antanas manstavičius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antanas manstavičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antanas manstavičius“.

Nausėda atsitraukia nuo idėjos teikti įstatymą griežčiau reguliuoti atminimo lenteles

Prezidentas Gitanas Nausėda atsitraukia nuo planų teikti įstatymą, kuris įpareigotų savivaldybes laikytis centrinės valdžios nustatytų kriterijų priimant sprendimus dėl atminimo lentelių.

NATO ant rinkimų griuvėsių

Afganistano rinkimų maskarado dalyviams praėjusią savaitę buvo nuplėštos kaukės. Dabartinis šalies prezidentas dėl šiurkščių pažeidimų neteko didelės dalies balsų ir turės dar kartą susiremti su savo pagrindiniu konkurentu. Niekas negali garantuoti, kad nusivylę rinkėjai sutiks dar kartą "žaisti demokratiją". Tarptautinės bendruomenės vykdomas Afganistano atkūrimo projektas, vis labiau spaudžiamas laiko ir Talibano atgimimo, liko pavojingai diskredituotas.
2009-10-27

Šventės laikas Palestinoje dar neatėjo

Dėl neįprasto kalendorinio sutapimo Izraelio žydai ir palestiniečiai arabai praėjusį savaitgalį turėjo retą progą švęsti - jei ne kartu, tai bent netoli vieni kitų. Tiesa, šventinė nuotaika nepaveikė Izraelio ir Palestinos lyderių, kurie į susitikimą su JAV prezidentu Baracku Obama Niujorke išskubėjo pasiryžę nenusileisti spaudimui taikytis. Izraelio ir viso pasaulio žydai savaitgalį minėjo 5770-ųjų metų, skaičiuojamų nuo pasaulio sukūrimo, pradžią.
2009-09-23

Sunkus išėjimas iš dujų nelaisvės

Dujotiekio "Nabucco" projektas nėra pakankamai ambicingas, kad užkirstų kelią energetiniam Rusijos įsigalėjimui Europos Sąjungoje (ES). Buvę ir esami Bendrijos politikai, dažnai valgantys iš Kremliaus rankų, turi rasti būdų, kaip neutralizuoti rusiškų dujų kortą. Pasak šveicarų dienraščio "Neue Zuercher Zeitung" žurnalistų, "Nabucco" projektas savo dramatiškais pakilimais ir nuopuoliais primena italų muzikos genijaus Giuseppe Verdi operą, kurios garbei buvo pavadintas.
2009-07-30

Kazachstanui vartai į Europą - Lietuva

Lietuva ir Kazachstanas - dvi šalys, kurios puikiai papildo viena kitą ekonomikos srityje. Ateityje jos gali svariai prisidėti stiprinant ryšius tarp Europos Sąjungos (ES) ir Vidurinės Azijos šalių, teigia Kazachstano ambasadorius Lietuvoje Galymžanas Koišybajevas. Darbą Lietuvoje G.Koišybajevas pradėjo vos prieš pusę metų, tačiau teigia nuo pat pradžių pajutęs, kad tai yra dvasiškai artima ir draugiška šalis, kurioje jam nebus sudėtinga eiti atsakingas pareigas.
2009-06-13

"Rusijos Davose" verslą nustelbė kalbos

Virš Rusijos pakibę krizės debesys aptemdė ir Sankt Peterburge vykusį tarptautinį ekonomikos forumą. Maskvos pareigūnai neįprastai daug kalbėjo apie būtinybę bendradarbiauti ir plėtoti inovatyvią ekonomiką. Sankt Peterburge praėjusios savaitės pabaigoje vykusio tarptautinio forumo įžanginėje kalboje Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas padėtį pasaulyje palygino su buvusią Rusijos imperatorių sostinę tomis dienomis prislėgusiais lietaus debesimis. "Šiais metais, deja, ir oras nuvylė.
2009-06-10

Nebijokite finansų drakono

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ilgą laiką priminė pasakų siaubūną, kuriuo buvo gąsdinami šunybių prikrėtę neturtingų valstybių vadovai. Pasaulinė finansų krizė privertė imtis reformų, kurios turėtų padidinti pasitikėjimą TVF ir jo teikiamų paskolų paklausą.
2009-05-27

Provokacija kandidatams: „Do you speak English?“

Apsimetę Ispanijos karalių į Vilnių atlydėjusiu ispanų dienraščio korespondentu Migeliu Servantesu, kandidatų į Lietuvos prezidentus anglų ir vokiečių kalbomis telefonu teiravomės nuomonės apie Europos Sąjungos Reformų (Lisabonos) sutarties ateitį. Įsitikinome, kad beveik visi kandidatai neprastai susikalba angliškai arba vokiškai, kaip ir nurodė savo rinkimų anketose.

