antroji pensijų pakopa
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antroji pensijų pakopa“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antroji pensijų pakopa“.
Socialdemokratai pateikė siūlymą dėl antrosios pensijų pakopos: „Kalbame apie keletą esminių pokyčių“
Premjeras su prezidentu tariasi, kaip suteikti lietuviams daugiau galimybių pasitraukti iš antrosios pensijų pakopos. Socialdemokratai kalba, kad likus 10 metų iki pensinio amžiaus, nesukaupę 10 tūkst. eurų galėtų atsiimti pinigus, o nusprendę likti antroje pakopoje, turėtų daugiau galimybių pasirinkti išmokų dydį.
Aktualu tūkstančiams: aiškėja, ką ir kada leis daryti su pensijai sukauptais pinigais
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) artimiausiame Trišalės tarybos posėdyje pristatys kaip tobulinti antrąją pensijų kaupimo pakopą. Tarp šių pasiūlymų, daugiau laiko apsispręsti dėl kaupimo pradžios, atsisakymo pradėjus mokėti įmokas.
Siūlyme norime padidinti išimtinių galimybių pasiimti sukauptus pinigus nesulaukus pensijos. Tai būtų galima padaryti sergant sunkia, progresuojančia liga, ištikus sunkiai negaliai.
Žiniasklaida: Šilinskas pasiryžęs rudenį pateikti antrosios pensijų pakopos sistemos keitimo projektą
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas yra pasiryžęs Seimo rudens sesijoje pateikti įstatymo pakeitimus, kuriais būtų keičiama antrosios pensijų pakopos kaupimo tvarka, rašo „Verslo žinios“. Tačiau vis dar vykstant derinimo procesui jis tiksliai nežino, kokie bus šie pakeitimai.
Pensijai kaupiate papildomai? Gausite mažiau pinigų, nes atlyginimai augo per daug
Senatvės pensijos ir papildomų išmokų iš antrosios pakopos pensijų fondų tikslas yra pakeisti buvusias darbines pajamas, kurių netenkama baigus darbinę karjerą.
Kuo didesnę dalį atlyginimo sudarys išmokos po išėjimo į pensiją, tuo lengviau bus verstis iš esmės pasikeitus gyvenimui. O tai tikrai bus aktualu daugeliui kaupiančių, kurių dabar yra apie 1,4 mln.
Ekspertai siūlo apmokestinti pensijas Lietuvoje arba vėlinti pensinį amžių: nieko nekeičiant pinigų vis mažės
Lietuva sensta ir ateityje pensijų nebebus iš ko didinti, gąsdina Tarptautinis valiutos fondas. Ir siūlo pensijas apmokestinti pajamų mokesčiu, o surinktus pinigus padalinti mažiausių pensijų gavėjams. Kai kurie šalies ekonomistai sako, kad tokie fondo siūlymai Lietuvai netinka, mat pensininkai dirbdami sumokėjo pakankamai mokesčių.
Aistras mėgina raminti ir finansų ministrė – didesnius mokesčius krauna kitur, tad bent jau pensijų žada dar neapmokestinti.
Didesnė papildoma pensija: mažai žinomas būdas senatvėje gauti daugiau pinigų, bet yra viena sąlyga
Nemaža dalis gyventojų kaupia pensijai papildomai antroje pensijų pakopoje. Vieni tai daro savo noru, o kiti norėtų nutraukti kaupimą, tačiau to padaryti negali. Pensijų fondų valdytojai tikina, kad kaupimas antroje pakopoje užtikrins didesnę pensiją. Todėl siūlo mokėti papildomas įmokas į pensijų fondą ir komentuoja, kada kaupiant papildomai ir naudojantis gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata galima susigrąžinti dalį pinigų.
Pralošti pensininkų milijonai: dėl pinigų nerimaujantiems gyventojams – specialistų įspėjimas
Dėl netylančio skandalo, kuomet, kaip įtariama, buvo pavogti ir kazino pralošti svetimi milijonai, papildomai pensiją kaupiantys gyventojai susirūpino, kur laikomi ir investuojami jų pinigai.
Žmonės teiraujasi, ar gali patys keisti fondus ir įmones, kuriose kaupia. Fondų valdytojai atsako, kad kaupiantys gali keisti ir fondus, ir įmones. Tačiau įspėja, kad tai jiems gali kainuoti papildomus mokesčius.
Aistros dėl antrosios pensijų pakopos Lietuvoje nerimsta: ar pavyks atsiimti savo pinigus anksčiau?
Ginčai dėl antrosios pensijų pakopos tęsiasi. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pritarė Seimo nario liberalo Jono Varkalio siūlymui, kad pensijų sistemą reikia keisti, tačiau ministerija pasisako prieš antrosios pakopos pensijų fondų pinigų atidavimą gyventojams, nesulaukusiems pensinio amžiaus.
„Antros pakopos pensijų fonduose sukauptos lėšos yra žmonių asmeninės lėšos ir yra jų nuosavybė, laikinai patikėtos pensijų fondams valdyti.
Sustabdžiusi kaupimą sutaupytų 360 eurų: kodėl fondai ir bankai pataria to nedaryti?
Gyventojai kaupimo pensijai atsisakyti negali, tačiau gali įmokas sustabdyti bent metams. Dalis tai ir planuoja padaryti, o sutaupytus pinigus skirti šildymo sąskaitoms apmokėti ar tiesiog maistui. Tačiau kaupimo bendrovių ir bankų atstovai pataria to nedaryti.
Antroje pensijų pakopoje kaupianti Irena skaičiuoja paskutinius penkerius metus iki pensijos.
„Vis dar dirbu, tačiau atlyginimas nedidelis, gyvenu viena. Sunkiausia išgyventi žiemos mėnesius, kai išauga sąskaitos už šildymą.
Sutaupytų po 600 eurų, bet sustabdyti pensijos kaupimo negali: žmones ragina mažiau pirkti ir lankytis restoranuose
Augant kainoms, gyventojai ieško būdų, kaip sutaupyti, o kaupiantys pensiją antroje pensijų pakopoje svarsto jį sustabdyti. Gyventojai skaičiuoja, kad tai padėtų sutaupyti 600 eurų per metus. Tačiau pensijų fondų atstovai pataria ne stabdyti kaupimą, bet mažiau leisti pinigų pramogoms ar restoranams.
Portalo tv3.lt skaitytojas Tomas teiravosi, kada reikėtų sustabdyti kaupimą antroje pensijų pakopoje.
REKLAMA
REKLAMA
Ekspertas apie antrąją pensijų pakopą: „Kitose šalyse žmonės kaupia iki 10 proc.“
Kiekvienais metais senatvės, našlių ir kitos pensijos yra indeksuojamos – t. y. keliamos tam tikru dydžiu. Jis priklauso nuo darbuotojų skaičiaus ir jų darbo užmokesčio, „Sodros“ biudžeto rezultato, vyresnių žmonių skurdo rizikos lygio ir vidutinės pensijos santykio su vidutine alga.
Pensiją kaupia metų metus, tačiau nieko nesukaupia: pensijų fondai kaltina pačius gyventojus
Sotesne senatve didelė dalis gyventojų rūpinasi iš anksto – kaupia pinigus antroje pensijų pakopoje. Tačiau sukauptų pinigų suma žmonių netenkina. Anot jų, pensijų fondai rūpinasi tik savo, o ne kaupiančių gerove. Tuo metu pensijų fondų atstovas tikina, kad gyventojai per mažai kaupia, tam reikėtų skirti bent 10 proc., o ne dabartinius 3 proc. atlyginimo.
Tuo metu darbuotojų atstovė ir ekonomistas abejoja pensijų fondų patikimumu.
Lietuvoje gauna virš 900 eurų pensiją ir džiaugiasi, kaip tai pavyko: „Gali ir į Palangą nuvažiuoti ar kažkokį daiktą nusipirkti“
Kaunietė Ilona į pensiją išėjo prieš kelerius metus ir šiuo metu gauna daugiau nei 900 eurų išmoką kas mėnesį. Didžiąją pensijos dalį sudaro išmoka iš „Sodros“, nes pašnekovė turi apytiksliai 43 metų darbo stažą, taigi tiek metų mokėjo įmokas nuo savo atlyginimo. Dalį pajamų sudaro ir pensijų anuiteto išmoka, nes Ilona apie 16 metų kaupė lėšas antroje pensijų pakopoje.
Šiemet būsimi pensininkai neteko po 100 eurų – daugelio laukia svarbus sprendimas
Tūkstančiai šalies gyventojų šiuo metu yra sustabdę papildomos pensijos kaupimą pensijų fonduose. Jeigu nieko nedarys, net ir be jų sutikimo netrukus kaupimas bus atnaujintas.
