dizainas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dizainas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dizainas“.
Pristatyta naujausia bendradarbystės vieta Vilniuje: susirinko garsūs svečiai
Įspūdingas mados šou ir pokalbiai apie lūkesčius darbo aplinkai – taip kviestinei auditorijai vakar buvo pristatyta naujausia Vilniuje „Workland“ bendradarbystės vieta.
Proga apsidairyti stilingose ir komfortiškose „Workland Flow“ erdvėse pasinaudojo būrys verslo ir pramogų pasaulio atstovų.
Išskirtinis dizainas ir ideali vieta
„Atidarydami vis naujas „Workland“ erdves, ieškome išskirtinumo tiek kurdami interjerą, tiek apgalvodami jų pristatymą visuomenei.
Pamačius, ką iš senų baldų sukūrė panevėžietis, pritrūksta žodžių: pamatyti plūsta minios
32-iejų panevėžietis Tadas Baukus pristatė savo naujausią kūrybinį darbą – unikalią virtuvės baldų kolekciją, įkvėptą Amsterdamo mokyklos architektūros stiliaus. Inovatyvi interpretacija išsiskiria tuo, kad kūrėjas panaudojo senus, nebetinkamus naudoti baldus bei keturis istorinius Kauno rotušės durų fragmentus, išsaugotus po pastato tvarkybos darbų.
Agnės Kuzmickaitės kurtuose darbuotojų drabužiuose atsikartoja ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro stilius
Į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atidarymą susirinkusius svečius ir žiūrovus pasitiko naujomis uniformomis pasipuošę Žiūrovų aptarnavimo tarnybos darbuotojai. Išskirtinius drabužius naujausią ir moderniausią šalies teatrą reprezentuojančios tarnybos darbuotojams kūrė dizainerė Agnė Kuzmickaitė.
„Žiūrovų aptarnavimo tarnybos darbuotojai pirmi sutinka į teatrą atvykstančius žmones. Jie reprezentuoja ir kuria pirminę nuomonę apie teatrą.
Vienoje rankoje ginklas, kitoje – pieštukas: Ukrainos mados dizainerė papasakojo, kodėl grįžo į frontą
Ukrainietė mados dizainerė Julija Sidorova grįžo į frontą tada, kai prasidėjo karas Ukrainoje. Nenorėdama apleisti savo aistros dizainui, kai turi laiko, moteris apkasuose piešia ir siunčia dizainus į Kyjivą.
Julija išvyko į fronto liniją, kai Rusija pirmą kartą įsiveržė į Ukrainą, o 2014-2019 m. dalyvavo karo veiksmuose. Po karo pradžios 2021 m. ji pasirašė sutartį su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis ir grįžo į frontą.
Pastebėjote šiuos taškus ant banko kortelės? Štai, ką jie reiškia
Galbūt svarstėte, kokia yra tikroji taškų ir įpjovų ant debeto ir kredito kortelių reikšmė. Šie požymiai tampa vis labiau įprasti ir visi jie skirti padėti 2,2 mln. regėjimo negalią turinčių Jungtinės Karalystės gyventojų lengviau naudotis debeto ir kredito kortelėmis.
Jei per pastaruosius kelerius metus turėjote naują debeto ar kredito kortelę, galbūt pastebėjote keletą jos dizaino pakeitimų.
„Dizaino Dienos 2023“ – tikrumo paieškos ir nemokama paroda
„Dizaino Dienos“ šiais metais keliasi į Kauno centrinio pašto rūmus: lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis miestą sudrebins išskirtinių mados kolekcijų pristatymas bei meninių instaliacijų paroda su performansais.
Liublianos dizaino savaitėje – lietuvių dizainerio pergalė
Žinomas Lietuvos dizaineris Kęstutis Lekeckas – Liublianos tarptautinės dizaino savaitės konkurso „BIG SEE“ mados kategorijos „Step Forward” nugalėtojas. Apie tai, kad Slovėnijoje vykstančiame tradiciniame renginyje pirmąją vietą laimėjo mūsų šalies atstovas, oficialiai pranešta vėlų penktadienio vakarą.
