europos konstitucija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „europos konstitucija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „europos konstitucija“.
A. Matulevičius: Europarlamentarų darbą turi pajusti Lietuvos žmonės
Lietuvoje mažai diskutuojame apie tai, kokią įtaką privaloma daryti, kaip veikti siekiant kiek galima geriau realizuoti šalies ir mūsų visų galimybes apsijungusioje Europoje. Plačiai paplitusi nuomonė, kad Briuselis liepia elgtis vienaip ar kitaip, o mes lyg ir nieko negalime. Kita nuomonė, kad ES reikalinga tam, kad gautume kuo daugiau pinigų. Ir viena ir kita klaidinga. Taip, dabar mes gauname finansiškai daugiau, nei įnešame. Bet tiesa yra ta, kad mes reikalingi ES, kaip ir ji mums.
ES referendumas Airijoje nebus lengva pergalė
Daniel Hannan teigia, kad nėra visiškai akivaizdu, jog balsavimas dėl Lisabonos sutarties pasibaigs „Taip“ naudai, nes ši pusė negali pasiūlyti jokių argumentų. O tuo metu „Ne“ kampanija kasdien stiprėja.
Briuselyje net labiausiai savimi patenkinti funkcionieriai ima jaustis nejaukiai. Po to, kai 2005-aisiais prancūzai ir olandai nubalsavo „Ne“, ES lyderiai nusprendė, kad daugiau plebiscitų nebus.
Kuo daugiau Europos yra Europoje, tuo Lietuvai yra geriau
Europos Konstitucija: ko mes norime? Briuselyje svarstome Europos Konstitucinės sutarties perspektyvas. Kol kas neaišku, ką birželio 21 d. šiuo klausimu Vadovų Tarybai pasiūlys pirmininkaujanti Vokietija, bet akivaizdu, kad kitose šalyse ir jų parlamentuose diskusijos dėl ES konstitucinės sutarties perspektyvos yra žymiai intensyvesnės nei pas mus. Mes pirmieji ratifikavome Europos Konstituciją, per daug jos nediskutavę, neišsijudiname to daryti ir dabar.
Jurgis Vilčinskas: Kodėl priešinamasi Europos Konstitucijai?
Po spalvingos ir triukšmingos kampanijos, kurios pagrindiniu veikėju tapo santechnikas iš Lenkijos, neva atimsiantis darbą iš vietos gyventojų, gegužę prancūzai referendume pasisakė prieš Europos Konstituciją. Po kelių dienų „ne“ Konstitucijai tarė ir beveik du trečdaliai Nyderlandų piliečių.
Jurgis Vilčinskas: Europos Sąjunga ir galimybė Lietuvoje gyventi geriau: mitas ar išsipildanti svajonė?
Policininkas Panevėžyje ar ūkininkė Dusetose, paklausti apie tai, ko tikisi iš narystės Europos Sąjungoje, sutartinai atsakytų – daugiau pinigų. Įmonės savininkas Kaune pridurtų – daugiau nevaržomos prekybos su 24-iomis ES narėmis, į kurias Lietuva eksportuoja jau du trečdalius savo prekių, o į praeityje populiarią Rusiją – tik vieną dešimtąją.
Andrius Kubilius: Mums iš Europos reikia ir kitokios Europos
Jau pusantrų metų esame Europos Sąjungos (ES) nariai ir mums turėtų rūpėti ne tik tai, kas vyksta čia, Vyriausybėje ar Seime, t.y. kas vyksta Vilniuje, bet ir tai, kas vyksta Briuselyje.
Išties po pusantrų metų narystės į kitų metų ES teisėkūros programą galime pažiūrėti šiek tiek kitaip, su šiokia tokia patirtimi, kaip į savo gyvenimo programą, o ne kaip į kažkokios svetimos ES programą. Pasinaudodami savo patirtimi galime daryti kai kuriuos apibendrinimus.
Valentinas Mazuronis: Kam naudingas chaosas Lietuvoje?
Kuo toliau, tuo daugiau pusiau politinių, pusiau kriminalinių skandalų krečia Lietuvą. Kuo toliau, tuo daugiau tie skandalai nieko nebestebina, net nebejaudina.
Kasdienybė.
Kasdienybė, kai politikai atvirai meluoja, vagia, „dangsto“ vieni kitus, moka didžiulius, mūsų visų pinigus, už kuriuos viešinamas „kompromatas“ apie jų oponentus ir rašomi rožiniai straipsniai apie juos pačius, jų žmonas, vaikus.
Vytautas Landsbergis: Konstituciją Europai ratifikavus
Sutartis dėl Konstitucijos yra artėjantis didelis žingsnis ir Europai, ir Lietuvai. Mūsų šaliai - tai padėtas taškas kelyje į Lietuvos tikslą: turėti apsaugotą laisvę ir erdvę pažangai, - o kartu indėlis į Europos tikslą.