Dėl to jie gaus mažesnį atlyginimą. Kita vertus, dabar gyventojų negaunami pinigai bus pervesti į fondus, o už juos – nupirkti vertybiniai popieriai.
Sulaukus pensijos, jie bus parduoti. Jeigu pardavimo kaina neviršys 5 tūkst. eurų, visus pinigus gyventojai gaus iš karto. Jeigu viršys – dalimis kas mėnesį arba rečiau.
Kaupti pensiją moterims apsimoka labiau nei vyrams – štai kodėl pinigų jos gaus daug daugiau
Kasdieniame gyvenime esame pripratę, kad jei kas sumoka tą pačią sumą pinigų, tai už ją gauna ir vienodą paslaugą ar prekę – nesvarbu, ar tai moteris, ar vyras. Tačiau tokia sveiko proto taisyklė negalioja kalbant apie pensijų kaupimą antrojoje pakopoje. Dabartinė tvarka daug palankesnė moterims.
Specialistai to neneigia. Anot jų, teisinga, kad tiek pats pinigų sumokėjusios moterys jų atgaus daugiau nei vyrai, nes toks yra įstatymas ir teismų praktika.
Tūkstančių gyventojų laukia pasirinkimas: nieko nedarydami iki pensijos gaus mažesnę algą
Nenustebkite jeigu netrukus į jūsų sąskaitą bus pervedama mažesnė pinigų suma nei įprastai. Daugiau kaip 200 tūkst. gyventojų „Sodra“ grąžino arba iš naujo įtraukė į antrosios pakopos pensijų kaupimą. Jeigu nieko nedarysite, mažesnę algą gausite iki pensijos arba mirties – nutraukti už jus sudarytos sutarties nebus galima.
„Sodra“ primena: iki birželio galo galite apsispręsti ar norite dalyvauti antroje pensijų pakopoje
Į antros pakopos pensijų kaupimą šiemet įtraukti gyventojai jau sulaukė „Sodros“ registruotų laiškų arba informacijos savo asmeninėse paskyrose. Tie, kurie iki šiol nepriėmė sprendimo dėl dalyvavimo pensijų kaupime, turi galimybę pasirinkti iki birželio 30 dienos. Į antros pakopos pensijų kaupimą nauji dalyviai įtraukiami kiekvienais metais, skelbiama „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.
Blinkevičiūtė apie atmestą pensijų reformą: kaupusiems ir susikaupusiems reikia sudaryti galimybes išeiti
Seimas nepritarė socialdemokratų siūlymui leisti antrojoje pensijų pakopoje kaupiantiems gyventojams iš sistemos pasitraukti bet kuriuo metu. Projektas buvo grąžintas autoriams tobulinti. Socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad valdančioji dauguma turėtų savo sprendimais labiau atsižvelgti į žmones, o ne į verslus.
Apie tai su europarlamentare TV3 žinių „Dienos komentare" kalbėjo žurnalistas Vladimiras Laučius.
Automatinis įtraukimas į pensijų kaupimą neprieštarauja Konstitucijai
Nauja Pensijų kaupimo įstatymo nuostata, pagal kurią į pensijų kaupimą automatiškai įtraukiami 40 metų nesulaukę darbuotojai, neprieštarauja Konstitucijai, pirmadienį pranešė Teismas.
Pensijų fondų užkulisiai: milijonai eurų tyliai laukia savininkų – pasidomėkite, gal tai jūs?
Per milijoną lietuvių pensiją kaupia antrosios pakopos fonduose, o dalis jų numiršta taip ir nesulaukę išmokų. Jų sukauptas turtas po mirties gali būti paveldėtas, tačiau keli milijonai eurų ir toliau tyliai guli pensijų fondų valdytojų užantyje.
Norėdami prisivilioti naujų klientų bankai ar fondus valdančios bendrovės, regis, nesunkiai suranda kiekvieną. Tačiau jeigu klientas miršta, niekas neskuba rūpintis jo turtu.