Aukščiausias įvertinimas iki spalio 8 d. vykstančiame renginyje KTU Dizaino centro profesoriui K. Lekeckui skirtas už kolekciją „Alpakų vyrai“, rašoma pranešime spaudai.
Grafinio dizaino specialistas Dainius Diponas – apie šios srities elementų ir emocinio intelekto svarbą skaitmeninėje rinkodaroje
Šiandien skaitmeniniais sprendimais prisotintame pasaulyje vien matomumo nepakanka. Siekiant didesnio auditorijos įsitraukimo prekės ženklas turi atspindėti auditorijos emocijas. Todėl verslas, norėdamas padidinti savo žinomumą, turi suprasti ryšio tarp grafinio dizaino, auditorijos emocijų ir dirbtinio intelekto pritaikymo svarbą. Holistinis požiūris gali suteikti lemiamą pranašumą.
Žinomas dizaineris apie naująjį „Žalgirio“ logotipą: „Jis neatlaiko jokios kritikos“
Ketvirtadienio vakarą legendinis Kauno „Žalgiris“ pristatė atnaujintą savo klubo logotipą ir drabužių liniją.
Iš karto po to „Facebook“ platybėse užvirė diskusijos, kuriose krepšinio mėgėjai ir dizaineriai reiškė savo nuomonė apie naująjį „Žalgirio“ logotipą.
Vienas žinomiausių Lietuvos dizainerių Aleksandras Pogrebnojus savo socialinio tinklo paskyroje rašė:
„Aišku gal aš ir klystu, bet manau kad naujas Kauno Žalgirio logotipas neatlaiko jokios kritikos.
Mirusią britų dizainerę Vivienne Westwood pasaulis prisimins kaip legendą
Pasaulis neteko britų dizainerės Vivienne Westwood. Jos gyvybė ramiai užgeso namuose – Londone. Tačiau pasaulis ją visuomet prisimins kaip pašėlusią pankę, kuri ne tik sukėlė revoliuciją mados pasaulyje, bet ir į Bakingamo rūmus atsiimti apdovanojimo iš karalienės atvyko nedėvėdama kelnaičių.
Tuo metu kaip tikra pankroko karalienė 71-erių britų dizainerė Vivienne Westwood žengė be sijono ir į klimato kaitos problemas atkreipti dėmesį skatinančiais marškinėliais.
REKLAMA
REKLAMA
Sostinės senamiestyje esantis butas – preciziškumo detalėms pavyzdys
Sostinės senamiestyje esančio buto interjerą pradėjo kurti dizainerė Dovilė Sakevičė tuomet, kai šalį sustingdė karantinas. Tačiau tai nesutrukdė įrengti jaukaus, iki menkiausios detalės apgalvoto būsto.
Šio interjero raktu tapo mėgstamiausia šeimininkės spalva – mėlyna. Jos potėpius galime sutikti visame 46 kv.m. ploto bute. Interjero dizainerė teigia, kad projektuojant buto interjerą teko susitaikyti su kai kuriais senamiesčio butams būdingais ypatumais – pavyzdžiui, ilgu siauru koridoriumi.
Japonijoje – vėsinantys kostiumai šunims ir katėms: prie drabužių pritaisytas ventiliatorius
Karštis – iššūkis ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Dėl to Japonijos drabužių kūrėjai pradėjo siūti vėsinančius kostiumus šunims ir katėms.
Vėsinančių drabužių salonas šunims ir katėms. Skamba kiek neįtikėtinai, tačiau būtent to ėmėsi japonė Rei Uzawa. Šalį pradėjus kamuoti ilgiausiai karščio bangai per 70 metų, kuri atnešė 35-ių laipsnių karštį, moteris pradėjo siūti specialius drabužius keturkojams su nedideliais ventiliatoriais.
