ekoagros
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ekoagros“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ekoagros“.
Ekologinis ūkininkavimas: ką turi žinoti, siekiantys sulaukti paramos?
Nuo š. m. balandžio 12 d. iki birželio 7 d. Lietuvos ūkininkai kviečiami deklaruoti žemės ūkio naudmenas, pasėlius, kitus plotus bei gyvulius. Daliai ūkininkų, auginančių ekologinę produkciją, gali būti skiriama Europos Sąjungos (ES) parama pagal Lietuvos kaimo plėtros (KPP) programos 2014–2020 m. priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“.
Kitoks žvilgsnis į ūkininkavimą
Kauno rajone esančiame Padaugupio kaime ūkininkaujantis Nikolajus Dubnikovas dar nuo 2007 metų aktyviai dalyvauja KPP programoje p...
Patikrino prekybą internete: daugiau kaip pusė tikrintųjų pažeidžia reikalavimus
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) departamentų inspektoriai tikrino, kaip teisės aktų reikalavimų laikosi internetu veiklą vykdančios maisto tvarkymo įmonės. Patikros visoje Lietuvoje – tiek didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kt.), tiek ir regionuose (Druskininkuose, Palangoje, Vilkaviškyje, Joniškėlyje ir kt.
Ekologiška produkcija užkariauja rinką: žmonės net skundžiasi jų trūkumu
Susidomėjimas sveikais ir natūraliais produktais Lietuvoje pastaruoju metu didėja. Šalyje sparčiai auga ekologinių ūkių plotai, nors prieš kelis metus situacija buvo visiškai priešinga. Gyventojai noriai perka ekologiškai užaugintus produktus, ypač vaisius, daržoves ir mėsos produktus, nors jų kaina įkandama tikrai ne visiems. Paklausa šiuo metu tokia didelė, kad žmonės netgi skundžiasi šių produktų trūkumu.
Kauno rajone „darbietis“ bandė papirkti rinkėjus
Kauno rajone nustatytas pirmasis savivaldos rinkimuose papirkimo atvejis, penktadienį pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Atlikus tyrimą nustatyta, kad pernai gruodžio 21 dieną Darbo partijos kandidatas į Kauno rajono tarybą Antanas Makarevičius šiurkščiai pažeidė draudimą papirkti rinkėjus ar rinkimų teisę turinčius asmenis.
Ekologiškų produktų sertifikavimas – ilgas kelias, kuriuo eiti apsimoka
Ekologiškiems produktams keliami aukšti reikalavimai, todėl atidžiai stebimi ir tokių produktų gamintojai. Kontrolės institucijos kiekvieną tokių produktų gamybos etapą kruopščiai prižiūri, o patiems gamintojams tenka investuoti nemažai lėšų ir laiko. Vis dėlto sertifikuoti ekologiškus produktus apsimoka, nes vartotojams nelieka abejonių, dėl to, kas įsigyjama.
J.Balvočiūtė: mums trūksta vaistažolių vartojimo kultūros
Aušrinė Šėmienė VL žurnalistė „Mažiau laiko skiriame kurti santykiams nei technikai“, – sakė žolininkė Jadvyga Balvočiūtė. Kiek patylėjo ir pridūrė: „Pirmiausia turėtume suvokti, kas esame, kur esame, ką turime atlikti ir sukurti gyvenime ir ką po savęs palikti, o tik tada galvoti apie technologijas.
Sertifikuoti išskirtinius produktus reikia paskubėti
Žemės ūkio produktų gamintojai, pageidaujantys savo produkciją papuošti ženklu „Kokybė“, iki šių metų pabaigos gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos I krypties („Žemės, maisto ūkio ir miškininkystės sektoriaus konkurencingumo didinimas“) priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“. Paramos gali kreiptis fiziniai ir juridiniai asmenys, įsiregistravę Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre žemės ūkio valdos valdytojais arba jungtinės veiklos...
Lietuvoje nyksta ekologiniai ūkiai
Lietuvoje per ketverius metus ekologinio ūkininkavimo atsisakė 400 ūkių, kuriuose daugiausia augintos daržovės ir uogos.Žemdirbiai sako, kad tokį pasirinkimą lemia griežtėjančios taisyklės ir nepakankama parama, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.
Ukmergės rajone ūkininkaujantis Saulius Daniulis pasakoja, kad dar prieškelerius metus ekologiškus produktus augino beveik 200 hektarų žemės. Didžiąją ploto dalį užėmė serbentynas, kitoje augo grūdinės kultūros.