Pensijų kaupimo reforma: nauji dalyviai dažniau nutraukia kaupimą
Iki liepos pradžios gyventojai turėjo pasirinkti, kaip kaups pensiją ateityje. Daugelis nieko nedarė ir ilgainiui bus įtraukti į kaupimą. Tačiau nemažai žmonių nusprendė kaupimą stabdyti arba su sukauptomis lėšomis iš viso „grįžti“ į „Sodrą“. Daugiau kaip pusė į kaupimą įtraukiamų naujų dalyvių jo atsisako. Pensijų kaupimo reformos rezultatus ketvirtadienį pristatė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Liko kelios dienos: kaip apsispręsti dėl kaupimo
Daugiau pinigų dabar ar viltis sukaupti turto senatvei – tokį sprendimą reikia priimti iki pirmadienio, liepos 1 d. vakaro. Jūsų sprendimas lems, iš kokių šaltinių ir kiek pajamų gausite. Naujienų portalas tv3.lt primena, kokie yra kiekvieno pasirinkimo privalumai ir trūkumai, ką reikia daryti pasirinkus vieną ar kitą sprendimą.
Ekonomistas įvardijo 4 argumentus prieš dabartinį pensijos kaupimą
Likus vos kelioms dienoms iki liepos 1 d., iki kada reikia priimti sprendimą dėl pensijos kaupimo pensijų fonde, savo įžvalgomis pasidalijo ir Vilniaus universiteto ekonomistas Justas Mundeikis. Jo neigiamai vertino dabartinę pensijų kaupimo sistemą. Tinklaraščio „Lithuanian-Economy.net“ autorius pateikė keturis argumentus prieš kaupimą antrojoje pensijų kaupimo pakopoje.
Kaupimas pensijai: kada pasitraukusieji vėl bus įtraukiami
Iki liepos 1 dienos dar yra laiko nuspręsti, ką daryti dėl pensijos kaupimo: tai daryti maksimaliai, kaupimą sustabdyti arba visiškai nutraukti. Kas laukia tų, kurie pasirinks kaupimą stabdyti ar nutraukti? Jeigu žmogus nepriims jokio sprendimo ir neteiks jokio prašymo, anksčiau ar vėliau į pensijų fondą bus pervedama 3 proc. jo algos ant popieriaus ir 1,5 proc. dydžio vidutinio šalies darbo užmokesčio iš valstybės biudžeto.
Aktualu kaupiantiems pensiją: daugelis pamiršta paveldėjimo mokestį
Liko mažiau nei mėnuo apsispręsti, kaip pensiją kaupsime ateityje. Daugelio žmonių sprendimą lems ir tai, kad pensijų fonde sukauptas turtas yra paveldimas. Vis dėlto ne visiems žinoma, kad tokiu atveju mokamas paveldėjimo mokestis. Portalas tv3.lt pasidomėjo, kokio dydžio jis yra, kam jį reikia mokėti, o kas nuo jo atleidžiamas. Pagal įstatymą, iki birželio 30 d. gyventojai turi nuspręsti, kaip kaups pensiją likusią darbinę karjerą.
Ką slepia siekiai didinti gyventojų pajamų mokesčio tarifą?
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto Stasio Jakeliūno bei Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjo Romo Lazutkos siūlymai pasitinkami abejonėmis – kolegos atsiriboja, o ekonomistai tikina, kad pakeitimus galima daryti ir be didesnių mokesčių, ar žmonių pervedimo į „Sodrą“. Be visa to baiminamasi, kad užmojai kirs per šalies biudžetą.
Pensijų fondų grąža – ar išties metas keltis tik į „Sodrą“?
Valdžia nepamiršta savo pirminių kalbų ir vis dar yra užsimojusi pertvarkyti antrąją pensijų pakopą. Tuo tarpu investicinės bendrovės rodo, kad fondų grąža auga. Ši priešprieša žmones palieka nežinomybėje. Visai neseniai premjeras Saulius Skvernelis patvirtino, kad antros pakopos pensijų fondai išliks, tačiau ketinama leisti į „Sodrą“ sugrįžti žmonėms, kurių pajamos per mažos, kad jie sukauptų pakankamai lėšų senatvei.
Finansų ministras: atsisakius pensijų fondo, lėšos turėtų grįžti į „Sodrą“
Pensijų kaupimo antros pakopos fonduose atsisakančių gyventojų lėšos turėtų būti grąžintos „Sodrai“, o apskaičiuota jų senatvės pensija turėtų būti tokia, lyg jie nebūtų kaupę pensijų privačiai, teigia finansų ministras. Vilius Šapoka interviu BNS sako, kad gyventojai ir verslas bus skatinami aktyviau kaupti pensijas privačiai, o valstybės parama jiems priklausys nuo šalies finansinių galimybių.