Virgio Stakėno žmona Ramutė – apie gyvenimą su žinomu vyru ir santuoką: „Žmonės mane žino ir be jo“
Ramutė Stakėnienė (61), Lietuvos Dizaino Sąjungos narė, save pristato kaip romantikę, vienišę ir sako, kad gyvena savaip. Nors ir dažnai viešojoje erdvėje moteris yra pristatoma tiesiog kaip Virgio Stakėno žmona ir dizainerė, moteris dėl to nesuka galvos: „Žmonės mane žino ir be Virgio“, – šypsosi ji.
Ramutė Stakėnienė – daugeliui puikiai žinoma dizainerė, kuri kuria ne tik rūbus, bet ir aksesuarus.
Keisčiausi automobilių dizaino nesusipratimai, kurių galbūt nepastebėjote
Automobilių skelbimų portalas pasidalino keisčiausiais ir visai nenusisekusiais automobilių dizainais. Tarp jų – „Beetle“ stiliaus moteriškas BMW, šešiavietė „Honda“ ir juokingi „Mercedes-Benz“ veidrodėliai.
Daugelis yra matę stebinančiai prastų automobilių dizainų, tokių kaip „Pontiac Aztek“, „Fiat Multipla“, „SsangYong Rodius“, „Chevrolet PT Cruiser“. Tai tikra autodizainerių specialybės gėda.
Kraujo vėžį 31-erių vilnietei išdavė keli ženklai: juos žinokite ir jūs
31-erių vilnietė Barbara Baranovska praėjusių metų vasarą pristatė savo pirmąją drabužių kolekciją, tačiau džiaugtis debiutu ilgai negalėjo – rugsėjį moterį užklupo nuovargis, nugaros skausmai, o vėliau karščiavimas ir gausus prakaitavimas. Nors iš pradžių gydytojams nepavyko rasti tikrosios negalavimų priežasties, tačiau galiausiai moteris išgirdo, kad jai – vėžys.
COVID-19 įtampos neištvėrusi medikė metė darbą: dabar Skaistė siunčia žinutę kitiems
Kaunietė Skaistė Dumskytė buvo greitosios pagalbos medikė, labai mylinti savo darbą. Tačiau atėjusi pandemija darbo krūvį ne tik padarė nepakeliamą, tačiau ir pakeitė pačią moterį. Norėdama atsipalaiduoti ji mokėsi siūti, o dabar siuvimą gali vadinti savo pagrindiniu darbu. Nors žmonės galvojo, kad Skaistė išprotėjo medikės darbą keisdama į siuvimą, tačiau moteris sako, kad jaučiasi tikrai laiminga ir sprendimo nesigaili.
Stakėnienė talentu nenusileidžia garsiam savo vyrui: prakalbo itin atvirai
Ramutė Stakėnienė (61), Lietuvos Dizaino Sąjungos narė, save pristato kaip romantikę, vienišę ir sako, kad gyvena savaip. Jau beveik 40 metų drabužius kurianti Ramutė naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti, kaip jos gyvenime atsirado kūryba ir kokią vietą jai kasdienybėje skiria iki šiol.
Pasižvalgykite: šį prabanga dvelkiantį interjerą sukūrė už labai nedidelę kainą
Namuose kurdami prabangą nebūtinai turime išleisti dideles pinigų sumas. Tai parodo ir dizainerės Brigitos Dikevičės sukurtas interjeras nedidelės kvadratūros bute. Būstas dvelkia prabanga ir iš pažiūros gali atrodyti, kad jam sukurti buvo išleistos didelės sumos pinigų, tačiau taip nėra.
Atlikėjo Jampolskio žmona nustebino kitus: jos kūriniai atima žadą ne vienam
„Aplinkiniai, toks jausmas, tiki manimi labiau nei aš pati“, – apie prasidedančią dizainerės karjerą sako aktoriaus Mariaus Jampolskio žmona Renata Jampolskė. Šiuo metu mados dizaino studijas Vilniaus kolegijoje bebaigianti moteris sako, kad siuvimas ją domino jau nuo vaikystės, o dabar moteris neslepia pasvajojanti ir apie nuosavą prekės ženklą.
