hans-gert pöttering
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „hans-gert pöttering“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „hans-gert pöttering“.
Europarlamentarai aptarė komunistinių nusikaltimų vertinimą
Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre vėl prisimintas komunistinis laikotarpis Rytų Europoje ir jo metu padaryti nusikaltimai. Trečiadienį surengtuose debatuose daugelis kalbėjusiųjų ragino nepamiršti totalitarizmo pamokų.
Europos Parlamente pasmerkti sovietų nusikaltimai ir pagerbti tremtiniai
Šiandien Strasbūre, pradėdamas Europos Parlamento plenarinę sesiją, jo pirmininkas Hans-Gert Pöttering prisiminė 60-ąsias didžiųjų trėmimų metines, pasmerkė totalitarinio sovietų režimo nusikaltimus, taip pat paragino aiškiai ir išsamiai įvertinti praeitį, praneša Europarlamento spaudos tarnyba.
EP pirmininkas kalbėjo: „Šią savaitę minime 60-ąsias beveik 100 tūkstančių Baltijos valstybių piliečių trėmimų į Sibirą metines.
Milijardų eurų vertas klausimas: kaip susigaudyti ES biudžete?
2009 m. ES biudžetas sudaro 116 mlrd. eurų. Šiemetiniame biudžete numatytos didesnės lėšos ekonomikos plėtrai, aplinkosaugai, darbo vietų kūrimui, mokslinių tyrimų skatinimui ir besivystančių šalių žemės ūkiui. Laikas pažvelgti į tai, kaip formuojamas ES iždas, iš kur gaunamos ir kur nukeliauja europinės lėšos.
Sudėtinga 2009 m. biudžeto formavimo procedūra baigėsi gruodžio 18 d., kuomet biudžetą savo parašu patvirtino Europos Parlamento pirmininkas Hans-Gert Pöttering.
Čekijos prezidentas ragino nevaržyti skirtingų nuomonių apie ES ateitį
Ketvirtadienį Europos Parlamente Briuselyje kalbėjęs Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas teigė, jog visos nuomonės apie ES ateitį turi teisę būti viešai reiškiamos. Prelegento nuomone, Lisabonos sutartis tik sustiprintų demokratijos trūkumą ES.
Tuo tarpu EP pirmininkas H.-G. Pöttering pakomentavo, jog ši kalba Parlamente – europinės demokratijos įrodymas, o demokratijoje nulemia daugumos valia. Dauguma europarlamentarų plojimais pritarė šiai nuomonei.
Palestinos lyderis M. Abbas: tarptautinė teisė turi galioti ir Izraeliui
Taika Artimuosiuose Rytuose bus įmanoma tik tuomet, kai Izraelis nutrauks Palestinos žemių okupaciją. Tai pareiškė Palestinos Savivaldos prezidentas Mahmud Abbas, kalbėdamas Europos Parlamente Strasbūre. Kalbėtojas paragino ES atlikti aktyvų vaidmenį sureguliuojant Artimųjų Rytų konfliktą.
Kalbėtojo teigimu, „Izraelio vykdomas karas visų pirma nukreiptas prieš palestiniečių tautą ir Palestinos ateitį.
Dešimt metų eurui: stabilumo ir sėkmės istorija
Antradienį Europos Parlamento plenariniame posėdyje iškilmingai paminėtas bendros Europos valiutos – euro – dešimtmetis.
Minėjime kalbėjo Europos centrinio banko prezidentas J.-C. Trichet, Eurogrupės pirmininkas Liuksemburgo premjeras J.-C. Juncker, ES ekonomikos ir pinigų reikalų komisaras J. Almunia bei buvęs Prancūzijos prezidentas V. Giscard d’Estaing, taip pat EP frakcijų atstovai.
