darbas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbas“.
Keičiasi svarbi Darbo kodekso nuostata – aktualu dirbant papildomai
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad nuo 2025 m. sausio 1 d. įsigalios Darbo kodekso (DK) 35 straipsnio pakeitimai, kurie praplečia ir konkretizuoja susitarimo dėl papildomo darbo reguliavimą.
Pranešime spaudai nurodoma, kad šiais pakeitimais siekiama pašalinti iki šiol galiojusius neaiškumus dėl darbo teisių ir garantijų taikymo darbuotojams, dirbantiems pagal papildomą darbo susitarimą.
Atostogos tarpušvenčiu ne savo noru: ką daryti, jeigu darbdavys varo lauk?
Žiemos švenčių laikotarpiu į darbo dienas įsiterpia net keletas laisvadienių. Šiemet Kalėdų savaitę įprastu grafiku dirbantys darbuotojai turės 3 laisvas dienas gruodžio 24–26 dienomis. O Naujųjų metų savaitę vieną laisvadienį – sausio 1 d. Nemažai darbuotojų šiuo laikotarpiu ima atostogas ir poilsiauja savaitę ar dvi.
Tačiau dalis darbdavių tarpušvenčiu stabdo veiklą ir varo darbuotojus atostogauti ne savo noru.
Svarbu daugeliui: jei nedirbsite trumpiau, turėsite reikalauti daugiau pinigų
Artėjant didžiausioms metų šventėms – Kūčioms, Kalėdoms ir Naujiesiems metams, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena apie darbo laiko trumpinimą prieššventinėmis dienomis ir apmokėjimo tvarką už darbą švenčių dienomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Darbo kodeksas numato, kad Kūčios (gruodžio 24 d.), Kalėdos (gruodžio 25 ir 26 d.) ir Naujieji metai (sausio 1 d.) yra švenčių dienos, per kurias įprastai nedirbama.
Verslininkas įspėja dėl bedarbių bangos Lietuvoje: „Kasdien darbintis ateina 50 žmonių“
Naujoji valdžia žada, kad gyvenimas Lietuvos gyventojams toliau gerės. Tačiau naujausi duomenys apie nedarbą ir pranešimai apie darbuotojų atleidimus mažų mažiausiai verčia atsargiai vertinti artimiausias perspektyvas.
Pavyzdžiui, praėjusią savaitę pranešta, kad daugelį metų veikusi siuvimo įmonė iš Visagino atleidžia visus 320 savo darbuotojų.
O užimtumo tarnyba skaičiuoja, kad registruotas nedarbas visoje šalyje per mėnesį padidėjo 0,3 proc. punkto ir siekė 8,7 proc.
Laisvų darbo vietų lygis Lietuvoje trečiąjį metų ketvirtį išliko mažesnis nei ES
Lietuvoje laisvų darbo vietų lygis trečiąjį šių metų ketvirtį išliko mažesnis už Europos Sąjungos vidurkį, išreikštą visų laisvų darbo vietų ir visų darbo vietų ekonomikoje santykiu.
Tai rodo ES statistikos agentūros (Eurostat) pirmadienį paskelbti palyginamieji duomenys.
Lietuvoje laisvų darbo vietų lygis liepos-rugsėjo mėnesiais siekė 2,1 proc. – tiek pat kaip ir balandį-birželį.
Šis rodiklis visoje ES nukrito nuo 2,4 proc. iki 2,3 proc., o vien tik euro zonoje – nuo 2,6 proc.
Greitosios automobilį vairuojanti Jurgita žavi aplinkinius: atskleidė, ar ilgai apie tai svajojo
Darbas Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyboje – ne iš lengvųjų. Medikams tenka susidurti su stresinėmis, greitos reakcijos reikalaujančiomis situacijomis, o kartais net ir pavojingais pacientais. Visgi interviu herojė šių sunkumų nebijo ir visai neseniai tapo viena iš pirmųjų GMP vairuotojų moterų Lietuvoje.