R. Jampolskė pasakoja, kad jau nuo pat vaikystės lėles drabužėliais aprūpindavo pati, o būdama paauglė apdarus siuvo draugų jaunesniųjų sesių lėlėms.
Žaibiškai populiarėja skandinavų pamėgtas namų stilius: jį susikurti lengviau nebūna
Prieš keletą metų plačiai išplitęs ir iki dabar populiarus hygge vis dažniau taikomas ir Lietuvoje, tačiau kai kuriems šis terminas vis dar nepažįstamas. Tiksliai apibrėžti hygge nėra lengva, bet įprastai šis žodis siejamas su gera savijauta, jaukumu ir ramybe. Taigi, kas yra tas hygge ir kaip jį pritaikyti kasdieniame gyvenime?
Hygge terminas yra kilęs iš Norvegijos, tačiau labiau siejamas su danais.
Trokštantiems estetiško interjero – dizainerės patarimai: svarbiausias yra jausmas
Šiuo metu, kai negalime laisvai švęsti, gyventi ir daryti tai, ką buvome įpratę daryti anksčiau, yra labai svarbu sukurti tinkamą emociją savo namuose, kuriuose praleidžiame daugiausia laiko. Kaip tai padaryti, pakeičiant kai kurias interjero detales, TV3 televizijos laidoje „Penkių žvaigždučių būstas“ papasakojo interjero dizainerė Kristina Grybaitė.
Svarbiausia – jausmas
Laidos komandą dizainerė pasitiko savo naujausiame projekte – vestuvių mados ir stiliaus studijoje.
Dizainerė patarė, kaip suderinti ryškias spalvas interjere
TV3 laida „Penkių žvaigždučių būstas“ ir toliau apžvelgia išskirtinių namų interjerus, kurie patraukia akį savo originalumu ir nestandartiniais sprendimais.
Vilnietės interjero dizainerė Beatos Senkevič kurtame namo interjere netrūksta spalvų gausos ir ryškiaspalvių akcentų. Dizainerės teigimu, kuriant ryškų interjerą labai svarbu rasti atsvarą kiekvienai spalvai.
„Jeigu mes turime labai ryškią sieną, kad būtų pusiausvyra tada mes turime pasirinkti neutralius fasadus.
Vilniečių pora ragina į pomirtinį gyvenimą pažvelgti kitaip: kiti apie tai bijo net susimąstyti
Nuo seno tikima, kad miręs žmogus atgimsta žvaigžde danguje. Tokią mintį savo kūryba įprasminti bando dizaineriai vilniečiai Greta ir Jonas. Pomirtinio gyvenimo paslaptimis besidominti pora savo rankomis lipdo urnas. Kūrėjų teigimu, jos tarsi vartai, pro kuriuos sielos gali ramiai iškeliauti anapilin.
Nėra nė vienos tokios pat urnos, kaip ir nėra vienodų žmonių, sako kūrėjai. Kiekviena urna unikali savo paviršiumi – tai tarsi gyvenimo gijomis išvagoti daiktai.
Moteris paauglei dukrai padėjo atnaujinti kambarį: turi patarimų ir kitiems
Ieškote įkvėpimo savos gamybos daiktams? Stacey Nield (36) iš Didžiosios Britanijos padėjo savo dvylikametei dukrai perkurti visą jos kambario dizainą už mažiau nei 200 £.
Šiais metais daug kas užsiima įvairiausiais darbais namuose. Dėl koronaviruso pandemijos ir karantino daugeliui nusibodo kasdien žiūrėti į tas pačias keturias sienas. Todėl tūkstančiai žmonių ėmėsi dažyti ar tapetuoti sienas ir renovuoti gyvenamąsias erdves. Tokiais dalykais užsiima ir vaikai.
Nereikalingą erdvę mama pavertė jaukiu kampeliu: mintimi susižavėjo šimtai
Moteris nedidelę erdvę vieno kambario bute pavertė „miego zona“ podukrai.
