Visų pirma vaizdo įraše atkreipiamas dėmesys į klaidingą nuomonę, kad Rusiją ir JAV skiria Atlanto vandenynas ir Europa.
Autoriai atkreipia dėmesį, kad iš tikrųjų abi šalys yra artimos kaimynės – Aliaską ir Čiukotką skiria tik 86 km ilgio Beringo sąsiauris.
— Elon Musk (@elonmusk) April 7, 2025
Pačiame sąsiauryje yra dvi salos – Mažasis Diomedas ir Didysis Diomedas. Pirmoji priklauso Jungtinėms Valstijoms, antroji – Rusijai. O atstumas tarp šių salų mažesnis nei 4 km.
Rusijos saloje yra tik nedidelis pasieniečių būrys, o JAV saloje gyvena 82 civiliai gyventojai, įsikūrę nedideliame Diomedo miestelyje.
„Diomedas yra arčiausiai Rusijos esantis Amerikos miestelis, kurį skiria du kilometrai vandens. Žiemą vanduo užšąla, sudarydamas ledo tiltą tarp šalių ir leisdamas sieną kirsti pėsčiomis“, – pažymima vaizdo įraše.
Muskas prieštarauja Trumpui
E. Musko žinutė apie geografinį Rusijos artumą Jungtinėms Valstijoms tiesiogiai prieštarauja D. Trumpo propaguojamam naratyvui, kad Rusijos ir Ukrainos karas yra kažkur toli ir nesusijęs su Amerika.
Be kita ko, tada D. Trumpas rašė, kad Europa turėtų padėti Ukrainai, o ne Amerika, nes „mus skiria didelis, gražus vandenynas“. Šią mintį jis pakartojo ir kai kuriose savo viešose kalbose.
Pranešama, jog E. Muskas taip pat yra nepatenkintas D. Trumpo sprendimu įvesti didelius muitus visam JAV importuojamam turtui, nes tai kenkia „Tesla“.

Nedrįsdamas asmeniškai kritikuoti D. Trumpo, E. Muskas užsipuolė Baltųjų rūmų patarėją ekonomikos klausimais Peterį Navarro, kuris yra laikomas vienu pagrindiniu tarifų karo propaguotoju.
Kita vertus, E. Muskas galėjo tokiu būdu pademonstruoti ir Rusijos bei JAV „artumą“, bandydamas taip surasti taškų, kurie padėtų suartinti valstybes.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!