amatininkai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „amatininkai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „amatininkai“.
Jūros šventėje – išaugusios kainos: už medinį šaukštą teks pakloti ir 5 eurus
Pajūryje įpusėjusi Jūros šventės mugė šiemet klaipėdiečius ir miesto svečius vilioja pačiais įvairiausiais pirkiniais. Nors žmonių netrūksta ir nuotaika gera, vis tik prekybininkai neslepia apmaudo dėl gerokai išaugusios prekybinės vietos mugėje kainos. Pasak jų, šiemet ji kone padvigubėjusi, o dėl to kai kuriems jų teko net ir pakelti dirbinių kainas.
Vakar Klaipėdoje prasidėjo 64-oji Jūros šventė.
Apsilankė Vilniaus Kaziuko mugėje: štai kokios šiemet kainos ir į ką žmonės tik pažiūri, o ką ir perka
Penktadienį Vilniuje prasidėjusi Kaziuko mugė subūrė prekeivius iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Pardavėjai viliasi, kad pirkėjai infliacijos neišsigąs ir pirks jų siūlomas prekes. O dėl geresnės jūsų nuotaikos žada ir nuolaidas.
Ko gero, nė vienas pirkėjas namo negrįžta be riestainių. Šių mugėje galima įsigyti tiek po vieną, tiek po 8 ar 10 suvertų ant siūlo. Tokie karoliai yra viena populiariausių mugės prekių.
Riestainių galima įsigyti tiek lietuviškų, tiek lenkiškų.
Jau šiandien prasideda Kaziuko mugė: amatininkai prognozuoja mažesnius pardavimus, bet tikisi geros nuotaikos
Penktadienį Vilniuje prasideda tradicinė Kaziuko mugė – šiemet ji vyks ir gyvai, ir internetinėje erdvėje.
Mugė prasidės teatralizuotomis Šv. Kazimiero eitynėmis nuo Nepriklausomybės iki Katedros aikštės, kur 15 val.
ES investicijos – amatininkų vardą pastiprinanti vizitinė kortelė
Kiekvienas verslas reprezentuoja savo kraštą, kultūrą, tradicijas. Dažnai, tai daro ir tarptautiniu mastu.
Lietuvos ekonomikos, krašto istorijos ir kultūros neįsivaizduojame be gintaro.
Akmenų istorijos – apie velnius ir slaptus kelius
Apie akmenis Lietuvoje nuo seno pasakojamos legendos, o akmentašiai buvo savotiški užkalbėtojai, turėję su akmenimis „susitarti“ ir tik tada kibti į sunkius įrankius. Prakaito, raumenų ir valios pastangomis akmenys senovės amatininkų dėka virsdavo namais, girnomis, sviediniais ar paminklais.
Smulkieji verslininkai pratrūko: piktinasi dėl negaunamos paramos
Nuo koronaviruso nukentėjusių ir remiamų veiklų sąrašas piktina dalį amatininkų, nes remiami ne visi – pasigendama keramikų, kvepalų ir muilo gamintojų veiklos. Amatininkų asociacijos reikalauja paaiškinimų ir prašo į nukentėjusių sąrašą įtraukti visas amatininkų veiklas, nes visų jų galimybės veikti šiuo metu yra apribotos vienodai.
Molis – istorijos pasakotojas su charakteriu
Sakoma, kad kartą panardinus pirštus į molį, jis užburia, norisi jį geriau pažinti, mokytis ir kurti. Be to, teigia puodžiai, molis yra kaip žmogus – turi savo charakterį, vieną dieną per kelias minutes virsta gražiu dirbiniu, o kitą dieną pirštų neklauso. Pusšimtis lietuviškas tradicijas puoselėjančių amatininkų gali papasakoti daug įdomių istorijų apie molį ir išmokyti nužiesti puodynę.
Stano nevynioja žodžių į vatą: kirto teismų darbui
Vilniaus regiono apylinkės teismas 800 eurų baudą skyrė vyrui, kuris būdamas neblaivus sėdo į automobilį ir nušovė stirnos jauniklį, be to, jis neteko ir teisės medžioti vienerius metus, tačiau toks teismo sprendimas papiktino atlikėją bei kompozitorių Stanislavą Stavickį-Stano.
Feisbuke jis nevyniojo žodžių į vatą ir išsakė savo nuomonę.
„Kodėl Lietuvoje įstatymai yra girto ar „apsitorčinusio“ asilo pusėje? Vat, paskutinė istorija.
Kaziuko mugė Vilniuje: kuo šįkart stebina prekybininkai?