Estijos gynybos ministras kibernetinių atakų pavojų vertina rimtai

Sparčiai kintančiame pasaulyje atvirus karinius konfliktus vis dažniau keičia naujos kovos formos. 2007-ųjų pavasarį tuo įsitikino Estija, tapusi pirmosios istorijoje valstybinio lygio kibernetinės atakos taikiniu. Apie grėsmes, slypinčias daugeliui žmonių prieinamoje interneto erdvėje, LŽ kalbėjosi su šios šalies gynybos ministru Jaaku Aaviksoo. - Nemažai lietuvių jaučiasi saugiai, žinodami, kad nuo karinių atakų mus saugo NATO.
2009-05-05

Baltijos sesės karposi nagus

Sušlubavusi pasaulio finansų rinkos sveikata skaudžiai smogė ne tik trijų Baltijos valstybių ekonomikai, bet ir jų karinėms ambicijoms. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai žada kuo taupiau leisti jiems patikėtas lėšas, o didžiausias viltis sieja su regioninio bendradarbiavimo stiprinimu. Praėjusią savaitę Estijos sostinėje Taline vykusio trijų Baltijos valstybių gynybos ministrų susitikimo išvakarėse vyravo ne pačios geriausios nuotaikos.
2009-04-28
REKLAMA
REKLAMA

Įkalinti „nepakeičiamų“ lyderių

Azerbaidžano referendumo rezultatai, sudarę sąlygas dabartiniam šalies prezidentui valdyti iki gyvos galvos, skatina naujai pažvelgti į skirtingus tautų ir valstybių, kadaise uždarytų į vieną Sovietų Sąjungos kalėjimą, o vėliau iš jo ištrūkusių, likimus. Ilgamečio Azerbaidžano vadovo Heidaro Alijevo sūnus ir įpėdinis Ilhamas Alijevas atsikratė paskutinių kliūčių, neleidusių jam valdžia mėgautis neribotą prezidento kadencijų skaičių.
2009-03-20

Bundantis dujų milžinas

Į Vakarus atsigręžianti Libija tampa vis patrauklesnė užsienio investuotojams. Nors ši Šiaurės Afrikos valstybė daug pajamų gauna iš prekybos nafta, vis garsiau kalbama ir apie jos neišnaudotas dujų eksporto galimybes. Šiemet, kai Libija rengiasi švęsti 40-ąsias Islamo socialistinės revoliucijos metines, jos perspektyvos atrodo kaip niekad šviesios.
2009-02-27

Galvos skausmas dėl uigūrų

Lietuvoje kalbos apie galimą jų atvykimą pasitiktos su nuostaba ir nepasitikėjimu. Kinijos pareigūnai užsiminė, kad Vilniui už jų priėmimą grėstų rimti nemalonumai. JAV prezidentas Barackas Obama vis dar nežino, kur dėti 17 Gvantaname be teismo įkalintų uigūrų. Nekelia grėsmės, tikriausiai sulaikyti neteisėtai, tačiau negali būti paleisti į laisvę JAV teritorijoje ar perduoti gimtosios šalies pareigūnams.
2009-02-20

V. Ušackas: „Svarbu būti įtakingiems“

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas vakar leidosi į ilgą vizitų Vokietijoje ir Prancūzijoje maratoną. Kelionės išvakarėse LŽ pasidomėjo, kokią poziciją Lietuva ketina užimti santykiuose su Rytais ir Vakarais. - Tapęs ministru leidote suprasti, jog vykdysite pragmatiškesnę užsienio politiką. Ar jūsų pirmtakai visada sėkmingai pasirinkdavo prioritetus? - Nenorėčiau kritikuoti savo pirmtakų.

Užduotis „pasaulio prezidentui“

Naujasis JAV prezidentas Barackas Obama, žengiantis pirmuosius savarankiškus žingsnius tarptautinėje scenoje, bus priverstas veikti. Ir veikti iš esmės kitaip, negu jo pirmtakas - kad bent iš dalies atkurtų sušlubavusį šalies įvaizdį. JAV yra ir artimiausiu metu išliks galingiausia pasaulio valstybė, o jos santykiai su bet kuriuo kitu tarptautinės arenos veikėju bent jau kurį laiką išliks stipresniojo „pokalbiu“ su silpnesniuoju.
2009-01-23

Norvegiška ramybė audros debesyje

Norvegijos parlamento (Stortingo) pirmininkas Thorbjornas Jaglandas Lietuvoje apsilankė neramiu metu. Sausio 16 dieną, kai saugumo pajėgos buvo priverstos nuo įniršusios minios ginti Seimo pastatą, jis sutiko atsakyti į keletą LŽ klausimų - apie Lietuvą sukrėtusias riaušes, alternatyvaus dujų tiekimo galimybes, ir tai, kaip pasaulinė krizė paveikė jo tautiečius. - Pirmiausia norėčiau Jūsų paklausti apie šiandienos neramumus Vilniuje.
2009-01-20