Europos Parlamentas patvirtino 2009 m. ES biudžetą
Ketvirtadienį Europos Parlamentas patvirtino 2009 m. Europos Sąjungos biudžetą. Dėl jo jau sutarta su ES Taryba. Didžiausia biudžeto išlaidų dalis bus sutelkta ekonomikos gaivinimo veiksmams bei programoms, padėsiančioms atremti iššūkius energetikos bei aplinkosaugos srityse. Kitų metų biudžetas taip pat bus gerokai dosnesnis Lietuvai ir kitoms naujosioms ES narėms.
2009 m. ES biudžete numatyta 133,8 mlrd. eurų įsipareigojimų asignavimų – tai sudaro 1,03 proc.
Europos Parlamente paminėtas Sacharovo premijos dvidešimtmetis
Trečiadienį Strasbūre vykusiame Europos Parlamento plenariniame posėdyje iškilmingai įteikta šių metų Sacharovo premija bei paminėtas šios premijos įsteigimo dvidešimtmetis. Į renginį atvyko didelė grupė ankstesnių šios premijos laureatų – žinomų žmogaus teisių gynėjų, taip pat A. Sacharovo našlė Jelena Bonner.
EP pirmininkas smerkia teroro aktus ir rūpinasi europarlamentarų grįžimu
Ketvirtadienį paskelbtame pareiškime Europos Parlamento pirmininkas Hans-Gert Pöttering griežtai pasmerkė praėjusios nakties teroro išpuolius Bombėjuje (Indija). Viename iš užpultų viešbučių buvo apsistojusi europarlamentarų delegacija, kuri nenukentėjo. Šiuo metu EP nariai yra Prancūzijos konsulate ir netrukus išskris į Europą.
EP pirmininkas teigė: „Griežtai ir nedviprasmiškai smerkiu šiuos tragiškus išpuolius, kurių metu daugiau kaip šimtas žmonių žuvo ir keli šimtai buvo sužeisti.
JK vyriausiasis rabinas kvietė kultūrų dialogui ir bendradarbiavimui
Pagal Kultūrų dialogo metų programą trečiadienį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre kalbėjo Jungtinės Karalystės ir Sandraugos vyriausiasis rabinas Jonathan Sacks. Svečias paragino Europoje kurti visuomenę, grįstą kultūrų bei religijų bendradarbiavimu.
J. Sacks pažymėjo, kad Europos visuomenė formavosi religijų ir kultūrų dialogo dėka.
REKLAMA
REKLAMA
B. Obama kviečiamas atvykti į Europos Parlamentą
Trečiadienį Europos Parlamento (EP) pirmininkas Hans-Gert Pöttering pasveikino naujai išrinktąjį JAV prezidentą Baracką Obamą ir pakvietė jį kitąmet apsilankyti EP.
EP pirmininko nuomone, naujojo JAV prezidento išrinkimas suteikia galimybę atnaujinti bei sustiprinti ES ir JAV santykius, o tai leis bendromis jėgomis veiksmingai spręsti pasaulinio masto problemas – pavyzdžiui, klimato kaitos.
EP Sacharovo premija – Kinijos disidentui Hu Jia
Ketvirtadienio rytą Europos Parlamento Pirmininkų sueiga nutarė skirti šių metų Sacharovo premiją įkalintam Kinijos žmogaus teisių gynėjui Hu Jia (Hu Džija).
Hu Jia yra Kinijoje gyvenantis pilietinių teisių gynėjas, AIDS bei aplinkosaugos sričių aktyvistas. Jis ne kartą reikalavo oficialiai ištirti 1989 m. Tiananmenio žudynes, taip pat išmokėti kompensacijas aukoms ir jų šeimoms.
Europos Parlamento LUX apdovanojimas – filmui apie išnaudojamą albanę
Trečiadienį EP plenarinėje sesijoje Strasbūre iškilmingai įteiktas šių metų LUX kino apdovanojimas. Jį pelnė bendras Belgijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Vokietijos filmas „Lornos tyla“. Apdovanojimą atsiėmė vienas jo režisierių Luc Dardenne.
Laimėjusio filmo kūrėjui EP pirmininkas Hans-Gert Pöttering įteikė trofėjų, primenantį Babelio bokštą.
