Vilniuje susituokus tos pačios lyties porai – perspėjimas: toks santuokos liudijimas Lietuvoje ne visada galioja
Spalio 21 d. išplatintas pranešimas, kad Vilniuje įsikūrusiame bare susituokė moterų pora. Naudojant vaizdo ryšį jas sutuokė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Jutos valstijos civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai, kurie sutuoktinėms išrašė amerikietišką santuokos liudijimą. Tokį liudijimą jau turinti vyrų pora teigia, esą JAV išduoti dokumentai pripažįstami ir Lietuvoje, tačiau naujienų portalas tv3.lt išsiaiškino, kad tai ne visiškai tiesa.
Prieš LGBT protestavę tikintieji papasakojo, kaip prasidėjo konfliktas: „Pradėjo šokti bjaurų iššaukiantį šokį“
Šeštadienį Vilniaus gatvėmis spalvotai nusidriekusios LGBT eitynės nepraėjo be provokacijų, tik agresyviai nusiteikęs asmuo buvo iš LGBT minios. Iš eitynių ištrūkęs vyriškis pradėjo provokuoti susirinkusius protestuotojus prieš LGBT ideologiją. Užfiksuotuose vaizdo įrašuose matyti, kaip provokacijų neiškentęs asmuo, pastveria vaivorykštinę vėliavą, bet jį puola įniršęs LGBT aktyvistas.
Per tas pačias eitynes vyras išprovokavo ir užvožė dar kartą Šeimų sąjūdžio nariui.
Mokslininkė Navickaitė: prieš LGBTQ nukreiptus įstatymus žodis žodin nusikopijavome iš Rusijos
Lyčių studijų ir istorijos mokslų daktarė Rasa Navickaitė įsitikinusi, kad homofobija Lietuvoje yra ir sovietmečio palikimas, ir Kremliaus naratyvų perėmimas. Anot mokslininkės, mūsų šalis ne tik nesugebėjo išsivaduoti iš stereotipų ir stigmos, bet ir nusikopijavo iš Rusijos anti-LGBTQ įstatymus. Tuo metu kaimyninės šalys jau įteisino tos pačios lyties asmenų partnerystę ar santuoką.
Tai – antroji interviu su R. Navickaite dalis. Pirmojoje dalyje aptarėme LGBTQ istoriją sovietmečiu.
LGBTQ sovietmečiu: KGB teroras, slaptos susitikimo vietos ir „slėpimasis“ santuokoje
LGBTQ istorija sovietmečiu yra traumų istorija, sako lyčių studijų ir istorijos mokslų daktarė Rasa Navickaitė. Būti homoseksualiu, trans ar kitaip save identifikuojančiu žmogumi Sovietų Sąjungoje reiškė kęsti patyčias, persekiojimą, priverstinį gydymą ar net kaltinimus pagal tuo metu galiojusį baudžiamąjį kodeksą.
LGBTI teisių planas Lietuvoje: stiprintų žmogaus teisių apsaugą, valstybės autoritetą ir geopolitines kryptis
Šiemet trisdešimtmetį šventusios nacionalinės LGBTI teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko sako, kad nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo pokyčiai LGBTIQ srityje kelią į politinę darbotvarkę skinasi sunkiai: „Vilčių Lietuvai atkūrus nepriklausomybę LGBTIQ bendruomenė turėjo tikrai daug ir tikėjome, kad pokyčiai ateis greitai Lietuvai siekiant tapti Europos Tarybos, Europos Sąjungos (ES) ir kitų tarptautinių mechanizmų nare.
Islandijos LGBT teisių aktyvistė: kiekviena šalis turi savo unikalią istoriją bei LGBT judėjimo trajektoriją
Lapkričio 7 d. Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL Vilniuje organizavo tarptautinę projekto „Nieko apie mus be mūsų: LGBT jaunimo įgalinimas kovoje prieš patyčias“ konferenciją.
Žmogaus teisių aktyvistai: kol Lietuvos politikai bando uždirbti taškų iš homofobijos, turime stiprinti ekspertinį branduolį
2023 m. spalio 30 d. Lietuvos gėjų lyga kartu Seimo kontrolierių įstaiga surengė tarpinstitucinę apskritojo stalo diskusiją dėl ES LGBTIQ lygybės strategijos įgyvendinimo ir nacionalinio LGBTIQ žmogaus teisių plano poreikių, kurioje dalyvavo virš 20 atstovų iš ministerijų, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos ir nevyriausybinių organizacijų, dirbančių žmogaus teisių srityje.