Baudžiamojo žygio kaina

Izraelio karinė operacija Gazos ruože - dar vienas baudžiamasis žygis be pergalės ar taikos vilčių. Taikos proceso šukes netrukus teks rinkti naujam JAV prezidentui. Kai Izraelio kariuomenė pradėjo Gazos ruožo puolimą, buvo žadama, kad ji nutrauks erzinantį pietinių šalies teritorijų apšaudymą ir susilpnins palestiniečių radikalus. Trečią savaitę vykstančios karinės kampanijos, per kurią žuvo jau beveik tūkstantis žmonių, galutinės pergalės vis dar nematyti.
2009-01-14

Terorizmas prieš kameras

Kruvinas išpuolis Mumbajuje parodė, jog šiuolaikiniams teroristams svarbiausia - ne aukų skaičius, o galimybė sulaukti žiniasklaidos dėmesio. Šiurpūs įvykiai Indijos finansų sostinėje privertė pasaulį prisiminti vieną ryškiausių šio dešimtmečio istorinių įvykių - 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolius JAV.
2008-12-05

Mėlynųjų pergalės vaisiai

Baracko Husseino Obamos pergalė JAV prezidento rinkimuose pasauliui leido kiek lengviau atsikvėpti. Didžioji intriga pasirodė esanti tik iliuzija, didieji darbai laukia ateityje. Mėlynas netikėtumas Istorinę JAV prezidento rinkimų reikšmę bene taikliausiai apibūdino „The New York Times“ apžvalgininkas Paulas Krugmanas, šiais metais tapęs Nobelio ekonomikos premijos laureatu.
2008-11-07

Apie tankus, rusus ir Somalį

Eilinis Somalio piratų išpuolis pavirto senokai regėta politine tragikomedija. Naujausias spalvingos istorijos štrichas - Somalio vyriausybės pažadas pripažinti Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybę. Nejuokingas pokštas Somalio ambasadoriaus Maskvoje pareiškimas iš pradžių nuskambėjo kaip prastas pokštas. Tam tikro žavesio jam suteikė nebent menkai tepridengtas absurdiškumas.
2008-10-03

Žemę stebėsime „Kopernikus“ akimis

Europos Sąjunga (ES) vis ryžtingiau gręžiasi į naujų technologijų taikymą kosmoso erdvėje. Svarbus žingsnis bendros kosmoso politikos link - globalaus Žemės stebėjimo programa „Kopernikus“, rašo „Lietuvos žinios“. Naujasis projektas buvo pristatytas šios savaitės pradžioje per Globalaus aplinkos ir saugumo stebėjimo (GMES) forumą, vykusį Prancūzijos mieste Lilyje.
2008-09-20

Kodėl Osetija – ne Kosovas

Naujausio Rusijos ir Gruzijos konflikto fone vadinamasis „Kosovo precedentas“ kelia nemažai aistrų. Sutikus, kad susiklosčius panašioms situacijoms turėtų būti taikomi tie patys principai, lieka tik išsiaiškinti, ar Pietų Osetija tikrai gali būti lyginama su Kosovu. Rusijai, pergalingai užbaigusiai karą su Gruzija, reikėjo ženklo, kad pastangos nenuėjo veltui.
2008-09-03

Žaidynės baigėsi – kas toliau?

Atsisveikinusi su olimpine ugnimi, triumfuojanti Kinija rengiasi toliau siekti tarptautinio pripažinimo. Tuo metu šmaikštuolė Fortūna negali sutramdyti šypsenos, rašo „Lietuvos žinių“ korespondentas. Kinija, ši bundanti regioninė galybė, su dideliu nekantrumu laukė olimpinių žaidynių. Nors daugelis ir nuogąstavo, kinams pavyko išlaikyti jų laukusį sunkų egzaminą - pirmąjį iš daugelio, laukiančių ateityje. Aukso spindesys Kinija laimėjo olimpines žaidynes.
2008-08-27

Nežinomieji "pasitikėjimo Vyriausybės" lygtyje

Prezidentui Valdui Adamkui trečiadienį patvirtinus naujosios Vyriausybės sudėtį, Lietuvoje prasidėjo kokybiškai naujas etapas. Turėjo prasidėti. Mažumos Vyriausybė – kažkas netikėto ir neregėto Lietuvos politinėje padangėje, kažkas neįprasto ir jaudinančio vaizduotę, kažkas, kas reikalauja darnaus valdančiosios koalicijos darbo ir supratingo bendradarbiavimo su kiekybiškai galingesne opozicija.
2006-04-28

Technologinis žmogaus pavergimas

Žmogus bijo gamtos. Slepiasi nuo jos dirbtinėse stiklo ir betono džiunglėse, vengia nenuspėjamų stichijos prisilietimų, dreba jos nuožmaus žvilgsnio akivaizdoje. Žmogus nekenčia gamtos. Baimė verčia jį jaustis okupantu savo paties planetoje, išdegintos žemės taktika ženklinti jos lygumas, kalnus, miškus ir upes. Žmogus siekia pažinti gamtą. O pažinimas – tai kontrolė, siekis atsikratyti baimių ir realizuoti savo neapykantą.
2006-02-06
Į viršų