ltok
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ltok“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ltok“.
LTOK rinkimų atgarsiai: Lietuvos triatlono federacija pateikė skundą į sporto arbitražą
Tarptautinis sporto arbitražo teismas priėmė Lietuvos triatlono federacijos (LTF) apeliacinį skundą dėl pažeidimų organizuojant Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto narių rinkimus. Tai – jau antrasis skundas, kurį nagrinės arbitražas, vadovaujant LTOK prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei, rašoma M. Marcinkevičiaus komandos pranešime žiniasklaidai.
Lietuvos sporto apdovanojimai: skelbiami nominantai ir prasideda visuomenės balsavimas
2024-ieji – olimpinio ciklo pabaigos metai, kurių kulminacija tapo Paryžiaus olimpinės žaidynės, mums padovanojusios daugybę džiaugsmingų pergalių ir įsimintinų akimirkų. Įvertinus visus olimpinių sporto šakų atstovų rezultatus šiandien skelbiami penkių Lietuvos sporto apdovanojimų nominacijų finalininkai.
Taip pat oficialiai prasideda ir mėnesį truksiantis visuomenės balsavimas, kuriame balsą už savo favoritus atiduoti gali kiekvienas sporto aistruolis.
Aiški Lietuvos sporto apdovanojimų data
Besibaigiant 2024-iesiems prestižiniuose apdovanojimuose tradiciškai bus pagerbti geriausi Lietuvos olimpinio ir paralimpinio sporto atletai.
Sporto bendruomenės ypatingai laukiami Lietuvos sporto apdovanojimai šiais metais vyks gruodžio 19 d., 19:00 val. parodų ir kongresų centre „Litexpo“.
„Šie metai buvo ypatingi Lietuvos sportui – ne tik minime šalies olimpinio judėjimo šimtmetį, bet ir vyko įsimintinos Paryžiaus olimpinės žaidynės.
Pristatyta 2026 m. Milano žiemos olimpinių žaidynių įvaizdinė kampanija
2026 metų vasario 6–22 dienomis vyks Milano-Kortinos žiemos olimpinės žaidynės. Likus kiek daugiau nei 450 dienų iki jų pradžios, organizatoriai atskleidžia ir jų įvaizdinę kampaniją, rašoma LTOK pranešime žiniasklaidai.
„Siekiame įvairiais būdais parodyti Italijos grožį. Įvaizdinė kampanija įkvėpta mūsų itališkos energijos, entuziazmo bei talento.
LTOK vadovai lankėsi Portugalijoje
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir generalinis sekretorius Mindaugas Griškonis dalyvavo Kaskaise (Portugalija) vykusioje Nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) XXVII Generalinės asamblėjos sesijoje.
Olimpinio judėjimo lyderiai iš viso pasaulio aktyviai diskutavo apie nacionalinių olimpinių komitetų ateities projektus.
Paskirtas naujas LTOK generalinis direktorius
Ketvirtadienį LTOK būstinėje vyko Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu paskirtas naujasis LTOK generalinis direktorius Einius Petkus. Dukart olimpietis nuo 2017 m. vadovavo LTOK olimpinio sporto direkcijai, o prieš tai 5-erius metus buvo šios direkcijos direktoriaus pavaduotoju.
Siūlymui paskirti naują generalinį direktorių VK nariai pritarė vienbalsiai, o posėdžio metu padėkota už ilgametį darbą šias pareigas 12 metų užėmusiam Valentinui Paketūrui.
LTOK atstovai apsilankė Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio bazėse: „Gyvensime koncentruotai, tikroje olimpinėje šeimoje“
Likus jau mažiau nei 4 mėnesiams iki Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio pradžios, šią savaitę Lietuvos olimpinės misijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė praleido Sakartvele. Čia vyko seminaras misijos vadovams apie kitų metų vasario 9-16 dienomis Batumyje ir Bakurianyje vyksiantį EJOF.
„Mums šie seminarai yra reikalingi, kad apžiūrėtume apgyvendinimo ir varžybų vietas, suprastume kokie čia bus atstumai.
