francis fukuyama
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „francis fukuyama“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „francis fukuyama“.
Lenkijos perspėjimas Europai: Rusijos agresija Ukrainoje keičia viską
„Rusijos agresija kaimyninėje Ukrainoje keičia beveik viską. Lenkiją itin neramina nacionalinio saugumo klausimas ir tai, kaip jos Vakarų sąjungininkai gali (ir yra pasiruošę) demonstruoti solidarumą,“ – teigiama „The Guardian“ Natalie Nougayrède straipsnyje. Jos teigimu, baimės jausmas persmelkė tiek politikus, tiek ir paprastus šios šalies gyventojus.
Rugsėjo 11-osios dešimtmetis: kas pasikeitė tarptautinėje politikoje?
Reikšmingas istorinis akibrokštas
Kita vertus, galima diskutuoti, ar visos išvardintos pasekmės, visi išvardinti procesai yra tiesioginiais ryšiais susiję su rugsėjo 11–osios įvykiais. Ar iš tiesų, jei 2001–ųjų metų rugsėjo pradžia niekaip neišsiskirtų pasaulio istorijoje, nebūtume sulaukę Afganistano, Kinijos ir kitų galios polių iškilimo, JAV, kaip hegemono, statuso sumenkėjimo? Drįsčiau teigti, kad būtume.
Ar demokratijos amžius baigėsi?
Prieš dvidešimt metų Francis Fukuyama išpranašavo neišvengiamą liberalios demokratijos triumfą ir „istorijos pabaigą“. Šiandien, kai demokratiniai judėjimai silpnėja nuo Ukrainos iki Kinijos, jis peržiūri savo tezę ir klausia, ar istorija dar ruošiasi pateikti siurprizų.
XX amžiaus Nostradamas
Gazos ruože įsiplieskus naujam Palestinos ir Izraelio konfliktui Jungtinėse Valstijose mirė vienas garsiausių šio amžiaus politologų Samuelis P.Huntingtonas, kuris praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio pradžioje ir išpranašavo Vakarų ir islamo civilizacijų susidūrimą.
Tuo metu Amerikos išminčiai varžėsi vienas su kitu, kuris paskelbs šlovingesnę prognozę.
Kam ko labiau reikia – Vakarams Rusijos ar Rusijai Vakarų?
„Idėjos yra mūsų pagrindinės eksporto prekės, ir Amerika turi dvi fundamentalias idėjas, kurios vyravo globalioje mąstysenoje nuo XX a. devintojo dešimtmečio. (...) Pirmoji idėja – tai tam tikra kapitalizmo vizija: maži mokesčiai ir minimalus valstybės kišimasis į ekonomiką kaip jos augimo pagrindas. (...) Antroji didelė idėja buvo ta, kad Amerika yra liberalios demokratijos, kaip geriausio atviros ir klestinčios tarptautinės tvarkos ramsčio, plėtros pasaulyje propaguotoja.
J. Timošenko: moterys politikės stiprios dvasios, o ne ginklo jėga
Moterys-politikos lyderės visiškai pasirengusios ginti savo tautų laisvę ir saugumą, pareiškė ministrė pirmininkė Julija Timošenko tarptautinėje konferencijoje „Moterų vaidmuo stabilizuojant pavojingą pasaulį“ Briuselyje ketvirtadienį, netiesiogiai polemizuodama su politikos teoretiku Francisu Fukuyama.
Žaidžiant Dievą: „naujieji krikščionys“, reinkarnacija ir genų inžinerija
Atsakymas į klausimą, ar mokslininkai iš tiesų pradėjo žaisti Kūrėjo žaidimus, priklauso nuo jūsų religijos, tvirtina JAV dienraštis „The New York Times“. Dabar, kai Oregono biologai pranešė apie jų išrastą metodą beždžionių embrionams klonuoti ir kamieninėms ląstelėms išgauti, tikimybė, kad vieną dieną bus klonuotas žmogaus embrionas ir pasaulį išvys pirmasis jo klonas, didesnė nei bet kada. Tačiau tai nebūtinai atsitiks šioje Ramiojo vandenyno pusėje, pastebi dienraštis.
Rusijos demokratų mirtis
Sistemos sukurtas ir ją sugriovęs žmogus Pirmojo nepriklausomos Rusijos prezidento Boriso Jelcino mirtis yra giliai simboliška. Šis žmogus simbolizuoja Rusijos istorijos laikotarpį, kuris su jo mirtimi ir baigėsi – tai laikotarpis, kuris pagimdė demokratinės ir vakarietiškos Rusijos viltį. Šiai vilčiai, kaip matome, artimiausiu metu nelemta tapti realybe. B. Jelcino būta savojo laikmečio žmogaus su visomis jo aukštosiomis akimirkomis ir nuopuoliais.
Nusiraminkit: tai dar ne pasaulio pabaiga
Nepaisant kai kurių iš tikrųjų rimtų problemų, pasaulio ekonomika, taip pat kaip ir Amerikos, yra pakankamai tvirta, kad atsilaikytų ir toliau augtų, JAV dienraštyje „Los Angeles Times“ (www.latimes.com) tvirtina žymus amerikiečių politinis ekonomistas ir filosofas Francis Fukuyama. Pažvelgus į dabartinę pasaulio padėtį lengva netekti drąsos, pažymi autorius.
Andrius Kubilius: Rusijos permainos nieko gero nežada
Keletas žodžių nerinkimine, bet labai svarbia tema, susijusia su spalio 5 d., Prezidentūroje planuojamu pasirašyti politinių partijų susitarimu dėl pagrindinių valstybės užsienio politikos tikslų ir uždavinių 2004-2008 m.
Dokumentas buvo derintas, jis nėra blogas, ir mes jį pasirašysime, bet, manau, kai kurių akcentų jame iš tiesų trūksta.
REKLAMA
REKLAMA