo tikrąjį jų manymu kaltininką. Tai – Saulė.
Speciali Rusijos federalinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ komisija, tyrusi į Marsą skristi turėjusio, tačiau iškart po iškėlimo į kosmosą nevaldomu tapusio kosminio aparato „Phobos-Grunt“ gedimo priežastis, priėjo oficialią išvadą.
Rusija įkalbinėja NASA statyti bazę Mėnulyje
Rusija skelbia pradėjusi konsultacijas su NASA ir Europos kosmoso agentūra dėl gyvenamosios bazės Mėnulyje statybos.
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ taip pat su JAV ir ES kosmoso agentūrų atstovais aptarinėja galimybę paleisti aplink Mėnulį skriejančią kosminę stotį, kurioje galėtų nuolat dirbti astronautai, skelbia „Space.
Dėl „Phobos-Grunt“ gedimo apkaltinti inžinieriai
Rusijos vyriausybinė komisija, besiaiškinanti, kodėl sudužo Marso zondas „Phobos-Grunt“, teigia, kad pagrindinė gedimo priežastis yra inžineriniai defektai, ketvirtadienį teigė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas Vladimiras Popovkinas.
Šią savaitę buvo pasirodę spėlionių, kad 1,2 mlrd.
REKLAMA
REKLAMA
,,Phobos– Grunt“ nukrito, bet neaišku kur
Rusijos kosminis aparatas ,,Phobos– Grunt“ sekmadienio vakare nukrito į Žemę, tačiau tiksli jo kritimo vieta nenustatyta, o Rusijos specialistai nurodo skirtingas nuolaužų išsibarstymo planetos paviršiuje koodinates.
Rusijos oro ir kosminės erdvės gynybos pajėgų atstovas Aleksejus Zolotuchinas naujienų agentūrą „Interfax“ informavo, kad atmosferoje nesudegusios ,,Phobos–Grunt“ liekanos vakar, sausio 15 d., maždaug 21.45 val.
Sugrįžtantis rusų zondas kelia vis daugiau neaiškumų
Netrukus į Žemę nukrisiantį Rusų Marso zondą „Phobos-Grunt“ supa vis daugiau nežinomybės.
Penktadienį pareigūnas pareiškė, kad kosminis aparatas gali nukristi į Atlanto, o ne į Ramųjį vandenyną, kaip teigta anksčiau, praneša naujienų agentūra AFP.
„Roskosmos“ : Marso zondas sekmadienį nukris į vandenyną
Rusų Marso zondas „Phobos-Grunt“ šios savaitės pabaigoje nukris į Indijos vandenyną į vakarus nuo Džakartos.
Tokias prognozes trečiadienį pateikė Rusijos kosmoso agentūra, nurodžiusi galimą įstrigusio savo Marso zondo trajektoriją, praneša naujienų agentūra AFP.
„Prognozuojamas langas, kai „Phobos-Grunt“ nuolaužos nukris į Žemę, yra tarp sausio 14 ir 16 dienos, o centrinis taškas – sausio 15-oji, 13.18 val. Maskvos laiku (11.18 val.
Rusijos kariškiai paskelbė naują „Phobos-Grunt“ kritimo į Žemę datą
Atmosferoje nesudegusių Rusijos kosminio aparato „Phobos-Grunt“ liekanų kritimas į Žemę prognozuojamas sausio 15 dieną, pranešė Rusijos gynybos ministerijos Kosminės ir oro erdvės gynybos kariuomenės atstovas pulkininkas Aleksejus Zolotuchinas.
Apskaičiuota preliminari „Phobos-Grunt“ kritimo vieta
JAV Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabas (NORAD) pranešė preliminarią nevaldomo Rusijos kosminio aparato „Phobos-Grunt“ kritimo vietą ir datą.
Patikslintais „Phobos-Grunt“ orbitą stebinčio NORAD duomenimis, šis kosminis aparatas į atmosferą įeis sausio 14 dieną ir nukris Afganistano pietvakarinėje dalyje, Helmendo provincijoje. NORAD atstovai pabrėžia, kad ši prognozė yra preliminari ir gali būti tikslinama priklausomai nuo kintančių „Phobos-Grunt“ orbitos parametrų.