Dėl savo ateities LTOK prezidentės poste abejojanti Gudzinevičiūtė – apie oponento kritiką ir būsimus darbus
Penktadienio popietę Daina Gudzinevičiūtė perrinkta dar vienai ketverių metų Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento kadencijai. Ji šias pareigas eina nuo 2012 metų.
Ji kovoje įveikė buvusį Lietuvos olimpinio fondo (LOF) vadovą, o dabar Vilniaus sporto centro direktorių Mantą Marcinkevičių.
LTOK prezidentą rinko 64 šios organizacijos nariai.
Po LTOK rinkimų – aštri Gudzinevičiūtės oponento reakcija ir smūgis durimis: „Sporto sistema yra supuvusi“
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinėje asamblėjoje prezidente dar ketverių metų kadencijai išrinkta Daina Gudzinevičiūtė. Tuo tarpu jai iššūkį metęs, tačiau pralaimėjęs Mantas Marcinkevičius ir toliau nevengia kritikuoti dabartinės sistemos ir sako, kad didesnį spaudimą rinkimuose jautė ne jis, o pati D. Gudzinevičiūtė.
M. Marcinkevičius yra buvęs Lietuvos olimpinio fondo (LOF) vadovas, o dabar Vilniaus sporto centro direktorius.
LTOK prezidentu siekiantis tapti Marcinkevičius: „Turime sukurti tvirtą viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę“
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento posto siekiantis Mantas Marcinkevičius teigia, kad Lietuvos sporto laukia šviesi ateitis, tačiau pabrėžia, kad norint pasiekti ilgalaikės sėkmės, būtinas nuoseklus ir inovatyvus požiūris, rašoma atsiųstame pranešime žiniasklaidai.
REKLAMA
REKLAMA
Perrinkimo siekianti Gudzinevičiūtė pristatė savo komandą: „Nenorime būti tik pavežėjais ir „PravalTuru“
Ketvirtosios kadencijos siekianti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pristatė savo komandą. Joje – olimpinis prizininkas Mindaugas Griškonis, Darius Čerka, Sandra Jablonskytė, Inga Navickienė, Darius Šaluga ir kitų sporto federacijų vadovai.
Anapilin iškeliavo pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinės delegacijos vėliavnešys
Lietuvos sporto bendruomenę penktadienį apskriejo liūdna žinia. Anapilin iškeliavo olimpietis Gintaras Jasinskas – pirmasis istorijoje nepriklausomos Lietuvos olimpinės delegacijos vėliavnešys.
„Eidamas 57-uosius metus Anapilin iškeliavo olimpietis Gintaras Jasinskas. Biatlonininkas atstovavo Lietuvai 2 žiemos olimpinėse žaidynėse – 1992 m. Albervilio ir 1994 m. Lilehamerio.
LTOK prezidento posto siekiantis Marcinkevičius apie Gudzinevičiūtės elgesį: „Rinkimuose ji stengiasi atrodyti demokratiškai“
Dėl Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento poso kovojantis Mantas Marcinkevičius sukritikavo oponentę Dainą Gudzinevičiūtę, kuri siekia jau ketvirtosios kadencijos.
Kaip rašoma išplatintame M. Marcinkevičiaus pranešime, jis sulaukė kvietimo į debatus spalio 1 d. LTOK būstinėje Vilniuje.
Bet kandidatas priduria, kad debatuose dalyvauti negalės, o su juo nei data, nei vieta ar laikas nebuvo derinta.
Prasidėjo LTOK organizuojami sporto vadybos mokymai
Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjo kasmetiniai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) rengiami sporto vadybos mokymai pažengusiems. Dvi dešimtys patyrusių sporto administratorių šešių sesijų metu iki pat metų pabaigos gilinsis į strateginį planavimą ir komandos dinamiką.
„Stengiamės, kad pakviesti žmonės būtų iš skirtingų sektorių – iš sporto klubų, sporto federacijų, savivaldybių sporto padalinių. Dirbdami kartu dalyviai atranda naujų sąlyčio taškų, bendradarbiavimo galimybių.
Vyriausybei – Dainos Gudzinevičiūtės kirtis: „Likome nepastebėti“
Praėjusios savaitės pabaigoje Vyriausybėje buvo pagerbti Lietuvai Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse atstovavę sportininkai ir jų treneriai. Sveikinimo žodį tarė Vyriausybės rūmuose svečius priėmusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Olimpinė diena 2025 metais kelsis į pajūrį
2025 metais Olimpinę dieną švęsime Klaipėdoje – Lietuvos pajūryje didžiausia šalyje sporto šventė vyks birželio 7-ąją. Į Klaipėdą Olimpinė diena sugrįš po šešerių metų pertraukos – Danės upės skvere aktyvaus laisvalaikio entuziastai rinkosi 2019-aisiais.
Europos čempionas apie LKF prezidento rinkimų finišą: „Jeigu turi skirtingą nuomonę, dar nereiškia, kad esi priešas“
Eurolygos ir Europos čempionas Giedrius Gustas išsakė savo nuomonę apie Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) rinkimus. Pasak Eurolygos ir Europos čempiono, kiekvienas rinkimuose gali turėti savo nuomonę ir turėtų nebijoti jos išsakyti.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad buvęs krepšininkas dabar vadovaujam Birštono sporto centrui ir kartu su Mantu Marcinkevičiumi dalyvauja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) rinkimuose.
Marcinkevičiui siekiant modernizuot LTOK, Gudzinevičiūtė siūlo ilgalaikę strategiją
Dėl Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento posto besivaržantis Mantas Marcinkevičius žada daug dėmesio skirti sporto bendruomenės stiprinimui ir organizacijos modernizavimui.
Tuo metu ketvirtosios kadencijos siekianti Daina Gudzinevičiūtė tikisi sukurti ilgalaikę sporto strategiją, daugiau galios suteikiant nevyriausybinėms organizacijoms.
M. Marcinkevičius ir D. Gudzinevičiūtė – vieninteliai kandidatai į Olimpinio komiteto vadovo postą.
Mindaugas Špokas apie Lietuvos pasirodymą olimpinėse žaidynėse: lietuviams svarbesnė sportinių pasiekimų kokybė, ne kiekybė
Nacionalinės sporto agentūros (NSA) direktorius Mindaugas Špokas teigia, kad Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuva viršijo išsikeltus lūkesčius.
Anot jo, sėkmė Olimpinėse žaidynėse pirmiausia turi būti vertinama pagal iškovotus medalius, o ne pagal dalyvaujančių sportininkų skaičių.
NSA vadovas taip pat kritikavo Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK), sakydamas, jog jis yra nusivylęs bendradarbiavimo stygiumi bei bendrų tikslų neturėjimu.
Grasinimų sulaukęs kandidatas į LTOK prezidento postą: „Turime realų šansą susikauti“
„LTOK 2.0“. Su tokiu persikrovimą simbolizuojančiu šūkiu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento rinkimus pasitinka Mantas Marcinkevičius. Kandidatas į prezidentus ketvirtadienį Vilniuje pristatė savo rinkimų programą ir komandą.
M. Marcinkevičius jau turi sėkmingos patirties LTOK struktūroje, o šiuo metu vadovauja Sostinės sporto centrui.
Kandidatas į LTOK prezidentus Mantas Marcinkevičius pristatė savo programą – „Kiekvienas gimstam olimpiečiu“
Šiandien kandidatas į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento postą Mantas Marcinkevičius pristatė savo programą – „Kiekvienas gimstam olimpiečiu“, komandą ir ambicingus tikslus, orientuotus į ilgalaikius pokyčius organizacijos veikloje. Kandidatas akcentavo pagrindines veiklos kryptis: olimpinę bendruomenę, sporto atstovavimą ir modernų valdymą, kurios yra būtinos norint užtikrinti teigiamą sporto įtaką Lietuvai, rašoma pranešime spaudai.
Konferencijoje Šiauliuose aptarta būtinybė tobulinti šalies sporto sistemą
Trečiadienį Šiauliuose esančiame kultūros centre sporto federacijų vadovai, nevyriausybinių skėtinių sporto organizacijų ir kiti svarbiausi šalies sporto pasaulio atstovai susirinko į konferenciją „Lietuvos olimpiniam sportui – 100 metų: vakar, šiandien ir rytoj“.
Pavadinimas sufleruoja, kad žymint šiemet minimą olimpinio judėjimo šimtmetį, buvo nuosekliai aptariama praeities, dabartinė sporto politika ir galimos išeitys gerinant situaciją.
„Ačiū, kad visi susirinkote čia.
Oficialu: kovoje dėl LTOK prezidento posto – dvi kandidatūros
Vakar vakare, rugsėjo 11 dieną, baigėsi kandidatų į LTOK Vykdomojo komiteto narius teikimo terminas.
Vadovaujantis 52.11 įstatų punktu kandidatus į LTOK Viceprezidentų, LTOK Generalinio sekretoriaus, Iždininko ir vieno LTOK nario postus iš pateiktų kandidatūrų siūlo naujai išrinktas Prezidentas.
Gudzinevičiūtei pirštinę metęs Marcinkevičius: „LTOK trūksta atvirumo, o šalies sporte – susikalbėjimo“
Paskutinėmis akimirkomis į nuvažiuojantį traukinį įšokęs ir dabartinei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei iššūkį naujo prezidento rinkimuose metęs Mantas Marcinkevičius, kupinas entuziazmo. Pasak jo, LTOK trūksta kiek geresnio išorinio ryšio su suinteresuotomis pusėmis, o jis pats turi labai daug idėjų, kaip organizaciją galima nukreipti kur kas labiau teigiama linkme.
Susitarimą dėl Lietuvos sporto strategijos sukūrimo pasirašė ir LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė
Trečiadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė kartu su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke Vilija Blinkevičiūte pasirašė susitarimą, kuriuo numatomas lyderystės sporte perdavimas nevyriausybinėms organizacijoms, valstybei pasiliekant tik esminius politikos formavimo bei kontrolės vykdymo mechanizmus.
„Džiaugiamės, kad prie mūsų iniciatyvos prisijungė jau keturios politinės partijos, – sakė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė: „Keturi olimpiniai medaliai yra labai geras pasiekimas“
Iš Paryžiaus olimpinių žaidynių sugrįžusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Vilniaus oro uoste atsakė į šalies žiniasklaidos klausimus.
„Keturi olimpiniai medaliai yra labai geras pasiekimas. Dominyka nusipelno to milijoninio dėmesio. Man Paryžiaus žaidynės iš matytų 11 buvo pačios geriausios. Dėl žiūrovų, organizavimo, geranoriškumo ir viso kito.
LTOK garbės prezidentas atkreipė dėmesį į Lietuvos sporto ateitį: „Į tai žvelgiu su nerimu“
Beveik ketvirtį amžiaus (1988–2012 m.) Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK) vadovęs ir prie Sąjūdžio ištakų reikšmingai prisidėjęs Artūras Poviliūnas, prasidedant Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, pasidalino savo mintimis su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Ilgametis LTOK prezidentas A. Poviliūnas, dabar einantis garbės prezidento pareigas, vis dar aktyviai dalyvauja Lietuvos sporto politikos veikloje.
„Vis tik olimpiniam komitetui atiduota ketvirtis amžiaus.
Kaip Paryžiuje gyvena Lietuvos olimpiečiai – kartoninės lovos, garsiakalbiai kaimynai ir išpuoštos sienos
Liko jau mažiau nei 24 valandos iki 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo. Sportininkai iš viso pasaulio jau renkasi Prancūzijos sostinėje, kur jų laukia laikini namai olimpiniame kaimelyje.
Naujienų portalas tv3.lt turėjo galimybę pasižvalgyti sportininkų olimpiniame kaimelyje, kur plaukikas Andrius Šidlauskas ir olimpinės misijos vadovas Einius Petkus papasakojo visas subtilybes.
Lietuvos olimpinės misijos atstovė – apie dėl krepšinio prarastus pinigus, iššūkius ir itin ilgą atidarymą
Daug ir numatytų, ir netikėtų iššūkių tenka Lietuvos misijos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse vadovams. Apie juos su šios misijos vadovo Einiaus Petkaus pavaduotoja Agne Vanagiene kalbėjomės gerokai vėsesniame nei karščiu alsuojanti Lietuva Paryžiuje.
Temperatūra – žemesnė, bet įtampa dėl paprasčiausių buitinių dalykų – elektros, karšto vandens, neveikiančių tualetų olimpiniame kaimelyje – tokia pat, kaip ir prieš kiekvieną svarbiausią sporto įvykį per ketverius metus.
Palydos į Paryžių – su nesusipratimo prieskoniu: „Norai dideli, viltys – didelės“
Ketvirtadienį, liepos 11-ąją, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) patvirtino lietuvių sąrašą, kurie liepos 26–rugpjūčio 11 d. dalyvaus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Kartu buvo pagerbtos ir apdovanotos olimpizmui nusipelniusios Lietuvos asmenybės, kurios šiais metais mini savo jubiliejų. 50 – tiek lietuvių dalyvaus didžiausioje pasaulio sporto šventėje, kurią galėsite stebėti naujienų portale tv3.lt ir TV3 televizijos eteryje.
Prezidentūros parke šurmuliavo šimtai vaikų: vyko Olimpinis piknikas
Penktadienio popietę Lietuvos Respublikos prezidentūros kiemelyje šurmuliavo šimtai vaikų – vyko jau tradicija tampantis Olimpinis piknikas. Jau trečius metus iš eilės pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva ikimokyklinukai kviečiami pasitikti vasarą aktyviai ir sportiškai.
Renginyje mažiesiems sportininkams sveikinimo žodį tarė ir olimpiečiai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Mindaugas Griškonis, kartu pravedę ir mankštą.
LTOK prezidentė apie olimpinio judėjimo 100-metį: „Svarbi – kiekviena Lietuvos bendruomenės grandis“
1924 m. gegužės 25 d. 15.30 val. – šiais skaičiais pažymėtas Lietuvos olimpinis debiutas, kai Paryžiaus „Pershing“ stadione rungtynes su būsimaisiais žaidynių vicečempionais šveicarais pradėjo Lietuvos futbolininkai. Tuomet debiutinę Lietuvos olimpinę rinktinę sudarė tik paskubomis suburta futbolo komanda ir dviratininkai: Paryžiuje 188 km plento lenktynėse startavo šiauliečiai Juozas Vilpišauskas ir Isakas Anolikas. Tačiau tokia buvo Lietuvos olimpinio judėjimo pradžia.
LTOK dėlioja paskutinius akcentus prieš Paryžių: apie unikalią atidarymo ceremoniją bei rinktinės potencialą
„Paryžius nori suorganizuoti unikalią olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, bus labai daug žmonių. Neabejotina galimybė rekordiniam atidarymo ceremonijos žiūrovų skaičiui“, – sakė viena Lietuvos olimpinės misijos vadovių Agnė Vanagienė.
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) artėjant Paryžiaus olimpinėms žaidynėms jau baigia susitikimus su vasaros sporto šakų federacijomis, kurių metu sprendžiami komandų poreikiai, logistiniai klausimai.
Spaudos atgavimo dienos proga – tradicinės žurnalistų krepšinio rungtynės
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną žurnalistai minėjo krepšinio aikštelėje. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas žurnalistus profesinę šventę paminėti pakvietė tradicinėse krepšinio rungtynėse, kur Lietuvos sporto žurnalistų federacijos suburtai komandai iššūkį metė „Perlo“ komanda.
„Smagu, kad turime tokią gražią tradiciją – minėti žurnalistų profesinę šventę krepšinio aikštelėje. Spaudos atgavimo dienos proga mums ypatingai svarbi.
Pėsčiųjų žygių entuziastus kviečia atvykti į Šiaulius: laukia išskirtinis renginys
Mėgstantiems žygiuoti gamtoje birželio 8-ąją (šeštadienį) verta atvykti į Šiaulius, nes tądien vyks didžiausia vasaros sporto ir pramogų šventė „Olimpinė diena 2024“. Visą dieną truksiančio renginio metu be daugybės varžybų, sportinių ir pramoginių veiklų, dar vyks ir „LTeam pėsčiųjų žygis“.
Olimpinę dieną organizuojantys Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Lietuvos olimpinis fondas (LOF), kartu su Šiaulių miesto savivaldybe ir vienus populiariausių žygių Lietuvoje kurianti „Trail Mas...
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvavo olimpinės ugnies perdavimo ceremonijoje Atėnuose
Penktadienį Graikijos sostinėje Atėnuose vyko iškilminga olimpinės ugnies perdavimo ceremonija Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriams. Legendiniame „Panathenaic“ stadione vykusiame renginyje dalyvavo ir olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
„Ši ceremonija mums primena, kad olimpinės žaidynės – jau ranka pasiekiamos. Iki įspūdingos renginio atidarymo ceremonijos lieka vos trys mėnesiai.
Bėgimo entuziastai kviečiami į Olimpinės dienos šventę: laukiami vaikai, mėgėjai ir profesionalai
Olimpinė diena – didžiausia Lietuvoje aktyvaus laisvalaikio ir pramogų šventė, kasmet sutraukianti tūkstančius dalyvių, ne tik norinčius gerai praleisti laiką, bet ir pasivaržyti. Jau dabar kviečiame registruotis į birželio 8 dieną (šeštadienį) Šiauliuose vyksiančio renginio bėgimo rungtis.
LTOK Vykdomasis komitetas pristatė artėjančiam olimpiniam šimtmečiui skirtus renginius ir iniciatyvas
Ketvirtadienį Vilniuje vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis.
Susitikimo metu Vykdomojo komiteto nariams pristatytos olimpiniam šimtmečiui skirtos veiklos, artėjantys renginiai, bei sportui svarbios iniciatyvos.
Apie naujus iššūkius užsiminusi Daina Gudzinevičiūtė dar kartą prakalbo apie rusų dalyvavimą Paryžiuje
Iki Paryžiaus olimpinių žaidynių lieka lygiai 100 dienų. Nors Lietuvos komanda kol kas sudaro 29 sportininkai, bet artimiausiu metu, tikimasi, kad ji dar labiau padidės. Kartu LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dar kartą prakalbo ir apie rusų sportininkų dalyvavimą žaidynėse ir tikėjimą, kad ten varžysis tik neutralūs jų atletai.
Rekordu džiaugtis raginęs Gudžius sureagavo į „pseudospecialistų“ kritiką dėl istorinio Aleknos metimo: „Tegul kalba“
Olimpietis Andrius Gudžius žavėjosi kolegos Mykolo Aleknos prieš keletą dienų pasiektu naujuoju pasaulio rekordu ir į šalis vijo visas tas kalbas, kurie šį pasiekimą sumenkina. Kartu A. Gudžius pasidalino mintimis apie jo laukiančias dar vienerias olimpines žaidynes Paryžiuje.
Priminsime, kad M. Alekna Ramonos miestelyje (JAV) vykusios „Oklahoma Throws Series World Invitational“ lengvosios atletikos varžybos įėjo į istoriją – jis sekmadienį čia pagerino net 38 metus gyvavusį pasaulio rekordą.
Šiauliuose vyksta pasirengimo darbai Olimpinei dienai: žadamas įspūdingas sporto ir pramogų renginys
Didžiausia vasaros sporto ir pramogų šventė „Olimpinė diena 2024“ birželio 8 dieną vėl suburs aktyvaus laisvalaikio mėgėjus. Šiemet, kaip ir prieš 8 metus, renginys vyks Šiauliuose, o čia jau verda pasiruošimo darbai.
Penkiakovininkė Ieva Serapinaitė: „Antroji karjera sportui netrukdo“
Nors penkiakovininkė Ieva Serapinaitė apie karjeros pabaigą dar nė negalvoja, o šiemet turi ambicijų startuoti olimpiniame Paryžiuje, dėl savo ateities po kada nors pasibaigsiančios sportinės karjeros ji rami. Aktyvus sportas nesutrukdė olimpietei pasirūpinti antrąja karjera.
Savo kišenėje 29-erių penkiakovininkė jau turi du diplomus: kineziterapeutės ir sporto industrijų vadybininkės.
Žvilgsnis į artėjančias olimpines žaidynes: kiek Lietuvos lengvaatlečių galime tikėtis Paryžiuje?
Pasibaigus žiemos lengvosios atletikos sezonui, puikus laikas pažvelgti į bene labiausiai intriguojantį metų startą – Paryžiaus olimpines žaidynes. Šios didingos sporto šventės laukti liko mažiau nei 4 mėnesius, o lengvosios atletikos programa numatyta rugpjūčio 1–11 dienomis. Lengvoji.lt kviečia susipažinti su Lietuvos lengvaatlečių perspektyvomis startuoti Prancūzijos sostinėje.
Startuoja pasiruošimas olimpinėms žaidynėms: LTOK pradėjo susitikimus su sporto federacijomis
Iki Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių likus vos 4 mėnesiams, pasiruošimas pasiekė aukščiausią tašką. Šią savaitę Lietuvos olimpinės misijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė žaidynių organizatoriams pateikė ilgąjį Lietuvos delegacijos sąrašą ir pradėjo susitikimus su sporto šakų federacijomis. Jų tikslas – išsiaiškinti technines detales, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK) padėsiančias suorganizuoti sklandų mūsų šalies rinktinės dalyvavimą olimpinėse žaidynėse.
Žingsnis antrosios karjeros link: LTOK pradeda naują programą sportininkams
„Sportininko galimybės veikti – labai plačios ir kalbu ne tik apie sporto pasaulį. Atletai turi tokių gebėjimų, kurių stinga dažnam darbo rinkos dalyviui“, – sako Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Užsienio ryšių direkcijos vadovė Vaida Mačianskienė. Jau netrukus LTOK jaunus sportininkus pakvies į unikalius mokymus, padėsiančius ne tik geriau pažinti save, bet ir rasti antrosios karjeros kryptį.
Olimpinė diena grįžta į Šiaulius: ruošiamasi didžiausiai sporto ir pramogų šventei
Lietuvai minint olimpinį šimtmetį ir nekantriai laukiant Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių, didžiausia šalyje sporto ir pramogų šventė Olimpinė diena grįžta į Šiaulius! Birželio 8 dieną čia laukiami tūkstančiai sporto ir aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjų iš visos Lietuvos.
Ketvirtosios Europos žaidynės vyks Stambule
Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomasis komitetas patvirtino miestą, kuriame vyks ketvirtosios Europos žaidynės. 2027-aisiais geriausi Europos sportininkai varžysis didžiausiame Turkijos mieste Stambule.
„EOK atstovai lankėsi Stambule, kur atidžiai apžiūrėjo miesto sporto infrastruktūrą, apgyvendinimo sąlygas, aptarė saugumo situaciją.
Miesto atstovai nusiteikę ryžtingai ir ambicingai. Jie turi siekį ateityje surengti ir olimpines žaidynes, todėl ši galimybė jiems labai svarbi.
Baltijos šalių olimpiniai komitetai parodė vienybę: nenori, kad šalių agresorių sportininkai dalyvautų Paryžiaus žaidynių atidarymo ceremonijoje
Pasirodžius informacijai, kad Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Vykdomasis komitetas svarstys klausimą dėl galimybės neutraliems sportininkams dalyvauti Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, Baltijos šalių olimpiniai komitetai išsakė tvirtą poziciją ir kreipėsi į TOK vadovą.
LTOK apdovanojimo sulaukusi Dominika Banevič: „Džiaugiuosi, kad galiu būti įkvėpimo šaltiniu“
Ketvirtadienį Vilniuje buvo pagerbti Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatai. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) vykusiose ceremonijos metu šešių nominacijų nugalėtojams apdovanojimus įteikė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos kilnaus elgesio sporte (angl. „Fair Play“) komiteto prezidentė, olimpietė Austra Skujytė.
Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkio startas: su 7,5 tūkst. dalyvių, o tarp jų – olimpiečiai ir pasaulio lietuviai
Minint 100 metų sukaktį nuo pirmojo šalies sportininkų starto olimpinėse žaidynėse, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) lietuvius visame pasaulyje pakvietė prisijungti prie „Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkio“. Išankstinės registracijos metu mobiliojoje programėlėje „#walk15“ prie iššūkio jau prisijungė daugiau nei 7,5 tūkst. dalyvių. Šiandien oficialiai duotas startas, o norintys prisijungti tai padaryti galės viso iššūkio metu.