Lapkričio 6 dieną Greitosios medicinos pagalbos tarnyba savo „Facebook“ puslapyje pasidalino įrašu, jog prie Kauno miesto komandos jungiasi nauja darbuotoja.
Moterų sveikatos programėlė „Flo Health“ Lietuvoje ketina sukurti 130 naujų darbo vietų
Moterų sveikatos programėlė „Flo Health“ praneša apie planus plėsti savo veiklą Lietuvoje. Šių metų liepą vienaragio statusą įgijusi bendrovė šalyje ketina įkurti 130 naujų darbo vietų, teigia tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“.
„Lietuva užima pirmąją vietą ES, vertinant moterų, dirbančių mokslo ir technologijų srityje, dalį ir jaunų, į IRT sektorių įžengiančių specialistų skaičių.
4 dienų darbo savaitė Lietuvoje – neišvengiama realybė? Apžvelgė perspektyvas 2025-iesiems
Diskusijos apie keturių darbo dienų savaitę Lietuvoje bei pasaulyje vis atsinaujina. O tai dažniausiai kyla iš visuomenėje didėjančio poreikio lanksčiau derinti darbą ir asmeninį gyvenimą. Natūralu, vieni ekspertai pasisako „už“ šios idėjos įgyvendinimą, o kiti – „prieš“. Politinių partijų nariai ne išimtis – taip pat turi savo nuomonę dėl keturių darbo dienų savaitės realizavimo perspektyvų Lietuvoje.
Primena visiems: darbo metu 1,5 val. galite ne dirbti, bet poilsiauti
Paprastai darbo diena trunka 8 val. Tačiau ne visą šį laiką darbuotojai privalo dirbti. Jie gali ilsėtis pertraukėlių metu. Darbo teisės specialistai pažymi, kad jeigu darbuotojas visą darbo dieną praleidžia prie kompiuterių ekranų, kas valandą turi teisę daryti 10 minučių pertraukėles.
Taigi, per įprastą 8 val. darbo dieną galima ilsėtis bent 80 minučių arba beveik 1,5 val.
Vokietijos įmonės svarsto trumpinti darbo dienas, atsisakyti darbo vietų
Vokietijos darbo rinkos perspektyvos blogėja: Miunchene įsikūrusio „Ifo“ instituto mėnesinis užimtumo barometras ketvirtadienį nusmuko iki žemiausio lygio nuo pat pandemijos įkarščio 2020-ųjų viduryje.
Palyginus su praėjusiu mėnesiu, rodiklis sumažėjo ne tiek ir daug (0,2 punkto iki 93,4), tačiau tai buvo jau šeštas sumažėjimas iš eilės.
„Vis daugiau įmonių stabdo naujų darbuotojų paiešką, – sakė „ifo“ apklausų vadovas Klausas Wohlrabe.
REKLAMA
REKLAMA
Išmokos už nieką visiems ir ateitis nedirbant: Lietuvoje galėtų būti jau dabar?
Technologijoms vis tobulėjant, o darbo laikui vis trumpėjant baiminamasi, kas bus, kai ims sparčiai mažėti darbo vietų ir vis daugiau darbų atliks robotai. Dėl to pasaulyje vis daugėja eksperimentų, tiriančių universaliąsias bazines pajamas (UBP). T. y. pajamas, kurios gyventojams būtų mokamos be jokių išlygų, nepriklausomai nuo amžiaus ar darbo.
Apie tai, kad visiems žmonėms kada nors ateityje galėtų būti garantuotas pragyvenimas, buvo kalbėta dar 16 amžiuje.
Užsienio bendrovė Vilniuje steigs dar 100 darbo vietų – moka virš 5,3 tūkst. eurų algą
Technologijų bendrovė „Johnson Matthey“ paskelbė ženkliai plečianti savo veiklą Lietuvoje. Per ateinančius metus bendrovė planuoja sukurti 100 naujų darbo vietų verslo paslaugų centre Vilniuje, beveik padvigubindama 140 darbuotojų komandą, rašoma „Investuok Lietuvoje“ pranešime žiniasklaidai.