Ji papasakojo, kad jos partnerio dukra kartais pas juodu nakvoja, bet nedideliame bute neturi atskiros vietos. Todėl moteris nusprendė perdaryti nedidelę erdvę, kad mergaitė turėtų savo kampelį – naujas jaukus kambarėlis jai labai patinka.
Mergaitės tėtis ėmėsi visų „sunkiųjų“ darbų, o moteris supirko visas reikalingas medžiagas fizinėse parduotuvėse ir internete.
Taupi mama sumaniai atnaujino seną sofą: sužavėjo šimtus
Mokytoja ir mama Jacqueline Alcroft (34) savo raudoną odinę sofą pavertė dailia rožine išleisdama labai mažai pinigų.
Sofos gali būti labai brangios – ypač jei norite didelės odinės sofos, ji gali kainuoti ir tūkstančius. Ir deja, tokios sofos laikui bėgant praranda savo prekinę išvaizdą. Bet jei manote, kad dažai gali išspręsti tik ribotą kiekį problemų, klystate.
Seną pastatą prikėlė naujam gyvenimui – visus žavi detalės iš senovės
Pastatas, kur šiandien įsikūręs 700 kv. m. biuras bei gamyklinės patalpos, statytas prieš Antrąjį pasaulinį karą, o šiandien alsuoja modernumu ir traukia ne vieno čia užsukančio kliento akį.
Bėgant metams statinys buvo ne tik bombarduotas, bet ir ne sykį griautas. TV3 laida „Penkių žvaigždučių būstas“ domėjosi, kaip biuro savininkams pavyko jį prikelti visiškai naujam gyvenimui.
Sumani mama pati namuose sukūrė tviskančias grindis: prireikė didžiulės kantrybės
Moteris iš šimtų 2 pensų monetų sukūrė neįtikėtiną mozaiką – projektas tęsiasi jau kelerius metus.
Moteris panaudojo 90 £ vertės 2 pensų monetas ir šešias valandas kruopščiai jas dėliojo, kol sukūrė originalią mozaiką su skirtingais atspalviais iš skirtingų monetos pusių.
„Pasidaryk pats“ tipo užsiėmimus mėgstanti moteris atskleidė, kad monetas rinko jau dvejus metus, o jos artimieji sakė, kad ji turi auksinę kantrybę.
Lietuvius pakerėjo šis namų stilius: renkasi dėl kelių dalykų
Namai – mūsų atspindys, jie daug ką pasako apie jo gyventojus, jų vertybes, pasaulėžiūrą. Kita vertus, laiko tėkmė keičia suvokimą apie gyvenamąjį būstą. Jei anksčiau buvo siekiama nustebinti aplinkinius išskirtiniu, pertekliniu interjeru, dabar dažniau vertinamas natūralumas, minimalizmas. Ne veltui, lietuviams vis artimesnis tampa subtilus, Skandinavijai artimas stilius ir požiūris.
Paauglė savo kambarį pakeitė neatpažįstamai: prireikė vos 2 priemonių
„Pasidaryk pats“ užsiėmimus mėgstanti paauglė savo miegamąjį atnaujino neišleidusi krūvos pinigų. 14-metė žavingą kambario dizainą sukūrė naudodama dažų indelius ir maskuojamąją juostą.
Kūrybinga mergina savo miegamąjį transformavo beveik nieko neišleisdama. Gracie Mae nusprendė, kad jau išaugo iš savo vaikiško kambario. Tad britė paauglė pati nusiplėšė tapetus juo sienų ir ėmėsi darbo.
Trokštate atnaujinti pabodusius namus? Išbandykite šią spalvą
Pilka spalva – neutrali, bet tikrai nenuobodi. Pilkos spalvos interjeras neabejotinai gali būti įkvepiančių namų interjeru. „Jei kada nors manėte kitaip, pats laikas šį požiūrį pakeisti“, – pataria interjero dizainerė Monika Drazdauskaitė. Neutralios spalvos fonas išryškina interjero dizaino elementus, pilkos spalvos elementai gali suteikti prabangos įspūdį.