Penktadienį Vilniuje prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė, šių metų jos naujovė – Žydų miestelis. Nuo kovo 4-osios iki 6-osios vyksiančioje mugėje šis miestelis įsikurs Rotušės aikštėje, kur bus galima pamatyti tiek tradicinius žydų amatus, tiek pavartyti žydų literatūros ar paragauti žydiško maisto. „Lietuvą prekiauti išmokė žydai, tikriausiai niekas nesiginčys dėl to“, – sakė Žydų kultūros ir informacijos centro direktorius Algimantas Gurevičius.
Prie Vilniaus „Akropolio“ – amatininkų ir tautodailininkų turgūs
Nuo šiol šalies amatininkai ir tautodailininkai kiekvieną penktadienį skubės į Vilnių, kur vyks specialūs tautodailininkų ir amatininkų turgūs. Pirmasis toks turgus šalyje bus kiekvieną savaitę rengiamas prie Vilniaus „Akropolio“. „Iki šiol amatininkai ir tautodailininkai rinkdavosi tik į įvairias muges, miestų šventes. Pastovios vietos, kur rinktumėmės reguliariai – neturėjome.
REKLAMA
REKLAMA
Amatininkai Šv. Baltramiejaus mugėje: kad pragyventum iš amato, turi dirbti nuo ryto iki vakaro
Penktadienį, rugpjūčio 23-ią dieną. Vilniuje prasidėjo jau penktoji Šv. Baltramiejau mugė – dvi dienas trunkanti senovinių amatų šventė. Jos metu sostinės sanamiestį užplūsta viduramžių ir Renesanso drabužiais apsirengę amatininkai. Čia galima stebėti ir pačiam išbandyto puodžių, kalvių, audėjų, batsiuvių, auksakalių ir daugybę kitokių tradicinių darbų. Tokie renginiai – proga amatininkams ne tik pasirodyti ir papasakoti apie save, bet ir užsidirbti parduodant autentiškus gaminius. Balsas.
Įsibėgėja „Amatų, muzikos ir alaus“ festivalis Pakruojyje
Vakarykštis festivalio koncertas Gražų penktadienio vakarą „Amatų, muzikos ir alaus festivalyje“ lankytojus linksmino nuotaikingas koncertas, kuriame pasirodė „69 Danguje“, R. Bubnelis ir A. Bagdonavičienė, S. Januška ir „Studija“ bei „Žas“. Vakarinis renginys pritraukė nemažai žiūrovų ne tik iš pačio Pakruojo, bet ir visos Lietuvos.
Vilniaus centre šurmuliuoja tradicinė Šv. Baltramiejaus amatų mugė
Įškilminga amatininkų eisena su istorinėmis Vilniaus cechų amatininkų vėliavomis senamiesčio gatvėmis penktadienį visus miestelėnus sukvietė į amatininkų globėjo Šv. Baltramiejaus mugę.
Dvi dienas sostinės Rotušės aikštėje viešpataus įvairiausi amatai ir juos demonstruojantys meistrai iš visos Lietuvos.
Mugės lankytojai galės ne tik įsigyti amatininkų kūrinių, bet ir stebėti, kaip jie daromi, patys išbandyti tradicinius amatus ir dalyvauti kitokiose atrakcijose.
Šv. Baltramiejaus mugėje Vilniuje vėl buriasi amatininkai
Iškilminga amatininkų eisena su istorinėmis Vilniaus cechų amatininkų vėliavomis sostinės senamiestyje penktadienį prasideda amatininkų globėjo Šv. Baltramiejaus mugė. Dvi dienas mugės renginiai šurmuliuos sostinės Rotušės aikštėje, kurioje viešpataus įvairiausi amatai.
Šv. Baltramiejaus mugė Vilniuje ketvirtą kartą rengiama atgaivinant Renesanso epochos miesto amatus, menus ir cechų tradicijas.
Rotušės aikštėje vėl šurmuliuos šv. Baltramiejaus mugė
Rudenėjant į Vilnių ketvirtą kartą parkeliauja šv. Baltramiejaus mugė - šventiniai renginiai sostinės Rotušės aikštėje šurmuliuos rugpjūčio 24-25 dienomis.
Jau ketvirtą kartą šv. Baltramiejaus mugė Vilniuje atgaivinama šventiniu renginiu, rekonstruojant Renesanso epochos miesto amatus, menus ir cechų tradicijas.
„Kaziuko mugės“ organizatoriai sieks, kad šventė priklausytų tik Vilniui
Unikalia tituluojama Kaziuko mugė šiemet Vilniečius ir miesto svečius kvies kovo 2-4 d. rinktis į senamiesčio gatves. Čia kultūrinį bei kulinarinį paveldą pristatys daugiau nei 1000 amatininkų, tautodailininkų, kulinarų bei jaunųjų menininkų.
Jau tradicine tapusi, tačiau teisiškai dar tokia netapusi Kaziuko mugė siekia, kad Vilniaus miesto simboliu tapusi šventė tokiu pavadinimu būtų rengiama tik sostinėje.
Tradicinėje derliaus šventėje karaliavo ne tik žemdirbiai
Tradicinė Marijampolės krašto žemdirbių derliaus šventė „Sūduvos kraitė 2011“ šiemet gražiai sutapo su seniausio Lietuvoje Marijampolės cukraus fabriko 80 metų jubiliejumi. Tad dvi šventės viena kitą papildė ir suteikė miestiečiams džiugių akimirkų.
Į J.Basanavičiaus aikštę šeštadienio rytą susirinko daugybė tautodailininkų, amatininkų, prekybininkų su savo gaminiais.
Nuo jų neatsiliko šio krašto ūkininkai, susivežę gausybę sūrių, dešrų, lašinių, naminės duonos, įvairių daržovių.
ES paramos lėšų amatininkams nestinga
Vilniaus senamiestyje įsikūrusi VšĮ „Amatų gildija“ šiemet švenčia savo dešimtmetį. Du gildijos nariai – puodininkystės amato puoselėtojai Mindaugas Rutkauskas ir baldininkas Algirdas Verseckas yra sertifikuoti tautinio paveldo produktų meistrai. Daugeliui jų dirbinių Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) yra suteikusi tautinio paveldo produkto sertifikatą.
Dvare sužvangėjo riterių kalavijai
Šeštadienį Pakruojo dvare vyko Viduramžių šventė. Jos rengėjai suteikė progą žiūrovams stebėti riterių kovas, senovinius šokius, amatininkų darbą, patiems išbandyti ranką kovoje ar prie stalo žaidimų.
Tokios populiarios šventės kitose šalies vietovėse organizuojamos nebe pirmus metus. Pakruojo dvare — pirmąkart. Apskrityje formuojasi dar viena kultūros, krašto istorijos ir paveldo erdvė.
Ir senovėje būta technikos
Šventę paskelbė patrankos šūvis.
Kaimo turizmo sezono atidaryme – apie permainas ir naujoves
Gegužės 25 dieną Kėdainių rajone esančioje sodyboje „Medžiotojų sostinė“ bus iškilmingai atidaromas šių metų kaimo turizmo sezonas.
Atskirų regionų atstovai pristatys savo sodybas, amatininkus, kulinarinį paveldą, renginio dalyviai bus kviečiami išbandyti jėgas šaudykloje.
Į renginį kviečia šiemet išrinktas naujasis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) prezidentas Linas Žabaliūnas, kuris pristatys asociacijos veiklos perspektyvas, naujausius plėtros projektus.
Kaziuko mugėje tradicinius amatus pristatys 85 amatininkai
Pirmąjį kovo savaitgalį vykstanti viena seniausių ir gražiausių Vilniaus miesto švenčių – Kaziuko mugė šįmet vėl sulauks iš visos Lietuvos atvykstančių amatininkų. Kovo 4–6 dienomis sostinėje 85 amatininkai ne tik prekiaus savo pagamintais tautinio paveldo gaminiais, bet ir juos demonstruos, supažindins su tradicinio amato technologijomis.
Pasirengimas Kaziuko mugei: kokias prekes ruošti ir ko tikėtis?
Atspėti, ką šiemet pirkėjai norės įsigyti beveik tas pats, kas laimėti loterijoje. Tradicinė Kaziuko mugė Lietuvoje kiekvienais metais į miestų gatves ir aikštes sutraukia vis daugiau smalsuolių ir savo amatus norinčių parodyti meistrų. Panašu, kad kasmet kovo pradžioje vykstanti šventė yra ne tik etnologų siekis puoselėti šventės tradiciją, bet ir galimybė užsidirbti amatininkams.
Trakai savaitgalį kviečia į spalvingą šventę
Birželio 12-13 dienomis Trakų pusiasalio pilyje jau dvyliktą kartą senovės riteriai, puodžiai ir kitokių technologijų amatininkai.
Renginyje galima bus ne vien tik stebėti, bet ir dalyvauti. Daugiau informacijos rasite čia.
Šeštadienis, birželio 12 d.
12.00 Šventė dalyvių eisena nuo apžvalgos aikštelė (priešais Trakų salos pilį).
12.15 Šventė atidarymas.
12.30 Šokio ir ugnies studijos „Čiutyta“ pasirodymas.
12.30-21.00 Amatų demonstravimas.