kainos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kainos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kainos“.
Lietuvę nustebino vestuvių kainos Egipte: prabangi aplinka – už stulbinančią sumą
„Po to, kai mano vyras pradėjo padėti europiečiams rengti vestuves Egipte, supratau, kad geresnę vietą meilės šventei sunku būtų surasti“, – pasakoja prieš penkiolika metų už egiptiečio Salah Elatroush ištekėjusi, o dabar su šeima Švedijoje gyvenanti lietuvė hipnoterapeutė Vilma.
Neseniai ji grįžo iš vyro gimtinės, kur iškilminga vestuvių puota buvo suorganizuota Salah dukterėčiai, rašoma pranešime spaudai.
EK ekonominė prognozė Lietuvai palanki: kitais metais tikimasi didesnių investicijų
Penktadienį Europos Komisija (EK) paskelbė 2024 m. rudens ekonominę prognozę. Anot EK atstovybės Lietuvoje vadovo Mariaus Vaščegos, Lietuvai ji – palanki.
„Europiniame, o ypač regioniniame kontekste 2024 metų ir artimiausių dvejų metų ekonomikos prognozės Lietuvai palankios. Lietuva yra tarp sveiką augimą ir kontroliuojamą infliaciją demonstruojančių ES valstybių, kurioje tęsiasi, nors kiek lėtėja darbo užmokesčio augimas.
Prieš šventes – pokyčiai ne tik parduotuvėse ar TV ekrane: Kalėdos Lietuvoje bus rekordinės
Skaičiuojant paskutines savaites iki didžiųjų metų švenčių, aiškėja, kad šiemet lietuviai pirks daugiau dovanų nei bet kada anksčiau, o joms išleis rekordinę sumą pinigų. Dauguma moterų jas perka jau dabar, o vyrai vėl atidės vėlesniam laikui, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kaip rodo visuomenės tyrimas, Kalėdų dovanas šiais metais planuoja pirkti per 91 proc. suaugusių Lietuvos gyventojų. Kiekvienas vidutiniškai po 6 – ne tik artimiesiems ar draugams, bet ir sau ar auginamiems gyvūnams.
Atšalus – pareigūnų žinia: neradę šio daikto, skiria 70 eurų baudą ir įspėja dėl liūdnų pasekmių
Dalis gyventojų į tam tikrus saugumo reikalavimus – ypač savo namuose – dažnai numoja ranka ir viliasi, kad nereikės tuo užsiimti, leisti tam pinigų, o baudų pavyks išvengti.
Tokia situacija Lietuvoje yra su autonominiais dūmų detektoriais, kurių savo namuose neturi 2 iš 5 lietuvių, nors už tai gresia nemenkos baudos, viršijančios pačių prietaisų kainą, ir ką jau kalbėti apie gaisro pavojus.
Autonominiai dūmų detektoriai Lietuvoje vidutiniškai gali atsieiti nuo 4 iki 30 ar 60 eurų.
Mėgstate varškės sūrelius? Siunčia jums blogą žinią
Parduotuvių lentynos mirga ir marga varškės sūrelių pakuotėmis. Pasirinkimas toks didelis, kad išsirinkti gali būti gana sudėtinga. Na, žinoma, nebent leisime rinktis vaikams, kurie greičiausiai čiups patį gražiausią, t. y. gražiausiai įpakuotą gaminį. Realybė tokia, kad varškės sūrelius dažniausiai mėgsta vaikai, o tėvai ar kiti suaugę juos noriai perka, nes juk tai skamba sveikai ir visiškai „nekaltai“. Todėl Pricer.
Verslas jau pasipuošė Kalėdoms ne tik dėl grožio, bet žmonės pirkti neskuba – viskas dėl kainų
Lietuvos verslininkai jau ruošiasi Kalėdoms. Parduotuvėse jau išrikiuotos šventinės dekoracijos, o miesto gatvės puošiasi eglutėmis ir lemputėmis. Norėdami patraukti pirkėjų dėmesį, verslininkai dekoracijoms negaili net dešimčių tūkstančių eurų. Kai kurie ne tik papuošimus, bet ir gyvą 10 metrų eglę į Lietuvą gabena net iš Danijos.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Vilniaus Stiklių kvartalas jau ruošiasi Kalėdoms.