Tėvų miegamąjį pavertė visų erdve – sutalpino ir svetainę, ir valgomąjį, ir vaikų kambarį
Svetainė, valgomasis ir vaikų žaidimų kambarys vienoje erdvėje – IKEA interjero dizainerė sako, kad įmanoma ir parodė, kaip. Svarbiausia, anot jos, kad kambarys tarnautų jo gyventojams, o ne atvirkščiai.
Greičiausiai daugelio namuose svetainė dabar tapusi pagrindiniu kambariu, kuriame vienas šeimos narys dirba, kitas – žaidžia, o trečias užsiima mėgstama veikla.
Jauki svetainė šeimos laikui kartu: interjero dizainerė parodė, nuo ko pradėti
Daugelis mūsų šiomis dienomis kaip niekada daug laiko praleidžia namuose su šeima. Tapo itin aktualu turėti erdvę, kurioje visi šeimos nariai galėtų susitikti, jaustųsi jaukiai ir patogiai. Dažniausiai namų centras yra svetainė. Tačiau ką daryti, jei ji neprimena tos erdvės, kurioje visa šeima galėtų žiūrėti filmus, žaisti stalo žaidimus ar, net būdami kartu, užsiimti kiekvienas savo reikalais – pataria IKEA interjero dizainerė.
Atvykę į vilniečio servisą vyrai varviną seilę: sulaužė stereotipą
Vilniuje įsikūrusi automobilius remontuojanti ir kolekcinius automobilius restauruojanti įmonė „Hammersmith Motors“ ir jos darbuotojai išties turi kuo didžiuotis. 600 kvadratinių metrų apgalvotai išplanuotos dirbtuvės nė iš tolo neprimena slogaus autoserviso, o čia atvykę vyrai varviną seilę.
TV3 laida „Penkių žvaigždučių būstas“ domėjosi, kaip šios įmonės įkūrėjui Audriui Pupalaigiui pavyko sukurti tokią autentišką ir originalumu alsuojančią darbinę aplinką.
Pertrauka versle: parodė, ką galima per ją nuveikti
Daliai verslų pristabdžius veiklą karantino metu, ieškoma būdų, kaip efektyviai išnaudoti susidariusią pertrauką. IKEA interjero dizaineriai pataria laiką išnaudoti tvarkymuisi ir ilgai atidėliotam atsinaujinimui įgyvendinti. Pasak jų, tvarkingai surūšiavus turimus dokumentus, gamybos įrankius, atlikus kosmetinį remontą, nebereikės tam laiko gaišti vėliau.
IKEA interjero dizainerė Justina Koskauskė, teikianti individualiais interjero konsultacijas, atnaujino šeimos verslo dirbtuves.
Sūnui įrengė stebuklingą kambarį: vaizdas priverčia išsižioti iš nuostabos
Milijonai žmonių šiuo metu pavydi kūdikiui, tačiau šį kartą ne dėl to, kad ant kaktos jis turi žaibo formos randą ir yra „išrinktasis“. Mažajam Finley Daniel „Hario Poterio“ gerbėjai pavydi dėl neįtikėtino miegamojo, kuris atrodo kaip tiesiai iš J. K. Rowlingo knygų, rašoma mirror.co.uk.
Finley tėvai, Casey ir Kaycee Daniel, savo sūnui sukūrė stebuklingą Hogvartso kambarį savo namuose Mortone, Ilinojaus valstijoje, pasitelkę 3D paveikslus piešiančio menininko pagalbą.
Koks būsto interjero stilius madingas šiais metais?
Jau daugelį metų mados vyrauja ne tik drabužių, avalynės, papuošalų pasirinkime, bet ir būsto interjere. Interjero dizaineriai aktyviai domisi viso pasaulio tendencijomis, kurios susideda iš madingų spalvų, medžiagų, aksesuarų, raštų, naudojamų kuriant šiuolaikišką interjerą, tad savo klientams rekomenduoja ne tik klasikinius būsto interjero kūrimo pasirinkimus, bet ir pačius madingiausius, atsižvelgiant į laikmetį.