Sutartis dėl Konstitucijos Europai yra tuo pačiu metu ir sutartis, ir Konstitucija, kuri galėjo vadintis kad ir Sutartimi dėl Europos Sąjungos tikslų, pagrindų ir santvarkos arba Konvencijų Konvencija.
Andrius Kubilius: Europa yra niekad nesibaigiantis projektas ir mes jame jau dalyvaujame
Šiandien svarstome tikrai svarbų dokumentą, svarbų Lietuvai ir visai Europos Sąjungai, todėl svarbu, kad mūsų diskusija būtų konstruktyvi. Šiandien diskusijoje susipina net keletas klausimų.
Įvardyčiau tris klausimus. Kai jie susipina vienas su kitu, diskusija tampa šiek tiek chaotiška. Gal būtų gerai tuos klausimus atskirti ir pabandyti ir atskirai juos nagrinėti.
Užsienio spaudos apžvalga
“Laisvosios Europos” radijo žurnalisto Mykolo Drungos parengtoje ketvirtadienio (10.16) Vakarų laikraščių apžvalgoje - Europos Konstitucija, jos socialiniai reikalai ir terorizmas Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje.
REKLAMA
REKLAMA
Lenkų intelektualai paskelbė atvirą laišką europiečiams
Lenkija neturi tapti šalimi, trukdančia Europai integruotis, neturi būti konservatyvumo ir partikuliarizmo simbolis, mano daugiau kaip 250 lenkų intelektualų, kurie paskelbė atvirą laišką europiečiams.
Užsienio spaudos apžvalga
Šiandien užsienio žurnalistai nagrinėja, ar tikrai būsima Europos Konstitucija reikalinga Europai, svarsto, kodėl Arnoladas Švarcnegeris elgiasi teisingai stengdamasis būti patrauklus, ir piktinasi į Europą artėjančia mada drausti rūkymą restoranuose ir baruose. Penktadienio (10.10) spaudą apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistas Virgis Valentinavičius.
Vestminsterio arkivyskupas kardinolas Cormacas Murphy O’Connoras apie Bažnyčios vietą šiuolaikiniame pasaulyje
Vilniaus arkikatedroje bazilikoje sekmadienį (10.06) aukotomis iškilmingomis Mišiomis baigėsi 2003 m. spalio 2-5 dieną vykę Europos Vyskupų Konferencijų Tarybos (EVKT) plenarinės asamblėjos posėdžiai. “Omni Laiko” skaitytojų dėmesiui - Jūratės Terleckaitės pokalbis su kardinolu Cormacu Murphy O’Connoru.
Europos kardinolai ir vyskupai daugiausiai dėmesio skyrė naujiems iššūkiams Bažnyčiai Europoje, ieškojo būdų, kaip geriau į juos atsiliepti.
Seime neskubama apsispręsti dėl šalies narystei ES reikalingų Konstitucijos pataisų
Iki visateisės Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) likus septyniems mėnesiams vis dar nežinoma, kada Seime bus pateiktos ir priimtos integracijai reikalingos Konstitucijos pataisos.
Įvairius Konstitucijos pataisų variantus svarsčiusi parlamentinė Konstitucinių pataisų rengimo komisija ketvirtadienį (10.02) pagaliau apsisprendė dėl vieno - pataisos yra reikalingos.
Tačiau Seime vis dar nėra sutarimo dėl pataisų apimties ir turinio.
Europos Komisija nusitaikė į ES konferenciją dėl naujosios konstitucijos
Europos Komisija (EK) trečiadienį (09.17) atmetė pasiūlymus sumažinti jos narių skaičių ir pirmuoju šūviu nusitaikė į greitai prasidėsiančią ES valstybių narių konstitucinę konferenciją.
Tarpvyriausybinėje konferencijoje (TVK), kuri Romoje prasideda spalio 4 dieną, bus svarstomas Europos konstitucijos tekstas, kurį parengė buvusio Prancūzijos prezidento Valery Giscard'o d'Estaing’o (Valeri Žiskaro Desteno) vadovaujamas Konventas.
Užsienio spaudos apžvalga
Šiandien užsienio spaudos apžvalgoje: Bušas, Amerikos Gulagas, Europos Konstitucija, košerinis skerdimas. Laikraščius apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistas Virgis Valentinavičius.
Dienraštyje “Washington Post” nepriklausomas žurnalistas Haroldas Majersonas rašo, kad Irako karas baigėsi, bet nesibaigė karo pateisinimo paieškos. Amerika įrodė, kad jos fizinė galia neturi lygių. Nedraugiškos vyriausybės dreba dėl amerikiečių galios ir ryžto ją panaudoti.