Vartojimo prekių kainos per metus augo 19,5 proc., paslaugų – 13 procentų.
Didžiausios įtakos vartotojų kainų indekso prieaugiui per metus turėjo išlaidų būstui ūgtelėjimas (28,7 proc.), maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų (22 proc.), transporto prekių ir paslaugų (17,3 proc.) brangimas, taip pat viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų kainų augimas (18,5 proc.).
Vien tik praėjusį mėnesį vartojimas šalyje brango 1,8 proc., prekių kainoms augus 2,1 proc., paslaugų – 0,7 procento.
Labiausiai vartotojų kainų indeksą praėjusį mėnesį kėlė brangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai (2,7 proc.), transporto prekės ir paslaugos (3,1 proc.), drabužiai ir avalynė (3,2 proc.). Per mėnesį nesumažėjo nė vienos grupės prekių ar paslaugų kainos.
Per 10 šių metų mėnesių Lenkijos vartotojų kainų indeksas pakilo 15,6 procento.
Lenkijos nacionalinis bankas, praėjusią savaitę nusprendęs nekeisti 6,7 proc. dydžio bazinių palūkanų, prognozuoja, jog metų infliacijos pikas veikiausiai bus pasiektas pirmaisiais 2023-ųjų mėnesiais.
„Mūsų prognozėmis, [metų] infliacija aukščiausią lygį pasieks sausio-vasario mėnesiais, o nuo kovo pradės mažėti. Ar bus viršyta 20 proc. riba? Aš laikausi mūsų analitinio modelio prognozių, kurios numato ne 20 proc., o 19 proc. piką“, – sakė centrinio banko vadovas Adamas Glapinskis.