išmalda
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „išmalda“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „išmalda“.
Vilniuje kovojama su prašytojais – kliūna duodantiems ne tik pinigų, bet ir maisto
Sostinėje užvirė kova dėl išmaldos davimo benamiams ar vargingiau gyvenantiems žmonėms. Gailestingumo fondo valdytojai skundžiasi esą pareigūnai prašantiems išmaldos neleidžia duoti ir maisto, vaiko net ir tuos, kurie trumpam sustoja prie ranką ištiesusio žmogaus. Policija atkerta, esą Vilniuje galiojančios taisyklės neleidžia nei prašyti išmaldos, nei duoti prašantiems. Ir nesvarbu – ar maisto produktus žmogus ištiesia, ar vieną kitą centą.
Vilniuje centre įžūlus nusikaltimas – bažnyčioje užpultas kunigas
Trečiadienio vakare Vilniuje bažnyčioje pranešta apie agresyvaus vyro užpultą kunigą. Kaip pranešė Policijos departamentas, pranešimas apie įvykį Aušros Vartų gatvėje gautas 17.36 val. Pirminiais duomenimis, neblaivus asmuo bažnyčioje iš žmonių prašė išmaldos. Kunigui bandant jį sudrausminti, pastarasis užsipuolė kunigą. Dvasininkui buvo sužalotas veidas ir suplėšyti drabužiai. Medikų pagalbos jam neprireikė.
Kiek išmaldos per dieną surenka benamis: užtenka ne tik maistui ir cigaretėms
46-erių metų vilnietis Giedrius jau antri metai prie Aušros vartų prašo išmaldos. Vyras papuolė į avariją, po kurios nebegalėjo vaikščioti. Tada jį paliko žmona, ir Giedrius atsidūrė gatvėje. Jo namai tapo Vilniaus gatvės, o nuolatinė darbovietė – Aušros vartai Vilniuje. „Po avarijos man išpjovė inkstą, nuo kojos buvo nutraukti nervai – atsisėdau į invalido vežimėlį. Tada mane ir paliko žmona. Anksčiau dvejus metus gyvenau Anglijoje: žmona dirbo viešbutyje, o aš – vištų fabrike.
Gatvėje išmaldos prašanti močiutė: laukiu tik mirties
Senutę Adelę turbūt jau dešimt metų matau sėdinčią Vilniaus senamiestyje, Trakų gatvėje, ir laukiančią, kol praeiviai numes jai pinigėlių. Adelė – ne tipinė išmaldos prašytoja, nes močiutė jos net neprašo. Sėdi tyliai, ramiai, nuleidusi galvą. Adelė atrodo kultūringai, ir jos tylus liūdesys tiesiog persmelkia einant pro šalį. „Mano pensija maža – 130 eurų, gyventi sunku. Reikia ir butą apmokėti, ir pavalgyti.
Pagailėję apsimetėlio elgetos galite skaudžiai nusvilti: laukia baudos
Sušilus orams į gatves išėjo išmaldų prašantys įvairaus plauko vargšai. Nors prašyti išmaldos sostinėje uždrausta, jų čia netrūksta. Ir ne tik tų, kuriems tikrai reikia piniginės pagalbos: pasirodo, sostinės gatvėse – gausu ir aktorių, apsimetančių neįgaliaisiais, ir išmaldos prašančių vis išradingiau. Ir šiandien prie sostinės Mindaugo tilto pinigus iš sankryžoje sustojusių vairuotojų rinko labai tamsaus gymio panelė. „Čia žinokite jau ne pirmas atvejis.
Vasaros sezonas Klaipėdoje itin džiugina vietos elgetas
Uostamiestyje prasidėjęs kruizinių laivų sezonas vilties užsidirbti teikia ne tik senamiesčio verslininkams ir amatininkams, bet ir Klaipėdos elgetoms. Nors mieste uždrausta ir rinkti, ir duoti išmaldą, dėl dosnių užsieniečių bėdžiai rizikuoja. Tarsi žinodami kruizinių laivų plaukimo grafikus, uostamiesčio elgetos iš visų pakampių išlenda kaip tik tada, kai po miestą pasklinda tūkstančiai turistų.
Stulbinantis gerumas: studentas pamaitino Vilniaus benamius savo krauju
Vilniuje studijuojantis Fabianas Sanchezas kartu su draugu Andrej Piurko pribloškė internautus savo neįtikėtinu poelgiu. Vaikinai, neturėdami nė cento kišenėje, nusprendė pamaitinti sostinės benamius. Kaip tai įmanoma? Idėja paprasta, bet tuo pačiu ir geniali – vaikinai nuvyko į kraujo centrą ir tapo kraujo donorais. O už tai gavę po 12 eurų juos išleido maisto produktams, iš kurių pagamino visą maišą sumuštinių.
Plėšikas nuteistas – geradarė nebeišaiškinta
Bedarbis, sveikatos problemų turintis ir su artimaisiais beveik nebendraujantis jaunuolis buvo linkęs gyventi išmaldai ištiesta ranka, tačiau praeiviai nebuvo linkę dalintis su juo savo pinigais, tad vaikinas tapo pensininkių persekiotoju ir plėšiku. Tykojo šventoriuje Tokią savo suplanuotų nusikaltimų versiją teisme pateikė pats Marijampolės pensininkių siaubu pramintas dabar jau 6 kartus už įvairius nusikaltimus teistas Vitas Kemežys.
Apklausa: didžioji dalis gyventojų teigia duodantys išmaldos elgetaujantiems
Dauguma didžiųjų miestų gyventojų tvirtina bent kartais duodantys išmaldos elgetaujantiems, trečdalis tvirtina to niekada nedarantys, rodo žurnalo „Veidas“ užsakymu atlikta apklausa. Rinkos ir tyrimų konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atliktos apklausos duomenimis, 18,4 proc. Lietuvos gyventojų elgetaujančius remia nuolat, 47,2 proc. tai daro kartais. Visiškai išmaldos neduodantys tvirtino 34,4 proc. apklaustųjų. Taip pat 48,2 proc.
Sostinės valdžia nusitaikė į išmaldos prašančius elgetas
Vilniaus miesto savivaldybė mėgins kovoti su vietos elgetomis, prašančiais pinigų iš užsienio turistų. Savivaldybės darbuotojai susitiko su gidų ir turizmo įmonių atstovais ir sutarė, kad gidai praneš Viešosios tvarkos skyriui apie atvejus, kai išmaldos prašytojai prašo iš turistų pinigų.
REKLAMA
REKLAMA
Vilniaus elgetos – žmonės, kurių niekam nereikia
Vaikštant senamiesčio gatvėmis jau darosi bene įprasta sutikti benamį elgetą, prašantį išmaldos. Alkoholio išmargintais veidais, neskalbtais drabužiais, žiūrint iš šalies kiek kreivoka eisena, apsikrovę nešuliais, Vilniaus elgetos marširuoja gatvėmis kaulydami centų iš praeivių. Panelė Rožė, pasak sostinės gyventojų, jau tapo neatsiejama nuo Vilniaus senamiesčio gatvių. Ar didžiulį dredą ant galvos nešiojantis Vytautas, taip pat žinomas tarp vilniečių.
Benamių gyvenimo kronikos. Duoti ar neduoti prašančiam išmaldos?
Evelina Maliauskaitė Turbūt visame pasaulyje gyvenantys gatvėje žmonės yra didžiulė ir skaudi problema. Ne paslaptis, kad daugelis jų tokį gyvenimo būdą pasirinko paveikti alkoholio ar kitų žalingų įpročių. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, tokie žmonės yra visų mūsų rūpestis – jie savimi pasirūpinti ar negali, ar nemoka, tad jiems pagelbėti stengiasi tiek įvairių institucijų darbuotojai, tiek patys gyventojai.
Notingamo elgetos uždirba ir po 700 svarų per mėnesį, gyvena viešbučiuose, važinėja taksi
Notingamo policija neseniai paskelbė, kad kai kurie miesto gatvėse išmaldos prašantys žmonės per metus prisirenka iki 36 tūkst. svarų sterlingų. Elgetos esą giriasi per savaitę „uždirbantys“ iki 700 svarų, gyvenantys viešbučiuose ir po miestą važinėjantys taksi. Kaip rašo dienraštis „The Daily Mail“, vienas elgetaujantis vyras sako turintis tiek pinigų, kad tiesiog išmetą nenorimą maistą ir po miestą važinėjantis taksi.
Šiauliečių širdis suvirpinusi benamė atstūmė ištiestą pagalbos ranką
Prieš tris savaites dienraštyje „Šiaulių naujienos“ publikuota istorija apie 30 metų be pastogės gyvenančią 73-ejų metų benamę Onutę, besiglaudžiančią Šiaulių autobusų stotyje ir pinigėlius pragyvenimui renkančią Kryžių kalne, sukėlė smarkią diskusijų audrą. Vieni smerkė moterį už tokį gyvenimo būdą, kiti kaltino valdžią, kad ši nesirūpina būsto neturinčiais asmenimis.
Vaiko teisių apsauga: jei norite padėti elgetaujančiam vaikui, neduokite išmaldos
Aušra Jakubonytė, LRT.lt Norint pagelbėti mažamečiams vaikams, kurie prašo pinigų iš praeivių, išmaldos duoti negalima, sako Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Juškevičienė. Jos teigimu, iš 2008 metais vykdyto tyrimo paaiškėjo, kad išmaldos prašantys vaikai per dieną surenka nemenką pinigų sumą – apie 50 litų.
Moteris prašo išmaldos, kad galėtų pasididinti krūtinę
Buvo laikai, kai elgetos prašydavo pinigų, kad galėtų pavalgyti, tačiau JAV atsirado moteris, kuri prašo išmaldos, norėdama pasididinti krūtis, rašo metro.co.uk. Kai Christina Andrews iš Floridos nusprendė pasididinti krūtinę, vietoj to, kad pasiimtų paskolą ar taupytų pinigus, ji nusprendė atsistoti prie greitkelio su užrašu, prašančiu pinigų.
Kariotiškių sąvartynui nostalgiją jaučiančio vyro kelias pasuko į Vilnių
Sostinėje prie Aušros vartų išmaldos prašantis 40-metis Eduardas pabrėžia, kad jam geriau tikrinti konteinerių turinį nei kreiptis pagalbos į milijonierių pusbrolį. Vyras aiškina, kad galėtų sugrįžti į normalų gyvenimą kada panorėjęs, bet apleistame name jo laukia paeiti negalintis draugas, kuriuo reikia rūpintis. - Kas nutiko, kad šiuo metu turite prašyti išmaldos? - 1992 metais nuskendo mano brolis Lentvaryje.
Sostinės elgetos svajonės: turėsiu sodybą ir ūkininkausiu
„Iš pradžių apsistojau nakvynės namuose, tačiau vėliau teko ieškotis stogo virš galvos. Turiu labai gerą kolegą, kuris yra nusipirkęs namelį, bet jame negyvena. Todėl aš tą namuką prižiūriu ir jame gyvenu“, – pokalbį su Balsas.lt pradėjo Vytautas. Pasikvietė draugą „Draugas nežino, kad tame namelyje dar vieną žmogelį priglaudžiau. Tai jis vakare sugrįžta, o ryte vėl išeina. Pykstu ant jo, nes jam ne pavalgyt, bet tik išgert. O aš elgetaudamas ir „buljono“ nusiperku, ir duonos.
Kodėl Lietuvos vaikai yra vežami vagiliauti į užsienio šalis?
Lapkričio 15 d. Tauragės rajono savivaldybėje vyko ekspertų apskritojo stalo diskusija „Prekyba žmonėmis Tauragės apskrityje: problemos ir iššūkiai“. Daug dėmesio diskusijoje buvo skirta vaikų išnaudojimo atvejams. „Tauragės rajone situacija yra sudėtinga. Įvairios organizuotos nusikaltėlių gaujos naudojasi aukštu nedarbo lygiu ir socialinėje atskirtyje esančių šeimų padėtimi, veža jaunas mergaites prostitucijai į Pietų šalis, vaikai dažnai yra vežami vagiliauti į Norvegiją, Vokietiją, Daniją.
Skaitytojo naujiena: prievartinė labdara automobilių spūstyje
Visuomet padedate prašantiems išmaldos? O kokia būtų jūsų reakcija, jei išmaldos prašytojai patys jus surastų (net ir automobilių spūstyje) ir dar raštiškai įpareigotų skirti jiems tam tikrą, jų pačių sugalvotą sumą?
Prievartinė auka – 5 Lt
Naujienų portalo Balsas.lt redakcijai laišką atsiuntęs skaitytojas papasakojo vieną nemalonią istoriją: „Prieš keletą dienų Ozo gatvėje vakarinio piko metu nutiko nelabai malonus įvykis.
Alionos istorija: į gatvę veda skurdas ar nenoras dirbti?
Ką pasakytumėte, pamatę išmaldos prie prekybos centro prašančią jauną, gana tvarkingai atrodančią merginą? Tikriausiai daugelis pamanytų, kad šio jauno žmogaus gyvenimas turėtų atrodyti kitaip: studijos, darbas, šeima, bet tikrai ne dešimt kartų per diena pakartojama graudi pasaka praeiviams ir paniekinantys žvilgsniai, deja, kartais toks gyvenimas yra sąmoningas pasirinkimas.
Padėtis be išeities?
2011-ųjų spalį naujienų portalas Balsas.
Kas skatina žmonių dosnumą?
Tyrinėtojų komanda studijuoja kokie faktoriai skatina žmonių dosnumą ir kaip religija įtakoja jų poelgius. Tarp mokslininkų tiriamų dosnumo aspektų yra vieno žmogaus kilnumo poveikis kitiems žmonėms ateityje, ir skirtumas tarp tų asmenų, kurie duoda, ir tų, kurie ne. Tyrinėtojai nustatinėja dosnumo faktorius musulmonų ir katalikų tikėjimuose, pasitelkdami lyginamąjį metodą. Ankstesnės studijos rodo, kad religingi žmonės yra kilnesni. Tačiau šis teiginys diskutuotinas.
„Užimk Vilnių“: sostinėje rengiama antroji „elgetavimo“ akcija
2011-ųjų pabaigoje Vilniuje įsigaliojo naujos viešosios tvarkos taisyklės, draudžiančios prašyti išmaldos arba ją duoti. Bauda už elgetų šelpimą arba elgetavimą siekia 2000 litų, kai, pavyzdžiui, maksimali bauda už smulkų chuliganizmą tėra 300 lit.
Oligarchai gali šimtais tūkstančių šelpti jiems tarnaujačias partijas, o eilinis žmogus baudžiamas už tai, kad padeda gatvės elgetai.
Protestuojantys vilniečiai išeis masiškai elgetauti į senamiesčio gatves
Sausio 12 d., ketvirtadienį, 15 val. visuomeninis judėjimas „Užimk Vilnių“ kviečia savivaldybės draudimu elgetauti pasipiktinusius žmones rinktis V. Kudirkos aikštėje. Pasikabinę lenteles „Nebijok duoti išmaldos!“ ir pasiėmę muzikos instrumentus (gatvės muzikantai – irgi elgetos!), jie patrauks į artimiausias gatves „elgetauti“ ir dalinti informacinių skrajučių. Visos paaukotos lėšos bus perduotos labdaros organizacijoms.
Apie elgetas, atjautą ir kvailiausią savivaldybę pasaulyje
Keistas sutapimas, kad pirmąjį advento sekmadienį, to prasmingo laikotarpio, kai visi dažniau pagalvoja apie atjautą vargstantiems, Vilniaus mieste įsigaliojo naujos Tvarkymo ir švaros taisyklės, kurių 15.24. punktas be kita ko skamba taip: „Draudžiama prašyti išmaldos ar ją duoti, aukoti.
Už išmaldos davimą elgetoms Vilniuje gali būti skirta 2 tūkst. litų bauda
Vilniuje įsigaliojus naujoms švaros ir tvarkos taisyklėms, uždrausta prašyti išmaldos ir ją duoti.
Pirmą kartą tokie asmenys bus įspėti, antrą kartą jiems bus skiriama 10 Lt bauda, trečią – 20 Lt. Piktybiškiems tvarkos pažeidėjams gali grėsti bauda iki 2 tūkst. Lt.
Draudimas prašyti išmaldos ir ją duoti netaikomas prie maldos namų, bažnyčių, vienuolynų, vykstant religinėms apeigoms ir kulto ceremonijoms, taip pat renginiuose, kuriems, suderinus su savivaldybe, išduotas leidimas.
Elgetų mažėtų, jei jiems toks gyvenimo būdas nebūtų patrauklus
Kauno miesto savivaldybės įsteigtų Nakvynės namų direktorė Zita Verbavičienė naujienų agentūrai ELTA sakė neblogai žinanti kone visus miesto centre pinigų iš praeivių prašančius kauniečius, tačiau patikimo recepto, kaip išgyvendinti elgetystę – miestui ir valstybei garbės nedarantį reiškinį, prisipažino nežinanti.
Absurdiškiausi įstatymai ir jų priėmimo priežastys
Kaip žinia, Jungtinėse Amerikos Valstijose egzistuoja tūkstančiai įstatymų, kurie galioja tik valstijoje, grafystėje ar municipalitete. Kai kurie iš tų įstatymų atrodo absurdiškais, tačiau jų tokių normatyvinių aktų atsiradimas kilo dėl tam tikrų priežasčių.
Arizonos valstijoje uždrausta medžioti kupranugarius.
Priežastis: JAV kariuomenė ankščiau išnaudojo kupranugarius kaip darbinę jėgą.
Mūšiai dėl išmaldų
Naujausio savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ „Karštojoje temoje“ – žurnalistų Tomo Čyvo ir Giedriaus Krušnausko straipsnis „Mūšiai dėl išmaldų“. Darbingų asmenų, turinčių išlaikyti nedirbančiuosius, mažėja. O šalyje tęsiasi ginčai, ar prie atlyginimo pridėti papildomi 100 litų mažiausias pajamas turintiems gyventojams nesugriaus biudžeto ir nenuskurdins verslo. Dar neaiškiau, ar didesnių pensijų galės tikėtis dabartiniai dirbantieji. Neaišku ir tai, kas ištiktų šalį, jei nebūtų emigracijos.
Kitoks Vilnius: kokią savo gyvenimo istoriją papasakotų senamiesčio varguolis?
Tarsi pro medžius ar pastatus mes kasdien praeiname pro juos, neatkreipdami dėmesio. O jei kuris nors pasitaiko mūsų kelyje, apeiname dešimties metrų spinduliu. Retai susimąstome apie tai, kas apvertė jų gyvenimą aukštyn kojomis ir išvarė valkatauti į gatvę?
Senamiesčio varguoliai – mūsų gražių ir vingiuotų Vilniaus gatvelių gyventojai ir atstumtieji. Kiekvienas jų turi savo istoriją, savo likimą, savo nuomonę apie šiuolaikinį gyvenimą, žmones ir vertybes. Tik ar tai kam nors rūpi?
Balsas.
Elgetaujantis šuo renka pinigus
Benamis amerikietis ne tik pats prašo išmaldos, bet ir „įdarbino“ savo šunį.
Majamyje jau visi žino elgetaujantį šunį, kuris po gatves vaikšto įsikandęs mėlyną kibirą ir renka pinigus. Mišrūnas, vietinių gyventojų pavadintas Šokoladu, užsuka ir į kavines – pastatęs kibirą prie stalo kantriai laukia, kol lankytojai įmes pinigų. Jei banknotas netyčia nukrenta ant žemės, šunelis išmokytas pats įmesti pinigus į kibirą.
Bangladeše bus sudarinėjama išmaldos prašytojų duomenų bazė
Bangladešo vyriausybė nusprendė sudaryti išmaldos prašytojų duomenų bazę. Taip šios vargingos valstybės valdžia esą siekia kovoti su išmaldos prašytojais, kurių Bangladeše, kaip manoma, yra apie 700 tūkst..
Iš šalies biudžeto šiemet jau skirta 2 mln. dolerių apklausoms, per kurias visoje šalyje bus suregistruoti visi elgetos, kaulijantys išmaldos.
Kiekvienas išmaldos prašytojas bus nufotografuotas, bus užregistruoti jo asmens duomenys.
Benamis neatsistebi pirmosios Prancūzijos damos dosnumu
Paryžiaus benamis žurnalistams papasakojo apie tai, kad pirmoji Prancūzijos ponia Karla Bruni jam reguliariai duoda išmaldos nuo 50 iki 100 eurų, pranešė britų dienraštis „The Daily Telegraph“.
Denis, kuriam yra 53 metai, Prancūzijos prezidento žmoną sutinka tada, kai ji veda savo aštuonerių metų sūnų į mokyklą. Pasak Denio, jis ir šalies vadovo Nikolia Sarkozy žmona susitikę dažniausiai kalbasi apie muziką.