• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kur ir ką valgyti? Daugelis apie tai kasdien pagalvoja prieš prasidedant ar jau prasidėjus pietų pertraukai. Dienos pietų meniu siūlo beveik visos kavinės. Tačiau gyventojai atkreipia dėmesį ne tik į siūlomus patiekalus, bet ir jų kainas.

Kur ir ką valgyti? Daugelis apie tai kasdien pagalvoja prieš prasidedant ar jau prasidėjus pietų pertraukai. Dienos pietų meniu siūlo beveik visos kavinės. Tačiau gyventojai atkreipia dėmesį ne tik į siūlomus patiekalus, bet ir jų kainas.

REKLAMA

Praėjusią savaitę pietų užsukusi į artimiausią kavinę prie darbo jiems išleidau beveik 9 eurus. Tiek man atsiėjo sriuba ir antras patiekalas.

Suskaičiavau, kad ten pietaudama kasdien, t. y. per 5 darbo dienas išleisčiau 45 eurus, o per mėnesį, kurį sudaro 20 darbo dienų, – 180 eurų.

Taigi minimumą uždirbantis žmogus, į rankas gaudamas daugiau nei 700 eurų, šiems dienos pietums per mėnesį išleistų ketvirtadalį savo atlyginimo.

Tačiau 180 eurų yra nemaža suma uždirbantiems ne tik minimumą. Todėl nusprendžiau dienos pietums skirti vos 3 eurus per dieną ir pažiūrėti, ar už šią sumą įmanoma pavalgyti Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA

Dienos pietūs už 3 eurus

Pirmadienį apsilankiau kavinėje „Minutėlė“. Dar lauke mane pasitiko jos dienos pietų stendas. Sriuba kainavo 1,5 euro, o įvairūs patiekalai – 5–6 eurus.

REKLAMA

Supratau, kad už 3 eurus man išeis tik dvi porcijos sriubos. Tačiau užėjus į vidų padavėjas pasiūlė čeburėkų ir įvairių bandelių su mėsa, jų kaina siekė 1,5 euro.

Taip tądien tilpau į savo numatytą pietų biudžetą užsisakiusi sriubos ir čebureką. Pietūs buvo gana sotūs ir skanus. Beje, prie sriubos gavau ir duonos.

Antradienį pietauti nusprendžiau kepyklėlėje. Tačiau turėjau jas aplankyti bent kelias, kad ką nors rasčiau už 3 eurus. „Prezo“ kepyklėlėje radau sumuštinį su kalakutiena, teko šiek tiek viršyti savo biudžetą, nes sumuštinis kainavo 3,2 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Padavėja pasiūlė arbatos arba kavos, tačiau papildomi 2–3 eurai jau butų viršiję mano nustatytą sumą. Taigi, pietums valgiau tik sumuštinį. Jis buvo skanus, tačiau be šilto gėrimo gana sausas.

Todėl trečiadienį nusprendžiau padidinti savo biudžetą ir pietums išleisti 5 eurus. „Katpėdėlėje“ už 5,10 euro man išėjo jau netgi du patiekalai – sriuba ir vienas cepelinas. Šios dienos pietūs buvo skaniausi ir sočiausi. Taip pat kavinėje nemokamai galima atsigerti ir vandens.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį nusprendžiau savo dienos biudžetą vėl sumažinti iki 3 eurų. Tądien pigesnių pietų nuvykau ieškoti Kalvarijų turguje. Tačiau kavinių turguje neradau, tik užkandinę „Pilni žandai“. Jos darbuotoja pasiūlė rinktis iš dviejų rūsių bandelių su mėsa arba sūriu. Vienos bandelės kaina – 3 eurai.

Pasirinkau bandelę su mėsa. Ir tada darbuotoja pasiūlė pirkti dvi už 4 eurus. Nors tai viršijo mano numatytą sumą, tačiau sutikau. Juk dvi bandelės reiškia sotesnius pietus.

REKLAMA

Bandelės buvo šiltos ir skanios. Šį kartą netrūko ir gėrimo, jas buvo galima valgyti ir neužsigeriant.

Penktadienį dar prieš prasidedant pietų pertraukai ieškojau kavinės, kurioje dienos pietūs atsieitų 3 eurus. Būtent tiek, kiek ir numačiau jiems skirti savaitės pradžioje.

„Čeburekų vietelė“ dienos pietų metu siūlo čebureką ir sultinį už 3 eurus. Nuvykus į kavinę padavėja siūlė rinktis iš kelių rūšių čeburekų. Pasirinkau jį su vištiena, taip pat darbuotoja įpylė puodelį karšto sultinio.

REKLAMA

Šie pietūs man atsiėjo lygiai 3 eurus.

Taigi, pietų pasiūlymų už 3 eurus pavyko rasti dienos. Tačiau jų tikrai teko paieškoti. Įprastoje kavinėje už 3 eurus geriausiu atveju išeitų tiesiog dvi porcijos sriubos.

Jeigu pietums numatytą sumą padidintume bent iki 5 eurų, jau išeitų ne tik sriuba, bet ir antras patiekalas. Todėl pietums kavinėse ir reikėtų skirti 5 eurus ar daugiau.

O, jeigu valgyti kitur per brangu, reikėtų ieškoti alternatyvų ir pietus įsidėti iš namų.

Maisto kainos išaugo

Pasaulinės maisto kainos spalį pasiekė aukščiausią lygį per 18 mėnesių pranešė Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigiama, FAO maisto kainų indeksas, kuris padeda stebėti mėnesinius tarptautinių maisto prekių krepšelio kainų pokyčius, praėjusį mėnesį pasiekė 127,4 punkto. Šis rodiklis yra 2 proc. didesnis nei rugsėjį ir didžiausias nuo 2023 m. balandžio, tačiau vis vien yra 20,5 proc. mažesnis, lyginant su 2022 m. kovą po Rusijos invazijos į Ukrainą pasiektu aukščiausiu tašku.

Anot duomenų, dėl sumažėjusios gamybos augalinio aliejaus kainos spalį padidėjo 7,3 proc. ir pasiekė aukščiausią lygį per dvejus metus. Cukraus kainos paaugo 2,6 proc., pieno produktų – 2,5 proc., o grūdų – 0,8 proc. Krito tik mėsos kainos, kurios buvo 0,3 proc. mažesnės, nei ankstesnį mėnesį.

tv3.lt

Niekaip negaliu suprast bulvinių patiekalų kainų. Bulvių (turguje) kaina 1 kg +-1eu, o parduotuvėse iš bazių ir 25c, 30c, 45cnt,. o tai kiek galima padaryt cepelinų ar bulvinių blynų iš 1kg.? Suprantu reik nuvalyt, sutarkuot, dar truputį mėsos turėt, išvirt, grietinės šaukštelis.. Vienas cepelinas kainuoja nuo 3 iki 5eu.. Matomai daug gobšumo, negerbimas žmonių, ir noras būti milijonieriu per metus...
Daug sveikiau būtų išsivirti kiaušinių ir neštis darbą. Pora virtų kiaušinių, riekė duonos ir pomidoras- sotūs pietūs. Dar akcijnio kefyro stiklinė.
Labai paprasta - pietus reikia atsinešti iš namų. Tiesiog. Darbe yra virdulys, kavos aparatas. Ir dar - darbe galima suvalgyti netgi tai, ko namie net nenorėtum. Rekomenduoju.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų