orhanas pamukas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „orhanas pamukas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „orhanas pamukas“.
Nobelio premijos laureatas kritikuoja „baimės“ atmosferą Turkijoje
Turkų rašytojas Orhanas Pamukas (Orchanas Pamukas), kuris 2006 metais laimėjo Nobelio literatūros premiją, sekmadienį paskelbtame interviu smerkia tai, ką vadina „baimės“ atmosfera jo šalyje. „Blogiausia tai, kad yra baimė. Matau, kad visi bijo; tai nėra normalu ... Raiškos laisvė nusmuko iki labai žemo lygio“, – laikraščiui „Hurriyet“ sakė O.Pamukas. Jis apkaltino vyriausybę spaudžiant žiniasklaidą ir ypač smerkė opozicijos žurnalistų puldinėjimą.
V. Putinas: mūsų šalis yra pasiruošusi Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jo šalis „pasiruošusi“ Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms, likus dviem dienoms iki jų oficialaus atidarymo penktadienį, tačiau Vakarų šalys pabrėžia, kad joms dar lieka abejonių. Trečiadienį, kai olimpinis deglas buvo nešamas žaidynių sostinės gatvėmis, išliko nuogąstavimų dėl saugumo ir žmogaus teisių klausimų – ypač dėl gėjų teisių.
Garsūs rašytojai ragina Rusiją atšaukti „dusinančius“ įstatymus prieš gėjus (papildyta 11.00)
(papildyta 11.00) Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas) ketvirtadienį pareiškė, kad „mes visi privalome garsiai pasisakyti“ prieš atakas, nukreiptas prieš homoseksualius asmenis“. Šį raginimą JT vadovas paskelbė kreipdamasis į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) likus dienai iki Sočio olimpinių žaidynių pradžios.
Klaipėdos dramos teatras ruošiasi naujo spektaklio premjerai
Klaipėdos dramos teatras kviečia žiūrovus į spektaklio eskizą – gruodžio 20 d. 18 val. Parodų rūmuose (Aukštoji g. 3) vyks lenkų jaunosios kartos dramaturgės Dorotos Masłowskos pjesės „Mums viskas gerai“ sceniniai skaitymai (renginys nemokamas). Oficiali spektaklio premjera numatoma kitų metų kovą.
Spektaklio režisierius – Jonas Vaitkus, scenografas – Artūras Šimonis, kompozitorius – Gintaras Kizevičius, režisieriaus asistentas Gintaras Grajauskas.
Vertingiausia 2009 m. verstinė knyga
Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga balandžio 23 d. – Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną - Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos būstinėje paskelbė Metų verstinės knygos rinkimų rezultatus.
Iš viso LLVS tinklalapyje www.llvs.lt už vertingiausią knygą nuo 2010 m. vasario 22 d. iki balandžio 15 d. balsuota 1236 kartus.
Orhano Pamuko knyga – apie Stambulą ir save
Orhanas Pamukas (g. 1952 m.) – žymiausias šiuolaikinis turkų rašytojas, savo kūryboje gebantis sulieti europietiškos literatūros bruožus su paslaptinga Rytų pasakojimo tradicija.
2006 m. už literatūrinę kūrybą jis buvo apdovanotas Nobelio premija. Prieštaringai dėl savo įsitikinimų vertinamas gimtojoje šalyje rašytojas savo romanais pavergė viso pasaulio skaitytojus.
Turkija reabilituos marksistinių pažiūrų poetą
Turkija ruošiasi atkurti vieno žymiausių savo poetų ir dramaturgų pilietybę, praneša BBC.
Nazimui Hikmetui pilietybė buvo atimta dėl marksistinių pažiūrų. Tai atsitiko šeštajame dešimtmetyje. Po to menininkas paliko šalį.
N. Hikmetas, miręs 1963 metais Maskvoje, ketvirtajame dešimtmetyje į turkiškąją poeziją įnešė revoliucinės dvasios. Jo darbai buvo išversti į 50 kalbų.
Turkijos parlamentaro Cemilio Ciceko nuomone, vyriausybei laikas keisti pažiūras.
Spalio perkamiausių knygų sąrašai
Skaitytojams pateikiame 2008 m. spalio Lietuvos leidyklų ir knygynų tinklų sudarytus perkamiausių knygų dešimtukus.
Perkamiausių knygų dešimtukai sudaromi pagal leidyklos „Tyto alba“ pateikiamą statistiką, taip pat pagal knygynų tinklų „Pegasas“ ir „Vaga“ duomenis.
Perkamiausių leidyklos „Tyto alba“ knygų dešimtukas.
Už Europą ir demokratiją
Vienas garsiausių Turkijos rašytojų, 2006 metų Nobelio literatūros premijos laureatas Orhanas Pamukas gimtinėje nebegali jaustis saugus. Baigęs rašyti vieną didžiausių savo kūrinių, jis atvirai kalba apie šiuolaikinės Turkijos problemas ir jos santykius su Vakarais.
Nekaltybės kulto kritika.
Daugiau nei 500 puslapių romane "Nekaltybės muziejus" O.Pamukas rašo apie Stambulo turtingųjų sluoksnio atstovų gyvenimą antrojoje XX a. pusėje.
Orhano Pamuko Stambulas
Ar gali būti geresnis miesto gidas už Nobelio premijos laureato biografiją ir kūrybą? Britų dienraščio „The Telegraph“ žurnalistas Stambulą pažino sekdamas Orhano Pamuko literatūriniu keliu.
Sekimas mėgstamo rašytojo pėdsakais - vienas iš maloniausių ir intymiausių keliavimo būdų. Dubline puikiausias vadovas būtų Džeimsas Džoisas, Barselonoje - Džordžas Orvelas, o Stambule neabejotinai toks yra Orhanas Pamukas.
REKLAMA
REKLAMA
Nobelio literatūros premija – britų rašytojai
2007 metų Nobelio literatūros premija ketvirtadienį atiteko britų rašytojai Doris Lessing (Doris Lesing), kuri pagerbta už penkis dešimtmečius leistus romanus, aprėpiančius feminizmą, politiką ir Afrikoje praleistą jos jaunystę.D.Lessing, kuriai kitą savaitę sueis 88 metai, yra tik vienuolikta moteris, gavusi šią premiją nuo pat jos įsteigimo 1901 metais.
Ketvirtadienį paaiškės Nobelio literatūros premijos laureatas
Ar šių metų Nobelio literatūros premija atiteks mažai žinomam rašytojui, ar tam, kurio kandidatūra minima jau daug metų? O gal įvyks kaip pernai, kai šią premiją laimėjo lažybų favoritas?Atsakymas paaiškės ketvirtadienį, kai bus skelbiamas literatūros premijos laimėtojas.Tačiau iki jo Stokholmo literatūros sluoksniuose verda spėlionės.
Kanus atidarys Wong Kar Wai filmas
Jungtinėse Valstijose nufilmuotas kino filmas, kurį režisavo Honkongo režisierius ir kuriame vaidina dainininkė Norah Jones (Nora Džouns), trečiadienį Prancūzijoje atidarys Kanų kino festivalį, šiemet vykstantį 60 kartą.Wong Kar Wai`aus (Vong Kar Vajaus) režisuota juosta "Mano šilauogių naktys" (My Blueberry Nights) sulauks raudonam kilimui būdingo dėmesio, kai pradės dešimt dienų truksiantį festivalį, akylai sekamą tarptautinės žiniasklaidos.
Apie balandžio laidotuves Turkijoje
Turkija yra visai šalia. Kartais mes norime ją pamiršti, kartais su gailesčiu arba sunkiai maskuojama panieka prabylame apie sunkumus, su kuriais jai tenka susidurti. Tačiau Turkija visada išlieka netoliese, ji nekantriai mindžikuoja ant Europos Sąjungos slenksčio, ir jos bėdos neišvengiamai randa sau vietą plačioje Europos panoramoje.
Nobelio literatūros premijos laureatas kovą pratęsė laikraščio vedamajame
2006 metų Nobelio literatūros premijos laureatas turkų rašytojas Orhanas Pamukas (Orchanas Pamukas) vienai dienai tapo vieno Turkijos laikraščio vyriausiuoju redaktoriumi ir, pasinaudodamas šia proga, sekmadienio vedamąjį skyrė menininkų ir intelektualų priespaudai nušviesti.
Kokius rašytojus galima sodinti?
Ar klaidai skelbti reikia „žodžio laisvės“? Iki XIX amžiaus Katalikų Bažnyčia sakydavo aiškų „ne“, kol XX a. antroje pusėje nepasidavė iš dalies modernios visuomenės spaudimui ir Vatikano II Susirinkime neatrado savo pačios viduje visada slypėjusio laisvo apsisprendimo už tiesą grūdelio.
Nobelio premijos laureatas H. Pinteris: Neketinu būti šimpanze
Šių metų Nobelio literatūros premijos laureatą Haroldą Pinterį žinia užklupo netikėtai. Duodamas interviu Didžiosios Britanijos dienraščiui „The Guardian“ jis prisimena, kaip negalėjo suprasti, kodėl jam turėtų skambinti Nobelio komiteto pirmininkas, kaip prieš kelias dienas nukritęs stipriai susidaužė galvą ir manė, kad jau mirs, o vienas televizijos kanalas net ir paskelbė: „Haroldas Pinteris mirė“, ir tik po to susigriebė: „Ne, jis laimėjo Nobelio premiją“.
Švedijos Akademija ketvirtadienį ...