Rusija neteko dar vieno palydovo
Penktadienį Sibire po paleidimo į Žemę nukrito rusų palydovas. Tai dar viena nesėkmė šalies kosminėje programoje, kurių šiais metais netrūko.
„Palydovas nepakilo į savo orbitą. Valstybinė komisija tiks nelaimės priežastis“, – naujienų agentūrai „Interfax“ teigė Rusijos kosmoso pajėgų atstovas Aleksejus Zolotuchinas.
Dar viena Rusijos kosminė nesėkmė: Sibire nukrito ryšių palydovas
Rusijos federalinę kosmoso agentūrą „Roskosmos“ pastaruoju metu persekioja nesėkmės. Šiandien iš Plesecko kosmodromo pakilusi raketa nesugebėjo iškelti ryšių palydovo į reikiamą orbitą. Pranešama, kad jis nukrito kažkur Sibire.
Rusų kosminis zondas taps tyrimų objektu?
Daugiau kaip mėnesį ne toje orbitoje įstrigęs rusų zondas „Phobos-Grunt“ kitą mėnesį turėtų nekontroliuojamai nukristi į Žemę.
Jį sekantys ekspertai prognozuoja, kad „Phobos-Grunt“ į Žemės atmosferą sugrįš 2012 metų sausio 9 dieną, tačiau dabar šių prognozių paklaida siekia plius minus 5,5 dienos. Kai kurie analitikai netgi tvirtina, kad erdvėlaivis gali nukristi jau sausio 1 ar 2 dieną, rašo SPACE.com.
NORAD patikslino „Phobos-Grunt“ kritimo į Žemę datą
JAV Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabas (NORAD) pranešė, kad žemėjančia orbita skriejantis nevaldomas Rusijos kosminis aparatas „Phobos-Grunt“ nukris į Žemę 2012 m. sausio 11 dieną.
Ankstesni NORAD orbitos skaičiavimai rodė, kad „Phobos-Grunt“ į atmosferą įeis sausio 9 d.
Po nepavykusio „Phobos-Grunt“ bandymo pereiti į kosminio skrydžio į Marsą orbitą lapkričio pradžioje NORAD atstovai skelbė, kad, pirminiais duomenimis, šis aparatas nukris lapkričio 26 dieną.
Patikslintas „Phobos-Grunt“ kritimo į Žemę laikas
JAV Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabas (NORAD), stebintis nekontroliuojamo Rusijos kosminio aparato „Phobos-Grunt“ orbitą, pranešė, kad „Phobos-Grunt“ nukris į Žemę 2012 m. sausio 9 dieną.
Po nepavykusio „Phobos-Grunt“ bandymo pereiti į kosminio skrydžio į Marsą orbitą lapkričio pradžioje NORAD atstovai skelbė, kad, pirminiais duomenimis, šis aparatas nukris lapkričio 26 dieną.
Rusijos specialistams iki šio laiko taip ir nepavyko atkurti „Phobos-Grunt“ valdymo.
„Phobos-Grunt“ pradėjo byrėti orbitoje
Nevaldomas Rusijos kosminis aparatas „Phobos-Grunt“, kurio nepavyko nukreipti į Marsą, pradėjo byrėti orbitoje: nuo jo atitrūko du neidentifikuoti fragmentai.
„Phobos-Grunt“ orbitos pakelti nepavyko
Rusijos federalinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ specialistų bandymai pakelti kosminio aparato „Phobos-Grunt“ orbitą baigėsi nesėkmingai, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.
„Roskosmos“ spaudos tarnyba informavo, kad šią naktį antžeminės kosminio stebėjimo stotys Australijoje ir Baikonūre (Kazachstanas) turėjo pabandyti užmegzti ryšį su „Phobos-Grunt“ ir perduoti jam instrukciją įjungti variklius ir padidinti orbitos aukštį.
Pavyko iššifruoti rusų Marso zondo duomenis
Rusijos specialistai iššifravo telemetrinius duomenis, gautus iš įstrigusio Marso zondo, tačiau vis dar nenustatė jo gedimo priežasčių, teigė šaltinis kosmoso pramonėje.
Gauta „kai kurių duomenų“ apie kosminio aparato būklę, tačiau dar neaišku, kiek „funkcionalus“ jis yra, naujienų agentūrai „RIA Novosti“ teigė šaltinis.
Ketvirtadienį Baikonūre, Kazachstane, esančioje Rusijos kosmoso centre gautas signalas iš zondo „Phobos-Grunt“, kuris po paleidimo įstrigo Žemės orbitoje.
„Phobos-Grunt“ iš orbitos siunčia nesąmones
Orbitoje aplink Žemę įstrigusi nevaldoma Rusijos kosminė stotis „Phobos-Grunt“ per anksti pradžiugino „Roskosmos“ ir Europos kosmoso agentūros (ESA) specialistus, pranešusius, kad praėjusią naktį pirmą kartą pavyko iš jos gauti telemetrinę informaciją.
Rusijos naujienų agentūros „RIA Novosti“ šaltinis pranešė, kad iš orbitos priimtų duomenų neįmanoma iššifruoti, jie beprasmiški.
„Iš šiąnakt gautų telemetrinių duomenų nepavyko nieko sužinoti, kažkokios problemos su kodavimu ir iškodavimu.
Gautas signalas iš įstrigusio Marso zondo
Galiausiai pavyko užmegzti ryšį su Žemės orbitoje įstrigusiu rusų Marso zondu, pranešė Europos kosmoso agentūra (ESA).
Agentūra praneša, kad jos stotis Perte, Australijoje, užfiksavo zondo „Phobos-Grunt“ signalą, informuoja BBC.
ESA šiuo metu kartu su rusų inžinieriais bando nustatyti, kaip geriausiai išlaikyti ryšį su kosminiu aparatu.
Lapkričio 9 dieną paleistas „Phobos-Grunt“ įstrigo Žemės orbitoje, kai neužsivedė jo variklis, turėjęs zondą nukreipti Marso link.
Rusų mokslininkai stebisi Marso tyrimų zondo elgesiu
Rusijos federalinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ ekspertai sumišę, nes nepilotuojamas Marso tyrimų zondas „Fobos-Grunt“ tolsta nuo Žemės, praneša „RIA Novosti“.
„Fobos-Grunt“ tyrimų zondo lapkričio 9-ąją nepavyko nukreipti į trajektoriją skrydžiui į Marsą. Aparatas turėjo įskrieti į orbitą aplink Marsą, nutupdyti zondą ant didžiausio šios planetos palydovo Fobo, paimti jo grunto ir dulkių mėginių ir parskraidinti juos į Žemę.
„Roskosmos“ Marsą keičia į Mėnulį
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskomos“ ketina pakeisti savo kosminių tyrimų prioritetus ir dėmesį sutelkti į Mėnulį. Apie tai šalies naujienų agentūrai „RIA Novosti“ pranešė „Roskomos“ vadovo pavaduotojas Vitalijus Davydovas.
„Mes dar kartą apsvarstysime, kaip būtų galima geriau paskirstyti jėgas.
Astronominis skrydžio į Marsą „langas“ rusams užsitrenkė
Šiandien Rusijos kosminė korporacija „Roskosmos“ neteko net ir teorinio šanso paleisti į Marsą Žemės orbitoje „įstrigusį“ kosminį aparatą „Phobos-Grunt“. Toliau tęsti bandymus jį atgaivinti jau nebėra prasmės.
„Roskosmos“ vadovas: „Fobos-Grunt“ dar neprarastas, tačiau sausį gali nukristi
Rusijos kosmoso agentūroje „Roskosmos“ vilties reanimuoti praėjusį trečiadienį nesėkmingai Marso link paleistą tarpplanetinę automatinę stotį „Fobos-Grunt“ neparandama. Šįryt Baikonūro kosmodrome „Roskosmos“ vadovas Vladimiras Popovkinas žurnalistus informavo, jog šansų aparatą perprogramuoti išlieka iki gruodžio. Jei tai nepavyks, pirmosiomis 2012-ųjų dienomis erdvėlaivis įskries į atmosferą ir sudegs, o toks incidentas būtų vienas pavojingiausių kosmonautikos istorijoje.
Rusijai vis dar nepavyko užmegzti ryšio su zondu
Rusijai ir toliau nesiseka užmegzti ryšį su šią savaitę paleistu zondu „Phobos-Grunt“. Paleidus aparatą sugedo jo varikliai, tad zondo nepavyko nukreipti Marso link.
„Per naktį ir šį rytą Rusijos specialistai iš Europos kosmoso agentūros bandė užmegzti ryšį. Tai buvo daroma iš Baikonūro ir kitų sekimo vietų, tačiau ryšys nebuvo užmegztas“, – naujienų agentūrai „RIA Novosti“ šeštadienį teigė šaltinis kosmoso raketų pramonėje.
Anot jo, Rusijai talkina ir JAV mokslininkai.
„Phobos-Grunt“ ant Žemės nukris lapkričio 26 dieną
Rusijos specialistams niekaip nepavyksta perimti į Marsą skristi turėjusio kosminio laivo „Phobos-Grunt“ valdymo, ir tikimybė, kad jį pavyks išgelbėti, sparčiai mažėja.
Tuo tarpu šio kosminio aparato orbitą stebintis JAV Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabas (NORAD) apskaičiavo tikėtiną jo kritimo į Žemę datą: pirminiais duomenimis tai nutiks lapkričio 26-ąją.
Jei „Phobos-Grunt“ nepavyks perprogramuoti, jis taps kosmine šiukšle
Jei Rusijos inžinieriams nepavyks įjungti kosminio aparato „Phobos-Grunt“ variklių, techninės galimybės užtikrinti kontroliuojamą šio aparato nusileidimą iš orbitos nebus, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė šaltinis Rusijos kosmoso pramonėje.
„Jei neįsijungs pagrindiniai „Phobos-Grunt“ varikliai, jis po kurio laiko taps kosmine šiukšle. Tokiu atveju jo nusileidimas iš orbitos bus nevaldomas.
ESA pasiūlė pagalbą Rusijai gelbstint nevaldomą „Phobos-Grunt“ kosminį laivą
Europos kosmoso agentūros (ESA) stebėjimų stotys Kuru kosmodrome (Prancūzijos Gviana) ir Australijoje pabandys šiandien gauti telemetrinę informaciją iš Rusijos kosminio laivo „Phobos-Grunt“.
Pasak ESA atstovybės Maskvoje vadovo, šiandien kosminio stebėjimo stotys Kuru ir Australijoje pradės periminėti „Phobos-Grunt“ siunčiamus telemetrijos siganlus. Jei šią informaciją pavyks gauti, ji bus perduota kolegoms Rusijoje, sakoma pranešime.
Skrydis į Marsą Žemei gresia kosmine katastrofa
Nepavykus į skrydžio į Marsą orbitą nukreipti Rusijos kosminio laivo „Phobos-Grunt“, jis netrukus gali nuslysti iš orbitos ir nukristi į Žemę. Dėl to gali kilti pati didžiausia katastrofa per visą kosminių aparatų istoriją, perspėja JAV ekspertas.
Rusų kosminė misija į Marsą pakibo ant plauko (atnaujinta)
Vos prasidėjusi ambicinga Rusijos kosminė misija, turėjusi į Žemę pargabenti Marso palydovo Fobo grunto mėginius, atsidūrė ties žlugimo riba.
Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“ neįvardytas korporacijos „Roskosmos“ ekspertas sakė, kad tikimybė, jog kosminį laivą „Phobos-Grunt“ pavyks sėkmingai nukreipti į reikiamą skrydžio į Marsą trajektoriją, yra itin maža. Jo teigimu, nesėkmės priežastis – „Phobos-Grunt“ valdymo sistemos sutrikimas.