kepsninė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kepsninė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kepsninė“.
Kuo greičiau išmeskite šį daiktą iš namų: gydytojas įspėja apie didelį pavojų
Atšilus orams daugelis skuba traukti kepsnines ir gamintis maistą lauke ant atviros ugnies, tačiau kartais smagus laiko leidimas baigiasi skaudžiais nudegimais. Respublikinės Vilniaus universiteto ligoninės Terminių traumų skyriaus gydytojas chirurgas Darius Kubilius papasakojo, kas dažniausiai lemia tokias traumas bei kaip elgtis nudegus.
D. Kubiliaus teigimu, atėjus pavasariui padaugėja nudegimus patyrusių pacientų skaičius.
Lauke kepate šašlykus? Jums tai žinoti būtina
Šiltėjant orams vis daugiau laiko norisi praleisti lauke, paįvairinti maisto ruošimo rutiną ir išsikepti maisto seniai nenaudotoje kepsninėje. Visgi, reikėtų nepamiršti – ruošiant maistą ant atviros ugnies, būtina žinoti svarbiausias maisto saugos taisykles, kurios padės apsaugoti savo ir šeimos sveikatą.
Planuojate išsikepti šašlykų ar dešrelių prie namų? Tai gali kainuoti 600 eurų
Ilgąjį savaitgalį daugelis gyventojų planuoja pradėti ir maisto gaminimo lauke sezoną. Tačiau net ir nuosavame kieme užsikūrus šašlykinę galima sulaukti nemalonumų.
Specialistai primena, kokie reikalavimai yra taikomi kuriant ugnį tiek savo kieme, tiek viešose vietose, ir kokios baudos gresia jų nesilaikant.
Šašlykinė – bent 6 metrai nuo pastato
Vilniaus miesto savivaldybė nurodė, kad kepsninių naudojimą apibrėžia Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės.
Kauno rajone pavogta kepsninė
Kauno rajone buvo pavogta kepsninė.
Policijos duomenimis, spalio 4 d. laikotarpiu nuo 00.20 val. iki 10.50 val. Kauno rajone, Pabiržio kaime, iš terasos pavogta kepsninė „Kamado Bono Grande“.
Padaryta turtinė žala siekia apie 660 eurų.
Šašlykai, dešrelės ar laužas nuosavame kieme? Už tai gali skirti 600 eurų baudą
Net ir toks paprastas dalykas, kaip zefyrų ar šašlykų kepimas terasoje ar nuosavame kieme, laužas savo sode ar gesintuvo neturėjimas gali prišaukti nemažas baudas.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas neslepia, kad vien dėl neatsargaus elgesio pernai kilo beveik 600 gaisrų.
Pareigūnų teigimu, dažniausia to priežastis – privalomų atstumų nesilaikymas. O už tai gali grėsti baudos iki 600 eurų.
Dešrelių kepimas Rasai baigėsi alinančiais skausmais: įspėja visus nekartoti jos klaidos
Vasara lepina saulėtais orais, tad, ištaikius progą, neretai skubame kurti kepsnines, o pralėkusių Joninių visai neįsivaizduojame be laužo. Tačiau kartais dėl neatsargaus elgesio nutinka ir netikėtų nelaimių – nudegama ar rimčiau susižalojama. Štai klaipėdietė Rasa (tikrasis moters vardas ir pavardė redakcijai žinomas) dalinasi savo istorija, kuomet visai netikėtai užlipusi ant žarijos ji skaudžiai nusidegino pėdas.
Šiukštu nekepkite tokių dešrelių ant laužo: gali baigtis liūdnai
Orų prognozėms džiuginant, daugelis zuja į gamtą iškylai ir ruošiasi vienai smagiausių pramogų, maisto kepimui ant laužo ar kepsninėje. Vartotojų mėgstamas ir populiarus maisto produktas kepimui ant atviros ugnies – dešrelės.
Neįtikėtina vagystė: pavogta 200 kg braškių
Radviliškio rajone vagių grobiu tapo 200 kilogramų braškių, Šiauliuose pavogta prie namo stovėjusi kepsninė.
Ketvirtadienio paryčiais, 4.30 val., pastebėta, kad Radviliškio rajone, Šaukoto miestelyje, iš neaptverto 56 metų vyro braškyno nuskinta ir pagrobta apie 200 kilogramų braškių.
Turtinė žala – 1 tūkst. eurų.
Taip pat Šiaulių apskrities policija pranešė, kad tarp trečiadienio 22 val. ir ketvirtadienio 3.40 val.
Profesorius skubiai įspėja neduoti to vaikams: gresia liūdnos pasekmės
Lauke gaminamas maistas suburia ir suartina, todėl šiltuoju metų sezonu daugelis mėgaujasi būtent grilio patiekalais. Šašlykai, kepsneliai, mėsainiai ar dešrainiai – ką mėgstamiausio pačirškinti kepsninėje randa daugelis, tarp jų – ir vaikai.
Tėvai dažniausiai skyla į dvi stovyklas: mažiesiems leidžiantys mėgautis grilio patiekalais ir manantys, kad jie skirti tik suaugusiems. Vaikų gastroenterologas prof. dr.
Ugniagesiai ragina atsargiai elgtis su kepsninėmis ir degiuoju skysčiu
Ugniagesiai ragina atsargiai elgtis su kepsninėmis ir degiuoju skysčiu – juos naudoti tik pagal gamintojo instrukcijoje nurodytus reikalavimus.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad šiemet ugniagesiai gelbėtojai daugiau kaip 10 kartų Lietuvoje vyko gesinti nuo kepsninių kilusių gaisrų.
