Iš viso į Vokietiją bent laikinai atvyko 967 546 nuo karo bėgantys žmonės, 36 proc. iš jų – vaikai, sakoma ministerijos pranešime.
Maždaug 97 proc. jų yra Ukrainos piliečiai.
Tarp suaugusiųjų trys iš keturių yra moterys, maždaug 8 proc. atvykėlių yra vyresni nei 64 metų.
„Daugelis mūsų visuomenės narių deda daug pastangų, kad padėtų pabėgėliams“, – sakė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser (Nensi Fėzer), pavadinusi pabėgėlių antplūdį „didžiausiu pabėgėlių srautu (Europoje) nuo Antrojo pasaulinio karo laikų“.
Praėjusios savaitės pabaigoje Vokietijos mokyklose buvo registruota 155 000 ukrainiečių moksleivių, pranešė Berlyne vykusios švietimo ministrų konferencijos dalyviai.
JT pabėgėlių reikalų agentūros UNHCR duomenimis, nuo Rusijos invazijos pradžios visoje Europoje užregistruota daugiau kaip 6,6 mln. ukrainiečių pabėgėlių.
Savo sienas, namus ir pinigines taip pat atvėrė tokios šalys kaip Čekija, Lenkija, Rumunija ir Slovakija, siekdamos padėti nuo karo bėgantiems žmonėms.
Vokietijos ministerija, remdamasi JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuru, teigia, kad nuo karo pradžios į savo šalį jau sugrįžo maždaug 3,8 mln. ukrainiečių pabėgėlių.
Iš Vokietijoje užregistruotų asmenų „nemaža dalis“ galėjo išvykti į kitas ES valstybes arba grįžti į Ukrainą.
Dauguma Ukrainos pabėgėlių nori kuo greičiau grįžti namo, rodo liepos mėnesį paskelbtos JT apklausos duomenys, tačiau jie neturi vilties tai padaryti, kol nesibaigs karas.