Europos Parlamentas skirs žurnalistikos premiją
Spalio 17 d. Briuselyje pirmąkart bus įteikta Europos Parlamento žurnalistikos premija. Ją gaus žurnalistai, savo darbuose iškėlę svarbius europinius klausimus, taip pat paskatinę gilintis į ES institucijų darbą bei Sąjungos politikos sritis. Šia premija Europos Parlamentas siekia pagerbti žiniasklaidos laisvę ir pliuralizmą, taip pat pagerinti ES institucijų ir piliečių bendravimą.
Premija bus skirta keturiose kategorijose – spaudos, radijo, televizijos bei internetinės žiniasklaidos.
Ortodoksų ekumeninis patriarchas: „Turkija turi būti Europos Sąjungoje"
Trečiadienį kalbėdamas Europos Parlamente Briuselyje, ortodoksų bažnyčios ekumeninis patriarchas Baltramiejus I paragino ES nebijoti priimti musulmoniškos Turkijos į savo narių gretas. Patriarchas taip pat paminėjo ES reikšmę užtikrinant taiką Europoje ir pažymėjo kultūrų dialogo svarbą.
Prancūzija pasiryžusi įveikti ES sąstingį
Pristatydamas savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai gaires, ketvirtadienį Europos Parlamente Strasbūre kalbėjęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy žadėjo konkrečiais darbais įrodyti ES naudą piliečiams, taip pat teigė, jog ES negalės plėstis nereformavusi savo institucijų. Daugumos EP frakcijų atstovai parėmė Prancūzijos siūlomus prioritetus klimato kaitos, migracijos, gynybos ir žemės ūkio srityse, o kai kurie deputatai kritikavo N. Sarkozy sprendimą dalyvauti Pekino olimpiados atidaryme.
Europos Parlamente paminėtas Sąjūdžio jubiliejus
Trečiadienį Briuselyje pradėdamas Europos Parlamento plenarinę sesiją, jo pirmininkas Hans-Gert Pöttering pasveikino Europos žmones Lietuvos Sąjūdžio įkūrimo dvidešimtmečio proga. EP pirmininkas pažymėjo, kad Sąjūdžio įkūrimas žymėjo ne tik Lietuvos nepriklausomybės, bet ir Sovietų Sąjungos griūties pradžią, o tai galiausiai leido „senajai“ ir „naujajai“ Europai susivienyti.
EP pirmininkas taip pat prisiminė „Žaliąsias savaites“, šį mėnesį rengiamas Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre.
„Energijos gaublio“ įteikime dalyvaus M. Gorbačiovas, K. Annan ir Zucchero
Klimato kaita, tradicinių energijos išteklių mažėjimas bei jų tiekimo sutrikimai verčia rūpintis energetikos tvarumu bei ieškoti naujų energijos šaltinių. Šiam tikslui pasitarnauja ir kasmetinė „Energijos gaublio“ premija už sėkmingus tvarios energetikos projektus. Stebint visam pasauliui, šiemet ji bus įteikta gegužės 26 d. 20 val. Europos Parlamento pusapvalėje salėje Briuselyje.
Ceremoniją ves žinoma aktorė Désirée Nosbuch.
Europarlamentarai pasmerkė naujausią baskų išpuolį
Pirmadienį Strasbūre prasidėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje jo pirmininkas Hans-Gert Pöttering griežtai pasmerkė teroro aktą Ispanijoje, kai Baskų krašto Legutiano miestelyje sprogus automobilyje įmontuotai bombai žuvo policininkas ir buvo sužeisti dar keturi žmonės.
„Europos Parlamentas griežtai smerkia šią niekingą žmogžudystę“, – sesijoje sakė H.-G. Pöttering.
EP pirmininkas pasmerkė Baltarusijos valdžios smurtą prieš opoziciją
Ketvirtadienį Europos Parlamento pirmininkas Hans-Gert Pöttering išreiškė rimtą susirūpinimą dėl smurtinio Baltarusijos valdžios atsako į opozicijos demonstraciją Minske. Ji surengta antradienį, pažymint šalies nepriklausomybės paskelbimo devyniasdešimtmetį. EP vadovas pasmerkė demonstrantų sulaikymą ir įkalinimą, taip pat nepriklausomų žurnalistų darbo varžymą.
Baltarusijos opozicija nusiteikusi vienytis Europos vardan
Šią savaitę Europos Parlamento rūmuose Strasbūre vyksta grupė renginių, skirtų Baltarusijos tautinės respublikos paskelbimo 90-osioms metinėms. Ši respublika buvo paskelbta 1918 m. kovo 25 d., baigiantis Pirmajam pasauliniam karui, o po metų ją palaužė Raudonoji bei Lenkijos armijos. Jubiliejaus proga į Strasbūrą atvyko gausi Baltarusijos opozicijos delegacija. Susitikę su europarlamentarais, svečiai teigė esą pasiryžę sujungti opozicijos jėgas rugsėjį numatytuose šalies parlamento rinkimuose.
Europos Parlamentas švenčia penkiasdešimtmetį
Trečiadienį Strasbūre surengtame iškilmingame Europos Parlamento posėdyje paminėtas jo pirmtakės – Europos Parlamentinės Asamblėjos – penkiasdešimtmetis. Europos Parlamentinė Asamblėja (EPA) į savo pirmąjį posėdį susirinko 1958 m. kovo 19 d. Strasbūre. Tuomet EPA, turėjusią tik patariamąsias galias, sudarė 142 paskirti nariai, o jos posėdžiai vyko vos keturiomis oficialiomis kalbomis.
Pasirašyta ES pagrindinių teisių chartija
Praėjusią savaitę Europos Parlamento pirmininkas Hans-Gert Pöttering, Europos Komisijos pirmininkas José Manuel Barroso bei ES Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos ministras pirmininkas José Socrates per iškilmingą ceremoniją Strasbūre pasirašė ES Pagrindinių teisių chartiją. Daugelyje ES šalių privaloma po Lisabonos sutarties ratifikavimo tapsianti chartija įtvirtina ES piliečių ir kitų Sąjungos gyventojų teises, susijusias su orumu, laisve, lygybe, solidarumu, pilietybe ir teisingumu.
N. Sarkozy sieks stiprinti piliečių pasitikėjimą ir apginti Europos interesus
„Negalima kaltinti tautas suklydus“, – antradienį Europos Parlamente Strasbūre teigė Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy. Pasak prelegento, nepritarimas Europos Konstitucijai nereiškia, jog Prancūzijos piliečiai nebenori Europos, – atvirkščiai, iš ES jie tikisi daugiau. Pažymėjęs nuomonių įvairovės svarbą demokratijai, prelegentas ragino vertinti tautų tapatybę ir apginti Europos interesus pasaulyje.
Europarlamentarai prisiminė vasaros įvykius ir svarbią sukaktį
Po vasaros atostogų europarlamentarai vėl susitiko Strasbūre. Pradėdamas plenarinę sesiją, EP pirmininkas Hans-Gert Pöttering priminė vasarą nutikusias nelaimes, taip pat paminėjo svarbią sukaktį. 500 žmonių žuvo rugpjūčio 15 d. Peru įvykusiame žemės drebėjime, apie 60 žmonių – Graikijoje kilusiuose miškų gaisruose. Šiems gaisrams buvo skirti pirmieji EP sesijos debatai. Nuo Pietų Europą ištikusių karščių bei Jungtinę Karalystę užklupusių potvynių nukentėjo ir daugiau gyventojų.
ES - pigesni mobilieji skambučiai
Trečiadienio popietę EP pirmininkas Hans-Gert Pöttering ir ES Tarybai pirmininkaujančios Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasirašė reglamentą dėl mobiliųjų skambučių užsienyje įkainių. Reglamentas įsigalios birželio 30 d., o nuo rugsėjo pabaigos daugelis vartotojų galės naudotis pigesniu „europiniu tarifu“. Reglamentas įpareigoja mobiliojo ryšio operatorius pradėti taikyti „europinį tarifą“ užsienyje esantiems klientams, nebent klientas pasirinktų kitokį planą.
Europos jaunimo žiniasklaidos dienos Briuselyje
Birželio 27-30 d. Europos Parlamento ir "European Youth Press" iniciatyva Briuselyje rengiamos Europos jaunimo žiniasklaidos dienos. Jose dalyvauti bus pakviesta 270 jaunųjų žurnalistų iš visų ES šalių. Šie televizijos, radijo, spaudos bei internetinės žiniasklaidos atstovai aptars esamą Europos žiniasklaidos padėtį, taip pat ES politikos ir žiniasklaidos sąsają ir Europos Parlamento vaidmenį joje. Birželio 27 d. renginio dalyvius pasveikins Europos Parlamento pirmininkas Hans-Gert Pöttering.
R. Prodi ragina išlaikyti Europos Konstitucijos esmę
Kalbėdamas Europos Parlamente Strasbūre, Italijos ministras pirmininkas Romano Prodi (Romanas Prodis) paragino dar šiemet apsispręsti dėl naujos ES sutarties išlaikant esamo Konstitucijos projekto esmę. Kita vertus, R. Prodi nuomone, šalys galėtų ją įgyvendinti skirtingais greičiais.Po to, kai ES Konstitucijos projektą referendumais atmetė Prancūzijos ir Nyderlandų piliečiai, buvo paskelbtas apmąstymų apie Europos ateitį laikotarpis.
EP: "Rusija privalo gerbti žmogaus teises į demokratiją"
Trečiadienį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Briuselyje diskutuota apie Estijoje kilusią krizę ir Rusijos veiksmus. EP pirmininkas Hans-Gert Pöttering ta proga perskaitė pareiškimą.„Europos Parlamentas yra pareiškęs, jog kai kurioms valstybėms Antrojo pasaulinio karo pabaiga reiškė naujos – Sovietų Sąjungos tironijos pradžią“, – priminė H.-G. Pöttering.
Europarlamentarai išreiškė paramą Estijai
Trečiadienį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Briuselyje diskutuota apie Estijoje kilusią krizę ir Rusijos veiksmus. EP pirmininkas Hans-Gert Pöttering ta proga perskaitė pareiškimą, o europarlamentarai savo pasisakymais išreiškė paramą Estijai.„Europos Parlamentas yra pareiškęs, jog kai kurioms valstybėms Antrojo pasaulinio karo pabaiga reiškė naujos – Sovietų Sąjungos tironijos pradžią“, – priminė H.-G. Pöttering.
Europos Parlamente bus įteiktas „Energijos gaublys“
Klimato kaita, tradicinių energijos išteklių mažėjimas bei pastarojo meto energijos tiekimo sutrikimai verčia ES, jos valstybes ir žmones rūpintis energetikos tvarumu bei ieškoti naujų energijos šaltinių. Šiam tikslui pasitarnauja ir kasmetinis „Energijos gaublio“ prizas už pasiekimus tvarios energetikos srityje. Stebint visam pasauliui, šiemet jis bus įteiktas Europos Parlamente.Šių metų ceremonija vyks EP Pusapvalėje salėje Briuselyje balandžio 11 d. nuo 20 val. 15 min. iki 21 val. 45 min.
Keičiasi Europos Parlamento sudėtis bei lyderiai
Pirmadienio vakarą Strasbūre prasidėjusioje plenarinėje sesijoje europarlamentarai iškilmingai pasveikino visateisiais EP nariais tapusius Bulgarijos ir Rumunijos atstovus. Šių šalių delegacijoms iškilmingai įnešus valstybines vėliavas, naujuosius europarlamentus pasveikino EP pirmininkas Josep Borrell. Po to buvo sugrotas Europos himnas. Naujieji europarlamentarai eis savo pareigas iki EP rinkimų, kurie šiose šalyse bus surengti gegužę.