Nuo kepsninės užsidegė namo stogas, nuo šašlykinių buvo užsidegusi žolė, dar kitur – medinė malkinė, šiltnamis.
REKLAMA
REKLAMA
Kepsninė spindės švara lyg nauja: atskleidė puikias valymo gudrybes
Jei savo kepsninę praėjusį rudenį palikote likimo valiai, šiais metais ji gali atrodyti nekaip. Praėjusiais metais paliktų riebalų valymas iš kepsninės yra tikrai nemalonus darbas, bet pasinaudokite vienu iš 10 grilio patarimų šiai vasarai ir kepsninę šveiskite svogūnais, alumi ir kava – bus lengviau.
Sodo ir daržo ekspertai iš „GardenBuildingsDirect.co.uk.“ surinko geriausius patarimus, kaip iššveisti kepsninę, kad ji spindėtų kaip nauja.
Lauko kepsninėje tyko grėsmė: nedarykite šios klaidos
Vasariški orai įkvepia leisti laiką lauke, o daugelis gyventojų iškylų ir popiečių gryname ore neįsivaizduoja be kepsninėse ir šašlykinėse grilinamų patiekalų bei gardėsių. Vis dėlto karšti pelenai ir žarijos iš be priežiūros paliktos ar netinkamai įrengtos kepsninės gali sukelti gaisrą ir padaryti rimtų nuostolių ar net kelti pavojų gyvybei – tokių įvykių jau užfiksuota ir šiemet.
Tūkstantiniai nuostoliai gresia daugeliui vasarotojų: įspėja, ko pasisaugoti kepant maistą lauke
Karšti pelenai ir žarijos iš be priežiūros paliktos ar netinkamai įrengtos kepsninės gali įplieksti gaisrą ir padaryti rimtų nuostolių ar net kelti pavojų gyvybei – tokių įvykių jau užfiksuota ir šiemet. Specialistai primena pagrindines taisykles, kurios padės išvengti nelaimių.
„Pelenai lieka karšti ir tuomet, kai ugnis atrodo seniai užgesusi. Vėlyvais vakarais dabar neretai stebime permainingus orus, kilęs stiprus vėjas pelenus nubloškia ant pastatų, žolės ar malkų, ir kyla gaisras.
Kepsninė vėl blizgės: panaudokite jau turimus produktus
Gražus ir saulėtas oras už lango džiugina vis dažniau, todėl tai puiki proga mėgautis vakarienėmis lauke. Daugelis maisto gaminimui naudoja kepsnines, tačiau jų valymas mažai kam teikia malonumą. Pasinaudokite šiais produktais bei medžiagomis ir greitai bei lengvai pašalinkite visus nešvarumus, rašoma housebeautiful.com.
Svogūnas
Kol jūsų kepsninė dar neatvėso, prieš šakutės pritvirtinkite svogūną ir juo patrinkite tarp grotelių.
Neprireiks net kepsninės: naminiai mėsainiai, kuriems nepajėgsite atsispirti
Mėsainius galima gaminti aštresnius, švelnesnius ir produktus galite rinktis jums labiausiai patinkančius. Kadangi mano ir mano vyro skoniai skiriasi, mėsainius pagaminau skirtingus, t.y. skirtingais padažais. Pagaminus kilo mintis, jog vienas tinka moteriškam skoniui, o kitas labiau vyriškesnis, sodresnis ir gerokai aštresnis. Reikės: 2 × 150 gr.
Įsibėgėjant vasaros sezonui – specialistės patarimai, ką ir kaip gaminti kepsninėje
Vasaros dažniausiai niekas neįsivaizduoja be ant laužo keptos mėsos ar daržovių. Nors kartais ir atrodo, kad „gamtoje viskas skaniau“, tačiau būtina pasirūpinti savo sveikata ir atsargiai rinktis, ką ir kaip valgyti. „Pirmiausia reikia nustoti čirškinti taip stipriai, nes daug kas sako, kad pati skaniausia dalis ta, kuri tamsiai ruda arba juoda. Ten jau yra kancerogeninės medžiagos ir pirmas patarimas yra anksčiau nuimti nuo griliaus“, - sako sveikos mitybos ekspertė Vaida Kurpienė.
Šiuolaikinė kepsninė – ne tik tradiciniam šašlykui kepti
Kepsninės suteikia puikią galimybę pasigaminti gardžių ir sveikų patiekalų, tuo pačiu aplink save sukurdamos jaukią atmosferą bendravimui su šeima ar draugais šiltais vasaros vakarais. Turėti kepsninę nuosavame gamtos plotelyje šalia namų – didelis privalumas, tačiau kaip išsirinkti sau labiausiai tinkančią?
Šiandien kepimo ant grotelių galimybės yra labai plačios. Kai kurios kepsninės gali atstoti ir grilį, ir orkaitę, ir rūkyklą.
Skani vasara: vištiena, jūros gėrybės ir kepsninėje keptos daržovės
Susimaišiusios geografinės zonos (subtropinis klimatas – jau Lietuvoje!) reikalauja išradingumo keičiant mūsų gyvenseną. Negalime gerti tik vandens ar kumelės pieno, nes nesame beduinai. Nemiegame per pietus, nes neturime siestos tradicijų ir nesame ispanai. Nors ir sukaitęs, lietuviškas organizmas prašosi maisto. Tad pasinaudokime Viduržemio jūros regiono virtuvės patarimais karštą vasarą maitintis tuo, kas suteikia energijos ir lengvumo tuo pačiu metu.