Beveik prieš metus pradėjusi veikti Lietuvoje „Johnson Matthey“ orientuojasi į globalių finansų, žmogiškųjų išteklių, pirkimų ir IT paslaugų tobulinimą.
Pamatęs, ką darbuotojai rašo darbo pokalbyje, visus atleido iš darbo: to nesitikėjo
Darbo aplinkoje dažnai kyla įtampų, o darbuotojai kartais jaučiasi priversti pasidalinti savo nuomone apie vadovus ar kolegas. Tačiau viena moteris, pasivadinusi Natalie ir pasidalinusi savo patirtimi socialiniuose tinkluose, įspėjo, kad tokie neatsargūs pokalbiai gali turėti rimtų pasekmių.
Natalie prisiminė, kaip 2019 metais ji ir visa jos komanda buvo atleista po to, kai jų grupiniai pokalbiai buvo aptikti.
Nuo lapkričio 1 d. – griežtesnė atsakomybė darbdaviams: laukia naujos prievolės ir baudos
Nuo lapkričio 1 d. griežtinama atsakomybė už saugos ir sveikatos darbe pažeidimus. Nuo šiol už pažeidimą turės atsakyti ne tik tiesiogiai atsakingi darbuotojai, kaip yra dabar, bet ir darbdaviai, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
Skelbiama, kad darbdaviai privalės sumokėti nuo įmonės dydžio priklausančią papildomą nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo vienkartinę įmoką, sieksiančią 3, 6 arba 9 minimalių mėnesinių algų dydį.
Vilkiką vairuojanti 26-erių kaunietė žadą atima ne vienam: išdavė, kiek uždirba
Moteris už krovininio automobilio vairo, rodos, jokia naujiena moderniame amžiuje, tačiau smalsuolių akis toks reginys vis dar traukia. Dėl to išvydus 26-erių Kaune gyvenančią marijampolietę, tolimųjų reisų vairuotoją Viktoriją Kasparavičiūtę, daugelis nustemba ir klausia, kodėl ji pasirinko tokį darbą.
Pokalbio metu Viktorija papasakojo, kas lėmė šios profesijos pasirinkimą ir atskleidė, kokių iššūkių kasdienybėje kyla.
Darbuotojai, dirbantys iš namų, nebetinka: štai kada gali jus atleisti
Po Covid-19 pandemijos dalis darbuotojų dirbti į biurus taip ir negrįžo. O tai patinka ne visiems darbdaviams – tokius darbuotojus jie atleidžia. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įspėja, kad darbdaviai tam tikrais atvejais turi tam teisę. O darbo paieškos specialistai stebi priešingą tendenciją – vis mažiau žmonių nori dirbti namuose.
Tačiau darbuotojai pasakoja, kad dėl skirtingo požiūrio į nuotolinį darbą tenka išeiti ir ieškoti kito darbo.
Naujovė prekybos tinkluose Lietuvoje: per kelias vietas papildomai galima gauti 200 eurų
Prekybos tinklų parduotuvėse dirba tūkstančiai darbuotojų. Dalis jų neturi pastovios darbo vietos, žmonės dirba skirtingose parduotuvėse ar netgi skirtinguose miestuose. Anot prekybos tinklų, taip daroma, kad darbuotojai nebūtų be darbo ir už tai jiems mokamas papildomas priedas.
Prekybos tinklas „Lidl“ neseniai darbo paieškos portaluose pasidalijo skelbimais, kad ieško mobilių darbuotojų.
Apklausa: 7 iš 10 gyventojų mato imigrantų svarbą darbo rinkoje
71 proc. Lietuvos gyventojų sutinka, kad imigrantai padeda užpildyti darbo vietas, į kurias sunku rasti darbuotojų Lietuvoje, atskleidė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakymu atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa.
Šių metų liepos mėnesį atliktoje apklausoje buvo teiraujamasi apie imigrantus, kurie atvyko ne iš Europos Sąjungos šalių ir šiuo metu ES gyvena legaliai.