Planuojate atostogas su vaikais? Įspėja – vienu atveju išleisite daugiau, kitu – mokėsite baudas
Ruduo – populiariausias metas keliauti, kadangi visi nori pratęsti vasarą ir dar spėti paatostogauti ten, kur šilta. Be to, kelis kartus per mokslo metus atostogauja ir moksleiviai. Vis tik kelionės tokiu metu būna greitai išperkamos, taip pat pakyla ir kainos.
Už 2 tabletes – ir 200 eurų: apie tai moterys vengia kalbėti, bet moka didelę kainą
Nėštumo nutraukimas – nesvarbu, chirurginis ar medikamentinis, – Lietuvoje vis dar yra vertinamas itin prieštaringai, nors ir yra legalus. Taigi moterims tam tenka ne tik pakloti šimtus eurų – jos gali paprasčiausiai nerasti medikamentų ar abortą sutinkančių atlikti gydytojų.
Priklausomai nuo nėštumo savaitės, klinikos ir kitų reikalingų paslaugų, nėštumo nutraukimas gali atsieiti ir 200, ir 500, ir dar daugiau eurų.
„Lidl“ paaiškino, kodėl agurkai kainuoja 10 eurų
Paprastai naujo derliaus agurkai prekybos tinklų parduotuves pasiekdavo vėlyvą žiemą arba ankstyvą pavasarį. Tačiau panašu, kad atėjo toks laikas, kai šviežių agurkų sezonas tęsiasi visus metus. Tiesa, ir jų kainos – ne vasarinės.
Pirkėjai pastebėjo, kad šiuo metu prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse pasirodė švieži trumpavaisiai agurkai.
Prisiminus, neseniai pasibaigusį naminių agurkų sezoną ir kokios kainos buvo tuomet, dabartinė kaina gali ne vieną nustebinti – 9,99 euro už kilogramą.
FAO: pasaulinės maisto kainos pasiekė aukščiausią lygį per 18 mėnesių
Pasaulinės maisto kainos spalį pasiekė aukščiausią lygį per 18 mėnesių, penktadienį pranešė Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO).
Kaip teigiama, FAO maisto kainų indeksas, kuris padeda stebėti mėnesinius tarptautinių maisto prekių krepšelio kainų pokyčius, praėjusį mėnesį pasiekė 127,4 punkto. Šis rodiklis yra 2 proc. didesnis nei rugsėjį ir didžiausias nuo 2023 m. balandžio, tačiau vis vien yra 20,5 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Neįtikėtina: populiarus „McDonald‘s“ mėsainis Lietuvoje – brangesnis nei JAV?
Palyginus „McDonald's Big Mac“ kainą skirtingose šalyse, galima sužinoti ne tik tai, kur už savo atlyginimą galite nusipirkti daugiau mėsainių, bet ir įvertinti skirtingų valiutų kursus.
Pirmą kartą „The Economist“ dar 1986 m. „Big Mac“ indeksą panaudojo parodydamas skirtingų šalių perkamosios galios skirtumus. Tai yra, kiek skirtingos valiutos nutolusios nuo pasaulinio vidurkio, primena „Newsweek“.
Šiemet „Big Mac“ indeksas taip pat buvo skaičiuojamas daugelyje pasaulio šalių.
Už vaikų darželį – ir 660 eurų per mėnesį: pasakė, kodėl taip skiriasi kainos
Ne paslaptis, kad didžiuosiuose miestuose patekti į darželį norimoje vietoje ir grupėje pasiseka tikrai ne visiems, ypač, jei tėvai per vėlai pateikia prašymus. Tuomet galima rinktis privatų – už jį teks nemažai pakloti, bet ir valstybiniai darželiai vaiką gali išmesti už nedidelę skolą.
Sunerimo dėl vaikų maitinimo mokyklose: valgyklų nėra, maistas – įtartinai pigus, o dalis lieka be jo?