Neįtikėtiną namą pasistatęs vyras neatsigina dėmesio: veržiasi lankytojai
Nigerijos sostinėje įsikūręs vyras sumanė neeilinę namo idėją. Iš toli galima pamatyti, kad namas atrodo lyg lėktuvas.
Vyras pasakoja, kad idėja gimė iš jo žmonos meilės keliauti. Namas turi baseiną, mečetę, miegamuosius lėktuvo sparnuose, svečių kambarius ir sodą.
Visą šį kūrinį sukurti užtruko apie 3 metus ir teko kelis kartus tvarkyti, kol jis atitiko šeimos poreikius. Pats namo savininkas pasakoja, kad namus renovuoja kiekvienais metais, suteikdamas naujų spalvų ir tobulindamas dizainą.
Dizaineris Alexas Dobaño: „Dizainas visiems padeda kurti geresnį pasaulį“
„Dizainas visiems yra metodologija: mes turime formulę, kuri užtikrina dizaino visiems projektų sėkmę – 40 proc. aistros, 40 proc. empatijos ir 20 proc. verslo vizijos“, – sako tarptautinio tinklo „Dizainas visiems“ konsultantas, „Avanti-Avanti“ studijos Barselonoje vadovas grafikos dizaineris Alexas Dobaño.
Dizaineris svečiavosi Lietuvoje projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komandos kvietimu.
Operos solistas aprodė prabangų būstą Vilniuje ir davė patarimų naujakuriams
TV3 laidos „Penkių žvaigždučių būstas“ kūrėjai apsilankė prabangiame neeilinės asmenybės bute. Antanas Zakarauskas – bene vienintelis lietuvis istorijoje, gavęs nuolatinio gyvenimo Australijoje statusą būtent dėl išskirtinio talento.
Tarp Lietuvos ir Australijos gyvenimą kuriantis vyras sako nusvilęs, kai projektuodamas savo būsto Vilniuje interjerą užsieniečiui dizaineriui turėjo sumokėti šešis kartus didesnę sumą.
Skaisgirė įsileido į savo namus: parodė brangiausią daiktą, esantį juose
Prodiuserė ir laidų vedėja Vaida Skaisgirė jau šešerius metus gyvena dizainerės Aistės Baldišiūtės įrengtuose namuose. Moters teigimu, jei patikime savo sveikatą medikams, o grožį – specialistams, tai kodėl patys turėtume kurti namus, jei tam yra dizaineriai ir savo srities profesionalai? Prisėdusi ant sofos svetainėje, garsi prodiuserė šypsosi: „Aš esu labai efemeriška būtybė, apimanti viską. Yra daug vietų, kurios man patinka, tačiau labiausiai aš atsipalaiduoju virtuvės zonoje.
Krepšinio rinktinė pakeis įvaizdį: gražus tikslas visus nukels 80 metų atgal
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vienerioms rungtynėms pakeis savo aprangų dizainą, sugrįš 80 metų į praeitį ir taip pagerbs savo pirmtakus – 1939 m. Europos čempionais Kaune tapusią Lietuvos rinktinę. Būtent prieš 80 metų, gegužės 21-28 d., legendinėje Kauno sporto halėje, Lietuvos rinktinė antrą kartą iš eilės tapo stipriausia Europoje.
Sukūrė išskirtinį buto interjerą: nedidelę kvadratūrą išnaudojo maksimaliai
Toks atvejis kaip šis, kai turime mažą būstą, bet norime turėti kuo daugiau erdvės – interjero dizainerių kasdienybė ir tai, su kuo jie susiduria kone kiekvieną dieną. Laidai „5 žvaigždučių būstas“ dizainerė Aistė Mickevičienė aprodė savo pačios įrengto 43 kvadratų buto interjerą, kuris buvo kurtas atsižvelgiant į kliento skonį ir poreikius. Dizainerė sako, kad šiame interjere norėjosi viską rėminti, apvesti ir suvaldyti, kad jis nebūtų vien baltas, išplaukęs kaip čia naudojamas marmuras.