Vos 1 simptomas išduoda klastingą vėžį: pasitikrinkite, ar jo nejaučiate
„Liga tikrai pakeičia gyvenimą: daug atima, bet daug ir duoda“, – sako krūties vėžį išsigydžiusi ir šiuo metu ilgalaikėje stebėsenoje esanti Rūta (vardas pakeistas). Išgirdus diagnozę moteriai buvo šokas ir prireikė net vaistų nuo depresijos.
Visgi suradusi reikalingą pagalbą ji sukaupė jėgų gydymui, o šiandien padeda pasveikti savo likimo žmonėms.
Tai buvo „juodas“ lapkričio mėnuo
„Kadangi kompanija, kurioje dirbau, nutraukė veiklą Lietuvoje, teko ieškotis darbo.
Nori, kad lietuviai dirbtų geriau: skatins geru žodžiu, o ne tik pinigais, nes padaro per mažai?
Darbuotojus darbe motyvuoja įvairūs dalykai. Vieniems svarbiausia didelė alga, kiti nori papildomų naudų ar dovanų, dar kiti – lankstumo ir dirbo nuotoliu. Specialistai tikina, kad į darbuotojų norus būtina atsižvelgti. Tačiau už tai jie turi dirbti daugiau ir didinti savo produktyvumą, kuris Lietuvoje auga lėčiau nei atlyginimai.
Daugiau kaip pusė darbuotojų – virš 50 metų: šiose savivaldybėse dirba seniausi
Demografiniai pokyčiai atsispindi ne tik šalies gyventojų amžiaus statistikoje. Mažėja natūralus gyventojų prieaugis – amžėja šalies darbo rinka. 44 – toks Lietuvos gyventojų medianinis amžius buvo šių metų pradžioje, o trylikoje savivaldybių jau pasiekė ar perkopė 50 metų ribą. Tai rodo Oficialiosios statistikos portalo duomenys.
Darbo inspekcija: spalį Lietuvos įmonėse įvyko trys mirtini nelaimingi atsitikimai darbe
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) tiria spalio pradžioje trijose Lietuvos įmonėse įvykusius tris mirtinus nelaimingus atsitikimus darbe. Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas pabrėžia, kad šiuos incidentus sieja svarbi aplinkybė – visus juos daugiau ar mažiau lėmė nukentėjusiųjų veiksmai, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Lietuvoje daugėja atleidimų: kokiems darbuotojams ir kada priklauso 13 tūkst. eurų išeitinės?
Darbo rinkos specialistai skaičiuoja, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja darbuotojų atleidimų. Kai kurių sričių įmonės keičia, mažina veiklos apimtis ir mažina darbuotojų skaičių, o dalis – bankrutuoja. Jeigu apie atleidimus darbdavys nepraneša darbuotojui iš anksto, jie išeina iš darbo ne tuščiomis, o su 13 tūkst. eurų išeitinėmis.
Užimtumo tarnyba skaičiavo, kad nuo metų pradžios (per 2024 m. I–III ketv.
Prieš įsidarbinimą ar darbo metu vyksta mokymai? Neleiskite, kad atimtų atlyginimą
Visi darbuotojai už savo darbą gauna atlyginimus. Tačiau nusprendę įdarbinti naujus darbuotojus, dalis darbdavių apmokymų metu pinigų jiems nemoka. Darbo teisės specialistai įspėja, kad toks elgesys pažeidžia darbo kodeksą. Todėl ragina žmones nedirbti už dyką.
Portalo tv3.lt skaitytoja Rūta pasakojo, kad jos vyras neseniai vienoje įmonėje įsidarbino kurjeriu.
„Po darbo pokalbio vyrą išsiuntė važinėti su kitu kurjeriu, kad pažiūrėtų, kaip atrodo darbas ir ar sugebės jį dirbti.
Darbdavys siūlo vieną atlyginimą, bet gaunate kur kas mažesnį: ekspertai paaiškino, ar taip galima
Viena skaitytoja liko pasipiktinusi, kai bandė įsidarbinti ir tik atvykus į darbo vietą sužinojo, kad gautų daug mažesnį atlyginimą, negu buvo skelbta. Ekspertai nurodo, kad taip daryti negalima, tačiau egzistuoja išimtys.
Jauna mergina, pamačius, kad už siūlomą darbą kepyklėlėje gaus nuo 1 000 eurų, atskaičius mokesčius, labai apsidžiaugė, tačiau, atėjus į darbo pokalbį, jai darbdavys pateikė kitokias sąlygas.
Surizikavę įdarbinti nepilnamečius darbdaviai nesigaili: papasakojo, kaip sekasi
Užsidirbti savų pinigų ir išbandyti įgūdžius įvairiose profesijose svajoja daugelis paauglių, deja, ieškant darbo, dažnai tenka nusivilti. Darbdaviai vis dar vengia priimti moksleivius, ypač 14-16 metų, esą per daug atsakomybės ir jaunimas ne itin motyvuotas.
O savo įmonių duris atvėrę verslininkai dalijasi visai kitokia patirtimi. Moksleiviai taip pat džiaugiasi ir buvusiomis pareigomis, ir oficialia alga.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Šios paslaugos jau Lietuvoje ir paliks be žado: joga be drabužių – tik pradžia
Pasaulyje ir Lietuvoje atsiranda vis daugiau negirdėtų ir dažnai net susiimti už galvos priverčiančių profesijų. Nuo moteriškumo architekčių, gyvenimo režisierių, vyriškumo mokytojų iki medaus arba vandens someljė arba netgi pinigų terapeutų.
Šių profesijų atstovai aiškina, kad tai ne įmantrūs pavadinimai, o ypač retos specialybės, reikalaujančios ypatingų žinių. Ir priduria, kad jų paslaugos sulaukia neįtikėtinai didelio susidomėjimo ir klientų paklausos. Reportažas skirtas tik suaugusiems.
Lietuvoje siūlo vis įdomesnius darbus – nuo kruasanų ragautojo iki stovyklautojo
Lietuvoje daugėja egzotiškų ir keistų darbo pasiūlymų. Štai viena kepyklėlė Vilniuje ieško kruasanų ragautojo, kuris kasryt testuotų pirmąją kruasanų partiją ir visą darbo dieną galėtų mėgautis gardžiais kepiniais, bendrauti su klientais bei pasakoti jiems kruasanų atsiradimo istoriją. O štai kita pozicija skamba kaip tikra „geimerių“ svajonė – įmonė ieško vaizdo žaidimų testuotojo.
Na, o mėgstantys stovyklauti taip pat už tai gali užsidirbti atlyginimą.
Policija fiksavo dešimt prorusiškų pažiūrų atvejų tarp darbuotojų, PAGD dėl to atleido du
Nuo Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą policija fiksavo dešimt prorusiškų pažiūrų atvejų tarp darbuotojų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) – tris, o du pareigūnai buvo atleisti iš pareigų.
Apie tai antradienį skelbė portalas „15min“.
Anot portalo, Policijos departamentas nurodė pastaraisiais metais pravedęs devynis prevencinius pokalbius dėl prorusiškų pažiūrų, darbuotojai dėl to buvo įspėti.
22–34 metų amžiaus darbuotojai – nedarbingumo dėl ligų lyderiai: viską pakeitė pandemija
Amerikiečiai daug dažniau ima nedarbingumo dienas, o Z kartos atstovai (gimę nuo 1997 iki 2012 m.) šioje srityje yra lyderiai. Z kartos atstovai dažniausiai skambina į darbą dėl ligos. Jiems daugėja nedarbingumo dienų ir jie ima daugiau laisvadienių dėl psichinės sveikatos. Savo karjeros piko metu jie net išeina kūrybinių atostogų.
Dėl streso darbe mirė 26-erių moteris: kolegų žingsnis šokiravo
26 metų moteris, dirbusi tarptautinėje konsultacinėje įmonėje „Ernst & Young“ (EY) Punoje, mirė dėl per didelio darbo krūvio, teigė jos motina. Anna Sebastian Perayil pradėjo dirbti EY diplomuota buhaltere vos prieš keturis mėnesius, galiausiai darbo spaudimas tapo per didelis, pasakojo jos motina Anita Augustine laiške, adresuotame EY Indijos valdybos pirmininkui Rajivui Memani.
Karo pabėgėlio įdarbinimas įmonei apkarto: VMI pateikė kaltinimus, tenka gintis teismuose
Vienintelė komercinės šaldymo įrangos gamintoja visose Baltijos šalyse „Freor LT“ kreipėsi į teismą dėl neva be pagrindo skirtų valstybės baudų ir sankcijų už karo pabėgėlio iš Ukrainos įdarbinimą. Įmonė teismui apskundė Lietuvos Respublikos Valstybinės darbo inspekcijos nutarimus, kuriuose bendrovė ir jos vadovas kaltinami nelegaliu verslu.
Atlygio atotrūkis Lietuvoje: kaip tai galime pakeisti?
Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė rugsėjo 18 dieną Tarptautine vienodo atlygio diena. Vis dėlto, Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2024 m. Lietuvoje fiksuojamas 13,6 % moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis ir šis skaičius beveik nesikeičia dešimtmečius.
Rudenį vis daugiau darbuotojų keičia darbus: įspėja, kad didesnes algas gaus ne visi
Atėjus rudeniui darbuotojai ima galvoti apie darbo keitimą, Specialistai pastebi, kad ruduo yra simbolinė pradžia, kai žmonės nori permainų. Tačiau ekonomistai įspėja, kad dideles algas galės pasiūlyti ne visi darbdaviai.
Darbo paieškos portalo „CV-online“ Marketingo vadovė Rita Karavaitienė pastebėjo, kad darbo rinkai būdingas sezoniškumas, cikliškumas.
Darbdavys vėluoja sumokėti algą? Štai kada gausite daugiau pinigų
Kiekviena mėnesį darbuotojai gauna atlyginimus. Paprastai jie išmokami nustatytą dieną. Tačiau ne visi darbdaviai laikosi susitarimo. Darbo teisės specialistai įspėja, kad pavėlavę sumokėti algą darbdaviai darbuotojui privalo pervesti ir delspinigius.
Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja Jurgita teiravosi, ar darbdavys algą gali išmokėti, kada panorėjęs.
„Darbo sutartyje nurodyta, kad algą turiu gauti iki mėnesio 5 dienos.
Pirmasis darbas studentui Lietuvoje: kokius darbus ir algas siūlo?
Darbo rinka studentams Lietuvoje nuolat keičiasi, atsižvelgiant į ekonomines ir technologines tendencijas. Dauguma studentų ieško darbo, kurį galėtų derinti su studijomis, o įvairios įmonės ir organizacijos stengiasi prisitaikyti prie šių poreikių. Remiantis Užimtumo tarnybos ir įmonių atstovų pateiktais duomenimis, aiškėja pagrindinės studentų įsidarbinimo galimybės, iššūkiai ir ilgalaikės darbo rinkos tendencijos.
Laisvų darbo vietų Lietuvoje mažiau nei ES vidurkis
Lietuvoje laisvų darbo vietų lygis antrąjį šių metų ketvirtį, kaip ir ankstesnį trijų mėnesių laikotarpį, buvo mažesnis už Europos Sąjungos vidurkį, išreikštą visų laisvų darbo vietų ir visų darbo vietų ekonomikoje santykiu.
Tai rodo ES statistikos agentūros (Eurostat) penktadienį paskelbti palyginamieji duomenys.
Lietuvoje laisvų darbo vietų lygis antrąjį metų ketvirtį sudarė 2,1 proc. ir buvo 0,1 procentinio punkto didesnis nei pirmąjį ketvirtį.
Šis rodiklis visoje ES nukrito nuo 2,6 proc.
Darbdaviai grįžtantiems emigrantams moka daugiau nei vietiniams: „Jie yra linkę sukurti vertę, o ne tiesiog dirbti“
Emigrantų duonos ragavę lietuviai darbdaviams atrodo vis patrauklesni – tai parodė naujausia Užimtumo tarnybos apklausa. Sėkmingai lietuvius iš užsienio į įmonę atviliojanti jos personalo vadovė atskleidė, kad buvę emigrantai tikisi gauti daugiau, nei kiti kandidatai į tą pačią poziciją.