Mokslo metai jau įsibėgėjo, tačiau juos tinkamai pradėjo toli gražu ne visos mokyklos. Dalis jų tik dabar ėmėsi remontuoti valgyklas ar ieškoti maisto tiekėjų. Taigi jos arba išvis nemaitina, arba maistą suteikia tik daliai vaikų.
Be viso to, sugrąžinus didesnį – 21 proc. – pridėtinės vertės mokestį (PVM), ugdymo įstaigų maitintojams pabrango ir „nemokamas“ moksleivių maitinimas, kuris priklauso net ir turtingiausių tėvų vaikams.
Senjorė piktinasi naujomis dujų kainomis: „Reikės imti puodą ir eiti streikuoti“
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba rengiasi padidinti abonentinį mokestį smulkiausiems dujų vartotojams. Mokestis jiems gali padvigubėti, mat esą šiuo metu nepadengia vamzdyno eksploatavimo sąnaudų. Tiesa, jiems tarifas už pačias dujas gali sumažėti.
Na, o šildymui naudojantiems dujas gyventojams optimistinių žinių nepraneša – esą piginti dujas priežasčių nėra – biržoje dujos pamažu brangsta nuo pat pavasario.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Turgaus prekeiviai apie prekybos centrus: „Mes su jais nepajėgūs konkuruoti tomis kainomis“
Jeigu anksčiau daržovių, vaisių žmonės skubėdavo į turgų, tikėdamiesi rasti jų pigesnių, tai pastaruoju metu pirkėjai dažniau atsigręžia į parduotuves. Žmonės piktinasi kainomis turguose, nes sako, kad ne visi sau gali leisti plačiau atverti piniginę.
Ekspertai aiškina, kad taip yra todėl, kad turguose beveik neliko vadinamųjų močiučių, parduodančių savo augintus burokėlius, bulves, ar česnakus, o jų vietas užima ūkininkai ar perpardavinėtojai, kurie nustato savo kainas.
Už bilietus Lietuvoje – jau ir 500 eurų: paaiškino, kad mokėti turite daugiau ir dėl nemokamų renginių
Po pandemijos pramogų pasaulis įgavo antrą kvėpavimą – į Lietuvą vis plūsta įvairios garsenybės, o lietuviai bilietams negaili ir kelių šimtų eurų. Ne tik pasaulinio lygio, bet ir Lietuvos žvaigždės surenka pilnas arenas ar stadionus. Vis tik organizatoriai neslepia, kad atlikėjų honorarai po pandemijos yra itin išaugę, bet dideles bilietų kainas lemia ne tik tai.
Vieni laidoja nemokamai, kitiems tenka mokėti ir 2 tūkst. eurų: paaiškino, kodėl
Vietos kapinėse lietuviams yra suteikiamos nemokamai, tačiau ne visur jų yra likę. Be to, už antkapį ir paminklą gali tekti pakloti ir 5 tūkst. ar daugiau eurų. Kita vertus, gyventojai gali rinktis kolumbariumus, kurie turėtų būti, bet toli gražu nėra dalijami nemokamai.
Pagal įstatymo pataisas, priimtas prieš 2 metus, nišos kolumbariumuose turėtų būti suteikiamos neatlygintinai.
Vis tik pašnekovai neslepia, kad kai kurių miestų gyventojams to tikėtis neverta.
Kapų žvakių kainos: kuriame prekybos tinkle parduoda pigiausiai ir brangiausiai?
Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių šventėms, daugelis gyventojų jau galvoja apie kapų lankymą. Ir, žinoma, apie žvakių uždegimą ant jų.
Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokia yra žvakių ir jų dėklų kaina didžiausiuose prekybos tinkluose, kurie šią prekę įtraukė į savo nuolaidų leidinius.
Atkreiptinas dėmesys, kad skirtingose parduotuvėse pardavinėjamos skirtingo dydžio žvakės, kurios dega skirtingą laiką. Dėl to nusipirkus pigiau ir jos ir degs trumpiau.
Neįtikėtina: kainos Lietuvoje kilo lėčiausiai iš visų ES šalių
Bent jau visuomenės apklausose daugelis lietuvių gyvenimu nesiskundžia ir savo padėtį vertina kur kas geriau nei europiečiai. Vis dėlto kartais mėgstame paniurzgėti, kad kainos auga greičiau nei algos.
Vis dėlto oficiali statistika rodo ką kita. Praėjusį mėnesį kainos Lietuvoje augo lėčiausiai tarp visų Europos Sąjungos (ES) ir euro zonos šalių. Šia prasme nusileidome tik Airijai, kurioje kainos visai nesikeitė.
„Eurostat“ duomenimis, 2024 m. rugsėjo mėn.
Prasideda sunkiausi mėnesiai: „Brangu, bendrai brangu. Ir viskas tiesiog. Neįmanoma pragyventi“
Prasidedantis šildymo sezonas ypač smogs nepasiturintiems. Apklausos rodo, kad pinigų susimokėti už šilumą ir maistą trūks kas penktam lietuviui. Biržose jau brangsta dujos ir elektra. Vis daugiau nepasiturinčių plūsta į labdaros valgyklas, o labdaros organizacijos jau kviečia aukoti vargstantiems.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Panevėžietė Vilma nešina krepšiu su indais ateina į miesto Šeimos namų labdaros valgyklą.
Pamačius, kaip „sutvarkė“ kapus, belieka griebtis už galvos: ši klaida brangiai kainuos
Meistrų samdymas antkapiams ar paminklams statyti daugeliui, matyt, yra neišvengiamas, o taip pat gali būti ir labai brangus. Taigi, išleidus tūkstančius eurų norisi, kad darbai būtų atlikti kokybiškai ir kapas stovėtų metų metus.
Vis tik specialistai vis dažniau pastebi, kai vos per keletą metų paminklai ar antkapiai skyla ir ima griūti, tačiau pinigus atgauti toli gražu pavyksta ne visiems.
Tikros pacientų istorijos Lietuvoje – štai kaip už nemokamas paslaugas liepė susimokėti: „Suka taip, kad net sunku patikėti“
Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai gydymo įstaigos, nors turi sutartis su ligonių kasomis, sugeba papildomai „prisidurti“ iš pacientų už nemokamas paslaugas. Tačiau atsakomybės vengia, ministerija tyli, o štai Teritorinės ligonių kasos siūlo pacientams tikrintis informaciją patiems, kad nereikėtų tuštinti piniginių net iki tūkstančio eurų.
Atkreipkite dėmesį: už alų mokate tiek pat, nors jo kiekis pastebimai pasikeitė
Po dvejus metus trukusios infliacijos ir nežmoniško kainų kilimo gyventojai itin jautriai reaguoja net ir į mažiausius pabrangimus. Dėl to, siekdami nenubaidyti klientų, dalis verslų sugalvoja kainų nekelti, o sumažinti produkto kiekį. Panašu, kai kur tai vyksta ir su alumi.
Daugelis yra pratę alų gauti įprastuose pusės litro bokaluose, tad gali ir nepastebėti, jei už tą pačią kainą gauto gėrimo kiekis bus, pvz., 100 ml mažesnis.
Ragina ruoštis daugiabučių gyventojus, šie – pyksta: „Ir taip sunku išgyventi, ir dar jie kainas kelia“
Atšalus orams jau nebe už kalnų ir šildymo sezonas. Šiemet už šilumą daugumos didmiesčių gyventojams teks mokėti brangiau nei prieš metus. Be to, valdantieji šiemet nebepratęsė PVM lengvatos, tad dešimtadaliu šildymą brangina ir šis mokestis.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Marijampoliečiai ateinantį mėnesį už šilumą turės mokėti vieną aukščiausių kainų iš Lietuvos didmiesčių.
Lietuviai nebeišgali palaidoti savo artimųjų: „Žmonės yra truputėlį išsigandę“
Su artimojo laidojimu, taigi ir su kapo sutvarkymu, antkapio ir paminklo užsakymu galiausiai tenka susidurti daugeliui. Tokiu atveju išvengti išlaidų yra neįmanoma, tačiau tačiau lietuviams jos darosi vis sunkiau pakeliamos.
Šiuo amatu užsiimantys asmenys ir įmonės neslepia, kad ir paprasčiausi projektai vidutiniškai atsieina nuo 5 tūkst. iki 8 tūkst. eurų, kas yra bent dvigubai brangiau, nei buvo prieš pandemiją.
LŠTA vadovas: šilumos kainos mažės, jei daugiau vartotojų prisijungs prie centralizuoto šilumos tiekimo
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Valdas Lukoševičius teigia, kad norint užtikrinti mažėjančias šildymo kainas reikalinga prijungti didesnį kiekį vartotojų prie centralizuoto šilumos tiekimo vamzdynų.
„Šilumos vartotojų prijungimas galėtų būti vienas toks ilgalaikis sprendimas, jeigu mes rastume kaip tą paskatinti. (...) Daugiau vartotojų turėti turbūt būtų nauda visiems, nes elementari masto ekonomika tą rodo“, – teigė jis.
Prasidėjus sulčių spaudimo sezonui, atskleidė kainas: parduotuvėse – net 13 kartų brangiau?
Prasidėjus rudeniui įsibegėja ir sulčių spaudimo sezonas. Gyventojai atkakliai savo soduose renka obuolius bei kitas gėrybes, o nešdami į spaudyklas prašo įvairiausių sulčių derinių.
Spaudyklų atstovai atskleidė, kokius vaisius, daržoves, uogas ar net žoleles klientai prašo maišyti ir nuo ko priklauso sulčių kaina.
Dėl didelio klientų antplūdžio kainas kai kur jau žadama net pakelti, tačiau jos dar ilgai nepasivys sulčių kainų parduotuvėse, kur litras gėrimo gali kainuoti ir 13 kartų daugiau.
Intriga žaidime „Kas po kiek?“: teisingai į klausimus atsakys kačių ir meno mylėtojai
Šį šeštadienį TV3 žaidime „Kas po kiek?“ žiūrovų ir dalyvių laukia labiausiai netikėtų kainų spėlionės. Ar numanote, kiek galėtų kainuoti prabangi vakarienė oro balione? O kiek atsieitų naktis kačių viešbutyje? Visa tai – jau šio vakaro laidoje!
Kaip įprasta, žaidime išvysime dvi komandas. Vienoje komandoje dalyvaus prekybos srityje dirbanti Vaiva su dviem dukromis, o kitoje – Gintaras ir jo bičiuliai Dovydas bei Artur, rašoma pranešime spaudai.
Palangos kavinės sulaukė mažiau valgytojų: „Pagal Lietuvos kainas tikrai brangiau“
Palangos verslininkai skaičiuoja pirmus karštojo sezono pelnus ir šiemet griauna įprotį – neverkia nė vienas. Šiltas pavasaris bei ruduo padėjo užsidirbti viešbučiams, o poilsiautojai išleido kalnus pinigų. Tiesa, kiek mažiau džiaugsmo maitinimo įstaigoms – šią vasarą poilsiautojai Palangoje mažiau valgė išbrangusiose kavinėse ar restoranuose, o maistą pirko parduotuvėse ir gaminosi namuose.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Prasidėjo didžiausias pasaulyje alaus festivalis: atvips žandikaulis, kiek gali tekti pakloti už bokalą
O dabar keliamės į triukšmingąjį Miuncheną, kur prasidėjo didžiausias pasaulyje alaus festivalis „Oktoberfestas“. Šventė, kur alus liejasi laisvai, vyksta jau 189-ąjį kartą ir per artimiausias dvi savaites sulauks milijonų lankytojų.
Skambios dainos ir pilni bokalai vokiško alaus.
Kyla sviesto kainos – artėjant žiemai dėl to gerokai pabrangs kepiniai
Kalėdiniai kepiniai ir desertai šiemet bus brangesni, taip prognozuoja kainų stebėtojai. O to priežastis – rekordinė didmeninė sviesto kaina. Parduotuvėse sviestas pastaruoju metu nebrangsta, tačiau kepyklų vadovai jau gavo tiekėjų įspėjimus, kad žaliava brangs. Ekspertai aiškina, kad didmenines sviesto kainas išpūtė Amerikos rinka, kuriai šio produkto trūksta.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Kainų spėliojimo vajus: ar gali būti, kad pica seniausioje Neapolio picerijoje kainuoja pigiau nei kebabas Lenkijoje?
Kokia yra tikroji prabangos kaina? Būtent to jau šį šeštadienį TV3 laidoje „Kas po kiek“ žiūrovų ir dalyvių paklaus vedėjas Mindaugas Stasiulis. Ar gali būti, kad prašmatni vestuvinė suknelė kainuoja pigiau nei vestuvių fotografas, o pica seniausioje Neapolio picerijoje yra pigesnė nei kebabas Lenkijoje?
Atsakymų į šiuos ir kitus panašius klausimus TV žaidime šį šeštadienį ieškos dvi komandos.
Kurso draugų kompanija iš Vilniaus bei trys statybų sektoriuje dirbantys kolegos.
Ekonomistas prakalbo apie nesustojantį kainų augimą: „Darosi šiek tiek baisu“
Per mėnesį kainos Lietuvoje sumažėjo 0,5 proc., tačiau metinė infliacija vėl artėja prie procento ribos. O labiausiai per metus kainas kėlė kavinės ir restoranai – beveik 9 proc. Dalis ekonomistų prognozuoja, kad restoranai kainas turės pradėti mažinti, nes valgytojų – vis mažiau.
Ryškesnio maisto ar kitų prekių augimo ekonomistai neprognozuoja, tačiau metų pabaigoje infliacija turėtų padvigubėti.
Įvardija du scenarijus ruošiantis šildymo sezonui – gerų naujienų neturi
Vilniečiai jau ruošiasi artėjančiam šildymo sezonui ir šturmuoja savivaldybę su prašymais kompensuoti šildymo sąskaitas. Eilėse žmonės stovi po valandą ir ilgiau vildamiesi, kad kompensacijas gaus nuo pirmos šildymo dienos.
Vyriausybė prognozuoja, kad kompensacijų prašytojų šiemet bus net daugiau nei pernai, mat centrinis šildymas gali apie dešimtadaliu prabrangti. O kompensacijoms šį šildymo sezoną prireiks apie 80 milijonų eurų.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Ruoškitės, rudenį kainos kils: vardija, kas brangs
Pingant naftai, degalams ir elektrai žmonės reikalauja mažesnių prekių kainų ir parduotuvėse. Tačiau ekonomistai ilgalaikio energijos produktų pigimo neprognozuoja ir perspėja, kad kainos dar labiau pakils – brangs šildymas, šviežios daržovės, rūbai, o nuo Naujųjų metų ir degalai dėl valdančiųjų didinamų akcizų.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Panevėžietis Klaidas naują savaitę pradeda užsukdamas į degalinę: „Brangios kuro kainos. Su tokiom algom brangu.
2025 m. degalai Lietuvoje turėtų būti pigesni nei Latvijoje ar Estijoje
Nors nuo 2025 m. benzinui ir dyzeliui bus taikomos naujos anglies dioksido dedamoji (CO2) ir saugumo dedamosios, naftos pagrindo kuras Lietuvoje nebus brangesnis nei Latvijoje ir Estijoje, prognozuoja Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Anot LEA duomenų analitiko Dovydo Balčiūno, nuo kitų metų dyzelio kainos Lietuvoje, susilygins, bet benzinas išliks pigesnis.
„Dabar esantis skirtumas nuo kitų metų sumažėtų, bet dyzelio kainos turėtų tapti panašios Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
Į Latviją – ne tik maisto ar gėrimų? Kainų skirtumas ir pajūrio grožis bado akis
Lietuviai šią vasarą vis dažniau traukė į Latvijos pajūrį – mėgavosi ne tik maistu ar gėrimais, bet kartu ir pajūrio grožiu, ramybe, kurios Lietuvos pajūryje vis dažniau pritrūksta.
Lietuvos gyventojai vis dar atostogauti renkasi Palangos, Šventosios ar kitų miestų pajūrius. Štai, poilsis Nidoje, dėl didelių maisto kainų ar brangaus įvažiavimo mokesčio, yra prieinamas ne kiekvienam. O lietuviai džiaugiasi vis dažniau atradę Latvijos pajūrius, kuriuose kainų skirtumai bado akis.
Lenkijoje saugi meilė atsieina kur kas pigiau, Lietuvoje kainos – beveik dukart didesnės
Kaimynams lenkams saugūs lytiniai santykiai yra gerokai prieinamesni nei lietuviams: tų pačių apsaugos priemonių – prezervatyvų – kainos mūsų šalyje kažkodėl bent pusantro karto didesnės nei Lenkijoje.
Lietuvoje jaunuoliai dūsauja priversti prezervatyvams išleisti per daug pinigų, ieško nuolaidų, o prekybininkai skundžiasi, esą kainas kelia didesni mokesčiai ir didesnis tiekėjų apetitas.
Prabangių dovanų užsiprašę mokytojai gali būti apkaltinti korupcija: kada už dovanas teks sumokėti?
Neseniai daugelį moksleivių tėvų papiktino vienos mokytojos pareiškimas, kad Rugsėjo 1-ąją reikia dovanoti ne kardelius, o keliones. Anot specialistų, tai – ne tik neetiška, bet gali būti ir neteisėta.
Tokių dovanų prašymas ar priėmimas gali būti prilyginamas neskaidriai veiklai ar net korupcijai.
Be to, mokytojoms už tokias dovanas gali tekti susimokėti mokesčius.
Kainos ir toliau kils: ekonomistas vardija, ką infliacija palies labiausiai
Rugpjūtį išankstinei metinei infliacijai nesiekiant 1 proc., o per mėnesį fiksavus nedidelę defliaciją, artimiausiu metu infliacijos augimas gali paspartėti, teigia „Citadele“ banko ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
„Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis pastebi, kad mėnesio defliacija liepą – didesnė nei tikėtasi ir tai yra itin palanki tendencija vartotojams.
Pabrango itin populiari prekė: skelbia, ko laukti toliau
Kainas stebintis portalas Pricer.lt dalijasi naujausia maisto prekių kainų prekybos centruose analize. Portalo duomenimis, rugpjūčio mėnesį pabrango lietuvių itin mėgstama prekė – bananai.
2024 metų rugpjūčio Pricer.lt fiksuojamo vidutinio pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė rodo, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse palyginus su 2024 liepos mėnesiu brango + 0,87 Eur (+ 1,4 proc.), ir buvo - 6,7 Eur (- 9,5 proc.
Štai kiek nuo kitų metų mokėsite už vienkartinius puodelius: „Eilinį kartą kentės paprasti žmonės“
Už puodelius ir indelius teks mokėti papildomai: „Už indelį – 50 ct, kai jo kaina – 21 ct. Eilinį kartą kentės paprasti žmonės“
Prognozės liūdnos – šį sezoną už šildymą pinigines teks praverti plačiau
Orams vėstant energetikai perspėja gyventojus, kad teks dar labiau pakratyti pinigines. Brangsta elektra ir dujos. Šilumininkai perspėja, kad ir šildymo sezonas nebe už kalnų, tad ragina ruoštis didesnėms sąskaitoms negu praėjusį šildymo sezoną.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Šilumininkai jau intensyviai ruošiasi šildymo sezonui, kurį dažniausiais pradeda spalio pradžioje: baigia remontus ir perspėja gyventojus, kad šilumos kainos, palyginti su vasara, kyla.
Mokytoja Veronika mokykloje patyrė traumą: „Rugsėjo 1-ąją turbūt teks būti be aukštakulnių“
Garsioji mokytoja Veronika Naumova prieš pat prasidedant naujiems mokslo metams pasidalijo nemaloniu incidentu. Kabindama dekoracijas, ji nukrito nuo spintelės ir susižeidė koją.
Socialiniuose tinkluose mokytoja pasidalijo, kad incidentas nutiko jos klasėje.
Ruošėsi mokslo šventei
Veronika puošę klasę dekoracijomis, o užlipusi ant spintelės prarado pusiausvyrą ir nukrito ant žemės. Įrašais ji pasidalijo ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Antkainiai: suskaičiavo, iš ko susideda kaina ir kodėl mokame daugiau nei lenkai
Parduotuvėse apsilankę pirkėjai skaičiuoja augančias kainas. Anot jų, tą lemia verslininkų godumas ir didžiuliai antkainiai. Pirkėjai kito paaiškinimo neranda, ypač lygindami prekių kainas Lietuvoje ir Lenkijoje. Tuo metu specialistai vardija, iš ko susideda kaina ir kodėl verslininkams be antkainio parduoti prekių neapsimoka.
Portalo tv3.lt straipsnis apie mokyklinių prekių kainas Lietuvoje ir Lenkijoje sulaukė daugybės gyventojų pasipiktinimų.
Lyties keitimui Lietuvoje – 3,7 tūkst. eurų: štai kiek kainuoja ir ką kompensuoja
Žmonės, kurie jaučiasi gimę ne ta lytimi, vis dažniau ryžtasi sudėtingoms medicininėms procedūroms, tokioms kaip veido, lytinių organų ar net balso operacijos. Visa tai reikalauja didelių finansinių išlaidų, kurios, priklausomai nuo šalies, gali skirtis ir keliasdešimt tūkstančių eurų. O kai kurios medicininės paslaugos yra kompensuojamos visų mokesčių mokėtojų pinigais.
Autoservisų apgavystės: kaip patikrinti, ką padarė jūsų automobiliui, ir atgauti pinigus?
Pasitaiko atvejų, kuomet nuvarius automobilį į autoservisą dėl vienos problemos, apžiūros metu randamos dar kelios. Taigi, kaip žinoti, kad tam tikri remonto darbai buvo reikalingi ar išvis padaryti? Be to, kaip žinoti, kad tikrai buvo sudėtos kokybiškos detalės, už kurias buvo nemažai sumokėta?
Naujienų portalui tv3.lt skaitytoja Ineta (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) papasakojo, kad sugedo jos automobilis (tiksliau – stabdžių apkabos), turintis „Kasko“ draudimą, t...
Prekybos tinklų lentynose – nuolaidos, o kasose – nebe? Štai ką reikia daryti, kad nepermokėtumėte
Apsipirkinėjant parduotuvėse ne visuomet pavyksta pastebėti kokias nors klaidas, pvz., nepritaikytas nuolaidas. Vis tik klientams verta būti atidiems ir, pastebėjus neatitikimus, iškart apie juos pranešti. Taip bus išvengta nenumatytų išlaidų ir kitų nesusipratimų.
Ragina nepražiopsoti – Žolinėms daugybė lietuvių graibsto paskutinius pasiūlymus: štai kur siūlo ieškoti ir pigiau nuskristi
Šiemet Žolinės šventę lietuviai renkasi sutikti poilsiaudami. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė ir Lietuvos turizmo asociacijos vadovė Milda Plepytė-Rainienė pasakoja, kur trauks, ką veiks bei kiek lietuviai sumokės už išvykas.
Nors šventė šiemet minima ketvirtadienį, didelė dalis poilsiautojų prasitęsia laisvas dienas iki savaitgalio ir planuoja keturdienes keliones iš anksto, pastebi L. Taučiūtė.
Gyventojus šokiruoja sparčiai brangstančios pavėžėjimo ir apgyvendinimo paslaugos: kainos šoktelėjo net 45 proc.
Baltimorėje gyvenanti menininkė ir muzikantė 31-erių Sarah Manley iki pandemijos buvo ištikima „Airbnb“ naudotoja. Kai po pandemijos ji platformoje ieškojo trumpalaikės nakvynės, ją šokiravo, kaip smarkiai pakilo kainos. Iš tiesų, nuo 2019 m. iki 2022 m. pabaigos „Airbnb“ vidutinė paros kaina padidėjo net 36 proc., skelbia portalas „Business Insider“.
S. Manley pasirinko apsistoti viešbutyje. Trumpalaikė nuoma nėra vienintelis įprotis, kurio ji atsisakė.