Pinklės pirkėjams: natūralus nebūtinai yra ekologiškas
Ant produktų etikečių dažnai randame parašyta „tik iš natūralių ingredientų“, „be hormonų“, „genetiškai nemodifikuota“, bet tai dar nereiškia, kad produktas yra ekologiškas. Pažiūrėję arba paragavę negalime nustatyti, ar produktas tikrai toks yra. Tik sertifikuotas gamintojas turi teisę realizuoti savo pagamintą produkciją kaip ekologišką. Tad kuo skiriasi natūralus nuo ekologiško?
Spalva, kvapas, skonis.
Ekologiniai ūkiai reikalauja griežtesnės kontrolės
Šių metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo rezultatai parodė, kad susidomėjimas ekologiniu ūkininkavimu šalyje išties didelis. 2010 m. ekologiškai ūkininkaujantys deklaravo 95,5 tūkst. hektarų, o šiais metais jau viršijo 150 tūkst. hektarų. Vis dėlto tikrovėje pastebima, kad ne visuose deklaruotuose plotuose ūkininkaujama tikrai ekologiškai.
REKLAMA
REKLAMA
Ekologišką sodą puoselėja visa šeima
Penkerius metus ekologine sodininkyste užsiimantiems jonaviškiams Rasai ir Rimantui Bartusevičiams veiklos netrūksta. 40 hektarų šeimos ūkyje augančios obelys, juodieji serbentai ir riešutai reikalauja nemažai priežiūros, tačiau sodininkai tvirtina, kad tikrai neiškeistų sveiką gyvenimo būdą skatinančio užsiėmimo į jokį kitą.
Stengiasi sveikai gyventi
Rasa ir Rimantas savo ūkį pradėjo kurti prieš aštuonerius metus šalia Utenos. Per šį laiką sodai išaugo ir išsiplėtė visoje Lietuvoje.
Natūralus produktas – su kokybės ženklu
Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos paramos priemonė „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“ suteikia galimybę gaminti didesnės pridėtinės vertės produktus, puoselėti maisto gamybos tradicijas bei pateikti vartotojams įvairų, kokybišką maistą.
Tyroje aplinkoje
Jonas Rabačius šiomis dienomis nespėja sukti medaus. Pirmasis medus visada laukiamiausias, perkamiausias. O Jono medus – ypatingas, pažymėtas Kokybės ženklu.
Vertinantiems kokybę – IKP produktai
Parduotuvių lentynose ir mugėse jau galima pamatyti Kokybės ženklu paženklintų produktų, kuriems būdingas natūralumas, didesnis maistingumas ir kitos vertingos savybės.
Ekologijos ženklinimo labirintai: kaip atskirti ekologišką produktą nuo reklaminės apgaulės?
Apie ekologiją kalbama daug ir dažnai. Deja, bet vis dažniau ji tolsta nuo svarbiausios funkcijos – saugoti gamtą ir tampa mados, pasigėrėjimo prieš kitus simboliu bei manipuliacijų objektu siekiant suvilioti naivų pirkėją.
Jau keletą metų Lietuvoje vienas po kito dygsta ekologiški turgeliai, kylant maisto kainoms vis daugiau močiučių ir visai jaunų žmonių patys imasi auginti daržoves ir stengiasi kuo mažiau pirkti maisto iš didžiųjų prekybos centrų.
Parodoje Lenkijoje bus pristatyti lietuviški gaminiai
Rugsėjo 14-17 dienomis Poznanėje, Lenkijoje 21-ąjį kartą vyksta tarptautinėje maisto produktų, gėrimų ir viešojo maitinimo paroda „Polagra-Food“, kurioje kasmet dalyvauja Lietuvos maisto pramonės įmonės, praneša Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija.
Ši paroda orientuota į rinkos naujoves, ateities kryptis, jos metu nuolat vyksta įvairūs pristatymai, seminarai, susitikimai.
2007 m. ekologinių ūkių skaičius Lietuvoje padidėjo 22 procentais
2007 m. Lietuvos sertifikuotuose ekologinės žemės ūkio gamybos ūkiuose buvo užauginta 145,4 tūkst. t grūdų (beveik 5 proc. viso grūdų derliaus šalyje), 4,6 bulvių (beveik 1 proc. viso bulvių derliaus), 1,6 lauko daržovių (0,6 proc.), 10,4 vaisių ir uogų (20 proc.), 259,1 tūkst. t žolės pašarui (1,5 proc.).
VšĮ „Ekoagros“ duomenimis, 2007 m. buvo sertifikuota daugiau kaip 120 tūkst. ha žemės ūkio naudmenų 2842 ūkiuose.