Tyrimas, kuriame buvo apklausta 512 Lietuvos įmonių, parodė, kad nebebijoma žmogaus, kuris į kolektyvą gali įlieti kitą darbo kultūrą ar žinių, tai suvokiama kaip privalumas.
Išgirdus, ką vilnietis padarė po draugės mirties, veria širdį: vertas didžiausios pagarbos
2018 metais tapytoja Silvija Drebickaitė vieną Vilniaus Antakalnio progimnazijos sieną papuošė stilizuotu Vilniaus senamiesčio urbanistiniu peizažu. Kūrinį ant kitos mokyklos sienos po menininkės mirties užbaigė jos bičiulis, kolega tapytojas Vytautas Poška.
Vilniaus jaunimas atvirauja, kodėl nedirba: „Man nereikia lankstytis, keltis anksti ryte, važiuoti“
Užimtumo tarnybą baigiantis vasarai užplūdo darbo ieškantis jaunimas. Darbo rinkos specialistai pastebi, kad jaunoji, taip vadinama Z karta, labai vangiai palieka bedarbių gretas, o priežastis aiški – dosnios nedarbo išmokos, siekiančios iki 1200 eurų per mėnesį.
Daugiau apie tai – TV3 žinios.
Kalbinti vilniečiai sako, kad kol kas susipažinti su suaugusio žmogaus gyvenimu ir įsilieti į darbo rinką dar neteko.
Išgirdę, ką ūkininkas Andrius veikia po darbo, nustemba ne vienas: išdrįstų ne visi
Gižuose (Vilkaviškio r.) gyvenantis Andrius Dirmeikis – vienas pavyzdingiausių šio krašto žemdirbių. Beariminę žemdirbystę propaguojantis vyras puikiai suderina darbus ir pramogas.
Jis – užkietėjęs baikeris, motociklu išmaišęs didžiąją dalį Europos kelių.
Geriausias sprendimas
A.Dirmeikis sunkiai pamena, kada pradėjo ūkininkauti. Darbas ūkyje vyrui visada atrodė natūralus ir suprantamas reikalas. Ūkininkų šeimoje su broliu Albertu augęs Andrius niekada savęs kitoje srityje neįsivaizdavo.
Stonkutė: išskrenda paukščiai ir darbo vietos
Tiesioginės užsienio investicijos praėjusiais metais mažėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Eliminavus kelis didelius finansinių srautų šuolius kai kuriose Europos šalyse, tiesioginių užsienio investicijų srautas pasaulyje sumažėjo net 10 procentų. Tiesioginių užsienio investicijų srautas į Lietuvą praėjusiais metais buvo mažesnis nei 2022 metais, o lietuvių investicijos kitose šalyse ženkliai ūgtelėjo.
Pusė darbuotojų nebetiki sunkiu darbu: įvardino, kas, jų nuomone, užtikrina kelią į geresnį gyvenimą
Nauji duomenys rodo, kad žmonės nebemano, jog sunkus darbas – tai bilietas į geresnį gyvenimą. Londono Karališkojo koledžo politikos instituto atlikto tyrimo metu buvo apklausti JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Nigerijos, Kinijos, Švedijos ir Japonijos gyventojai ir nagrinėta, kokią reikšmę žmonės teikia darbui. Nors kai kurie žmonės vis dar tiki, kad sunkus darbas padeda svajonių išsipildymui, apie 49 proc.
Vilniečiai tėtis ir dukra stebina ir visko mačiusius: kartu nėrė į bendrą veiklą
Prieš maždaug ketverius metus, dabar tvarkymosi konsultantė, Urtė Urbonavičienė atrado, kad tvarkymasis yra puiki terapijos forma. Dėliodama daiktus į vietas, ji atrado, kad tuo pat metu nurimsta siautėjantys jausmais bei neramios mintys. Ilgainiui, domėdamasi tvarkymosi fenomenu, ji baigė keletą mokymų ir ėmė kurti tvarkymosi paslaugą, norėdama pasidalinti patirtimi ir geruoju tvarkingos aplinkos poveikiu su kitais.
