Apie tai A. Danilovas kalbėjo interviu laikraščiui „Wyborcza“, rašo UNIAN.
Anot jo, V. Putinas išsaugotų tiltą, jungiantį Rusiją su aneksuotu Krymo pusiasaliu tik tuo atveju, jei iš Krymo išvestų visus okupantus.
„Žinoma, apie tai jau kalbėjau kovo mėnesį. Tai karinis objektas (Krymo tiltas – aut. past.), per kurį gabenamas agresoriaus pajėgų pastiprinimas. Todėl šis objektas turi būti sunaikintas. Tai nėra nieko ypatingo. Tačiau Putinas turi galimybę išsaugoti šį objektą, jei šiuo tiltu išves karius iš Krymo“, – kalbėjo A. Danilovas.
Anot jo, jei rusai atsisakys pasitraukti iš okupuoto Krymo, Ukraina pati „išsiųs juos iš ten“.
Krymo tiltas yra laikomas vienu brangiausių tiltų pasaulyje. Jo ilgis siekia virš 15 km, o statybos truko apie ketverius metus. Statyti tiltą Rusija pradėjo po Krymo aneksijos 2014-aisiais, o baigė 2018 m. Tiltas Rusijai kainavo 228 mlrd. rublių.
Kiek anksčiau antradienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukraina susigrąžins rusų aneksuotą Krymą. Prezidento žodžiais tariant, viskas prasidėjo Kryme, tad viskas čia ir baigsis.
Kaip rašo „Sky news“, Ukrainos prezidentas pareiškė, kad prieš imdamasis veiksmų dėl užgrobto pusiasalio susigrąžinimo nesikonsultuos su kitomis šalimis.
„Žinau, kad Krymas yra su Ukraina ir laukia mūsų sugrįžtant. Noriu, kad visi žinotų, jog mes grįšime. Kai grįšime ir ištaisysime viską, ką okupantai padarė mūsų Ukrainos pusiasalyje“, – dar kiek anksčiau kalbėjo jis.
„Visas pasaulis turi laimėti kovą su Rusijos agresija, kad įveiktume terorą ir grąžintume nuspėjamumą bei saugumą į mūsų regioną Europoje. Todėl būtina išlaisvinti Krymą nuo okupacijos; ten, kur prasidėjo agresija, ten ji ir baigsis“, – teigė jis.
Forumo metu V. Zelenskis pabrėžė, kad jau yra parengta strategija, kaip atkurti Krymą po susigrąžinimo, rašo „Ukrinform“.
„Turime labai gerai išvystytą požiūrį, kaip atkurti mūsų Ukrainos Krymo pusiasalį po Rusijos okupantų išsiuntimo, todėl Krymo platformos darbui pridedame dar dvi kryptis. Jos yra ekonominė ir teisėkūros. Turime Krymo atkūrimo strategiją“, – teigė jis.
Pasak jo, valdžia planuoja pusiasalį integruoti į Europą kartu su visa Ukraina, ten plėtoti uostus, žemės ūkį, mediciną, švietimą ir kitas sritis.