jungtinėmis amerikos valstijomis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jungtinėmis amerikos valstijomis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jungtinėmis amerikos valstijomis“.
Rosvaldas Gorbačiovas. Ne, tankų mes negaminame. Bet galime kur kas daugiau
Jokia valstybė negali jaustis saugi ir užtikrinta, jei neturi stiprios gynybos pramonės. Ką tik nuvilnijusios „Zapad“ pratybos, kurių metu buvome ypač susirūpinę savo šalies saugumu, mums dar kartą tai priminė ir skatino apgalvoti, ką šiuo klausimu galėtume daryti geriau.
Amerikiečiams uždrausta lankytis Irake
Irake parlamentarai pirmadienį balsavo už raginimą vyriausybei uždrausti amerikiečiams lankytis Irake, jeigu Vašingtonas neatšauks savo sprendimo neįsileisti irakiečių.
Rusijos embargas apkarpė „Biovelos“ ir „Utenos mėsos“ pelningumą
Didžiausios mėsos perdirbimo bendrovės „Biovelos“ ir „Utenos mėsos“, kurias valdo „Biovela Group“, apyvarta šiemet panaši kaip 2013 metais, tačiau maržos ir supirkimo kainos dėl Rusijos embargo krito, todėl pelningumas dabar kur kas mažesnis, tačiau kiek pajamų prarasta dėl Rusijos, bendrovės neskaičiavo, nes dabar panašų kiekį jautienos išveža į Europos Sąjungą ir išlaiko apyvartą. „Ieškome naujų rinkų. Dalį mėsos nukreipėme į Europos Sąjungą.
Šiemet projekto „Misija Sibiras‘12“ dalyviais panoro būti beveik 1700 asmenų
Pasibaigus pirmajam projekto „Misija Sibiras'12“ dalyvių atrankos etapui, organizatoriai skelbia sulaukę beveik 1700 anketų. Tai – didžiausias projekte panorusių dalyvauti žmonių skaičius per septynerius jo organizavimo metus. Iki šiol daugiausia atrankos anketų buvo gauta 2008 metais, kai projekte dalyvauti norą išreiškė apie 1600 asmenų.
Patirtimi mokslo ir technologijų srityje keisimės su JAV
Patirtimi mokslo ir technologijų srityje nuo šiol keisimės ir su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV). Tai numatyta pirmadienį švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus ir JAV ambasadoriaus Lietuvoje Džono Klaudo (John Cloud) pasirašytame susitarime dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje.
Dvišalis susitarimas leis Lietuvos ir JAV tyrėjams efektyviau dalyvauti bendruose mokslinių tyrimų projektuose ir skatins dvišalį mokslininkų bendradarbiavimą ir jų mobilumą.
Rusijos nacionalinio saugumo strategija iki 2020 m. – ar jie gali?
Prieš kurį laiką Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasirašė naują šalies Nacionalinio saugumo strategiją (NSS) iki 2020 metų (tekstą galima rasti adresu <http://www.scrf.gov.ru/documents/99.html>). Šis dokumentas yra gana ambicingas Rusijos siekių ir konfliktiškas Rusijos grėsmių prasme. Jo logika daugmaž tokia: Rusija yra taiki valstybė, siūlanti gyventi pagal tarptautinės teisės normas, kurių vykdymo garantu turėtų tapti JT.
Kodėl plinta sąmokslo teorijos?
Rugsėjo 11-osios nebuvo. Pasaulis vis labiau ritasi į globalios vyriausybės rankas. Žmogus iš tikrųjų niekada nevaikščiojo Mėnulyje. Žydų genocidas yra kruopščiai suredaguotas melas. Atrodo, įvairiausios sąmokslo teorijos šiandien yra ypač populiarios – vis daugiau žmonių tiki, kad tikroji tiesa yra slepiama ir neturi nieko bendro su oficialiąja istorijos versija.
Svarstytas bendradarbiavimas su JAV vyriausybe nusikaltimų prevencijos srityje
Šiandien Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas svarstė Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės susitarimo dėl glaudesnio bendradarbiavimo nusikaltimų prevencijos ir kovos su jais srityje ratifikavimo įstatymo projektą, praneša Seimo ryšių su visuomene skyrius.