Nedarbo išmoka jau pasiekė 1,4 tūkst. eurų: štai kas tiek gali gauti
Darbą praradę gyventojai registruojasi į Užimtumo tarnybą ir gauna net 1,4 tūkst. eurų nedarbo išmoką. „Sodra“ įspėja, kad ši išmoka kas tris mėnesius mažėja, o bedarbių gretas šiuo metu daugiausiai pildo jaunesni darbuotojai.
„Sodros“ duomenimis, šiuo metu didžiausia nedarbo išmoka siekia 1,4 tūkst. eurų ir liepą ją gavo 4,6 tūkst. žmonių.
„Dėl minimalios MMA augimo šiais metais augo nedarbo išmokos. Nedarbo išmoką sudaro dvi dalys – kintama ir pastovioji, kurios dydis priklauso nuo MMA.
Pertraukėlės darbe: suskaičiavo, kiek valandų darbo metu galite teisėtai ilsėtis ir nedirbti
Darbe metu darbuotojai turėtų ne tik dirbti, bet rasti laiko ir poilsiui, sako darbo teisės specialistė. Tačiau darbuotojai pasakoja, kad ne visiems darbdaviams patinka, kai darbo metu darbuotojai ilsisi.
Advokatė Evelina Kiznė savo socialinių tinklų paskyrose dalijasi teisiniais patarimais. Vienas jų – apie pertraukėles darbo metu, dirbantiems kompiuteriu – sukėlė audringas diskusijas.
Lietuvoje sparčiai plinta darbo pasiūlymai būti atostogautojais ar miegotojais: vardija, kokios algos
Darbo pasiūlymų įvairovei augant, atsiranda keistų pasiūlymų tapti miegotoju ar atostogautoju. Skamba kaip svajonių darbas, tiesa? Vis dėlto viskas ne taip, kaip atrodo, sako marketingo ekspertė Rita Karavaitienė ir verslo psichologė Ugnė Juodytė.
Reklamas primenančių, neįprastų darbo skelbimų internete pasitaiko vis dažniau.
Lenkija ruošiasi sutrumpinti darbo valandas – įves keturių darbo dienų savaitę
Donaldo Tusko vadovaujama Lenkijos vyriausybė patvirtino, kad iki savo kadencijos pabaigos 2027 m. iš dalies pakeis Darbo kodeksą ir sutrumpins darbo valandas, įvesdama keturių darbo dienų savaitę arba septynių valandų darbo dieną, penktadienį pranešė Lenkijos žiniasklaida.
Kadangi šiuo metu svarstomi abu variantai, greičiausiai įmonės pačios nuspręs, ar penktadieniai, ar pirmadieniai bus laisvi.
Tūkstančiai žmonių dirba be atlygio: vietoje pinigų – prasmė, meilė ir karjera ateityje?
Nemaža dalis gyventojų savo laisvalaikį skiria savanorystei. Savanoriška veikla daugeliui padeda ne tik rasti prasmę ar draugų, bet ir apmokamą darbą.
„Emplonet“ komunikacijos projektų vadovė Adelė Meškinytė atkreipė dėmesį, kad tam tikrais atvejais darbdavys žiūri ir į darbuotojo savanorystės patirtį.
„Kiek darbdaviui bus svarbios savanorystės patirtys, priklausys nuo darbo pozicijos, kuriai ieškoma darbuotojo, ir nuo pačios savanorystės pobūdžio.
Kaip vienu metu ir studijuoti, ir dirbti? Štai kokias sąlygas privalo suteikti darbdaviai
Rugsėjo pirmąją studijas pradės ir tęs ne tik jaunuoliai, neseniai baigę mokyklas, bet ir darbo patirtį sukaupę darbuotojai. Dalis jų nori įgyti naujas kompetencijas, kiti – keisti karjeros kryptį. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, ką svarbu žinoti, norintiems ir dirbti, ir studijuoti.