Ekspertės: LGBT moksleivių padėtis Lietuvos mokyklose blogėja
2022 m. spalio – 2023 m. sausio mėn. Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL vykdė internetinę LGBT moksleivių apklausą apie jų patirtis Lietuvos mokyklose. Apklausoje dalyvavo per šešis šimtus 14-19 metų amžiaus moksleivių, papasakojusių ką mokykloje teko patirti 2021-2022 metais.
Tyrimo rezultatus analizavusi Vilniaus Universiteto Lyčių studijų centro lektorė dr.
Šabat Šalom, aš žydų balabosta!
Beigelių krautuvėlė Vilniuje – tai vieta, kur ne tik galite paragauti žydiškų patiekalų, bet ir netikėtai įsitraukti į žydiškų švenčių ir tradicijų patyrimo verpetą. Šioje erdvėje jau septynerius metus kepami litvakiški beigeliai, o jaunas ir senas lankosi žydiško maisto edukacijose. Dažnai kavinės lankytojai stebi, kaip grupė moksleivių minko tešlą ir klausosi, kaip švenčiamas Šabas ir kur vingiuoja beigelio kelias.
Estija leido homoseksualiems asmenims ne tik tuoktis, jie galės ir įsivaikinti
Estija tapo pirmąja buvusio sovietinio bloko šalimi, įteisinusia tos pačios lyties santuokas. Homoseksualai tuoktis galės jau nuo kitų metų sausio 1-osios. Tai kartu atveria duris ir homoseksualų įsivaikinimui. Po šio sprendimo LGBT atstovai džiaugiasi, kad juos valstybė pagaliau mato, o jie patys tapo lygiateisiais visuomenės nariais.
Annely ir Eeva yra partnerės ir kartu gyvena jau 6-erius metus. Tačiau jos savo romantinių santykių Estijoje įteisinti negalėjo – bent jau iki šiol.
REKLAMA
REKLAMA
Monika Antanaitytė: iš galingiausios pasaulio ekonomikos galime pasimokyti atvirumo ir pilietinės visuomenės įgalinimo
Jungtinių Amerikos Valstijų Valstybės departamento finansuojamoje prestižinėje trijų savaičių stažuotėje dalyvavusi teisininkė ir LGBTI teisių aktyvistė Monika Antanaitytė sako, jog artimesnė pažintis su JAV sistema privertė kitu kampu pažvelgti ir iš naujo įvertinti Europos Sąjungos suteikiamas garantijas jos piliečiams, ypatingai nediskriminavimo, darbo teisių, sveikatos apsaugos srityje.
LGBT įtrauktis darbe: augintų Lietuvos ekonomiką, pritrauktų talentų ir investicijų
Kovo 29 dieną Vilniuje vykusios konferencijos „Kryptis: Įsidarbinimas. LGBTI įtraukties darbe stiprinimas“ metu aptartos įvairovės, lygybės ir įtraukties temos, naujausios tendencijos, iššūkiai ir geroji patirtis, atvirumo darbo vietoje svarba. Renginio metu buvo akcentuojama, kaip įtrauktis sukuria naudą pritraukiant talentus ir juos išlaikant, gerinant finansinius ir bendrus veiklos rezultatus, stiprinant pasitikėjimo santykius tarp įmonių, jų darbuotojų ir kitų suinteresuotųjų šalių.
Paramą LGBT jaunuoliams teikianti savanorė padeda ir karą patiriantiems ukrainiečiams
Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL emocinės paramos platformos su patyčiomis dėl seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ir lyties raiškos susiduriantiems moksleiviams, jų tėvams ir mokytojams savanorė Violeta ne tik padeda sunkumus patiriantiems LGBT jaunuoliams, bet ir aktyviai įsitraukė į paramos Ukrainai telkimą. Violeta pasakoja apie savanorystę LGL platformoje ir karo baisumus išgyvenantiems ukrainiečiams teikiamą paramą.
LGL emocinės paramos platformos savanorė atskleidžia, ką patiria LGBT moksleiviai
Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL emocinės paramos platformos su patyčiomis dėl seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ir lyties raiškos susiduriantiems moksleiviams, jų tėvams ir mokytojams savanorė Lina atskleidžia, kokiomis problemomis ir iššūkiais susiduria LGBT jaunuoliai bei kaip jos asmeninės patirtys suformavo asmenybę, gebančią padėti ne tik sau, bet ir kitiems.
LGL emocinės paramos platformoje savanoriauji jau trečius metus.