Moterys Lietuvoje – giriamos, bet neįvertinamos
Lietuvos ministrų kabinete nedirba nė viena moteris, jų atlyginimai yra daugiau nei 15 proc. mažesni nei vyrų, o lyčių lygybės indeksas nesiekia Europos Sąjungos vidurkio. Tokia situacija išsispręstų, jei kalbas apie moterų įgalinimą pakeistų konkretūs veiksmai – teigia filantropė, moterų įgalinimą skatinančio fondo „The Ella Fund“ įkūrėja ir vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė.
Patarė, kaip įsirengti funkcionalią virtuvę: viskas bus po ranka
Virtuvė, neabejotinai, viena svarbiausių erdvių namuose, tačiau neretai po valgio gaminimo ji tampa neatpažįstama: išmėtyti indai bei įrankiai, vietos nerandantys kiti daiktai.
Atnaujino seną miegamąjį kambarį: išvydus pokyčius nesulaikė ašarų
Imtis pokyčių ir išbandyti savo laimę projekte „Namų idėja su IKEA“ Liucijos ir Bagdono porą paskatino beveik du dešimtmečius neatnaujinta viena iš buto gyvenamųjų erdvių – miegamasis. Pora neslepia, kad šiame kambaryje dauguma baldų sulūžę, morališkai pasenę ir vis labiau tampa akivaizdu, kaip šiam kambariui būtina atnaujinti interjero dizainą. „Apie konkursą ir galimybę atnaujinti namus sužinojau netikėtai.
15 kv. m. kambaryje gyvenanti šeima: išvydę atnaujintus namus negalėjo nuslėpti emocijų
Aistis su žmona Rima, jų mažąja atžala ir šuniuku gyvena vos 15 kv. metrų kambaryje, tad iš karto kyla klausimas, kaip jame šeimai pavyksta patogiai įsikurti ir tilpti su visais daiktais? Nežinodama, kaip patogiai susitvarkyti gyvenamą kambarį, pora užpildė paraišką dalyvauti TV3 ir IKEA projekte „Namų idėja su IKEA“ ir štai, IKEA dizainerė Eimantė Nemanė kartu su laidos vedėju Vitalijumi Cololo apsilankė poros namuose.
Įvertinkite: ši būsimų mamyčių mada plinta it virusas
Socialiniuose tinkluose plinta nauja mada, kuria užsikrėtė ne viena nėščia moteris. Savo nagus būsimos mamos dabinasi vaisiaus ultragarso nuotraukomis. Nagų salono savininkė instagrame pasidalijo savo darbo nuotrauka su prierašu #ultrasoundnails (liet. ultragarso nagai). Tuo metu ji net negalėjo įsivaizduoti, kokia ši nuotrauka taps populiari būsimų mamyčių tarpe. Moteris buvo įkvėpta Saros Clarke, kuri pradėjo šią ypatingą nagų dizaino tendenciją.
Lietuviai kuria savaeigį elektrinį autobusą: štai kaip atrodytų
Sukurti savaeigį autobusą – tokį tikslą sau išsikėlė grupelė lietuvių. Jauna dizainerių ir projektuotojų komanda jau pluša prie brėžinių ir mėgina juos paversti ateities transporto priemone. Entuziastai pripažįsta, kad atliktas darbas tėra ilgio kelio pradžia, tačiau jie tikri, kad jų kūrinys bus vienintelis toks pasaulyje. Pirmasis lietuviškas save vairuojantis elektrinis autobusas priblokš net patyrusius savaeigių transporto priemonių žinovus.
Aplinkos pritaikymas neįgaliesiems: pavyzdys – Norvegija
Lise Rystad, Norvegijos architektūros įmonės „NSW Arkitektur“ vykdomoji direktorė, daugiau nei dešimt metų domisi universalaus dizaino sprendimais. Praėjusių metų pabaigoje architektė dalyvavo 2017–2018 m. VšĮ „Socialiniai meno projektai“ įgyvendinto Lietuvos dailės muziejų prieinamumo negalią turintiems asmenims tyrimo pristatyme, surengtame Nacionalinėje dailės galerijoje.