Susitarimu siekiama plėtoti glaudų Lietuvos Respublikos kompetentingųjų institucijų bendradarbiavimą su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis nusikaltimų prevencijos ir kovos su jais srityje.
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus metinis pranešimas
Paskutinį kartą savo metiniu pranešimu kreipiuosi į Lietuvos žmones ir Lietuvos parlamentą. Kitais metais šią konstitucinę pareigą atliks jau kitas valstybės vadovas, laikydamasis savo nuostatų ir vertybių hierarchijos, iš savo pozicijų žvelgdamas į įvairių Lietuvos gyvenimo sričių dabartį ir ateitį. Mano mintis apie šalies iššūkius ir galimybes juos įveikti Lietuvos žmonės jau ne kartą girdėjo.
Prancūzijos sugrįžimas į NATO karines struktūras
Kovo 11 d. Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy oficialiai pareiškė, kad Prancūzija sugrįžta į NATO vadovybės integruotas karines struktūras. Pažymint Šiaurės Atlanto aljanso įkūrimo 60-ąsias metines, šis istorinis sprendimas turėtų būti formaliai patvirtintas balandžio 4–5 d. Strasbūre. Taip užsibaigė 43-ejus metus trukęs generolo Charles‘io de Gaulle‘io inicijuotas Prancūzijos pasitraukimas iš Šiaurės Atlanto aljanso.
REKLAMA
REKLAMA
Lotynų Amerika žengė dar vieną žingsnį kairėn
2008 metų rugsėjo 28 diena tapo reikšminga Ekvadorui. Prezidentas Rafaelis Correa šventė pergalę, nes gavo piliečių pritarimą keisti valstybės konstituciją (net 64 proc. piliečių pasisakė už naują konstituciją). Džiaugėsi ir kitos kairiosiomis idėjomis besiremiančios šalys, ypač Venesuela ir Bolivija.
Lotynų Amerikoje vis plinta „socializmo virusas“, aišku, erzindamas Jungtines Amerikos Valstijas, kurios nepalaikė Ekvadoro prezidento šiltais sveikinimais.
Kalėdų senelį sukūrė vieno žurnalo redakcija
Kalėdų Senelio „biografas“, britų rašytojas ir keliautojas Jeremy`is Sealas neigia, kad dabartinį Senelio įvaizdį suformavo reklaminė „Coca Cola“ kampanija. Anot jo, dėl visko kaltas naujas vienos redakcijos spausdinimo presas. J. Sealo teigimu, dėl daugelio šiuolaikinio Kalėdų Senelio bruožų atsakinga komercija – paplitus ne savo rankomis gamintoms, o pirktoms dovanoms, reikėjo ir tinkamo jų dalytojo.
Rusija kol kas nelaiko Europos Sąjungos rimta partnere
Rusijos santykiai su Europos Sąjunga yra tokie komplikuoti, kad juos sunku būtų paaiškinti taikant kokią nors geopolitinę schemą.
Visų pirma (ne tik dabartinei Rusijai) Europos Sąjunga yra mįslingas darinys – tai ne valstybė, bet ir ne valstybių federacija. Ir su šiuo visiškai nauju dariniu priverstas susidurti dažnai XIX amžiaus politinėmis kategorijomis mąstantis Rusijos politinis elitas.
Abipusių santykių išvengti neįmanoma.
Dėl naujų opozicijos kaltinimų Ukrainoje didėja politinė krizė
Ukrainai išgyvenant ekonomikos krizę ir nuolatinius barnius su didžiąja kaimyne Rusija, šalies prorusiškoji opozicija apkaltino valdžią, kad ji Rusijos ir Gruzijos karo metu Tbilisiui nelegaliai teikė ginklus.
Kaltinimai ginklų prekyba
Nors parlamentinis tyrimas prasidėjo beveik prieš du mėnesius, tyrėjų komitetas iki šiol negali pateikti jokių tvirtų Ukrainos kaltės įrodymų, tik abstrakčias kalbas per šalies žiniasklaidą.
Filharmonijos orkestro koncertų cikle – Edvinas Minkštimas
Artėjančio šeštadienio filharmonijos įvykių programoje – pianistas Edvinas Minkštimas, šiuo metu save tapatinantis su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, tačiau tuo pat metu atkuriantis ankstyvąsias savo inspiracijas: šiaurietiškos poezijos pasaulį, baltų mitologiją ir kitus regiono įvaizdžius.
Ne mažiau jo muzikavimą veikia iš riterių laikų atklystantys pasakojimai ar kiti nostalgiški epizodai, grožio ilgesys ir troškimas bei veržimasis už horizonto.
Pietų Amerikos vienybės idėja
Pietų Amerikos Tautų Sąjunga (UNASUR) - taip vadinasi nauja, šių metų gegužės 23 d. Pietų Amerikos šalių įkurta sąjunga, padėjusi pamatus glaudesniam ekonominiam ir politiniam šio kontinento valstybių bendradarbiavimui. Šis ambicingas politinis projektas apžvalgininkų netrukus buvo imtas lyginti su Europos Sąjunga ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Tokio pobūdžio sugretinimų nesikrato ir UNASUR įkūrėjai, patys patvirtinę, kad jų politinis darinys remiasi ES pavyzdžiu.
Interviu su Audroniumi Ažubaliu apie Lietuvos užsienio politiką
Kas pirmiausiai lems Lietuvos dvišalį bendradarbiavimą su šalimis, nepriklausančiomis Europos Sąjungai ir /ar Šaiurės Atlantos Sutarties Organizacijai?
Pirmiausia – šalies iniciatyva ir noras bendradarbiauti. Bendra ES ir NATO politika, jos vieningumas ir konsolidacija yra šių organizacijų, taigi – ir Lietuvos, sėkmės esminė sąlyga.
E. Zingerio laiškas JAV atstovų rūmams
JAV Atstovų rūmų pirmininkei
Nancy Pelopsi
Atviras laiškas JAV Atstovų rūmams
2008-08-28 Vilnius
Baltijos- JAV Chartijoje numatyta veikla turi būti tuoj pat atnaujinta
JAV su Baltijos šalimis turėtų tuoj pat pradėti papildomas konsultacijas.
Šių konsultacijų juridinis ir įpareigojantis pagrindas yra Baltijos šalių ir Amerikos partnerystės Chartija. Šiai Chartijai šiais metais sukako 10 metų (Chartija, pasirašyta 1998m. sausio mėn.
Emanuelio Zingerio atviras laiškas JAV kongresui
JAV KONGRESO PIRMININKEI NANCY PELOSI
ATVIRAS LAIŠKAS JAV KONGRESUI 2008-08-28 Vilnius Baltijos- JAV Chartijoje numatyta veikla turi būti tuoj pat atnaujinta
JAV su Baltijos šalimis turėtų tuoj pat pradėti papildomas konsultacijas.
Šių konsultacijų juridinis ir įpareigojantis pagrindas yra Baltijos šalių ir Amerikos partnerystės Chartija. Šiai Chartijai šiais metais sukako 10 metų (Chartija, pasirašyta 1998m. sausio mėn.
Amerikiečių sąlygoms dėl skydo priešinęsis lenkų premjeras keičia toną
Kai Čekai su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis pasirašė sutartį dėl dalies priešraketinio skydo dislokavimo netoli sostinės Prahos, Lenkijos atstovai nusprendė tęsti derybas ir jau prakalbo apie greitus rezultatus.
Vašingtonas pasiekė susitarimą su Čekijos Vyriausybe dėl radarų sistemos įkurdinimo, tačiau šį susitarimą dar turės ratifikuoti Čekijos Parlamentas. Tuo tarpu toks Vyriausybės sprendimas įsiutino paprastus Čekus ir jie užplūdo Prahos gatves.
Prancūzijos energetikos gigantas atsisako investuoti į Iraną
Prancūzijos energetikos giganto „Total“ vadovas sako neinvestuosiąs į Iraną dėl pernelyg didelės rizikos regione.
Kaip praneša ketvirtadienio „BBC, Prancūzijos energetikos milžinė „Total“ turėjo planų pietiniuose Irano regionuose plėtoti naftos telkinius, tačiau kompanijos vadovas Christophe de Margerie „Financial Times“ patikino to nedarysiąs.
Ch. de Margerie šitaip pareiškė dieną po to, kai Iranas į orą paleido gausybę bandomųjų raketų.
EP ragina nedelsiant spręsti ginčą dėl Makedonijos pavadinimo
Ginčas su Graikija dėl Buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos pavadinimo turi būti išspręstas iki šios šalies įstojimo į tarptautines organizacijas. Tai sakoma trečiadienį Europos Parlamento (EP) patvirtintoje ataskaitoje (601 balsas už, 52 prieš, 30 susilaikė).
Nors jau 2005 m. šiai šaliai buvo suteiktas ES narystės kandidatės statusas, stojimo derybos su ja iki šiol nepradėtos. EP tikisi, kad išsprendus ginčą dėl šalies pavadinimo tokias derybas bus galima pradėti dar šiemet.
Atpigusio dolerio vilionės
Pastarųjų mėnesių įvykiai tebekausto pasaulio finansų rinkų dalyvių dėmesį ties Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, kuriose vasaros pabaigoje įsisuko blogų paskolų verpetas. Šio regiono investicinės bankininkystės gigantai vienas po kito skelbia milijoninius nuostolius, o minorinę gaidą įgavusio akcijų kainų kadrilio baiminasi vis daugiau investuotojų.
Pastarieji ieško saugių užutėkių savo lėšoms ir tuo veja pirminių išteklių kainas aukštyn.
V. Adamkus susitiko su lietuvių kilmės JAV kongresmenu
Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso narį Džoną Šimkus.Lietuvos vadovas pabrėžė, kad JAV kongresmeno vizitas Lietuvoje sutampa su mūsų valstybėms svarbia data – šiomis dienomis yra minimas JAV ir Baltijos valstybių Chartijos 10 metų jubiliejus."Jūs visuomet buvote Lietuvos draugas ir daug prisidėjote prie valstybės euroatlantinės integracijos proceso.
P. Vaitiekūnas sieks suprantamos užsienio politikos
P. Vaitiekūnas sieks „suprantamos“ užsienio politikos Užsienio reikalų ministerijos prioritetas - žmonėms suprantama ir priimtina Lietuvos užsienio politika, kurios pagrindiniai tikslai - piliečių ir valstybės saugumas bei nauda, teigia ministras Petras Vaitiekūnas. P.Vaitiekūnas pirmadienį URM kolegijos posėdyje pristatė jo vadovaujamos žinybos struktūrinės reformos tikslus, kryptis ir principus.
P. Vaitiekūnas nepalaiko bevizio režimo su JAV
Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas abejoja, ar vienas iš prioritetinių užsienio politikos tikslų - bevizis režimas su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) – naudingas Lietuvai, skelbia alfa.lt. Diplomatijos vadovas priduria, kad tai yra jo asmeninė nuomonė, o kaip ministras jis toliau vykdys politinę valią – sieks, kad už Atlanto lietuviai galėtų vykti be apribojimų.
Į Vilniaus konferenciją neatvykę vadovai remia sveikinimais
Lietuvos vadovus pasiekė „Atsakinga energetika – atsakingiems partneriams“ konferencijoje nedalyvausiančių užsienio šalių aukščiausių pareigūnų sveikinimai, pranešė Prezidento spaudos tarnyba.
Prezidentas aptarė užsienio politikos aktualijas
Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Užsienio reikalų ministerijos vadovybę.Susitikime su ministru Petru Vaitiekūnu, ministerijos valstybės sekretoriumi Deividu Matulioniu ir ministerijos sekretoriais Laimonu Talat-Kelpša bei Oskaru Jusiu Prezidentas V.Adamkus aptartė užsienio politikos aktualijas ir artimiausių metų planus, numatomą užsienio vizitų grafiką.
Į Rusiją grįžta Moldovos vynas
Rusijos Vartotojų teisių tarnyba panaikino vyno importo embargą keliems Moldovos vyno gamintojams, praneša „RIA Novosti“.Du Moldavijos vyno gamintojai į Rusijos rinką sugrįš po beveik pusantrų metų pertraukos - 2006 metų kovą rusai uždarė savo šalies rinką Gruzijos ir Moldovos vynams esą dėl prastos gaminių kokybės. Tuomet buvo teigiama, kad šių šalių vyno gaminiuose rusų sanitarinės tarnybos aptiko pesticidų ir sunkiųjų metalų medžiagų.
Rusija galbūt vėl leis importuoti gruzinų ir moldavų vyną
Gruzijos vyndarių sąjungos vadovas Levanas Koberidze pranešė, jog pradedamos preliminarios, ekspertų lygio konsultacijos dėl galimybių iš dalies vėl atverti Rusijos rinką gruzinų vynams.
Rusai negalvoja bendradarbiauti su Amerika strateginės PRG srityje
Rusijos pirmasis vicepremjeras Sergejus Ivanovas pareiškė, kad nemato jokio pagrindo bendradarbiauti su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis strateginės priešraketinės gynybos (PRG) srityje. "Tiesą sakant, nematau pagrindo kalbėti apie galimą bendradarbiavimą strateginės PRG srityje", - sakė S.Ivanovas žurnalistams Jekaterinburge. "Mūsų nuomone, ši strateginės PRG sistema, kaip čia švelniau pasakius, šiek tiek primena chimerą", - pareiškė S.Ivanovas.
Seimo atstovas dalyvaus Nacionalinės maldos pusryčiuose JAV
Seimo valdyba komandiravo parlamentarą Vytautą Grubliauską į Vašingtoną sausio 30 – vasario 3 dienomis.Seimo narys dalyvaus 55-uosiuose Nacionalinės maldos pusryčiuose.V. Grubliauskas yra Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis grupės pirmininko pavaduotojas, primenama Seimo ryšių su visuomene skyriaus pranešime.
Mūsiškiai Irake: diplomatija ir milijonai litų ant svarstyklių lėkštės
Karas Irake įžiebė konfliktą ne tik šioje šalyje, bet ir kiekvienoje, pasiuntusioje savo karius kartu su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Nuo pat pradžios liepsnoja ginčai: reikėjo juos siųsti ar ne, o dabar – atšaukti ar palikti?
Iš Irako, po vyriausybės kaitos, savo karius atšaukė Ispanija, kai kurios kitos šalys. Savo dalinius mažina ir Didžioji Britanija, Italija bei Lenkija. Pastarosios dvi valstybės kalba apie tai, kad iki metų pabaigos jų karių Irake iš viso gali nelikti.
A. Paulauskas: Niekas neabejoja, kad Rusija eina autoritarizmo keliu
Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pripažįsta, kad Rusijos politika krypsta autoritarizmo link, bet siūlo Lietuvos politikams kalbėti apie tai tik kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis.
"Esame Europos Sąjungos ir NATO nariai ir turime didelius saugiklius. Todėl ir veikti turime suderintai, kartu. Kai kurie Andriaus Kubiliaus pareiškimai, kad reikia priešintis reformoms Rusijoje, yra neatsargūs ir, jei jų nekomentuosime, gali sukelti dar didesnį pasipriešinimą.
A. Kubilius: verta aiškintis, ar Lietuvai reikia visuotinai renkamo Prezidento
Opozicinės Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius mano, kad Lietuva turi pagrindo imti pavyzdį iš daugumos Europos valstybių ir atsisakyti visuotinai renkamo Prezidento institucijos.
"Manau, kad būtų naudinga gili konstitucinė ir politologinė diskusija dėl Lietuvos valstybinės sąrangos, politinės sistemos. Galėtume kelti klausimą - ar Lietuva, tapusi ES nare, turi išsiskirti iš daugumos ES valstybių, kurios yra premjerinės?" - Eltai teigė A. Kubilius.
Pertvarka Pietų Korėjos prezidento patarėjų gretose
Pietų Korėjos prezidentas Ro Mu Henas (Roh Moo Hyun) penktadienį pakeitė savo patarėjus nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais.
Saugumo patarėju paskirtas Kvon Čin Ho (Kwon Chin-ho), antiterorizmo specialistas, buvęs Nacionalinės žvalgybos tarnybos viršininko pavaduotojas.
Šiais metais Lietuva dar spės gauti JAV paramą
Lietuva spėjo pasirašyti sutartis su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) dėl šiems metams skirtos paramos gynybos srityje panaudojimo. Tai ministrui pirmininkui Algirdui Brazauskui trečiadienį (07.02) pranešė atsisveikinti atvykęs kadenciją baigiantis JAV ambasadorius Johnas Tefftas (Džonas Teftas).
Jungtinės Valstijos antradienį laikinai nutraukė paramos teikimą beveik 50-čiai šalių, tarp jų ir Lietuvai bei dar penkiomis valstybėms, siekiančioms tapti NATO narėmis, nes jos nesuteikė amerik...