• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįprastai šilta spalio pabaiga ir lapkričio pradžia sujaukė įprastą gamtos režimą: dygsta grybai, iš naujo lyg pavasarį sprogsta pumpurai.

REKLAMA
REKLAMA

Privačios miškų valdymo įmonės „Timbex“ vyriausiojo miškininko Andriaus Kertenio teigimu, neįprasta yra tai, kad Dzūkijos šiluose dar dygsta voveraitės, gausiai auga  žaliuokės. „Tai, kad kai kur dar dygsta voveraitės netikėta, - teigia A. Kertenis. – O žaliuokių greičiausiai dar bus iki didesnių šalnų“.

REKLAMA

„Šiemet Dzūkijoje buvo mažai baravykų, tad dabar gamta atsilygina žaliuokėmis, nors dzūkams baravyko neatstos joks kitas grybas“, - tikina A. Kertenis. Jo stebėjimais, šilti orai atsiliepė ir miškams bei kitai augalijai – nemažai eglių jaunuolynų išaugino antrą ūgį, antrą kartą žydėjo kai kurie dekoratyviniai krūmai, vyšnios, šilauogės. Pastarosios kai kur soduose net užmezgė vaisius.

REKLAMA
REKLAMA

Miškininko teigimu, jei nebus didelių šalčių, tai rudeninis eglaičių vainikas išliks. Pernai ruduo buvo drėgnas, o žiema šalta, dėl to tokie ūgliai nušalo. Įmirkusi dirva paprastai skatina medžių vegetaciją, ypač spygliuočių, o dėl šiltų orų jų šaknys nepasiruošia tinkamai žiemoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet sausiau, bet jei ilgiau užsitęstų toks šiltas ruduo, tai medžiai gerai nepasiruoštų žiemai ir dideli šalčiai jiems pakenktų. Reikia tikėtis, kad apie lapkričio vidurį orai bus įprasti, o žiema miškams nebus baisi“, - viliasi specialistas.

Vis dėlto gamtos kaprizus, anot jo, sunku nuspėti. Štai pastarųjų 60-70 metų stebėjimais, pavasaris ir ruduo tarsi „nusistumia“ - pavasaris ateina vėliau, o ruduo užsitęsia. Vieno atsakymo dėl to nėra - tą lemia daugelis veiksnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų