„Dabar apskaičiuoti Ukrainos nuostoliai dėl laikinos Krymo okupacijos siekia apie 118 milijardų dolerių (118 mlrd. eurų)“, – per savo kalbą antrajame Krymo platformos viršūnių susitikime, kuris vyko nuotoliu, sakė D. Šmyhalis, skelbia UNIAN.
Jis pažymėjo, kad dabar Rusija šaudo į Ukrainą iš Krymo teritorijos, o tokie Rusijos įsibrovėlių veiksmai Rusijos karinę infrastruktūrą Kryme pavertė „teisėtu kariniu taikiniu“.
„Todėl Ukraina yra pasirengusi vykdyti Krymo demilitarizaciją ir šių grėsmių pašalinimą tiek mūsų valstybei, tiek visai Europai“, – pabrėžė premjeras.
Tuo pat metu D. Šmyhalis pridūrė, kad Ukraina sveikintų Rusijos savanorišką savo karių, karinės technikos išvedimą iš Krymo ir kitų laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų.
„Neabejojame, kad diena, kai šie nekviesti svečiai paliks Ukrainos pusiasalį, jau ne už kalnų – dabar jie turi pasirinkimą, kokiu formatu tai padaryti“, – sakė Ukrainos Vyriausybės vadovas.
Anot jo, po Krymo išlaisvinimo pusiasalio plėtra taps neatsiejama didelio Ukrainos atkūrimo plano dalimi. Jis prisiminė, kad šis planas jau buvo parengtas ir pristatytas Šveicarijoje.
„Mūsų tikslas – paversti Krymą žydinčiu sodu. Tai aiški ir suprantama strategija europietiškos Ukrainos plėtros rėmuose“, – sakė premjeras.
Pirmasis strategijos punktas – koncepcija „Krymas atviras pasauliui“ – Europos kurortas su nauja infrastruktūra. Krymas, planuojama, taps Europos transporto erdvės dalimi, bus integruotas į Europos kelių tinklą.
D. Šmyhalis pažymėjo, kad bus pristatytas naujas prekės ženklas „Krym-365“, kuriame numatyta sukurti infrastruktūrą, skirtą poilsiui ištisus metus. Bendradarbiaujant su pasaulio rinkos lyderiais planuojama statyti viešbučius, įgyvendinti medicinos turizmą, pastatyti didžiausią koncertų salę.
„Tikimasi, kad šios priemonės padės pritraukti Europos Sąjungos ir kitų draugiškų šalių piliečius į Ukrainos turizmo rinką“, – pridūrė jis.
Kitas Krymo atkūrimo momentas, pažymėjo D. Šmyhalis, yra energetikos komponentas, apimantis visišką Krymo energetikos sistemos integravimą į Ukrainos energetikos tinklą, vėjo energijos projektų Juodojoje ir Azovo jūrose plėtrą ir naftos bei dujų sektorius.