• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
23

Ji kovoje įveikė buvusį Lietuvos olimpinio fondo (LOF) vadovą, o dabar Vilniaus sporto centro direktorių Mantą Marcinkevičių.

LTOK prezidentą rinko 64 šios organizacijos nariai. Rinkiminėje kovoje D. Gudzinevičiūtė sulaukė 48 balsų, M. Marcinkevičius – 16.

„Taip, kaip maniau, kad ir bus, taip ir nutiko. Gal suklydau vienu balsu“, – sakė perrinkta D. Gudzinevičiūtė.

„Nekomentuosiu, kiekvieną kartą norisi garbingesnės kovos, bet, visi mes žmonės, kaip kas nori taip tas ir elgiasi“, – į klausimą apie rinkiminę kovą, atsakė ji.

M. Marcinkevičius po rinkimų tikino, kad stebint viską atrodė, kad pati D. Gudzinevičiūtė net nelabai nori būti prezidente dar vienai kadencijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Na gal jis geriau žino, jei nenorėčiau tai nebūčiau kandidatavusi“, – su šypsena veidė sakė D. Gudzinevičiūtė.

Kokie tie pirmieji darbai?

Viską mes jau pasakėme. Dabar dar laukia LTOK strategijos  pritaikymas, laukia ir mums svarbūs parlamento rinkimai. Tikimės, kad bus įsiklausytą į tai, ką sakome.

REKLAMA

Mes tikimės permainų į gerąją pusę, kad bus galų gale įsiklausyta, ką mes siūlome, kad vis dėl to galėsime kažką padaryti taip, kaip mes matome modernų, skaidresnį. Galbūt ne kiek skaidresnį, kiek logiškesnį modelį. Su tuo dirbsime ir lauksime, kaip keisis jėgos parlamente.

Nors apie tai kalbėti galbūt dar anksti, bet ar tai bus paskutinė jūsų kadencija?

Dvejojau jau dabar eidama ir tai nebuvo mano vienos sprendimas. Sakyti, kas bus po ketverių metų, sunku. Norėčiau sakyti, kad tikrai taip, bet paskui jūs visi mus pjausite. Bet iš tikrųjų, greičiausiai, ne (daugiau nekandidatuos, – aut. past.)

REKLAMA
REKLAMA

Tikrai gana. Yra jaunesnių, norinčių dirbti, manau, kad per ketverius metus pamatysime, kas bus tas naujas kandidatas, kuris tiks mūsų bendruomenei.

Žinant susiskaldymą dziudo bendruomenėje, kodėl pasiūlėte į vykdomąjį komitetą federacijos prezidentę Sandrą Jablonskytę?

O ar iš tikrųjų yra toks susiskaldymas? Istorija lyg pasikeitė ir Sandra Jablonskytė seniai yra prezidentė, viskas ten vyksta, mano akimis, pakankamai sklandžiai. Vėlgi, yra teisėtai renkami vieno ar kito mūsų nario prezidentai, o aš negaliu abejoti jų kompetencija, nes jie yra išrenkami demokratiniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodėl norėjosi naujų vėjų viceprezidento, gen. sekretorius pozicijose?

Praktiškai visi pasikeitė, iš VK tik G. Jasiūnas liko komandoje. Tai tie nauji vėjai visada būna. Normalu, kad ir šįkart bus kažkaip kitaip.

Kaip reaguojate į M. Marcinkevičiaus pasakymą, kad M. Griškonis (dabartinis irklavimo federacijos prezidentas, – aut. past.) nedirbs generaliniu sekretoriumi, o tik pozuos nuotraukoms?

Jei mes ribotume galimybę iš asmens išrinkto viename ar kitame poste išlikti tame poste, tai kaip dar būtų po ketverių metų viskas atrodytų.

REKLAMA

Jei jis iškristų iš mūsų bendruomenės narių, reikėtų aiškiai rašyti, kad yra galimybė tik vienai kadencijai. Nežinau, kaip komentuoti tokius pasisakymus. Pats M. Marcinkevičius yra irklavimo federacijos viceprezidentas. Tai net nežinau.

M. Marcinkevičius pasisakė už kadencijų ribojimą. Kokia yra jūsų nuomonė?

Mes nepasikeitėme įstatytų dėl to dėl kitų priežasčių. Pagrindinė problema yra tai, kad olimpinė chartija nepritaria visų VK narių rotacijai.

REKLAMA

Sakoma, kad jei jis yra TOK narys, tuomet jis nėra rotuojamas. Tai čia yra esminis dalykas ir laukiame, kol išspęsime šį dalyką, tada keisime įstatus ir kalbėsime apie ne vieną pakeitimą.

Daug kalbėjote apie tai, kad su dabartine šalies valdžia neturite ryšio. Ar tai, kaip judės olimpinis sportas, priklauso nuo to, kas laimės Seimo rinkimus?

Sakyčiau ne kaip olimpinis judėjimas. Mums iš principo dividendų iš Olifėjos užtektų, galėtume daug ko nedaryti, bet mes esame sporto bendruomenė, tai mūsų paskaičiavimu, mes turbūt dengiame visą sportą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesakyčiau, kad yra priešprieta, bet, manau, egzistuoja negirdėjimas nevyriausybinių organizacijų. Kiek kartų buvo įvairūs laiškai, raštai ir t.t., bet į tai nereaguojama, daug susitikimų, kur tiesiog vyksta jų darbo imitacija.

Susikalbėjimo trūksta, tas matosi ruošiant sporto įstatymą. 

Oponentas savo kalboje žadėjo federacijoms 50 tūkst. stabilias injekcijas. 

Mūsų dotacija yra mokama daugybę metų. Šiuo metu daliai federacijų tai yra vienintelis būdas atitikti tam tikrus būtinus finansinius reikalavimus. Paramos lėšų šiuo metu trūksta, daug jų iškeliauja į Ukrainą, kas yra logiška ir suprantama.

REKLAMA

Tad mūsų dotacija padeda federacijoms išgyventi. Kaip bus vėliau, nežinau, gal keisis sistema, keisis požiūris. 

O kalbėtų apie konkrečias sumas spekuliatyvu. Visų pirma, tai yra iždininko, VK, asamblėjos reikalas. O pasakyti, kad aš duosiu tiek ar tiek, na žinote...

Investuok Lietuvoje vadovas E. Šivilis turėjo jums pastabų. Galbūt tai figūra, kuri galėtų reanimuoti ir gaivinti olimpinį fondą?

Man jo pastabos nepasirodė įžvalgios. Jei jį išrinks į vykdomąjį komitetą, tai jo pastabos bus laukiamos ir įsiklausysime. Bet tą mintį apie mitinius rėmėjus, kai bus išrinktas kitas kandidatas, aš jau seniai girdėjau. Jau per ketvirtą rinkiminę agitaciją, na, gal viena iš jų buvo tik ramesnė.

REKLAMA

Kodėl tie mitiniai milijonai nenugula federacijose tam tikrose? Jei iš tikrųjų bus jis išrinktas, įsiklausysime į jo pastabas.

Jei jums pavyktų įgyvendinti tikslus ir LTOK vėl taptų svarbiausia figūra šalies sporte, ar dar reikėtų Nacionalinės sporto agentūros?

Mes nekalbame, kad LTOK turi būti pagrindinė figūra. Mes kalbame apie tai, kad didžiausios nevyriausybinės organizacijos galėtų lyderiauti sporte.

Kalbant apie agentūra čia techninis klausimas. Mes nesakėme, kad nereikia finansinė kontrolės ar kad nereikia federacijoms padėti. Finansų kontrolę gali atlikti arba ministeriją, arba agentūra. Ne man spręsti biudžtetinės įstaigos likimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oponentai kėlė klausimą dėl teistų asmenų. Kodėl toks pasirinkimas? (bokso federacijos prezidentas D. Šaluga dėl korupcijos buvo nuteistas prieš 12 metų,  aut. past.)

Asmuo, apie kurį jūs kalbate, yra išrinktas didžaja dauguma, vienbalsiai jei neklystų. Apie teistumą sakiau, kad yra pasisakęs žmogaus teisių teismas. Jo teistumas seniai pasibaigęs ir išnykęs. Į Seimą daugiau galbūt patekti bando teistų asmenų.

Beje, dabar pagal įsigaliosiantį įstatymą, reikalavimai federacijos prezidentams bus dar griežtesni. Griežtesnis nei Seimo nariui.

REKLAMA

Bokso ateitis miglota, gali būti braukiama iš olimpinės programos. Ar jis gali būti tuomet braukiamas ir iš LTOK narių?

(...)Pagal įstatus išliktų kaip neolimpinė šaka. Bet, manau, kad naujoji tarptautinė federacija turės savo generalinę asamblėją jau lapkritį. Jei surinks pakankamai kiekį narių, šansų, kad ji sugrįš į pripažintų federacijų veikla ir bus Los Andžele, yra labai nemažai.

savigarbos nėra seniai
neleido dalyvauti kito kandidato komandai balsuojant,atseit,dokumentai netvarkoj,nu gėda tikrai, betvarkė buvo sporte ir bus prie jos
varys dar daug kadencijų
varys dar daug kadencijų
čia putkos ir lukašenkinio sesutė
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų