kepenų cirozė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kepenų cirozė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kepenų cirozė“.
Kepenų cirozę išduoda šie simptomai: nenumokite ranka
Kepenų cirozė – tai kepenų randėjimas, kuomet pažeistas kepenų ląstelių vietas užpildo jungiamasis audinys. Ši liga pažeidžia kepenų veiklą ir gali sukelti jų nepakankamumą.
Kepenų cirozė yra daugelį metų besitęsiančio kepenų pažeidimo rezultatas. Alkoholis ir narkotikai, virusai ir medžiagų apykaitos veiksniai yra dažniausios ligos priežastys.
Kas yra kepenų cirozė?
Kepenų cirozė yra vėlyvosios stadijos kepenų liga, kai sveiką kepenų audinį palaipsniui pakeičia randinis audinys.
Šie produktai – kepenų žudikai: išmeskite kuo greičiau
Kepenys – vienas svarbiausių žmogaus vidaus organų, atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Vis tik dėl netinkamų gyvenimo būdų pasirinkimų kepenys kenčia ir tam didelę įtaką turi mūsų mityba.
„Eurovaistinės“ vaistininkės Tomos Gečienės teigimu, nesveika mityba ir žalingi įpročiai gali sukelti įvairias kepenų ligas, todėl svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų, o kad kepenys būtų sveikos, naudinga racioną praturtinti tam tikrais produktais, o kai kurių vengti.
Paskelbė, nuo ko dažniausiai miršta 25–44 metų amžiaus žmonės: pirmauja ne liga
Pagrindinės 25–44 metų amžiaus vyrų ir moterų mirties priežastys yra išvengiamos. Palyginti su 15–24 metų amžiaus grupėmis, šiame sąraše matyti daugiau lėtinių ligų.
Alkoholikų laikomą ligą sukelia ir virusai: ilgai vystosi be simptomų, kol pražudo kepenis
Kepenų cirozė – lėtinis kepenų randėjimas, kuriam progresuojant organas gali visiškai numirti. Nors įprastai manoma, kad šia liga labiausiai rizikuoja susirgti piktnaudžiaujantys alkoholiu, nemažai kepenų cirozės atvejų sąlygoja virusiniai hepatitai. Nors kepenų cirozė nepagydoma, gera žinia, pašalinus ligos kaltininką procesą galima kiek sulėtinti.
Kaip pasakojo Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytojas prof. habil. dr.
Kepenų ligą Janinai išdavė 2 simptomai: įspėja visus
Kauno klinikose mėnesį praleidusi pacientė Janina, šiandien namuose džiaugiasi anūkais. Lapkričio mėnesį moteriai gydymo įstaigoje transplantuotos kepenys. Ji tapo vyriausia paciente Lietuvoje, kuriai atlikta ši procedūra.
„Janina – visus medikus įkvepiantis pavyzdys griauti mitus, kad transplantacijos skirtos tik jauniems pacientams.
Kepenų cirozę alytiškei išdavė vos 1 simptomas: įspėja visus
Tokia sunki liga kaip kepenų cirozė gali užklupti visiškai netikėtai, nes, kaip sako medikai, „kepenys nesiskundžia“. Alytiškė Daiva Benedikienė prisimena didžiulius sunkumus, kuriuos teko išgyventi susirgus Vilsono liga, kuri galiausiai komplikavosi kepenų ciroze – jos gyvybę išgelbėjo kepenų transplantacija.
Alytiškė 38-erių jau sirgo kepenų ciroze, išgirdus diagnozę jos klausė: „Nevemiat krauju?“
Tokia sunki liga kaip kepenų cirozė gali užklupti visiškai netikėtai, nes, kaip sako medikai, „kepenys nesiskundžia“. Alytiškė Daiva Benedikienė prisimena didžiulius sunkumus, kuriuos teko išgyventi susirgus Vilsono liga, kuri galiausiai komplikavosi kepenų ciroze – jos gyvybę išgelbėjo kepenų transplantacija.
Kepenų suriebėjimą išduoda šie simptomai: pastebėjus skubėkite pas gydytoją
Kepenys yra vienas svarbiausių žmogaus kūno organų, atliekantys daugybę funkcijų, nuo kraujo valymo iki medžiagų apykaitos reguliavimo. Tačiau įvairūs veiksniai, įskaitant netinkamą mitybą, per didelį alkoholio vartojimą, gali sukelti kepenų suriebėjimą.
Apie šios būklės prevenciją, gydymą ir diagnozavimą tv3.lt naujienų portalui komentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Ovidija Savickaitė ir vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė.
Kepenų cirozę išduoda šie ženklai: nenumokite ranka
Kepenų cirozė – klastinga, lėtai besivystanti liga, per metų metus suardanti kepenų struktūrą, ko pasekoje organas nebegali vykdyti savo funkcijų, o didžiausia klasta slypi tame, kad ši būklė ilgą laiką gali nesukelti jokių simptomų.
„Biofirst“ klinikos gydytoja gastroenterologė Dalia Kasperavičiūtė naujienų portalui tv3.lt plačiau papasakojo apie kepenų cirozę, jos klastingumą, išduodančius simptomus bei pasidalino patarimais, kaip apsaugoti kepenis.
Ši kepenų liga gali baigtis mirtimi: pasitikrinkite, ar nesergate
Pastaraisiais metais sparčiai daugėja sergančiųjų kepenų ligomis ir tai tampa viena dažniausių mirties priežasčių visame pasaulyje. Dažniausios priežastys, sukeliančios lėtinį kepenų pažeidimą arba, kitaip sakant, – hepatitą, yra hepatito B ir hepatito C virusai, kuriuos iššaukia piktnaudžiavimas alkoholiu, nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga, autoimuninės ligos ir kitos retesnės priežastys.
REKLAMA
REKLAMA
Suriebėjusias kepenis išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku
Kepenys – vienas svarbiausių vidaus organų, atsakingas už daugybę gyvybę palaikančių funkcijų. Neretai kai kurie žmonės susiduria ir su rimtomis problemomis, susijusiomis su šio organo veikla. Viena jų – suriebėjusios kepenys. Sužinokite, kokie simptomai jas išduoda, kad galėtumėte savo sveikata pasirūpinti laiku.
Kepenys – tikra organizmo laboratorija, atsakinga už daugybę funkcijų.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: pajutę nenumokite ranka
Kepenys – didžiausias vidaus organas, mūsų organizme atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų, tačiau retas susimąsto, kad netinkami mūsų gyvenimo būdo pasirinkimai gali trikdyti jų veiklą ir galiausiai baigtis kepenų suriebėjimu. Ši būklė, nesiimant jokių veiksmų, gali negrįžtamai pakenkti sveikatai.
Kepenų cirozę išduoda vos keli ženklai: gydytoja ragina pastebėti laiku
Kepenų cirozė – galutinė, pažengusios lėtinės kepenų ligos stadija. Nors dažniausiai sakoma, kad kepenų cirozė yra „alkoholikų liga“, tačiau Santaros klinikų gydytoja gastroenterologė dr. Ilona Savlan tikina, kad tai – egzistuojanti stigma, kadangi ji gali atsirasti net ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantiems asmenims.
Apie tai, kokios yra pagrindinės kepenų cirozės atsiradimo priežastys, kokie simptomai išduoda ligą bei ką turėtume daryti norint apsisaugoti, plačiau aptarėme su dr.
Kepenų cirozę išduoda vos keli ženklai: pajutę nenumokite ranka
Kepenų cirozė – tai sunkus kepenų randėjimas arba fibrozė. Ji pasireiškia vėlyvoje nealkoholinės kepenų suriebėjimo ligos ir kitų kepenis pažeidžiančių būklių stadijoje.
Cirozės metu atsirandančių randų paprastai neįmanoma pašalinti, tačiau taikant gydymą ligą galima sukontroliuoti. Be nealkoholinės kepenų suriebėjimo ligos, kitos cirozės priežastys gali būti hepatitas, ilgalaikis alkoholio vartojimas ir pirminis sklerozuojantis cholangitas.
Vos 3 ženklai išduoda, kad jūsų kepenų veikla sutriko: pastebėkite laiku
Kepenys yra gyvybiškai svarbus kūno organas, kuris yra atsakingas už daugiau nei 500 funkcijų organizme. Todėl bet kokios kepenų ligos gali turėti rimtas pasekmes. Sunkios stadijos kepenų suriebėjimo ligos simptomai gali atsirasti net ant rankų, perspėja sveikatos apsaugos tarnyba.
Didžiausia rizika susirgti gresia nutukusiems ar turintiems antsvorio, ypač jei svoris daugiausia kaupiasi aplink juosmenį.
Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: įsidėmėkite
Ne veltui sakoma, kad kepenys yra tikra organizmo laboratorija, kuri atsakinga už kelis šimtus skirtingų funkcijų. Būtent dėl šios priežasties kepenų ligos yra vienos pavojingiausių, kadangi gali pridaryti didelės žalos bendrai žmogaus savijautai.
Kepenų suriebėjimą išduoda net keliolika simptomų. Vis dėlto, neseniai buvo atrasta, kad ligą pastebėti padeda ir dar vienas netikėtas simptomas – dantenų kraujavimas.
Kepenų vėžį išduoda šie simptomai: pajutus skubėkite pas gydytoją
Kepenys – didžiausias vidaus organas, reguliuojantis medžiagų apykaitą ir valantis organizmą, tad būtina rūpintis jų sveikata. Dažnai kalbama apie įvairias kepenų ligas, tačiau viena pavojingiausių – kepenų vėžys, dažnai smogiantis be ryškesnių simptomų.
Kokie požymiai išduoda kepenų vėžį, kokios diagnostikos ir gydymo galimybės bei kokios prevencinės priemonės gali padėti sumažinti riziką, naujienų portalui tv3.lt pasakojo „Antėja“ sveikatos priežiūros tinklo šeimos gydytoja Toma Byštautaitė.
Šie ženklai išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio: kitaip gresia liūdnos pasekmės
Vartojant per daug alkoholio, kepenyse gali pradėti kauptis riebalai. Šie ženklai išduoda, kad alkoholis pakenkė jūsų kepenims ir metas atsisakyti alkoholinių gėrimų.
Kepenys, atsakingos už daugiau kaip 500 įvairių organizmo funkcijų, gali pačios savo gydyti. Tačiau kepenys gali regeneruotis tik tada, kai žmogus nevartoja alkoholio, rašo express.co.uk.
Išvardijo maistą, kuris kenkia kepenims: vartokite kuo mažiau
Kepenys – be galo svarbus ir ypatingas organas. Neretai žmonės galvoja, kad kepenys yra paprastas virškinimo organas, tačiau iš tiesų ne veltui jos yra vadinamos „organizmo laboratorija“. Kokį maistą reikėtų valgyti ir ko geriau vertėtų atsisakyti, kad šis, vienas svarbiausių organizmo organų būtų sveikas, vidaus ligų gydytojas Audrius Lekštutis pasidalino su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Kepenų cirozę išduoda šie ženklai: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate
Kepenys – itin svarbus organas, kuris, kaip žinoma, regeneruojasi. Tačiau yra tokių būklių, kurios negrįžtamai pažeidžia kepenis, kelia pavojų sveikatai ir koreguoja gyvenimo kokybę. Viena tokių būklių – kepenų cirozė.
Kepenų cirozė opi problema visame pasaulyje, tuo tarpu, Lietuvoje ši liga nusineša vis daugiau gyvybių, kasmet registruojama daugybė naujų ligos atvejų.
Kepenų suriebėjimą gali išduoti keli ženklai: pasitikrinkite laiku
Nealkoholinė riebalinė kepenų liga baisi tuo, kad jos simptomai nepasireiškia iki pat vėlyvosios stadijos. Paskutinėje šios ligos stadija, dar vadinamoje kepenų ciroze, gali prireikti ir kepenų transplantacijos. Štai kokie yra pagrindiniai nealkoholinės riebalinės kepenų ligos požymiai ir kaip juos atpažinti.
Nealkoholinė riebaline kepenų liga (NARKL) apibūdinami keletas sutrikimų, kuriuos sieja viena – riebalų sankaupos kepenyse. Tuo tarpu sveikose kepenyse riebalų turėtų būti labai nedaug.
Kepenų suriebėjimą gali išduoti keli ženklai: gydytoja pasakė, ką daryti
Kepenys – vidaus organas, atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Vis dėlto, kartais nė nesusimąstome, kad mūsų gyvenimo būdas kepenims kenkia, ko pasekmė gali būti kepenų suriebėjimas.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytoja gastroenterologė doc. dr.
Kepenų cirozę atskleidžia šie simptomai: pasitikrinkite laiku
Kepenų cirozė – lėtinė liga, kurios vystymasis trunka dešimtmečius, o jos sukeltos komplikacijos neretai gali pasibaigti ir mirtimi. Kuo unikalios yra kepenys ir kokios dažniausios lėtai besivystančio šio organo pažeidimo priežastys, tv3.lt naujienų portalui pasakoja Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytoja gastroenterologė dr. Arida Buivydienė.
Štai kas nutiks, jei kasdien išgersite 3 puodelius kavos: gali net išgelbėti gyvybę
3 puodeliai kavos per dieną gali padėti išgelbėti jūsų gyvybę, teigia mokslininkai. Naujausio tyrimo išvadose rašoma, kad toks gėrimo kiekis sumažina kepenų ligų, kepenų vėžio ir cirozės riziką beveik 70%. Šis karštas gėrimas savo sudėtyje turi žmogaus organizmui naudingų medžiagų – kofeino, antioksidantų, kaveolio ir kafestolio. Šių medžiagų mišinys apsaugo kepenis ir neleidžia susidėvėti tam tikriems audiniams bei saugo nuo uždegimų.
Jauną lietuvį pakirto žiauri liga: galutinė diagnozė pribloškė visą šeimą
Būna, kad sunkios, klastingos ligos netikėtai pakerta jaunus, tvirtus, sveiką gyvenimo būdą pasirinkusius, aktyviai sportuojančius žmones. Taip atsitiko ir 42 metų palangiškiui Petrui Tarvydui, apie kurį – šis Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM pasakojimas. Jau beveik dešimtmetį vyras gyvena su transplantuotomis donoro kepenimis. Iš namų iškeliauja kelioms savaitėms Visą gyvenimą P.Tarvydas aktyviai sportavo, buvo orientacinio sporto mėgėjas, mėgo fizinį darbą.
Atsargiai: apsilankymas pas manikiūrininkę baigėsi tragiškai
Apie hepatitą C kiekvienas esame girdėję, tačiau ar tikrai suvokiame, kaip dėl savo neatsargumo galime lengvai juo apsikrėsti ir su to pasekmėmis kovoti visą likusį gyvenimą? Šiuo atveju ypatingai reikėtų suklusti merginoms, kurios taip yra pamėgusios manikiūro, ilgalaikio gelinio lakavimo procedūras, kadangi viena neatsargi ir, atrodo, tokia nekalta grožio procedūra gali visam gyvenimui „padovanoti“ lėtinę kepenų ligą.
Probiotikai apsaugo nuo pavojingos kepenų cirozės komplikacijos
Sergančius ciroze probiotikai gali veiksmingai apsaugoti nuo hepatinės encefalopatijos, kuri yra galutinė ir sunkiausia šios kepenų ligos stadija. Tokius tyrimo rezultatus paskelbė Amerikos gastroentoroliogijos asociacijos klinikinės praktikos žurnalas „Clinical Gastroenterology and Hepatology“. Hepatinė encefalopatija yra galvos smegenų pažeidimas, atsirandantis dėl visiškai sutrikusių kepenų funkcijų.
Dėl kepenų cirozės kaltas tik alkoholis?
„Jei ir toliau taip dažnai kilnosi stikliuką, pragersi kepenis“, – ši frazė neretai adresuojama tiems, kurie nevengia kartas nuo karto išgerti: esant šventei, dėl kompanijos, kamuojant liūdesiui, stresui ar rūpesčiams.
Juk progų, kodėl vartojamas alkoholis, galima surasti visada. Dar senovės Indijos gydytojai žinojo, kad piktnaudžiaujant svaigiaisiais gėrimais, kepenys ilgainiui žūsta.
Hepatitas C – sovietinis palikimas?
Užsikrėtus hepatitu C, apie 80 proc. atvejų ji tampa lėtinė, žmogus nejaučia jokių simptomų, į gydytojus nesikreipia, kol po 15 – 20 metų ji „sprogsta„ Maždaug keturi iš penkių ligonių, šiuo metu besilankantys pas infekcinių bei vidaus ligų gydytojus, hepatitu C – „tyliuoju žudiku“, užsikrėtė dar sovietiniais laikais. Prognozuojama, kad jų dar daugės.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, hepatito C virusu yra užsikrėtę 1 – 30 proc. visų gyventojų.