• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per vieną dieną tūkstančių Lietuvos gyventojų ateities planai pakibo ore. Valstybei nacionalizavus banką „Snoras“ ir apribojus jo veiklą, daugelis jo klientų susidūrė su finansiniais nepatogumai, o kai kuriems gresia patirti ir nemenkus finansinius nuostolius.

REKLAMA
REKLAMA

Galbūt reiktų skubėti rikiuotis į eilę prie bankomatų, ar geriau ramiai laukti ir nepasiduoti panikai? Visiems, turėjusiems indėlių „Snoro“ banke, ateities perspektyva  vos per vieną dieną apsitraukė migla. O ir kitiems kyla dvejonių: kaip tokia situacija paveiks kitus bankus? Informacijos daug, tačiau kaip susigaudyti jos sraute ir paprasčiausiai suprasti, ką daryti toliau?

REKLAMA

„Visi kalba apie „Snoro“ banką, savo nuomonę dėsto ekonomistai, politikai, tačiau paprastiems žmonėms, ypač tiems, kurie turėjo šiame banke savo indėlių, klausimų vis dar yra daugiau negu atsakymų“, – sakė BTV „Žinių“ tarnybos vadovas Audrius Lelkaitis.

Dėl banko „Snoras“ susidariusią situaciją specialioje BTV laidoje  „Ypatingas įvykis“ analizavo Seimo narys, ekonomistas Julius Veselka, advokatas Linas Sesickas, Lietuvos banko valdybos narys Vaidevutis Guralavičius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys parlamentaras Algirdas Butkevičius, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas. Situaciją taip pat vertino ir ekonomistė Aušra Maldeikienė.

REKLAMA
REKLAMA

A. Butkevičius teigė, visi žmonės, turėję apdraustus indėlius, atgaus savo lėšas. „Tikriausiai „Snoras“ gali būti perleistas kuriam komerciniam bankui“, – sakė politikas.

Lietuvos banko atstovas V. Gerulavičius teigė, kad akcijų perėmimas vyko, nes „banke buvo didelė finansų skylė“. Jis akcentavo, kad be abejo valstybė yra patikimiausias akcininkas, todėl žmonės turėtų nusiraminti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad su naujuoju administratoriumi Lietuva bendravo ir anksčiau, jis įvardijamas kaip geras specialistas.

S. Kropas taip pat pritarė tokiam perėmimui ir banko nacionalizacijai.

Ekonomistė A. Maldeikienė teigia, kad „kvailiausi šioje situacijoje – bandyti atsiimti indėlius“. Ekonomistė pastebėjo, kad LB vadovas ir finansų ministrė yra savo srities profesionalai, todėl jie turėtų susitvarkyti su šia problema.

REKLAMA

A. Maldeikienė negailėjo kritikos buvusiai LB vadovybei, ypač buvusiam banko vadovui. Pasak jos, R. Šarkinas - visiškai abejingas situacijai Lietuvoje.

„Ponas Šarkinas nedarė nei vieno iš trijų centriniam bankui būtinų darbų. Nematė ekonominio burbulo, bankų priežiūra buvo tragiška, trečia – nebuvo informuojami gyventojai, žmonėms pasakojama apie bankų sistemą“, – sakė mokslininkė.

REKLAMA

S. Kropas taip pat pritarė A. Maldeikienei, kad žmonės turėtų elgtis ramiai ir nepanikuoti, neskubėti pulti pirmadienį iš ryto į banką.

Tuo tarpu nevienareikšmiškai vertinamas parlamentaras J. Veselka teigė, kad akcija prieš banką gali būti noras ji eliminuoti iš šalies bankų sektoriaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Butkevičius reziumavo, kad atsiskaitant su indėlininkais turėtų būti vadovaujamasi žmogiškumu. Pirmenybė turėtų būti mažus indėlius turėjusiems žmonėms, taip pat žmonėms su negalia, sakė socialdemokratas.

Rusų spauda: „Snoro“ krachas – gerai apgalvota afera

„Snoro“ indėlius atgaus ne visi?

„Snoras“ šią savaitę „šlavė“ savo atsargas Lietuvos banke

„Snoro“ administratorius: tikrinamas banko likvidumas, jau galima išsiimti grynųjų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų