negalavimai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „negalavimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „negalavimai“.
Aiškėja daugiau detalių apie tragišką savaitgalį: gelbėtojai vieną po kito traukė skenduolius
Prabėgus tropiniam savaitgaliui nuaidėjo daugybė pranešimų apie skendimus ir gaisrus. Ugniagesiai gelbėtojai šiemet iki šio savaitgalio buvo ištraukę daugiau nei pusšimtį skenduolių, tačiau aukų skaičius pasipildė dar 7, tarp jų ir mažamečiai vaikai. O gaisrų – beveik 90. Pataria, kaip išvengti skaudžių nelaimių.
Atkeliauja tikra pekla – medikai perspėja apie didžiulį pavojų ir ką daryti nedelsiant
Prognozuojant, jog Lietuvoje termometrų stulpeliai šią savaitę gali pasiekti ir 28 laipsnius šilumos. Visgi, nors toks oras yra idealus įvairioms pramogoms, tinkamai nepasiruošus, galima susidurti su įvairiomis sveikatos komplikacijomis. Todėl gyventojai raginami nepamiršti pasirūpinti savimi ir savo gyvūnų sveikata karščių metu.
Lietuviai užplūdo skubios pagalbos skyrių: įspėja nekartoti šių klaidų
Vakar vakare Vilniuje prasidėjęs plikledis lėmė smarkiai išaugusį pacientų srautą RVUL Skubios pagalbos skyriuje. Iki šio ryto 7 val. skubios pagalbos jau kreipėsi daugiau nei 200 traumatologinių pacientų – dvigubai daugiau nei įprasta.
Iš jų 174 patyrė įvairias galūnių traumas (lūžius, patempimus, išnirimus, sumušimus), ir 32 galvos bei kaklo traumas. Šalia jų papildomai į ligoninės priimamąjį atvyko dar 100 pacientų su kitais negalavimais.
Kurią kūno vietą jums skauda? Ekspertė atskleidė, ką tai išduoda apie jūsų asmenybę
Kai žmonėms kažką skauda – jie kreipiasi į gydytojus. Tačiau ką daryti jeigu negalavimo priežasties nepavyksta rasti? Psichosomatikos specialistė, numerologė Lina Krukauskienė sako, kad psichosomatika – tai vidinės žmogaus būsenos atspindys fiziniame kūne. Ji yra ne tik apie skausmus, bet apima praktiškai visus negalavimus.
Moterys, sukluskite: pajutus šiuos simptomus skubėkite pas gydytoją
Simptomai, kurių moterims ignoruoti nevalia – kada būtina skubioji pagalba?
Kokiais atvejais pasijutus negerai ar pastebėjus neįprastus simptomus moterys gali kantriai laukti gydytojo konsultacijos, o kada delsimas didina skaudžių komplikacijų tikimybę?
Pilvo skausmas – koks ir kada pavojingas?
Skirtingais ciklo periodais moterys gali jausti laikiną pilvo maudimą ir skausmą. Tačiau kai kuriais atvejais šie pojūčiai gali signalizuoti apie ligas arba skubios pagalbos būtinybę.
Įspėja 1 žmonių grupę: jiems dažniau smogia širdies ligos
Širdies ir kraujagyslių ligos jau daugelį metų yra pagrindinė mirtingumo priežastis Lietuvoje, o remiantis statistikos duomenimis, kas 36 sekundes pasaulyje gyvybės netenka žmogus, kurį vargina įvairūs širdies negalavimai.
Specialistai pastebi, kad didelė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis visų pirma kyla antsvorio turintiems asmenims.
Jūsų liežuvis atrodo taip? Gydytojas ragina suklusti
Liežuvis su keliais įskilimais gali reikšti rimtus negalavimus. Suskeldėjimas, pasak medikų, reiškia vienokį arba kitokį sutrikimą, į kurį nederėtų numoti ranka. Jų priežastis paprastai slypi genuose – šis sutrikimas perduodamas iš kartos į kartą ir dažniau pasitaiko vyresniems žmonėms – tai pasitaiko maždaug 30 procentų vyresnių žmonių.
Vis dėlto, gali būti, kad šie įskilimai jūsų liežuvyje buvo visuomet, tik su amžiumi pasidarė gilesni.
Velniškai geras Benedikto Vanago rezultatas po tikrai pragariškos dienos
Daugiau kaip tris šimtus kilometrų labai skirtingu reljefu įveikęs „General Financing team Pitlane“ pilotas Benediktas Vanagas finiše iš savo automobilio lipti nenorėjo. Dešimtos pozicijos džiaugsmą aptemdė sportininko negalavimai. „Šiandien mūsų strategija vėl buvo konservatyvi. Įveikėme dienos pradžioje buvusį kopų masyvą visiškai be problemų, po to sustojome prisipūsti padangas, taip pasiruošdami kietesnio grunto sekcijoms,– pasakojo vos ant kojų stovintis pilotas.
Dažniausių Lietuvos gyventojų negalavimų dešimtukas
Nesunkius negalavimus lietuviai vis dažniau linkę spręsti pasitelkdami profesionalaus vaistininko pagalbą, teigia specialistai. Dažniausiai kreipiamasi dėl peršalimo ir gripo, taip pat kraujotakos ir širdies sutrikimų, įvairaus pobūdžio skausmo, virškinimo bėdų bei akių sudirginimo, Pasaulinės ligonių dienos (vasario 11 diena) proga nustatė vaistinių tinklas „Camelia“. „Vis daugiau pacientų supranta, kad visus nesunkius negalavimus galima išspręsti vaistinėje, konsultuojantis su specialist...
„Nemirtingųjų knyga“ arba 108 ligų priežastys
Panagrinėkime Vedų išmintį! Tai kupini išminties ir žinių apie Žemę ir gyvybę raštai, turintys neįkainojamą vertę! Vedos mums sako, kad yra 108 priežastys ligoms atsirasti ir tikrai mažai žmonių žino, kad 108 ligų priežastys – tai blogi įpročiai ir netinkamas elgesys su kitais žmonėmis.
REKLAMA
REKLAMA
Kinų medicinos gudrybės
Nepaisant to, kad kinų medicinos stebuklai žinomi visame pasaulyje ir daugybė žmonių išbandė bent jau vieną kitą gydymo kursą, daugumai ji tebelieka egzotišku ir paslaptingu reiškiniu. O štai kinai savo mediciną siekia užregistruoti kaip UNESCO paveldą. Pavadinti ją netradicine taip pat sunku: tūkstantmečių tradicijų metodai, kurių veiksmingumas ne kartą įrodytas ir šiuolaikinio mokslo, kur kas išsamesni ir nuodugnesni nei vadinama tradicinė, vakarietiška medicina.
Jūrligė: kaip nesusigadinti poilsio?
Prasidėjęs kelionių sezonas kai kuriems iš mūsų būna ilgai lauktas džiaugsmas, atmieštas neišvengiamo negalavimo kartėliu.
Kai kam kelionės yra malonumas, o kai kam – tikra kančia, kai reikia nuolat taikstytis su bjauria savijauta.
Blogiausia, kad jūrligė gali pasireikšti bet kokiame amžiuje ir bet kokioje transporto priemonėje. Laimė, yra būdų šio negalavimo atsikratyti – tik reikia žinoti kaip.
Kad vasaros atostogos neapkarstų....
Retas kuris mūsų per atostogas nekeliaujame. Ypač vasarą. Gerą atostogų nuotaiką ir įspūdžius labai lengvai gali sugadinti sušlubavusi sveikata. Kokie negalavimai ilsintis vargina dažniausiai? Ką reikėtų „įsimesti“ į kelioninę vaistinėlę?
Kur nors keliaujant, gydytojų ir vaistininkų teigimu, svarbiausia nepamiršti „asmeninių“ vaistų nuo lėtinių ligų, kuriuos vartoti reikia nuolat: diabeto, kraujo spaudimo, alergijos ir pan.
Augalai, keliantys grėsmę sveikatai
Sakoma, džiunglėse atskirti nuodinguosius augalus labai paprasta – kuo jie ryškesni ir gražesni, tuo pavojingesni. Lietuvoje pievų ir miškų augalai retai džiugina akį tropikų spalvomis. Tačiau nuodingųjų pasitaiko ir tarp mūsų akims įprastų krūmų bei žolių, nors dažniausiai atrodo, kad Lietuvoje nuodingų augalų beveik nėra.
Daugelis nuodingųjų augalų iš tiesų primena valgomas uogas ar vaisius ir kelia norą jų paragauti.
Liaudiški gydymo būdai: sultinys – nosiai, krapai – skrandžiui
Liaudiškais vadinami gydymo būdai iš tiesų padeda sutaupyti pinigų vaistams, bet kodėl jie padeda gydant nesunkias ligas, nežino niekas.
Esame pratę pirmiesiems peršalimo simptomams pasireiškus griebtis tablečių. Jas geriame ir kai dantį skauda. Sintetiniais vitaminais stipriname imunitetą, nepaisydami, kad vaistų kainos vis labiau kandžiojasi.
O juk yra dar liaudies medicinos metodų. Ir ne visi jie yra tik „bobučių pasakos“ – kai kuriuos yra palaiminę net mokslininkai.
Po kosminio laivo „Progress“ sudužimo pasipylė gyventojų skundai dėl negalavimų
Pietų Sibiro kaimo gyventojų skundai dėl galvos skausmų ir kitų negalavimų nesusiję su trečiadienį įvykusiu kosminio laivo „Progress M-12M“ sudužimu, pranešė agentūros „Roscosmos“ atstovas.
Dešimt žmonių kreipėsi dėl galvos ir gerklės skausmų bei padidėjusio kraujo spaudimo po to, kai trečiadienį sudužo kosminis laivas „Progress M-12M“, kai jam nepavyko atsijungti nuo raketos „Sojuz-U“, sakė Karakošo kaimo gydytojas „RIA-Novosti“.
Dar nebuvo rastos sudužusio laivo nuolaužos.
Kelionių patarimai: kaip išvengti jūrligės?
Nesvarbu kokiu būdu keliaujate - automobiliu ar laivu - svarbiausia, kad kelionės metu jaustumėtės gerai. O išvengti negalavimų galite perskaitę kelis patarimus, pateiktus žemiau.
Jeigu ruošiatės plaukti laivu ir nerimaujate dėl jūrligės, su savimi turėkite imbiero kapsulių, imbierinės arbatos ar sausainių. Imbieras kovodamas su pykinimu daro tikrus stebuklus. Kai laivas pradeda siūbuoti, išeikite ant denio įkvėpkite gryno oro ir stenkitės išlaikyti žvilgsnį horizonte.
Dėl karščio į ligoninę nugabenti 32 kariai
Rugpjūčio 17 d. į Pirminės karių sveikatos priežiūros centrą Rukloje su įvairiais sveikatos nusiskundimais kreipėsi 32 būtinųjų karinių mokymų (toliau – BKM) kariai ir šiuose mokymuose taip pat dalyvaujantys Lietuvos karo akademijos kariūnai. Aštuoniolikai iš jų buvo nustatytas perkaitimas, kuriam būdingas bendras silpnumas, galvos svaigimas, viduriavimas, sąnarių skausmai ir kiti simptomai.